GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Dusza waży 21 gram?

07.04.2008
15:14
[1]

boskijaro [ Legend ]

Dusza waży 21 gram?

Czytając wątek o śmierci przyszło mi to na myśl (kto oglądał film "21 gram" pewnie już wie o co chodzi :) )

Zbadano,że każdy człowiek po śmierci traci na wadze 21 gram.Czy faktycznie dusza może tyle ważyć? Przecież to całe ludzkie życie "mieści" się w duszy, więc to dość niewiele ...

07.04.2008
15:15
[2]

orzinn [ Last Hope ]

Ciekawe jak coś czego nie widać waży ;p ??

07.04.2008
15:15
[3]

peter123456 [ Sun of a Beach ]

Nie sądzę. Dusza jest przecież niematerialna więc nie może mieć wagi...

07.04.2008
15:15
[4]

req_ [ wet and dirty ]

Pamiętaj, że człowiek po śmierci oddaje niekontrolowany kał i mocz. Teraz wiesz, gdzie znika te 21 gram.

07.04.2008
15:19
[5]

orzinn [ Last Hope ]

bauahua lol ty chyba to z southpark wziołes xD

07.04.2008
15:20
[6]

KapCioch [ Generaďż˝ ]


Ciekawe jak coś czego nie widać waży OMG A powietrze widzisz?...

07.04.2008
15:25
[7]

req_ [ wet and dirty ]

orzinn: bynajmniej. Pomyśl logicznie - po śmierci rozluźniają się wszystkie mięsnie, także zwieraczy. Myślisz, że w domach pogrzebowych ot tak sobie, dla przyjemności, wtykają korki w odbyty zmarłych?

07.04.2008
15:28
[8]

Awerik [ Generaďż˝ ]

Zbadano,że każdy człowiek po śmierci traci na wadze 21 gram

Jakieś źródło?

07.04.2008
15:37
[9]

Szczeblo [ Konsul ]

req - racja, ale popatrz - skoro każdy waży mniej o te 21 g to u wszystkich kał i mocz musiałby w tym wypadku tyle ważyć. Raczej mało prawdopodobne. Jakoś mi sie nie widzi żeby to była dusza, ale może jakiś płyn ustrojowy czy coś (uprzedzam że z biologii byłem, jestem i będę dupa)

07.04.2008
15:41
[10]

GROM Giwera [ One Shot ]

z tymi 21gramami traconymi to kit propagowany na potrzeby filmu.

07.04.2008
15:41
smile
[11]

wysiak [ Senator ]

Awerik --> No przeciez napisal, zrodlem jest film o nazwie '21 gram'.

07.04.2008
15:42
[12]

TeadyBeeR [ Legend ]

Szczeblo --> Akurat req_ ma racje. Po prostu te 21 gram to zwykla bajka.

07.04.2008
15:42
[13]

N|NJA [ Senator ]

Lektura dla wszystkich wierzących w dokładną wagę duszy:





Be-ze-de-ura. Urban Legend. Mżonki. To, że ciało traci na wadze jest nie tylko wynikiem bezwolnego wydalania, jak wspomniał req, ale nastepuje też z powodu naturalnych procesów rozkładu- martwe tkanki tracą swoją masę, zaś zawartość wody w organizmie sukcesywnie się zmniejsza. Zależnie od przyczyny śmierci do utraty wagi prowadzić może krwotok, obrażenia powodujące utratę partii ciała i masa innych rzeczy, zupełnie niezwiązana z "jestestwem", "wnętrzem", duszą, zwijcie to jak chcecie.


Ba, zeby było śmieszniej, ciało czasem po śmierci nabiera wagi z różnorakich powodów, najczęściej gromadzących się gazów nie mogących znaleźć ujścia :)




Szczeblo-> skoro każdy waży mniej o te 21 g


Każdy, powiadasz? :)

07.04.2008
15:49
[14]

Luridor [ Pretorianin ]

Ja słyszałem, że to poprostu resztka tlenu i innych gazów uchodzi z płuc. Napewno nie jest to dusza. :)

07.04.2008
15:50
[15]

hctkko. [ Generaďż˝ ]

ciało czasem po śmierci nabiera wagi z różnorakich powodów, najczęściej gromadzących się gazów nie mogących znaleźć ujścia

też bzdura, bo wtedy zmienia się objętość a nie waga ;) jak 1 kg wody wyparuje to jej cząsteczki nadal będą ważyć 1 kg ;)

07.04.2008
15:51
[16]

Szczeblo [ Konsul ]

dobra dobra, w swojej wypowiedzi opierałem się na słuszności tych 21g. Skoro tak nie jest no to dupa i EOT ;P

07.04.2008
15:54
[17]

N|NJA [ Senator ]

hct-> A fakt, tu masz rację ;) Choć tu od razu nasuwa się przykład topielca, który jednak musi zwiększyć swoją wagę po śmierci z tego prostego powodu, że organy wewnętrzne ma zalane wodą :)

07.04.2008
15:54
[18]

Lotnik_jack [ Konsul ]

Dusza duszą, ale to jak by ważyć prąd elektryczny. Tak jak już powiedzieli inni: Mit.

spoiler start
Gentleman's, znaleźliśmy właśnie sposób na ekspresowe odchudzanie.
spoiler stop

07.04.2008
15:56
[19]

Luzer [ Music Addict ]

Pomijajac juz maly szczegol, ze najpierw cos takiego jak dusza musialoby istniec

07.04.2008
15:57
[20]

N|NJA [ Senator ]

Luzer-> A to juz pozostawmy kwestii wiary, jeden człek widzi na szybie brudną plamę, drugi Matkę Boską i obaj twierdzą, ze mają rację :)

08.04.2008
19:31
[21]

Leilong [ STARSCREAM ]

21 gram to tak niewiele że to może być nawet waga powietrza w płucach. O niczym to nie świadczy.

08.04.2008
19:36
[22]

dexter48 [ Pretorianin ]

[6]<---- hahahahah to twoim zdaniem powietrze nie ma masy? xD mam nadzieje chlopie ze na dzisiejszym tescie 6-klasistow nie bylo podobnych zagadnien bo pewnie nienajlepiej by ci wypadl ;]

jestem ciekaw kto wazy czlowieka przed smiercia z dokladnoscia co do grama ;] no chyba ze specjalnie kogos zabili zeby to sprawdzic ;]

08.04.2008
19:36
[23]

Deepdelver [ Legend ]

Zbadano też, że dusza smakuje waniliowo.

08.04.2008
19:48
[24]

Łysack [ Przyjaciel ]

Leilong -> 21 gram to całkiem sporo. zakładając, że w płucach przy przeciętnym oddechu mamy jakieś 2 litry powietrza, to spróbuj napompować balonik do osiągnięcia objętości 10 litrów i położyć go na jednej szali wagi, a na drugiej czekoladę+pusty balonik.

08.04.2008
19:50
[25]

Lord.Nerevar [ Chor��y ]

kto się poświęci i zabije (się) ? Potem przywołamy go w rytuale spirytysteycznym i się dowiemy :D

08.04.2008
22:13
smile
[26]

.:Gogetto:.® [ Konsul ]

Jak coś ze spirytem to wchodze w to :D

21.04.2008
13:20
smile
[27]

Mr. Jack [ Centurion ]

Za dużo filmów, za mało myślenia

21.04.2008
13:27
[28]

N|NJA [ Senator ]

Trumna zazwyczaj jest cięższa niż zmarły.

Mozliwe, że to ingerencja sił nieczystych opanowujących ciało zmarłego, by potem zamienić go w zombie. Gdzieś jakiś film o tym widziałem.


Mozliwe tez, iż przyczyna leży w tym, że trumny robi się z drewna. Ale to by było zbyt prozaiczne.

21.04.2008
13:33
[29]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

> Zbadano też, że dusza smakuje waniliowo.

i można z niej zrobić dobrą nalewkę. Proporcje: 1/2 ze spirytusem. W barach podają to jako "Spirit".

21.04.2008
13:40
[30]

Asmodeusz [ Senator ]

A czy jezeli ktos jest gruby to jego dusza wazy wiecej? Przeciez dusza musi wtedy wypelnic wiecej miejsca ? Czy moze ma "cieńszą" dusze wtedy. Albo rozrzedzona (jesli to jest plyn?).

21.04.2008
13:48
[31]

Narmo [ nikt ]

Klekotek (Ryder?) --> Może podał byś źródło chociaż, albo informację, ze kogoś cytujesz?


21.04.2008
14:09
[32]

boskijaro [ Legend ]

Heh, widzę źe podbiliście mój wątek. Przeczytawszy niektóre opinie chyba faktycznie trzeba stwierdzić,że to mrzonki (no i kwestia wiary).

Ja osobiście wierzę,że człowiek ma duszę, ale co sie dzieje z nią po śmierci - wielka dla mnie niewiadoma. Szczerze mówiąc boję się tego sprawdzić :P

21.04.2008
14:14
[33]

ValkyreX [ Legend ]

Moim zdaniem nie ma czegoś takiego, jak dusza... Jest tylko świadomość, która może opuścić ciało nawet za życia. (oobe np)

21.04.2008
14:16
[34]

boskijaro [ Legend ]

Jak dla mnie dusza i świadomość to dwie różne rzeczy - dusza zawiera nasze dobre i złe uczynki (sumienie ogólnie), świadomość zaś jest tym,czym się kierujemy.

To są jednak rzeczy niemożliwe do zbadania przez ludzki rozum, więc każdy może mieć swoje racje.

A sytuacje, gdy działania obu tych rzeczy są sprzeczne, nazywamy wyrzutami sumienia :)

21.04.2008
14:16
[35]

koziolekl [ Generaďż˝ ]

... A poza tym to kwestia wiary. Jeden wierzy, drugi nie. Tutaj nie ma co dyskutowac.

21.04.2008
14:17
[36]

halfmaniac [ Dr. Freeman ]

ValkyreX---> Świadomość, czy dusza, nieważne, ale to wydaje się co najmniej "głupie" żeby to ważyło 21 gram. Przecież jak można zważyć duszę, to nie jest obiekt, materia, tak samo ze świadomością.

21.04.2008
14:28
[37]

mmomm [ Konsul ]

Do tych ktorzy nie potrafia zrozumiec materializmu.
Jeszcze kilka lat temu mowiono, ze takie rzecyz jak atom, foton itp. nie posiadaja takich cech jak waga, wiwlekosc itp.

Co to duszy. W filozofii, religioznastwie, czy samej biologii sa toerie mowiace o tym, ze to co nazywamy umyslem, cyz dusza, jest czysto powiazana z mozgiem - jest stanem bilogicznym (fizycnzym) a skoro tak, podlega doswiadczeniom empirycznym (czyli mozna zwazyc, sprawdzic itp.)

To tyle na podtrzymanie tego, ze dusza wazy 21 G.
Poza tym podczas I WS, jakis francuski lekarz badal umierajacych zolneirzy, wazyl ich na specjnym lozku... i w kiedy 'umierali' tracili srendio 21 gram. Zrodla nie pameitem, ale jak znajde podam.

21.04.2008
14:44
[38]

halfmaniac [ Dr. Freeman ]

mmomm--> No, ale podczas zgonu człowieka następuje wiele różnych procesów fizjologicznych, mięśnie człowieka zmieniają swoje napięcia, następuje bezwarunkowe oddanie moczu i kału, właśnie z tego powodu. Następuje po sobie wiele reakcji chemicznych. Myślę , że tutaj należy szukać tych zgubionych 21 gram.

21.04.2008
18:39
[39]

mmomm [ Konsul ]

@halfmaniac

Zgon czlowieka, jest postrzegany jako proces. A sama kwestia jest dyskutowalna, co sie dzieje podczas zgonu. Nie jestem pewien, ale w polskiej medycyenie i sadownictwie, ze zgonem mamy do czynienia, kiedy nie pracuje 'maly' mozg (mozdzek).
A to jakei procesy zachodza podczas samego aktu smierci (mozem y tu umownie nazwac zaprzetsanie akcji serca przy jednoczesnym zaprzetsnaniu pracy mozg), to jest kwestia zalezna od przypadku. Nie zawsze nastepuje wydalenie moczu, czy kalu, co jednak nie zmienia sytuacji, ze i tak sie da zwazyc martwa osobe, po fakcie smierci. Biorac chociazby ubytki wagi z racji ekstrementow.

Jeli wazysz czlowieka, tak jak bylo to w przypadku francuskiego leakrza, dalej mozesz wazyc wszystko, lacznie z wydalonbymi rzeczami (bo tak przypuszczam byla skonstruowana waga).

21.04.2008
18:53
smile
[40]

gofer [ tifoso ]

Ja to mam krzywe plecy przez tę duszę całą. Osiedle nieciekawe, nieraz wracało się późnym wieczorem, to i z duszą na ramieniu. Człowiek głupi był, to tylko na prawym nosił zamiast naprzemiennie, 21 gram - niby nic, ale od jakiegoś czasu mię prawa łopatka coś w dół opada :/

21.04.2008
18:59
[41]

Deepdelver [ Legend ]

Przeprowadziłem mały eksperyment. Za Wasza radą oddałem w sposób niekontrolowany kał i mocz i faktycznie - wyszło równe 21 gramów. Myth busted.

21.04.2008
19:01
[42]

Lolter [ African Herbman ]

A da się to spalić? W lufce?

21.04.2008
19:03
smile
[43]

Ciekawy Fryzjer [ Człowiek z bdg ]

Filmy kłamiom i muwiom bzdóry :P

28.04.2008
22:57
smile
[44]

ero_sk [ Konsul ]

Lolter- Zadałeś dobre pytanie:P
Ho, ho- az 21 gram:)

29.04.2008
00:37
smile
[45]

MaciekJ [ Konsul ]

[42],[44] hahahaha xD

29.04.2008
00:39
smile
[46]

Deser [ neurodeser ]

"Zostałem wyrzucony z uczelni na pierwszym roku studiów, za ściąganie podczas egzaminów z metafizyki. No wiesz, zajrzałem wgłąb duszy chłopaka siedzącego obok mnie."
W.A.

04.05.2008
12:12
[47]

Jedziemy do Gęstochowy [ Konsul ]

Co za głupota.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.