
Leilong [ STARSCREAM ]
Zadanko z fizy... ;)
dzisiaj na fizie podst. miałem takie zadanie:
Pytanie brzmiało co się stanie gdy wahadło nr 1. (pierwsze z lewej) odchylimuy od poziomu?
a) wszystkie złapią taki sam okres
b)tylko ostatnie i będzie równe połowie tego 1.
c) żadne
d)3 zacznie drgać jak pierwsze.
Jak sądzicie? ja zaznaczyłem że żadne nie będzie drgać..

Lolter [ African Herbman ]
e) wszechświat ulegnie zniszczeniu
Filipeusz [ 25 = 13 ]
Tylko 1 będzie drgać. Aby drgały inne wahadła muszą one mieć taki sam rezonans, co wahadło pierwsze. A rezonans zależy głównie od długości wahadła. Zresztą "na oko" widać, że pierwsze wahadło nie dotknie żadnego innego.
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Rysunek jest źle zrobiony. 1. i 3. wahadło były równej długości, dlatego dobrą odpowiedzią jest odpowiedź D.
Wiem, bo też pisałem dziś fizykę podstawową.

Leilong [ STARSCREAM ]
Pewien jesteś?
A to z cząstką w polu magnetycznym w dół kartki?? ja zaznaczyłem D
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Jeżeli odpowiedź D to ta z protonem to tak. Tak właśnie zaznaczyłem.
BTW Najlepsze z tej matury jest to, że ja w ogóle nie umiałem fizyki jądrowej (bo nigdy się jej nie uczyłem, ani w szkole, ani na kursie, ani w domu), a były 2 zadania z niej...
Jak zrobiłeś Słońce?

Leilong [ STARSCREAM ]
Przypomnij... :P Tam było to z wodorem?
E=mc^2
m wyszło 0,52 kg. I pomnożyłem przez 200 żeby wyszło ile musi tego wodoru spalić. 104 kg końcowy wynik.
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Ja też wziąłem z tego sławetnego wzoru. Policzyłem odwrotnie, tj. E(max) (czyli gdyby 100% wodoru zostało zamienione w energie) i pod wzór. 104kg również wyszło.
To dzięki :]

Leilong [ STARSCREAM ]
Sprawność silnikaspalinowego 39%? :P