GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Monitor 24'' - co polecacie?

29.04.2008
14:14
smile
[1]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Monitor 24'' - co polecacie?

Witam, ostatnio doszedłem do wniosku, że przydałby mi sie monitor do wszystkiego - gier, filmów, konsoli, HDTV... Wybór IMO prosty - monitor 24'' z Full HD. Oto moje pytania i wymagania co do szukanego monitora:

-Co polecacie? Jakie firmy?

-Jak jest najlepsza matryca (TN, PVA, MVA, IPS itp...) ?

-PIVOT, wejście HDMI (ostatecznie może być DVI z technologią HDCP), mile widziany PIP...

-Bez głośników

No i standardowo: szybki czas reakcji, dobre (tzn. duże) kąty widzenia, dobre odwzorowanie kolorów...

Mam zamiar kupić w przyszłości konsole (najpewniej PS3), a kupno pełnowymiarowego TV z HD nie wchodzi w rachubę - czy takie monitorek będzie sie w miarę nadawał? I jak wyglądają gry na nim gdy gra się w rozdziałce 1600 x 1200?

No i gdybym kupował przez neta - jak to jest z tą gwarancją, gdybym kupił monitor np. ze sklepu z Poznania a mieszkam koło Lublina i odkryłbym martwe piksele? Musiałbym dymać do Poznania czy im jakoś wysłać? I tak jeśli bym kupował to najpewniej bym zamówił w lokalnym sklepie, no ale spytam sie jak to jest.

No i cena.... Oczywiście jak najmniejsze hehe :) No ale tak ok. 1500 zł.

Z góry bardzo dziękuje za odzew :)

29.04.2008
14:33
[2]

stealth1947 [ Miejsce na Twoją reklame ]

matisek14 -> Jak wiesz czego chcesz i masz przedzial cenowy to wchodz na allegro i wybieraj. Dobrze ze niw ybierasz monitoru LCD do grafiki bo wtedy jest duzo wieksza meczarnia. Z tych zastosowan co ty napisales to prawie kazdy monitor bedzie sie nadawal.

Co do martwych pixeli to malo prawdopodobne zeby sie trafily, bo wszystkie monitory przechodza restrykcyjne wymogi. Najwyzej mozsze poprosic sprzedawce o sprawdzenie tego aspektu przed wyslaniem.

29.04.2008
14:37
[3]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

A która z podanych przeze mnie matryc (lub może jakaś jeszcze inna) jest najlepsza?

29.04.2008
14:41
[4]

powersback [ Legionista ]

do czego ci pivot przy tak duzym monitorze? teraz wszystkie onitory maja głosniki albo wyjscie audio bo jest ono potrzebne jesli podłaczysz konsole przez hdmi obejrzyj na youtube filmy

29.04.2008
14:45
[5]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Ale pod konsole też da sie chyba podłączyć głośniki...

No dobra, może być z głośnikami, a co sądzicie o tym:

29.04.2008
15:10
[6]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Do Polski sprowadzono dużą partię uszkodzonych Gateway'ów. To monitory poekspozycyjne, czasem poddane renowacji i reanimacji. Niemniej nie znaczy to, ze to zły interes. Po prostu cena niewiele przekraczająca 1600 (a zaczęto od 1800) nie jest w przypadku tych matryc (S-PVA) okazją a jedynie oddaje mniej więcej ich rynkową wartość (z wyraźną tendencją spadkową).

29.04.2008
15:20
[7]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Zastanawiam się pomiędzy

(ma HDMI i matryce TN, cena 1650)

Albo:

(bez HDMI, matryca S-PVA i cena 1350)

Coś podejrzanie tani tez z matrycą S-PVA...

No właśnie, teraz mam dylemat odnośnie matrycy - TN czy PVA? Szczególnie gry i filmy, słyszałem że TN masz szybkie czasy reakcji, a PVA lepsze kolory i nie ma przyciemnień przy odchyleniu (brak problemów z kątami). Jak to jest?

29.04.2008
15:37
[8]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Wszystkie LCDeki maja jakieś problemy. S-PVA jest chyba najlepszą matrycą jeśli chodzi o kolory (24 bitowa paleta barw). Nieco dłuższy czas reakcji może czasrm pozwalać na obserwacje efektu smuzenia. TN nie smuży, natomiast kolory ma gorsze.
Ale z kolorami to jest tak. Najpierw należy sprawdzić czy wogóle poprawnie rozróżniamy kolory w naturze. Nie ma co dramatyzować z powodu ubogiej palety barw jak zazwyczaj nie jesteśmy w stanie rozróżnić koloru 16 bitowego od 32 bitowego a czerń i szarość to jedno i to samo. Tak więc najpierw usiąść przed CRTekiem i sprawdzić czy widać różnicę. Jak widać - kupić CRT bo szkoda marnować sobie tak utalentowany wzrok. Jak nie widać różnicy, to kupić coś najtańszego, bo szkoda marnować pieniądze na wyrafinowane technologie.

29.04.2008
16:00
smile
[9]

stealth1947 [ Miejsce na Twoją reklame ]




I wszystkie LCD moga sie schowac.

29.04.2008
17:28
[10]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

No tak. Ale trzeba mieć MOCNE biurko. Toto waży z całą pewnościa ponad 50 kg. Rozważałem kupno tego potwora, ale zadowolę się 22" chętnie ViewSonic 225f w czarnej obudowie.

30.04.2008
13:07
[11]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Dobra, to już wiem że TN mi w zupełności wystarczy. Ale muszę mieć też złącza HDMI + DVI z HDCP, PIVOT i PIP, głośniczki też mogą być... No, to czekam na sugestie, sam zaraz wyruszę na poszukiwania ;]

30.04.2008
16:32
[12]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Mała aktualizacja....

Potrzeba mi:

- Dobrej matrycy TN (innej/lepszej typu PVA nie potrzebuję),

- musowo wejście HDMI i DVI z HDCP,

- głośniczków nie potrzebne, ale jak będą to nie będę płakał ;),

- PIVOT,

- Mile widziany PIP.

Myślałem nad czymś takim:



Tyle że jest chyba trudno dostępny. Co myślicie do marce Gateway? Słyszałem że to znana i ceniona firma w USA, w Polsce mało znana. Najlepiej jakby wypowiedzieli sie posiadacze takowego modelu lub innego tej firmy.

Albo jeśli macie inne odpowiadające moim standardom propozycje to śmiało, zgłaszajcie :)


Sory że tak UPam ten wątek, ale nie mam kasy jak lodu i każdy mój zakup musi być dokładnie przemyślany i doskonały :)

30.04.2008
22:29
[13]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

UP

30.04.2008
23:15
[14]

Fish_PL [ Pretorianin ]

Z tego co wymieniłeś(mam na myśli zastosowanie) to wszystko sprowadza się do konsoli, więc nie lepiej wziąć TV? Teraz za te pieniądze dostaniesz 32', a po co ci full HD, skoro na tak małym monitorze i tak nie widać różnicy? Zresztą do konsoli monitor to zły wybór, bo i tak będziesz miał skalowanie albo paski. Monitory są robione w systemie 16:10, a nie 16:9 i nie daj się nabrać na opisy i specyfikację. Zresztą wystarczy sprawdzić stosunek rozdzielczości. Pozdrawiam.

PS: np - . I nawet ma full HD ponoć....

01.05.2008
12:43
[15]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Fish_PL -> Paski mi nie przeszkadzają, a nawet jeśli będą to zapewne niewielkie (grałem w RE4 na monitorze 4:3 i tam paski na górze i na dole zajmowały ponad płowe obrazu, mi jednak to nie przeszkadzało) Po drugie nie mam miejsca na TV, ekran musi sie zmieścić na moim biurko.

01.05.2008
12:47
smile
[16]

winner [ PGR Maniac ]

od siebie moge polecić Dell 2408WFP FullHD na SPVA, sprowadziłem sobie takiego z ebaya z UK za 1900zł, monitorek wymiata, ma multum wejsc HDMIx2, DisplayPort, 2xDVI, Composite, idealnei sie sprawdza do filmów na Blu-Ray, gier, jakosc obrazu urywa łeb, funkcje oczywiście PIVOT, PIP itd. Polecam

01.05.2008
13:01
[17]

Luridor [ Pretorianin ]

Może coś takiego:
Ja jakbym miał kasę to bym ten monitorek brał. :)

01.05.2008
13:03
[18]

winner [ PGR Maniac ]

ten hyundai to złom z tego co czytałem

01.05.2008
13:05
[19]

Luridor [ Pretorianin ]

Złom w jakim sensie? Co z nim nie tak?

01.05.2008
14:16
[20]

winner [ PGR Maniac ]

poczytaj o wadach tego modelu na SPVA, model TN napenwo ma te same wady jak nie wieksze, pozatym w Hyuandai nie ma sie co pchać i do na TN.

01.05.2008
15:55
[21]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

A co powiecie o:



Doszedłem do wniosku, że PIVOT i PIP to raczej zbędne bajery, ale miło by było, gdyby były obecne ;]

01.05.2008
15:58
[22]

siwy346 [ addicted to music ]

Asus z linku jest dość dobry ale za tą marką akurat ja nie przepadam

ja polecam tego może ma dłuższy czas reakcji matrycy ale moim skromnym zdaniem stawiam na LG

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.