GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nowy telefon

02.05.2008
10:17
smile
[1]

Jim Raynor [ Staring at the Sun ]

Nowy telefon

Mam do wyboru:
Nokia:
5200
6120
6151
6288
6300
3110


Po obejrzeniu w internecie odrzuciłem 6080, 7360 (damska)

Nad resztą sie zastanawiam. Bardzo podoba mi się 6120.

Ma ktoś może te modele albo mwie jak się sprawują?
Byłbym wdzięczny za pomoc :)

02.05.2008
10:19
[2]

siwy346 [ addicted to music ]

z nich wszystkich wybrałbym 6300 bez wątpienia najlepsza

02.05.2008
10:21
[3]

Jim Raynor [ Staring at the Sun ]

Też tak myślałem, ale z wyglądu za iękna nie jest. Podoba mi się 6120. teraz mam dylemat.. :)

02.05.2008
10:25
[4]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Podoba mi się 6120.

A co ty, baba? Na fukcje patrz nie na wyglad.

02.05.2008
10:25
[5]

Arxel [ Legend ]

6300 - Nie jest za piękna? Właśnie według mnie nawet zalatuje dość stylem kobiecym, ale mnie się podoba :D Bardzo dobrze leży w dłoni.
Tylko trochę bateria jest nie teges.. Wciąż nie może wytrzymać 4 dni... Trochę posłuchasz i po 2 dniach zaczyna się kończyć. W przeciwieństwie do N70, której bateria potrami mi trzymać do 5 dni jak nic nie robię... Cała noc słuchania muzyki (~6-8godzin) i potrzyma 2-3dni :-)

02.05.2008
10:33
[6]

!!!Killer!!! [ Centurion ]

Bierz 6288 albo 6300

ja bym raczej bral 6288

02.05.2008
10:44
[7]

Ciekawy Fryzjer [ Człowiek z bdg ]

6300

02.05.2008
10:46
[8]

ON Line [ sHiFtY ]

6300 -> lub 6288

02.05.2008
10:49
smile
[9]

Azerko [ bleee ]

ja mam 3110 dla mnie jest wszystko git ;p no ale jednak ma maly wyswietlacz a to jak dla mnie jest duzy - ja tez bym brał 6300 :]

02.05.2008
10:52
[10]

kamil1704 [ Pretorianin ]

Ja poleciłbym ci 6233, sam użytkuje i jestem naprawdę zadowolony z tego telefonu. Lecz jeżeli miałbym wybrać z tej listy, to podpisze się pod użytkownikami którzy polecają ci 6300.

02.05.2008
10:58
[11]

Jim Raynor [ Staring at the Sun ]

Jeżeli tak twierdzicie.. No może dobra. Jeszcze się zastanowię :)

edit:
Na fukcje patrz nie na wyglad.

No to 6120 ma lepsze funkcje :)

02.05.2008
12:08
[12]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Z ciekawosci porownalem te telefony doglebnie. 6120 ma lampe blyskowa, Symbiana i wideorozmowy. Jak dla mnie wystarczy by wykluczyc konkurentow w postaci 6300 i 6288...

02.05.2008
12:23
smile
[13]

Jim Raynor [ Staring at the Sun ]

Dla mnie też. Symbian i lampa się przyda. Raczej wezmę 6120

02.05.2008
12:29
smile
[14]

mycha921 [ Invisible ]

6120 to cudo, ale jak zobaczyłem N51 to mi kopara opadła (Wi-Fi).

02.05.2008
12:31
[15]

blazerx [ ]

Jakbym miał wybierać to ten z wysuwaną klawiaturą - 6288 bym wziął.

02.05.2008
12:31
[16]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Ta, 6288 akurat jest najgorsza z tego zestawu, tyle ze slider...

02.05.2008
12:32
[17]

blazerx [ ]

W jakim sensie najgorsza?

02.05.2008
12:33
smile
[18]

Raynor [ Big Man ]

Dokładnie, jeśli zastanawiasz sie nad 6120 to jeśli Ci nie potrzebna na gwałt latarka to zastanów się nad E51. Trochę droższa ale o wiele lepsza. :)

02.05.2008
12:36
[19]

Jim Raynor [ Staring at the Sun ]

Mam do wyboru tylko tamte telefony, ponieważ to nie ja płacę tylko ciocia wymienia i dostanę przy okazji. Także innych, typu E51 nie będę mógł.

02.05.2008
12:40
[20]

yazz_aka_maish [ Legend ]

6288 - po pierwsze najgrubsza i najciezsza ze wsystkich. Po drugie tylko 256k kolorow (inne 16mln.). Po trzecie nie ma Symbiana (dla mnie kluczowe). Po czwarte obsluguje najmniej formatow multimedialnych. Jest najstarsza z tych modeli. Obsluguje tylko 3 systemy. Starczy?

02.05.2008
12:54
[21]

blazerx [ ]

po pierwsze najgrubsza i najciezsza ze wsystkich.
kwestia gustu
Po drugie tylko 256k kolorow (inne 16mln.)
rozdzielczość jest taka sama a na 2 calowym ekraniku chyba nie będziesz oglądał trylogii władcy pierścienia.
Obsluguje tylko 3 systemy
Przyda się tylko jeżeli zamierzasz używać fona w ameryce
Po czwarte obsluguje najmniej formatow multimedialnych Nie ma Symbiana
Pytanie czy aby na pewno potrzebujesz tego.

W zamian dostajesz 60 godzin więcej baterii. Jeżeli telefon używasz tylko do dzwonienia+sms(tak jak ja) to żywotność baterii stawia się na pierwszym miejscu +ja osobiśćie lubie telefony z klapką.

02.05.2008
13:14
[22]

yazz_aka_maish [ Legend ]

No dobra o ile nie potrzebuje dziesiatek formatow AV, lubie nosic i czuc telefon w kieszeni (choc w lato szorty moga przez to opasc...), a takze nie widze roznicy miedzy 16mln a 262000 ktory jest 60 razy slabszy (chyba pora wybrac sie do okulisty...), nie bede tez odwiedzal przyjaciol, wujkow,ani kuzynow w US to nadal pozostaje Symbian, ktory sprawia, ze z telefonem zrobisz wszystko co zapragniesz i on sam dyskwalifikuje 6288 :)
Nie zrozum mnie zle bo sam mialem kiedys poprzednika 6288 a wiec 6280 i bardzo sobie chwale ten telefon, ale skoro Jim Raynor ma do wybrania 6288 lub cos o wiele lepszego to nie wprowadzaj go w blad tylko dlatego bo masz ten telefon albo o nim marzysz...

02.05.2008
13:24
smile
[23]

Jim Raynor [ Staring at the Sun ]

Dobra. No to wybrałem telefon. Dzięki :)

02.05.2008
13:31
smile
[24]

blazerx [ ]

Oj dramatyzujesz :>
Te telefony nie dzieli wielka różnica, symbian który ma tak wiele zastosowań, że przebija mp3 i psp razem wzięte i te miliony kolorów które będziesz mógł podziwiać na dwu calowym ekraniku o takiej samej rozdzielczości jak 6288 a także to, że 20 gram więcej zwieje ci shorty z tyłka. To nie jest wybór między 3310 i 6210 a wybór między telefonami w podobnej klasie i nie widzę sensu dramatyzować, jakbym to ja miałbym wybierać nie kierował bym się ani symbianyem ani możliwością odtwarzania avi bo jak chyba każdy wie do niczego innego niż krótkie filmiki to się nie nadaje a raczej baterią i wyglądem.

nie wprowadzaj go w blad tylko dlatego bo masz ten telefon albo o nim marzysz...

Nie, nie mam tego telefonu ani o nim nie marzę po nocach(skąd ta myśl...), telefon jak setki innych...

02.05.2008
13:53
smile
[25]

yazz_aka_maish [ Legend ]

blazerx, mowisz to z perspektywy czlowieka, ktory telefonu uzywa do SMS i dzwonienia, wiec na dobra sprawe wystarczy ci Nokia 3210, ktora miala swoja premiere w zeszlym tysiacleciu :]]]

Dla mnie zas telefon jest urzadzeniem multimedialnym, ktorego uzywam jako:

* telefonu (rozmowy, sms)
* mp3 (codziennie)
*radia (plaza etc.)
* GPS (jak jestem w innym miescie)
* komputera (przegladanie internetu, office)
* terminarza (nonstop)
* budzika (j.w.)
* handhelda (z rozna czestotliwoscia)
* aparatu (gdy mam ochote pstryknac cos ciekawego)
* przesylanie plikow (Bluetooth)

...i kilka innych o ktorych zapewne w tej chwili zapomnialem. Dlatego mam Nokie N95 i procz powyzszych ma jeszcze kilka innych opcji, ktore mniej lub bardziej mi sie przydaja...


A skoro Jim Raynor za te sama cene moze miec to lub tamto - dlaczego ma dokonac gorszego wyboru?

02.05.2008
14:06
[26]

blazerx [ ]

blazerx, mowisz to z perspektywy czlowieka, ktory telefonu uzywa do SMS i dzwonienia, wiec na dobra sprawe wystarczy ci Nokia 3210, ktora miala swoja premiere w zeszlym tysiacleciu :]]]


Pewnie masz rację, ja mam 810i i w gruncie rzeczy oprócz typowych rzeczy(dzwonienie, sms, zegarek, notatki ect) nie używam go do niczego innego. Do reszty z wymienionych przez Ciebie funkcji mam inne urządzenia: laptop, ipod, aparat ect. Wolę mieć parę różnych wyspecjalizowanych urządzeń przynoszących najlepsze rezultaty niż jedno średniawe.

02.05.2008
14:21
smile
[27]

yazz_aka_maish [ Legend ]

LOL, to cie oswiece. Otoz odtwarzacze Nokia w polaczeniu z dobrymi sluchawkami graja duzo lepiej niz wiekszosc odtwarzaczy muzycznych, w tym moj Creative Zen V, ktory jak sadze ma za duzo tonow niskich o nienaturalnym wydzwieku :)
N95 robi lepsze zdjecia niz moj Canon Powershot A530 (oba po 5MPx) ale to pewnie za sprawa optyki Carl Zeiss. Laptopa nie wszedzie moge wziac ze soba (np. na wycieczke rowerowa), ze juz nie wspomne, ze mam to wszystko zamkniete w malej obudowie i w jednej kieszeni, ale w sumie co ja tam bede gadal, przeciez ty wiesz lepiej :DDD
Jak zapakujesz to wszystko w kieszenie i plecak to polecam wyskoczyc na plaze w lato, posmazyc sie na piasku :DDD

Powinienes sobie jeszcze zegarek na reke dokupic. I obowiazkowo notatnik + nie zapomnij dlugopisu do kieszonki w koszuli :DDDD

EOT bo sensu nie ma, jak widac :DDD

02.05.2008
14:37
[28]

blazerx [ ]

Ależ ty neireformowalny jesteś, będziesz mi wmawiał, że telefon zrobi lepsze zdjęcia niż aparat, odtworzy lepiej muzykę niż odtwarzacz, zastąpi laptopa przy pracy? Posłuchaj sam siebie i co pleciesz, nie mówie, że n95 jest do niczego ale to co ty wymawiasz zakrywa o paranoję. Pomijając fakt, że ten twój "cud techniki" - n95 z tego co słyszałem ma probelmy z wytrzymaniem 2 dni na jednym ładowaniu( ba, nawet 24 godziny bez aparatu/muzyki i z powrotem do ładowarki - mówią komentarze użytkowników).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.