GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ręczna myjnia samochodowa - formalności

10.04.2008
19:29
smile
[1]

korkalom [ Pretorianin ]

Ręczna myjnia samochodowa - formalności

Witam, czy ktoś może ma pojęcie jakie formalności trzeba załatwić aby w pełni prowadzić działalność gospodarczą jaką jest myjnia samochodowa (ręczna) ? Być może ktoś z użytkowników ma jakieś doświadczenie w tej materii i chętnie podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nie chodzi mi tutaj o koszty czy też jakieś biznes plany. Zależy mi na określeniu krok po kroku jakie formalności muszą być załatwione aby uzyskać wszelkie zezwolenia, pozwolenia itp. Ewentualnie prosiłbym o jakiś link gdzie szukać bo już od kilku godzin googluje i oprócz wyposażenia myjni, środków czyszczących itp nic nie moge znalezć na temat procedury tworzenia myjni samochodowej. Z góry dziękuje za wszelkie informacje.

10.04.2008
20:30
[2]

korkalom [ Pretorianin ]

upik..

10.04.2008
20:39
smile
[3]

Misza [ Prefekt ]

korkalom - hmm.. biorąc pod uwagę, że do tego typu rodzaju działalności nie potrzebujesz dodatkowych zezwoleń czy koncesji to po prostu... otwierasz działalność gospodarczą (czyli załatwiasz wpis do ewidencji, REGON, NIP, konto firmowe, pieczątka etc etc...), w miejscu w którym chcesz zacząć prowadzić działaloność wieszasz jakąś informację i... czekasz na przyjazd pierwszego klienta...

10.04.2008
21:17
[4]

korkalom [ Pretorianin ]

A zezwolenia z inspektoratu ochrony srodowiska ? Albo z urzedu miasta jakies odnosnie planow zagospodarowania przestrzennego ? Nie wierze, że w naszym kraju tak latwo to mozna wszystko zalatwic. Daje sobie reke uciac ze cos trzeba zalatwiac bo to by bylo nienormalne, jakby od tak sie otwieralo ten rodzaj dzialalnosci ;)

10.04.2008
21:22
[5]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

I ja planuje taki biznesik. Z tego co się dowiedziałem od ludu, to podobno trzeba mieć jakieś zezwolenie związane właśnie z ochroną środowiska, bo te ścieki gdzieś muszą spływać. Ta informacja jeszcze nie jest potwierdzona. No i masz już wybudowane miejsce pod myjnie, lub wykupiona działke? Czy dopiero jesteś na etapie planowania?

10.04.2008
21:36
[6]

mirencjum [ operator kursora ]

"Myjnia ręczna na jedno stanowisko to minimum 25 - 35 m2 powierzchni. Dochodzi koszt zakupu lub dzirżawy działki. Konieczne pozwolenie na budowę !!!
Plandeka lub inne zadaszenie terenu = 15.000 zł. A pozostaje jeszcze masa roboty np.:
kanalizacja, przyłączenie wody, odpływy, filtry na brudną wodę, przyłącze kanalizacyjne do odprowadzania brudnej wody, "technologia" czyszczenia skażonej wody. zbiornik na odpady stałe (brudy z wody do zbiornika, a brudna woda płynie dalej), przyłącze kanalizacyjne do odprowadzania brudnej wody, utwardzenie terenu aby woda nie wsiąkała w teren, standardy ochrony środowiska, wszelkie pozwolenia etc. etc. etc.
Pomieszczenie dla obsługi i do przechowywania sprzętu i wyposażenia."

10.04.2008
21:42
[7]

promilus1 [ Człowiek z Księżyca ]

A ja mam jeszcze pytanie. Dlaczego zdecydowałeś się na myjke ręczną?? Z tego co mi wiadomo, to ludzie wolą jeździć do takich, niż do automatycznych. No, ale ta różnica jest na tyle duża, że opłaci się zatrudnić większą liczbe pracowników?

All ----------> Jeździcie najczęściej do myjek ręcznych, automatycznych, czy samoobsługowych?

10.04.2008
22:28
[8]

Pichtowy [ Generaďż˝ ]

Jak juz muszę jechac to do samoobsługowej, normalnie myję sam przy domu.

10.04.2008
22:30
smile
[9]

beowulff [ konsolowiec ]

Ja sobie sam pod domem myje :)

10.04.2008
22:40
smile
[10]

korkalom [ Pretorianin ]

mirencjum -> dzięki ale przegladałem te fora juz po kilka razy i nic sensownego nie znalazłem tam. W cytowanym tekście zawarte są jedynie wymagania techniczne, które będą potrzebne. Mnie interesuje coś innego. Pozwole sobie zacytowac cytat ;) "wszelkie pozwolenia etc. etc. etc." Wlasnie o te pozwolenia sie dokladnie rozchodzi. Mimo to dzięki :)

promilus1 -> Ja nie decyduje się na taką działalność tylko mój szef. Aktualnie pracuję w serwisie i salonie samochodowym i szefostwo chce poszerzyć wachlarz świadczonych usług właśnie o myjnię ręczną. Koniecznie ręczną, żadne tam automatyczne tunele itp. Niestety ja zostałem wyznaczony do spełnienia tego questa ;P i mam się dowiedzieć o wymagania od strony formalno-prawnej.

Najlepiej gdyby był ktoś w stanie podać dokladnie krok po kroku co trzeba załatwiać bo nigdzie nie moge tego znaleźć i nie mam pojęcia gdzie zacząć pytać. Inspektorat Ochrony środowiska ? Urząd Miasta ? Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ? :/

11.04.2008
00:04
[11]

dave_mgs [ Generaďż˝ ]

Jak ciepło to się fajnie samochodzik pod domem umyje, jak zimno to przeważnie aby szybciej - automatyczna. Fakt, bardzo często rysuje lakier, ale czasu jakoś specjalnie się nigdy nie ma, a czasami po wyjeździe z ręcznej myjni można na nią wracać, jak się im myć nie chce.

11.04.2008
00:30
[12]

mikmac [ Senator ]

zawsze reczna, najczesciej od razu z czyszczeniem kokpitu, odkurzaniem, myciem szyb od srodka etc...bez prania tapicerki.

11.04.2008
08:58
[13]

M'q [ Schattenjäger ]

Ja też myję pod domem, jak trzeba, to do ręcznej.

Do tych wyżej (i do mnie:)
Wiecie, że jest całkowity zakaz mycia samochodów w miejscach do tego nieprzystosowanych? :) Przypadkowy patrol=mandat :P

11.04.2008
09:26
[14]

korkalom [ Pretorianin ]

Nie rozumiem po kiego wpisujecie tutaj jak i gdzie myjecie swoje samochody. Chcecie spamować to idźcie do jakiejś karczmy. Generalnie w dupie mam czym i jak myjecie swoje samochody. Jedynie co mnie interesuje to wymagania formalno-prawne, których spełnienie jest wymagane dla myjni samochodowej. I prosiłbym abyśmy się tego trzymali w tym wątku.

11.04.2008
10:02
smile
[15]

John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]

korkalom
polecam serie "Firma" , którą emituje TVN
Myjnia Samochodowa


pokazują tam, jak sprawnie zarządzać taką instytucją, jakie trzeba wydać nakłady, jakie mogą być zyski. Generalnie 20 minut, a wynieść można znacznie wiecej
mam nadzieje, ze pomoże

EDIT
pare linków:


(to się przyda najbardziej)

11.04.2008
12:15
[16]

Artur20 [ Generaďż˝ ]

korkalom--> Nie rozumiem po kiego wpisujecie tutaj jak i gdzie myjecie swoje samochody.

Wpisują, bo zapytał o to promilus1 w [7].

Ja nie decyduje się na taką działalność tylko mój szef. Aktualnie pracuję w serwisie i salonie samochodowym i szefostwo chce poszerzyć wachlarz świadczonych usług właśnie o myjnię ręczną. Koniecznie ręczną, żadne tam automatyczne tunele itp. Niestety ja zostałem wyznaczony do spełnienia tego questa ;P i mam się dowiedzieć o wymagania od strony formalno-prawnej.

Wyjątkowo niewdzięczne zadanie, zwłaszcza jak na Polskie warunki, gdzie trzeba spełnić setki formalności a i tak zawsze się o czymś zapomniało, albo nie wiedziało.

Nie rozumiem po kiego wpisujecie tutaj jak i gdzie myjecie swoje samochody. Chcecie spamować to idźcie do jakiejś karczmy. Generalnie w dupie mam czym i jak myjecie swoje samochody.

Ochłoń trochę. Poza tym nie wiem czy byś zmieścił wiadro z wodą do dupy- chyba że po owinięciu się taśmą klejącą :)

12.04.2008
17:24
smile
[17]

korkalom [ Pretorianin ]

upne jeszcze..moze ktoś wie krok po kroku co załatwiać i gdzie

12.04.2008
18:46
[18]

mirencjum [ operator kursora ]

Wydaje mi się, że szczegółowe informacje o potrzebnych formalnościach i zezwoleniach uzyskasz w odpowiednim urzędzie. Nie ma nigdzie wykazu potrzebnych dokumentów i zezwoleń.

"Co należy zrobić, żeby otworzyć np.ręczną myjnię samochodów osobowych?

Postępowanie administracyjne należy rozpocząć od złożenia wniosku o wydanie decyzji o warunkach zabudowy w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania.
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 24 września 2002 r. w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko oraz szczegółowych kryteriów związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięć do sporządzania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko (Dz. U. Nr 179, poz. 1490) myjnia samochodów nie została wymieniona jako przedsięwzięcie mogące znacząco oddziaływać na środowisko, dla którego sporządzenie raportu
o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko może być wymagane.
W związku z powyższym nie ma obowiązku przeprowadzenia postępowania
w sprawie oceny oddziaływania na środowisko.
Stanowiska takie nie zwalnia Inwestora z obowiązku spełnienia wymagań ochrony środowiska wynikających z przepisów szczególnych."

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.