GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

problem z instalacja Win XP po zmianie dysku na SATA.

30.04.2008
20:46
smile
[1]

maraska [ Centurion ]

problem z instalacja Win XP po zmianie dysku na SATA.

W serwisie wymieniono mi dysk i zlacze na SATA.

W domu chcialam zainstalowac windowsa xp, sterowniki raid zostaja wczytane, i pokazuje mi obszar z partycjami. ogolnie komp widzi ten dysk.

mam D, na ktorych mam swoje rzeczy, no i C na ktorym ma byc windows. No i teraz pokazuje mu ze ma stworzyc nowa partycje,on ja tworzy, tylko ze jest napisane: "patrycja nowa <NIEZNANE>" . pokazuje mu ze ma na niej zainstalowac system, a on mowi, ze nie moze na tym zainstalowac systemu bo obszar jest niezgodny z czyms..

jedyne opcje jakie mam to wroc do podzialu na partycje i tam znow moge utworzyc tylko ta partycje oznaczona jako "nieznane"/ nie mam zadnych innych opcji, i jest pat i kolko sie zamyka.

Czy macie jakies pomysly jak to ominac, lub moze ktos podpowie co robie zle, albo moze cos jest zle podlaczone, juz nie mam pomyslow.

30.04.2008
20:54
[2]

Narmo [ nikt ]

a on mowi, ze nie moze na tym zainstalowac systemu bo obszar jest niezgodny z czyms..
To proste. Wystarczy, ze zrobisz partycję w obrzarze zgodnym z czymś. A jak się dowiemy co może być tym czymś to moze będziemy w stanie podać dokładniejsze rozwiązanie.

30.04.2008
21:03
[3]

Aceofbase [ El Mariachi ]

hemmmmmmm...a przynalezne systemy plikow przy tych swych partycjach masz powypisywane? moze po prostu formatowania im sie zachciewa?

spoiler start

korniszon +7 do wywijania koszatniczka

spoiler stop

30.04.2008
21:26
[4]

maraska [ Centurion ]

wlasnie probuje raz jesczze dotrzec do tego misca zeby dokladnie powiedziec Wam co tam jest napisane. niestety udaje sie to tylko za co ktorys raz, bo czasem mimo ze mu wskazuje stery i on je instaluje to pozniej i tak dysku nie widac, np teraz w ogole sie nie moge tam dostac....

teraz w kwestii formatu- ja bardzo chce sformatowac C, ale wlasnie ten instalator mowi, ze NIE MOZE, z tego co rozumiem to nie moze bo partycja nie jest w NFTS. a nie jest bo nie mozna sformatowac, bo mowi, ze partycja jest neiznana...

kurcze, moze mi sie uda jesczze raz dotrzec do tego momentu to bym przepisala co tam jest napisane.

sorry za chaotyczny opis, ale to z pamieci troche..

30.04.2008
21:36
[5]

Rezor [ broken_thoughts ]

Pojawia Ci się coś takiego, zaznaczasz Partycja nieznana, dajesz enter i wyskakuje błąd?
Jeśli tak, to dziwne bardzo.
Według mnie może to mieć coś wspólnego ze sterami SATA.


problem z instalacja Win XP po zmianie dysku na SATA. - Rezor
30.04.2008
21:41
[6]

maraska [ Centurion ]

rezor, no dokladnie tak, taka partycja sie pojawia i pozniej mowi ze nei moze na tym zainstalowac xp. poblem jest w tym jednak, ze innej partycji utworzyc nie moge...

stery wzielam ze strony asus'a, wiec kurcze dziwe jakby byly zle...

teraz wogole nie widzi tego dysku, tak jakby nie instalowal sterow a przeciez pokazuje mu gdzie sa.

Moze faktycznie poszukam inych sterownikow..

01.05.2008
16:51
[7]

qtper [ Junior ]

Mam taki sam problem, jak sobie poradzaiłeś czy jeszcze ni dałeś rady?
Zawsze nie miałem problemu z instalacją na tym laptoku aż do teraz.
Mam taki sam komunikat "obszar nie zgodny z windows xp"
Płyta z win oryginalna do tego siemensa (laptopa) Nie mam pojęcia co zrobić

01.05.2008
17:13
smile
[8]

DJ Pinata [ in rainbows ]

O ja... Błąd językowy w instalatorze Windows XP. "Nie podzielony" pisze się łącznie, bo to przymiotnik.

Sorry za offtop. Nie mogłem się nie wyżalić... :)

01.05.2008
17:17
[9]

nagytow [ Firestarter ]

Przede wszystkim - jaki masz dysk (firma, pojemnosc) i jaki komunikat sie pokazuje.

01.05.2008
17:31
[10]

halski88 [ Senator ]

Ściągnij nLite, przekopiuj zawartość płytki z XP na dysk. Wskaż folder z przekopiowanytm XPkiem i następnie dodaj sterowniki SATA do twojego dysku (musisz je znaleźć w sieci) i następnie nagraj bootowalną płytę i z tego zainstaluj Windowsa. będzie działać.

01.05.2008
17:42
smile
[11]

kamyk_samuraj [ Senator ]

DJ Pinata -> chyba powinienes sie troche pouczyc jeszcze jezyka polskiego. Bo podzielony to imieslow przymiotnikowy - a w takim przypadku pisownia rozlaczna jest dopuszczalna, by podkreslic czasownikowy sens uzycia imieslowu.

01.05.2008
18:58
[12]

qtper [ Junior ]

[10]halski88

Czy to jedyny sposób? A co jest powodem takiego stanu rzeczy? Skoro do tej pory instalowanie windy szło jak spłatka. Jedyne co robiłem z dyskiem to wyciągałem go z kieszeni i wcześniej troche się bawiłem z Partytion Magic... jak był jeszcze system

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.