GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

kości mnie bolą :/

06.03.2008
12:19
[1]

barejn [ El Magnifico ]

kości mnie bolą :/

piszczele dokladniej. takie dziwne uczucie jakby nagle mialy sie złamać na zewnątrz. od kilku dni to trwa i nie wiem o co chodzi. nie wiem czy możliwy jest ból kosci bez stłuczenia żadnego itd, ale tak to odczuwam. podczas chodzenia nie daje mi to spokoju. moze jakies maści czy cos?

06.03.2008
12:22
smile
[2]

Paul12 [ Buja ]

Idź do lekarza.

06.03.2008
12:23
smile
[3]

IronMask [ Pretorianin ]

Stary to forum to nie szpital idz do lekarza.

06.03.2008
12:30
[4]

barejn [ El Magnifico ]

wiem, że to nie szpital, a na lekarza nie mam aktualnie czasu za bardzo to raz a dwa nie chce od razu na hipochondryka wychodzic. jakies domowe sposoby mnie interesują.

06.03.2008
12:35
[5]

Apocaliptiq [ Mr Everything ]

Idź do lekarza.

Jak dla mnie jesteś przeziębiony. Sprawdź czy nie masz gorączki.

06.03.2008
12:36
[6]

maviozo [ Man with a movie camera ]

Nasmaruj się naftą (taką kupioną w aptece). Podobno pomaga. Moja mama stosuje to do dziś na wszystko:)

06.03.2008
12:41
smile
[7]

Kalino$ [ Konsul ]

Stary to forum to nie szpital idz do lekarza.

forum jest również po to aby poradzić się kogoś:)

a tak poza tym:Idź do lekarza:)

06.03.2008
12:44
[8]

NequliX [ Progressive Attack ]

Piszczele moga bolec...np od skakania , chodzenia i ciaglego stania. Mialem ten sam problem. Kup masc rozgrzewajaca i po klopocie.

06.03.2008
12:50
[9]

barejn [ El Magnifico ]

NequliX - to odpowiada powodowi mojego bólu, który specjalnie pominąłem. Fastum w sensie?

06.03.2008
12:53
[10]

HumanGhost [ Senator ]

A może początki reumatyzmu? Na zmiany pogody, koszmar.

06.03.2008
12:54
[11]

NequliX [ Progressive Attack ]

Fastum albo Diamond Gel :) Obydwa dobrze dzialaja.

06.03.2008
13:01
[12]

HumanGhost [ Senator ]

Niestety na mnie żadna maść nie działa. :-/

06.03.2008
13:12
[13]

barejn [ El Magnifico ]

thx all ze wskazaniem na Nequilixa ;)

06.03.2008
13:12
[14]

camelx [ Pretorianin ]

To wszystko z przeciążenia ;)

06.03.2008
13:18
smile
[15]

steward [ Generaďż˝ ]

Kości nie bolą!!! Polecam: BenGay, Fastum, Aspiryna (przeciwzapalne)

Poza tym być może masz za mało wapnia, aby uzupełnić niedobory polecam:
mleko pełne w proszku
mleko zagęszczone niesłodzone
sery topione
ser twarogowo-owczy - bryndza
szprot wędzony
czekolada mleczna
soja
znaczne ilości chudego mleka
duża ilość wapnia może być zawarta w wodzie wodociągowej lub studziennej (" twardej")

Również uzupełnij fosfor:
podroby: wątroba, móżdżek, nerki
ryby - świeże, solone, wędzone, konserwy rybne
żółtka jaj
sery topione
sery twarogowo - owcze - bryndza
mleko pełne sproszkowane
indyk, kaczka, pasztety drobiowe
wędliny
suche nasiona roślin strączkowych
grzyby
pieczywo i produkty zbożowe: kasza gryczana prażona, jęczmienna, makarony, otręby pszenne, zarodki pszenne, płatki owsiane, mąka kukurydziana
wyroby cukiernicze - kakao, czekolada, orzechy, migdały.

Poza tym, łykaj tran. (uzupełnienie witaminy D3).

Jeżeli ból się będzie nasiał to idź do lekarza. (ale nie powinien)

Pozdrawiam



spoiler start
materiały z prezentacji z fizjologi - AM Warszawa
spoiler stop

06.03.2008
13:28
[16]

rethar [ Staszek Szybki !est ]

przewiało cię nieźle i masz zalążki grypy

06.03.2008
13:29
smile
[17]

steward [ Generaďż˝ ]

rethar -> a co to jest zalążek grypy? :D Ja słyszałem tylko o wirusie grypy, i przez skórę na nogach to ciężko żeby wniknął :o

co to za herezje? :o

06.03.2008
14:26
[18]

Chudy The Barbarian [ Ancient Evil ]

steward - chodziło mu o to, że złapała go grypa i tak się dają we znaki jej początki, tak to zrozumiałem.

06.03.2008
14:26
smile
[19]

rethar [ Staszek Szybki !est ]

Moja starsza właśnie choruje na grypę, ale dosyć ciężko, dostała antybiotyk.. Poza normalnymi objawami przez parę dni łamało ją w kościach i w ogóle...

Ale fakt, barejn równie dobrze może mieć komplikacje związane z zainstalowaniem przez obcych sondy doodbytniczej

06.03.2008
14:50
[20]

barejn [ El Magnifico ]

nope. mięsień odbytniczy okrężny (levator ani bodajże:P) działa bez zarzutu. rozmasowałem syry używając maści i czuje minimalną poprawę. to o to kaman w takim razie. a co do braku wapnia i fosforu to chyba normalne u studenta, tak samo jak brak innych pierwiastków i kasy przede wszystkim :P

06.03.2008
14:56
[21]

VOSTOK [ Gitarczok! ]

No fakt, mleko ciągle drożeje :P. Ale i tak taniej wychodzi zakup świeżego mleka w biedronce niż tych żelów-srelów rozgrzewających :P.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.