
Arcy Hp [ Legend ]
Jaki alkohol do Tortilli ?
Witam :)
Dzis z dziewczyna mamy zamiar zrobic sobie pycha tortille :) I mamy dylemat bo nie wiemy jaki trunek bedzie pasowac do tej potrawy?
P.S. Jakies pomysly na deser?:P

xanat0s [ Wind of Change ]
Na deser? Z dziewczyną? Może coś z kuchni francuskiej?
Narmo [ nikt ]
Głupie pytanie. Tequila.
SpaceCowboy [ Jenerał ]
Zimne piwo z butelki, opcjonalnie ze szklanki, ale imo pierwsza opcja lepsza.
koobon [ part animal part machine ]
Do tortilli to chyba piwo z limetką. Na deser coś lekkiego, może sorbet.
Paul12 [ Buja ]
Mezcal, Tequila albo zimne piwo :)
yasiu [ Senator ]
tortilla to ciasto, baza jedynie dla potrawy... zrobisz z dżemem, będzie pasowało co innego, zrobisz z kaszanką, jeszcze inny napitek ładnie to ozdobi...
Arcy Hp [ Legend ]
yasiu -->Chodzi nam o burrito ale tortilla jest w polsce czesto uzywana do okreslania tej potrawy.
Czarny_xD [ Konsul ]
Ja polecam dobre piwko podane wg tego przepisu >>
potrzeba:
-duży kielich
-sól i papryka ostra wysypana na talerzu
-limonka albo cytryna (lepiej limonka)
-lód
przepis:
- krawędź kielicha smarujesz limonką, obracasz do góry nogami i wkładasz do talerza z solą i pieprzem, ruszasz kielichem żeby sól i pieprz przywarła do niego.
później wsypujesz lód, wlewasz piwo i wyciskasz sok z 2 ewentualnie 3 limonek.
pycha :D

Lolter [ African Herbman ]
Czysta pasuje do wszystkiego.
N|NJA [ Senator ]
Arcy-> Chodzi nam o burrito ale tortilla jest w polsce czesto uzywana do okreslania tej potrawy.
To nie znaczy, ze masz powielać błędy innych, bo to żadne wytłumaczenie. Jako miłośnik kuchni meksykańskiej wypraszam sobie taki afront :)
Ale ale- do rzeczy. Czym napchacie burrito? Bo to zasadnicza kwestia jeśli chcecie się bawić na serio w dobieranie alkoholi do potraw. Do kawałka woła pasuje smakowo co innego, do kuraka co innego. Oczywiście uniwersalnym rozwiązaniem jest jakaś Corona czy inny light z limonką wetkniętą w szyjkę butelki, dziewczyna nie powinna marudzić. Jesli ma to być jednak coś bardziej, let's say, romantycznego, wtedy rzeknij no, z czym to burrito- jakie mięso, czy na ostro i tak dalej.
ronn [ moralizator ]
N|NJA --> A kysz!! "Corona" sprzedawana w Polsce smakuje jak siki węża. Kto jest za to odpowiedzialny, no kto?
Kurdt [ Legend ]
ronn -> Król?
N|NJA [ Senator ]
fan avrilki-> Alez ja wiem, ze syfiasta, ale pamiętaj, ze w stolicy ma się dostep do Corony nierozlewanej w Polsce ;)
ronn [ moralizator ]
w stolycy, a gdzie li to?
Kurdt --> jeśli tak, to belgijski
[edit] Av <3

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]
[14]N|NJA
Stolica pod tym względem nijak nie jest wyjątkowa :)
N|NJA [ Senator ]
Misiaty-> Owszem, jest. Bo to stolica, najlepsze miasto świata. Nie niszcz mego światopoglądu zadufanego w sobie stolicznika :)
Ronn-> Tzw. sklepy specjalistyczne typu "kuchnie świata" i inne tałatajstwa posiadają niesikaczowe korony :)
blazerx [ ]
chyba niektorzy tutaj myla tortille z tequila o0
Sweet Zombie J, [ Pretorianin ]
N|NJA ===> jako milosnik kuchnii meksykanskiej, powinienes wiedziec ze to co sie je na calym swiecie jako burrito, pochodzi z usa. A w meksyku jest popularne w zasadzie tylko w Chihuahua a i w tamtej okolicy tez niespecjalnie poza jednym miastem w ktorym jest daniem tradycyjnym. A i forma meksykanska jest zupelnie inna...
N|NJA [ Senator ]
Sweet-> Ależ ja to wiem, około 90% dań z tzw. kuchni meksykańskiej to tak naprawde zamerykanizowana i usprawniona wersja tego, co serwują w biednym meksyku. Co nie przeszkadza mi w identyfikowaniu burrito znanego u nas, podobnie jak fajitas czy wszelakich odmian potrawek z wołowiny i chili jako "meksykańskich". Bo ta oryginalna, mimo, że dobra, nie ma tego "wykopu", jest mniej efektowna (w sensie smakowym i wizualnym), bo ilez mozna żreć fasole i kukurydzę? Niemal identycznie ma się sprawa z wszelkimi cajunowymi, rzekomo tradycyjnymi potrawami. Przerobione na amerykańską, bardziej zdatną do spożycia dla standardowego obywatela modłę. Że z oryginalnymi cajun cuisine mają niewiele wspólnego? Sami potomkowie Cajunów, tak jak i latynoscy imigranci, zarabiają na owym micie "tradycyjnej kuchni", więc ja nie widzę problemu :)