
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
Diablo II (LoD)- problem z rozdzielczościa
wstęp
mam
Semptrona 2800+
GF 6600
1gb Ram
Od paru godzin (sic!) staram sie odpalić Diablo II ale
Problem jest taki ,że moja karta/monitor nie obsluguje 640/480 - minimum to 800/600 - czy da się jakoś ustawić większą rozdzielczość przed włączeniem gry?
Przeczytałem gdzieś ,że po zainstalowaniu LoD rozdziałka samoczynnie zmienia się na 800/600 - odpalam instalator - Aby zainstalować LoD musisz posiadać zainstalowana podstawke(mam zainstalowana) - dlaczego jej nie widzi?
Jedyne co przypuszczam to może po resecie zobaczy ,że podstawka jest - nie resetowałem po zainstalowaniu - ale musze dokonczyc sciaganie zanim zresetuje
Proszę o pomoc
maviozo [ Man with a movie camera ]
A test grafiki diablo robiłeś? Tam jest taki programik d2testVid albo coś takiego. Spróbuj i potem odpalaj.
WIEM! W linii komend dopisz -res800
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
robilem test grafiki i za każdym razem jak cos sprawdzal to wywalalo mi monitor "parametry poza zakresem pracy" (prawdopodobnie ta rozdzialka) ale ogolnie napisal mi ze wszystko ok.
Raziel [ Action Boy ]
zacznijmy od tego, że 800x600 można ustawić tylko w LoD. Dwa, czy napewno masz dwie oryginalne gry?
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
maviozo - w jakiej lini komend
Raziel- tak mam (od dobrych 2 lat juz :D) - takie gry tzeba miec :]
maviozo - ja linux :P
maviozo [ Man with a movie camera ]
Albo w skrócie albo start->uruchom.
Heh, to mów do mnie jeszcze.. z wersją linuxową nigdy w życiu nie miałem do czynienia. Ale jakaś konsola tam jest? Musi być.
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
konsola jest ale komendy inne :P
maviozo [ Man with a movie camera ]
A próbowałeś? Wpisz w google diablo linux command line albo diablo resolution problem i szukaj:)
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
oj szukalem szukalem dluzsza chwile ale nic ciekawego nei znalazlem ;s
edit - po rebocie nadal dodatek nie widzi podstawki ;s
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
up
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
udało mi się zainstalować LoD - wie ktoś gdzie zmienić ,zeby odpalilo się w 800x600?
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
nie ma edita - ale jeżeli ma ktoś zainstalowany LoD to powiedzcie mi jakie klawisze wciskać zeby rozdzielczość zmienic :]
bo gra jako taka działa tylko nie widze co robie :D
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
up
meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Z tego co pamiętam, to na ekranie trzeba było ustawić.
Chyba żaden klawiszy do takiej zmiany nie był przypisany.
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
wiem ale np jak ktos ma gre to moze mi powiedziec
np 3x strzalka w dol i enter zeby wejsc w opcje
itd.
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Odpal Edytor rejestru i w drzewku znajdź:
HKEY_CURRENT_USER ---> Software ---> Blizzard Entertainment ---> Diablo II
Zmień wartość w polu Resolution na 1.
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
linux :/
Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
up