GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nowa komórka

26.04.2008
00:49
[1]

Fett [ Avatar ]

Nowa komórka

Zjarała się moja ukochana Nokia 6600 [*] ;( Od świąt Wielkanocnych był już 3 razy w serwisie i znowu się spieprzyła;/ Jasne jest, że nie ma sensu już jej naprawiać tylko rozglądnąć się za czymś nowym. Przyznam, że ten model mi bardzo odpowiadał, ale myślę że czas na coś nowszego.
Niestety jak narazie na Nokie n mnie nie stać, ale może jest coś innego, wartego polecenia. Ewentualnie dozbieram więcej kasy i zainwestuje w coś z wyższej półki :)
Ważne żeby miała duży wyświetla, only Nokia, bardzo dużą pojemność skrzynki odbiorczej i mocniejszą baterię.
Co moglibyście polecić ? :) Jak na razie oku mam tylko n70, ale cena mnie odstrasza :)

Chociaż ceny n70 spadły. Więc po prostu czekam na inne propozycje :)

26.04.2008
00:54
[2]

Lukis. [ Poznańska Pyra ]

A może jednak nie Nokia?

Spróbuj SE. Polecam SE K800i. Naprawde dobre, funkcjonalne i wytrzymałe telefony :) (ok. 450 zł)
Ewentualnie numerki w górę.

A N70 ma moja matka i niezbyt zadowolona. Słaba bateria i bardzo małe przyciski m.in.

edit:

heh dobra pora na ten wątek ;p

26.04.2008
01:00
[3]

Kozi89 [ Legend ]

Ja zawsze będę powtarzał, że najlepsze są starsze nokie :P Nie tylko najstarsze, ale wszystkie modele starsze niż 2 lata.

26.04.2008
01:04
smile
[4]

Krala [ ]

Trochę słabo określiłeś przedział cenowy jaki Cię interesuje. W każdym razie wnioskuję, że chcesz kupić sam telefon i ma być nowy. Wychodząc z takiego założenia proponuję:

Nokia E65 - przyzwoity telefon, chociaż ludzie narzekają na krótki czas pracy baterii (inni to dementują). Na rynek właśnie wchodzi E66, więc model E65 kosztujący obecnie około 620 zł (Allegro) zacznie w przeciągu paru tygodni mocno tanieć.


Nokia 7370 - na Allegro około 450 złotych. Nie jest to może ideał, ale nie określiłeś budżetu.


Nokia 7373 - usprawniona wersja tego co wyżej, druższa o kilkadziesiąt złotych. Oprócz różowego panelu są też męskie wersje.


Nokia E60 i Nokia E50
- niska cena, średnia jakość. Nie są to nokie z najwyższej półki, ale kolega ma i nadal solidne.



Nokia N70 - najprostsza z serii N, nie taka znów też droga. Do kilkuset, przeważnie koło 400. Podobno kiepska bateria niestety, ale bralbym wlasnie ten telefon :)

26.04.2008
02:30
[5]

Dayton [ Senator ]

proponuje jeszcze zastanowic sie nad e61 e61i... jak chcesz duzy wyswietlacz w "panoramie" klawiature qwerty, mozliwosc wygodnego gpsa, wbudowane wifi i wiele innych... ciekawa propozycja, ja teraz powaznie nosze sie z zamiarem kupna wlasnie tej w wersji i lub n70

26.04.2008
13:30
[6]

Fett [ Avatar ]

Ok wiec tak :) Przedział cenowy to około 400 zł
Żadnych klapek, żadnych szyn, no i fajna sprawa z systemem operacyjnym:) Co do baterii Nokia 6600 w minimalnym użytkowaniu wytrzymywała 1,5 dnia, normalnego użytkowania - ładowanie codziennie, więc wszystko co trzyma 2 dni mnie interesuje :P

Nokia e61 fajna sprawa, ale to jednak za drogo...
Jak na razie do głowy przychodzi mi tylko n70, 6630, 6670 i n-gage. I może jeszcze 9500 :)

26.04.2008
14:07
[7]

Herr Pietrus [ Gnuśny leniwiec ]

A moze nokia 6120? Najnowszy Symbian, bateria imho bardzo dobra ( choć bardzo mało uzywam telefonu :-)), wygodna klawiatura, dobry wyświetlacz i świetny design. Owszem, nie jest to najwyzsza jakosć, ale ja sobie chwalę. Szkoda tylko, ze zrobiona z blyszczącego plastiku, więc bez ściereczki z mikrowlókien ani rusz :-) I nie wierz w to, ze parzy w uszy :-D

Nie wiem tylko, jak kształtują się ceny - nówki na allegro po ~600 zł...

26.04.2008
14:17
smile
[8]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Szkoda, ze szyn nie chcesz bo wtedy 6280. Stoja juz na przyzwoitym pzoiomie cenowym a sa mega.
Jak dla mnie tylko slider.

26.04.2008
15:41
[9]

Fett [ Avatar ]

Herr Pietrus - fajna, ale za droga :)

yazz_aka_maish - a ma Symbiana ? :>

26.04.2008
15:55
[10]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Nie ma. Pamietaj jednak, ze Symbian taki rozowy nie jest, potrafi zamulac telefon. No chyba, ze lubisz grzebac w telku i atakowac go nowymi progsami :)

Ale jak ci zalezy na Symbianie - do wyboru do koloru:

26.04.2008
15:56
[11]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Dlaczego jak ma być telefon z wyższej półki to tylko Symbian? A może coś z Windows Mobile? Rozejrzyj się za SPV E650, Samsungiem I600 i Toshibą G500. SPV i Samsung mają QWERTY, ale CPU tylko 200MHz, a Toshiba ponad 400, ale klawiatura tylko alfanumeryczna.

26.04.2008
16:02
smile
[12]

Valem [ Generaďż˝ ]



polecam ten
jest naprawde dobryy

26.04.2008
16:14
[13]

Fett [ Avatar ]

yazz - atakować to może nie, ale jest kilka fajnych i w sumie mam nieogranicozne możliwości w tej sferze :)

EG2006 - SPV mnie zaciekawił :) Samsung mi się nie podoba, Toshiba też jakaś taka nijaka :P i trochę droższa

26.04.2008
16:20
[14]

Fett [ Avatar ]

I jeszcze znalazłem taką perelke :)

Nokia 7710 :)

26.04.2008
16:32
smile
[15]

Valem [ Generaďż˝ ]

jezeli SPV to polecam ten


i jeszcze troche ci zostanie

26.04.2008
17:21
[16]

martinzauna [ Centurion ]

Polecam SE K800i.

26.04.2008
17:27
smile
[17]

Arxel [ Legend ]

Bateria w mojej N70 trzyma do 4 dni. 1-3 przy słuchaniu muzyki w zależności jak długo słuchamy ;-)

Generalnie nie narzekam, ale przymierzam się do sprzedaży jej. Cena wlaśnie w okolicach 400zł - używana przez moją mamę przez ponad pół roku, ja ją mam gdzieś 3 tygodnie dopiero. Jest wciąż na gwarancji, ale dokładnie nie powiem do kiedy, bo nie pamiętam w którym dokładnie miesiacy była zakupiona.

26.04.2008
17:30
[18]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Fett---> Jak chcesz to możesz się rozejrzeć jeszcze za PDA z GSM, ale to już trochę co innego niż te Symbianowce, albo Windowsowce które ci podałem. Ale ten M1000 trochę słaby, poszukaj HTC Wizard (MDA Vario, SPV M3000), a jakbyś trochę dołożył mógłbyś kupić HTC TyTn (SPV M3100, MDA Vario II).

26.04.2008
23:20
[19]

Fett [ Avatar ]

Narazie skłaniam się ku SPV m1000, m3000 albo SPV e650 noo i jeszcze może ta nokia n70 :)

Jak wygląda pisanie smsów rysikiem ?

EG2006 - HTC TyTn to już niestety za duża różnica cenowa...

26.04.2008
23:26
[20]

Ciekawy Fryzjer [ Człowiek z bdg ]

NOKIA 3310

27.04.2008
00:36
[21]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Fett---> Jest kilka sposobów, ale najpopularniejsze są dwa. Można pisać SMS-y ręcznie, a system je rozpoznaje i wyświetla drukowane litery (jeśli masz niewyraźne pismo, jak ja nie polecam). Drugi sposób to klawiatura ekranowa. Jednak najszybciej pisze się na sprzętowej QWERTY.

27.04.2008
00:42
[22]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Fett ==> Tego SPV 1000 to nie bierz nawet pod uwagę.
Z pozostałych - weż m3000. Dużo lepszy sprzęt od E650 (chyba, że dołożyłbyś do M650).
A Nokie niech sobie biorą inni - uwierz mi.

27.04.2008
12:24
[23]

Fett [ Avatar ]

tzn co, m3000 jest lepszy od e650 tak i w dodatku tańszy ?

Dołożyć do m650, chyba żartujesz :P ja już budżet naciągam na tego m3000, a Ty chcesz żebym dołożył ponad drugie tyle ? :P

27.04.2008
12:37
[24]

Fett [ Avatar ]

Najprawdopodobniej wezmę tego m3000.

Nigdy jednak nie miałem styczności z tego typu "telefonami", dlatego od razu wolę was zasypać pytaniami :)
- Jak tylko w nim wygląda kwestia z szyną? Solidna? Nie zacznie mi się sama rozsuwać po pół roku? Ma jakieś zaczepy czy coś w ten deseń, żeby mi się nie zniszczyła?
- I jak wygląda sprawa z wyświetlaczem. Nie spierniczy się, jeżeli telefon będę trzymał w kieszeni, pustej, albo dajmy na to z kluczami, odtwarzaczem mp3, zapalniczką, paczką fajek, pudełkiem od zapałek, chusteczkami higienicznymi, drobnymi itd? :P (nie wiem co się jeszcze trzyma w kieszeniach)
- Kolejne to, czy ciężko się przestawić z Nokii na układ w opcji w takim telefonie?
- Jak stabilny jest Windows? I ile kosztuje wersja OEM ;) w wypadku formata :P
- Ciężko się pisze takim rysikiem? Tzn. muszę go trzymać pod kątem 90 stopni od ekraniku ? Czy mogę skosem i nie przyciskać za bardzo?
- Jakie to właściwie daje mi możliwości :)
- Wytrzymałe to jest ? Po ścianach tym rzucać nie będę, ale wiadomo - wypadki chodzą po telefonach. Jak mi wypadnie z tramwaju przez okno wpadnie do studzienki kanalizacyjnej, obgryzą go szczury i wypłynie gdzieś w oczyszczalni nad Bałtykiem to będzie co zbierać ? :)
- Nie widzę na zdjęciach ctrl alt i del. To na pewno Windows ?
- Pójdzie mi na tym Crisis na full detalach ?
- Ile trzyma bateria ?
- Jak z pojemnością skrzynki sms?
- I jedna rzecz, która mnie denerwowała w N6600 - pisząc smsa wpieprzają mi się Polskie znaki ? :)
- Domyślam się, że telefon działa w Polsce, jednak chce się upewnić :P
- Jaka opinia, od posiadacza ? :)

Edit się skończył :P

27.04.2008
12:39
[25]

s1ntex [ Generaďż˝ ]

Sam miałem telefon z Windows Mobile, SPV c550, super zabawka, kupiłem używany i telefon nie miał mocnej baterii, musiałem kupić nową. Potrzebowałem zmiany i kupiłem Benq-Siemens EF81, w sumie to dla funkcji muzyki, ale jednak brakuję tych wszystkich bajerów i programów.

Więc niedługo też pewnie będę zmieniał telefon znó na WM. Ogólnie polecam te telefony.

27.04.2008
13:02
[26]

EG2006_43107114 [ Senator ]

1. Nie wiem. Ja posiadam HTC Universal (SPV M5000), który otwiera się jak laptop. Nie ma żadnych szyn.
2. Jw. Wyświetlacz jest ochraniany przez obudowę, ale z tego co słyszałem jeśli jest wyświetlacz na zewnątrz najlepiej go nosić w futerale. Folia na ekran oczywiście obowiązkowa.
3. Nigdy nie miałem Nokii.
4. Co jakiś czas musisz robić Hard Reset (odpowiednik formata). Windowsa nie kupujesz, dostajesz licencję razem z urządzeniem.
5. Można pod skosem. Stopień nacisku zależy od modelu.
6. Możesz dogrywać masę programów, gier. Pełna customizacja. Jak na PC :)
7. Jeśli palmtop upadnie wyświetlaczem na ziemię prawdopodobnie ekran się wyleje. Ponadto bardzo łatwo wyrwać gniazdo miniUSB. Ogólnie, to to są strasznie delikatne urządzenia.
8. Alta zastępuje Fn. Co do del: nie wiem jak w Wizradzie, ale w u mnie jest del nad enterem. Pełni rolę Backspace. I w palmtopach nie ma czegoś takiego jak Ctrl+Alt+Del :)
9. Hehe, marzenia. Aplikacje z systemu desktopowego nie są kompatybilne z Windows Mobile. Poza tym M3000 ma procesor 200MHz i 64MB RAM :)
10. U mnie przy umiarkowanym używaniu 1 dzień. Nie jest to dużo, ale tak jest, że im lepsze urządzenie tym mniej trzyma. U ciebie może być trochę więcej, bo M3000 ma ekran 2,8", QVGA i CPU 200MHz. U mnie na pokładzie jest 3,6", VGA i 520MHz, a po OC 624 (tak, da się robić OC :))
11. Zależy od pamięci urządzenia. Ale nawet na tych 128MB ROM wejdzie kilkanaście tysięcy.
12. Nie musisz ich wcale używać.
13. Tak.
14. Nie wiem, jak M3000, ale M5000 to straszna cegła. A do tego ostatnio dokupiłem powiększoną baterią. Ze 40dag chyba będzie :) W kieszeni ledwo da się to nosić, ale M3000 jest sporo lżejszy.

27.04.2008
13:38
[27]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Coś mi się jeszcze przypomniało.
2. Kiedyś słyszałem, że w produktach tej firmy, po ok. pół roku robią się niewielkie luzy, które już potem się nie powiększają.

27.04.2008
15:12
[28]

Fett [ Avatar ]

To moze jeszcze mały up. może ktoś coś dopisze od siebie :)

Z tego co czytam to komórka fajna. Dużo bajerów, można się pobawić, ale czy jest funkcjonalna ? Jeżeli chodzi o normalne użytkowanie telefonu - jak telefonu a nie gadżetu ? Dokładnie to chodzi mi o rozmowy i pisanie smsów. Wygodne i dosyć szybko się pisze, czy muszę nigdy się nie przestawię ? :)

27.04.2008
15:39
smile
[29]

SirGoldi [ Gladiator ]

Nie chce mi się rozpisywać, ale SPV M3000 to telefon (powiedzmy, że telefon...), który z czystym sumieniem mogę polecić. Mam go już od dłuższego czasu i NA PEWNO szybko go nie zmienię, bo po prostu nie widzę lepszej alternatywy. Pisanie smsków na tym ustrojstwie to sama przyjemność. I w ogóle - to po prostu wypas sprzęcik. :-)

Jeśli go kupisz, szybciutko się przekonasz, że trudno znaleźć na rynku lepszą zabawkę tego typu. Hardware'owej klawiaturki NIC nie zastąpi. Kilka dni i będziesz śmigał niewiele wolniej, niż na standardowej klawierce.

Nie wiem, czy SPV M3000 nie zgarnął jakiejś nagrody w teście właśnie na funkcjonalność i wygodę klawiaturki. Zresztą, trudno ją w ogóle porównywać do tych zamontowanych w jakichś konwencjonalnych komórach. To po prostu inna bajka.

27.04.2008
15:49
[30]

siwy346 [ addicted to music ]

ja również polecam SPV M3000 funkcjonalny jeśli chodzi o pisanie. I ogólnie telefon godny polecenia

27.04.2008
19:12
smile
[31]

Fett [ Avatar ]

postanowione!:]

02.05.2008
14:29
smile
[32]

Fett [ Avatar ]

Jeszcze chciałem się zapytać na temat samego kupna m3000. W komisach niestety nigdzie nie ma tego telefonu i pozostaje mi tylko allegro. Wada tego typu, że telefonu nie mogę zobaczyć ani "zmacać". Na co powinienem uważać w opisach aukcji? Co jest najbardziej delikatne w tych telefonach ? Ceny na allegro też zastanawiają bo telefoniki schodzą od 300-650zł więc nie mała różnica. Domyślam się, że najważniejszy przy szukaniu jest stan wyświetlacza. Co jeszcze ?

02.05.2008
16:52
[33]

Fett [ Avatar ]

up

02.05.2008
17:00
[34]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Z tego co słyszałem to dużą wadą tego urządzenia jest kiepskiej jakości obudowa. Poza tym do najczęściej psujących się rzeczy należy gniazdo USB. Badzo łatwo można je oderwać, czego zresztą niedawno doświadczyłem (przypadkowo wepchnąłem kabel za daleko). A co do cen, to zależy co masz w zestawie. Czasami ludzie dają samo urządzenie + rysik + ładowarka, a czasami można kupić pełen zestaw, taki jak od operatora + dodatkowe rysiki + karty pamięci + GPS. A jeśli urządzenie jest w dobrym stanie cena jeszcze bardziej idzie do góry.

02.05.2008
17:12
[35]

Fett [ Avatar ]

Przyznam że się trochę boje kupować na allegro ;)

02.05.2008
17:12
[36]

Mogur [ Joga Burito ]

Dlaczego m3000 jest lepszy od e650?

02.05.2008
17:47
[37]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Przez ekran dotykowy i możliwość użycia Windows 6.0 Professional?


02.05.2008
17:58
[38]

Mogur [ Joga Burito ]

Czyli w E650 nie mozna dac windowsa 6.0? bo jakos na dotykowym ekranie mi nie zalezy. Czy jest prawda ze w E650 nie ma slownika t9?

02.05.2008
18:03
[39]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Mogur---> E650 był pierwszym smartphonem z WM 6.0...

02.05.2008
18:27
[40]

Mogur [ Joga Burito ]

jeszcze jedna sprawa... ile kosztuje sciagniecie simlocka z takiego E650?

02.05.2008
18:30
[41]

siwy346 [ addicted to music ]

od 15 do nawet 30 zł zależy od serwisu

02.05.2008
18:35
[42]

Mogur [ Joga Burito ]

Eeee, to nie tak zle, myslalem ze to sa jakies wieksze sumy :)
Zainspirowany watkiem zaczalem myslec o zmianie telefonu, bo obecnie mam Nokie 6280. Jestem z niej zadowolony, ale juz mi sie znudzila :) Bardziej bym sie sklanial ku E650 poniewaz ma dwie klawiatury, jest "chudszy" i ogolnie, bardziej estetyczny
A tak w ogole, jesli ktos jest zainteresowany to chetnie sprzedam :)

02.05.2008
18:50
[43]

simian-raticus [ Konsul ]

Na onet coś Fidel kiedyś pisał, że za kilka lat na komórkach będzie taka grafa ja na moim dopasionym PC!

02.05.2008
18:54
[44]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

A ja kupuje N80 ;D stoi za 450 - 600 zł

03.05.2008
03:21
[45]

legrooch [ MPO Squad Member ]

E650 ma WM6 Standard. I to jest wielki minus.

03.05.2008
09:33
[46]

Mogur [ Joga Burito ]

legrooh--> rzucasz hasla typu "E650 ma WM6 Standard. I to jest wielki minus."
A moze jakies zdanie wyjasnienia? Nie wszyscy pracuja w serwisie z telefonami i nie maja stycznosci z takim sprzetem na co dzień. Czasami rzeczy dla niektorych oczywiste, trzeba przedstawic w sposob jeszcze bardziej oczywisty :)

03.05.2008
09:49
[47]

siwy346 [ addicted to music ]

legrooch----> niby dlaczego WM6 jest takim wielkim minusem ?

03.05.2008
13:03
[48]

legrooch [ MPO Squad Member ]

siwy346 ==> Nie WM6, tylko WM6 Standard. Wersja systemu jak i telefonu bez toucha. HTC planuje zakończyć produkcję tego typu telefonów z koncem grudnia 2008.

Mogur ==> Kiedyś różnica w systemie między telefonami z touchem i bez była minimalna. Obecnie obsługa i możliwości diametralnie się różnią.

03.05.2008
13:23
[49]

kolexx [ Junior ]

Ja sam niewiem która jest lepssza komórka nokia 6600 czy se k700i bo niewiem która kupić??

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.