GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Polak, który zrobił coś dla świata

03.05.2008
10:56
smile
[1]

Shreddy [ Pretorianin ]

Polak, który zrobił coś dla świata

Muszę zrobić projekt o Polaku, który zrobił coś dla Europy/świata - szukam kogoś mniej znanego (tak, Jan Paweł II odpada :)). Może to być aktor, podróżnik, ktokolwiek. Liczę na Wasze propozycje i z góry dziękuję.

03.05.2008
10:58
[2]

potterx [ Legionista ]

benedykt 16

03.05.2008
10:59
[3]

dudka [ Legend ]

Lech Wałęsa?
Wajda? - większość akademii filmowych na świecie uczy przyszłych filmowców na przykładzie jego dzieł

03.05.2008
10:59
[4]

techi [ All Hail Lelouch! ]

Lech Wałęsa?
Kopernik?
Kościuszko?:)

03.05.2008
10:59
smile
[5]

Mortan [ ]

Polscy matematycy ktorzy rozszyfrowali enigme:




Nie mają statusu celebrities, a do tego nie sa nudni i pedlascy jak kopernik czy sklodowska curie przykladowo :>

03.05.2008
11:00
smile
[6]

potterx [ Legionista ]

zajrzyj do wikipedi albo do pwn (encyklopedie)

03.05.2008
11:00
[7]

siwy346 [ addicted to music ]

może tak
Jan Paweł II

03.05.2008
11:01
smile
[8]

QrczakJR [ capo di tutti capo ]

ja?

03.05.2008
11:09
[9]

BuBaZ [ Pretorianin ]



siwy346 --> czytaj 1 post

(tak, Jan Paweł II odpada :))

03.05.2008
11:09
[10]

settoGOne [ Pretorianin ]

Bronisław Piłsudski - etnograf, brat Józefa


Jego dorobkiem jest stworzenie słowników, w których przetłumaczył ponad 10 tys. słów z języka ainu, 6 tys. z języka gilackiego oraz 2 tys. z języka orockiego i języka Mangunów, bogate opisy ich kultury i obyczajów, w tym także kultury muzycznej, spisał wiele podań i legend tych kultur, oraz wykonał ok. 300 fotografii, na których utrwalał głównie typy mieszkających tam ludzi. Utrwalił fonograficznie pieśni i mowę Ajnów.

03.05.2008
11:10
smile
[11]

Regis [ ]

Sobieski, ktory opoznil zalanie europy przez budki z kebabami o jakies 300 lat.

03.05.2008
11:12
smile
[12]

Ciekawy Fryzjer [ Człowiek z bdg ]

Ciekawy Fryzjer

03.05.2008
11:12
smile
[13]

White Star [ Legend ]

franek dolas? :P

03.05.2008
11:13
[14]

gofer [ tifoso ]


03.05.2008
11:14
[15]

Bullzeye_NEO [ Happy Camper ]

Może Marcin Miller?

03.05.2008
11:18
[16]

Trael [ Mr. Overkill ]

ks. Józef Poniatowski
Kazimierz Pułaski
Włodzimierz Krzyżanowski
Joseph Conrad

03.05.2008
11:19
smile
[17]

techi [ All Hail Lelouch! ]

Mortna->Kopernik nie był pedalski, wszak był kobietą;)

03.05.2008
11:24
[18]

Kozi89 [ Legend ]



Może to się nadda? Choć konkretnych nazwisk tu niewiele.

03.05.2008
11:24
[19]

Mofis [ Dark Dragon ]

Kopernik :D

03.05.2008
11:27
[20]

ozzman15 [ Pretorianin ]

Roger

03.05.2008
11:32
smile
[21]

abdul11 [ Legionista ]

polecam
Mikołaj Kopernik-teoria heliocentryczna

03.05.2008
11:34
[22]

Runnersan [ Generaďż˝ ]

Arciszewski - spisał swoich kilka uwag o Indianach.

03.05.2008
11:55
smile
[23]

valfag [ Pretorianin ]

Mortan --> To sklodowska byla pedalska?

03.05.2008
11:59
smile
[24]

megaabol [ Generaďż˝ ]

Ignacy Łukasiewicz -- Jako pierwszy na świecie wykorzystał na skalę przemysłową bogactwo korzyści jakie daje ropa naftowa.

03.05.2008
12:00
[25]

Adaśś [ Konsul ]

Wojciech Cejrowski : wspaniały człowiek... :D długo by opowiadać...
Maria Skłodowska Curre [nie wiem czy dobrze napisałem przepraszam jeśli złe].. chyba nikomu nie trzeba mówić co dla nas zrobiła... :).
kto jeszcze warty uwagi. Frycek Chopin, Kopernik, Kościuszko, CD Projekt [wiedzmin] xDD...

03.05.2008
12:04
[26]

ON Line [ sHiFtY ]

Jan Paweł II :))

03.05.2008
12:05
smile
[27]

Anduril [ Evviva l arte! ]

krzystof kolumb !

03.05.2008
12:11
[28]

Hellmaker [ Nadputkownik Bimbrojadek ]

Ludwik Zamenhof. Twórca Esperanto.

03.05.2008
12:15
[29]

Chudy The Barbarian [ Ancient Evil ]

Może Ignacy Łukasiewicz ? Przeprowadził pierwszą destylację ropy naftowej i wynalazł lampę naftową ;)

03.05.2008
19:57
[30]

so_to_speak [ Centurion ]

A co powiesz o tym niepełnosprwnym ruchowo chłopaku , który jako najmołodszy w całej historii zdobyl oba bieguny ? Chyba Jan Mela mu jest . Nie wiem , czy sie nadaje ale tak mi wpadlo do głowy...

03.05.2008
20:03
[31]

viesiek [ Legend ]

hydraulik

03.05.2008
20:04
[32]

Cliffton [ Generaďż˝ ]

Może o tych co złamali kod Enigmy? Poszukaj nazwisk na necie :)

03.05.2008
20:08
[33]

Behemoth [ Kruk ]

Adam Darski, Zbigniew Promiński, Tomasz Stańko, Mariusz Duda, Piotr Grudziński, Piotr Kozieradzki, Michał Łapaj.

Są miejsca na świecie, o których Polacy pojęcia nie mają, a wymienieni powyżej są tam znani i uwielbiani. Wszystko naturalnie przez muzykę na światowym poziomie, którą tworzą i promują w wielu państwach świata, w których Polska kojarzy się przede wszystkim z nimi. Celowo podałem trzy różne nurty: death metal, jazz i progressive rock żeby pokazać jaki szeroki wachlarz możliwości prezentują Polscy muzycy.

03.05.2008
20:16
[34]

rkm_ [ Konsul ]

Polacy którzy pracują na wyspach ?

03.05.2008
20:19
[35]

Selman [ Senator ]

Kopernik był Niemcem :P

[tak słyszałem]

03.05.2008
22:26
[36]

Finthos [ Generaďż˝ ]

Paweł Edmund Strzelecki?

Ale serio, zastanowiłbym się nad Łukasiewiczem. Toż to ewenement!

03.05.2008
22:35
[37]

Tomcio xD [ Konsul ]

Jan III Sobieski
Mikołaj Kopernik
Włodzimierz Krzyżanowski
Tadeusz Kościuszko
książę Józef Poniatowski

03.05.2008
22:36
[38]

kastore [ Troll Slayer ]

Maria Skłodowska-Curie
Zbigniew Brzeziński

03.05.2008
23:01
[39]

Fett [ Avatar ]

Michał Heller - na czasie :)

03.05.2008
23:02
[40]

simson_ [ Konsul ]

Olisadebe...

03.05.2008
23:19
[41]

ppaatt1 [ Trekker ]

Piłsudzki, Maczek, Paderewski, Wajda, Wałęsa, można by jeszcze Sapkowskiego :D

03.05.2008
23:23
smile
[42]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Tadeusz Kościuszko

03.05.2008
23:30
[43]

langdon [ Konsul ]

A jak sie nazywal ten niepelnosprawny co przeszedl cos tam albo zdobyl jakis szczyt czy cos takiego ? Jakies 4lata temu chyba

03.05.2008
23:35
smile
[44]

qweks [ Helix pomatia ]

Zdzisław Marchwicki - pomagał wyplenić komunizm (Gomółki i Gierka) a poza miał interesujące hobby.

Poważnie możesz opisać jednego z trzech - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego lub Henryka Zygalskiego. Opracowali klucz do enigmy. Pierwszy wymieniony przeze mnie delikwent też nie jest zły :D

03.05.2008
23:38
[45]

rton2 [ Chor��y ]

dorzuce jeszcze

03.05.2008
23:39
[46]

StifflersMum [ M.I.L.F ]

Zamenhof - twórca Esperanto

03.05.2008
23:40
[47]

MaciekJ [ Konsul ]

tony halik ;p

03.05.2008
23:40
[48]

Fett [ Avatar ]

langdon - pamiętam że mu Jaś było. Nie miał nóg i o ilę pamiętam to zdobył biegun północy, w dodatku jak narazie najmłodszy. Ale mogłem coś pokręcic

03.05.2008
23:53
[49]

beziko [ Senator ]

Krzysztof Kolumb
Mikołaj Kopernik
Maria Skłodowska Curie (nie wiem czy tak się to pisze :P )

03.05.2008
23:57
smile
[50]

Tymbarkus [ Pretorianin ]


Krzysztof Kolumb
Mikołaj Kopernik
Maria Skłodowska Curie (nie wiem czy tak się to pisze :P )


Blagam...

04.05.2008
00:00
[51]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

beziko - Krzysztof Kolumb nie był Polakiem :-)

04.05.2008
00:01
smile
[52]

beziko [ Senator ]

Sorka pomyliło mi się xD

04.05.2008
00:03
[53]

Zielona Żabka [ Let's rock! ]

Kazimierz Wielki

04.05.2008
00:04
[54]

doctore16 [ Konsul ]

A Kolumb nie była kobietą?

04.05.2008
00:44
smile
[55]

Klapaucjusz [ Konsul ]

Feliks Dzierzynski.

04.05.2008
01:12
smile
[56]

Tirane [ Magic Level: 69 ]

tony halik

04.05.2008
01:28
[57]

Adas1983 [ Konsul ]

Roman Polański.

04.05.2008
01:49
[58]

Herman_ [ Shogun ]

Kobieta z GTA.

04.05.2008
02:08
[59]

DeVitoo [ AWF Poznań ]

Ryszard F. --> Znany jako "Fryzjer"

04.05.2008
02:15
smile
[60]

żbike [ Generaďż˝ ]

Władysław Bartoszewski

04.05.2008
02:17
[61]

Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]

Bronisław Malinowski - jeden z ważniejszych antropologów. Polecam jego twórczość, bo pomimo naukowości styl jest przystępny.

04.05.2008
09:31
smile
[62]

Azerko [ bleee ]

Andrzej Wajda

04.05.2008
12:14
[63]

Jedziemy do Gęstochowy [ Konsul ]

Adam Małysz lub Thierry Henry.

04.05.2008
12:17
smile
[64]

lolmaster [ Konsul ]

Ewa Minge

04.05.2008
12:23
[65]

DarthNerever [ Konsul ]

Choć wiem, że to nie do końca o to chodziło, ale nie mogę się powstrzymać:
Stanisław Lem
Powiem tylko, że jego książka Solaris stała się klasyką SF(choć nie należy zapominać o reszcie jego twórczości), a sam jest postacią kultową zwłaszcza w Rosji.

No i jeszcze Marian Rejewski, Jerzy Różycki i Henryk Zygalski, którzy złamali kod Enigmy.

04.05.2008
12:25
[66]

www222 [ Public Enemy Number One ]

Axl Rose

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.