Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]
visual basic - odczyt/zapis pliku w ANSI
szukam i szukam i znalezc nie moge
mam:
file = My.Computer.FileSystem.ReadAllText("C:\program files\madzicad\support\settings.dat")
ustawienia = Split(file, vbCrLf)
pozneij sobie zapisuje to do textboxow ale zamiast polskich liter mam kwadraty, a jak wpisze polskie litery to mi autocad je odczytuje jako krzaki
nie, nie da sie zamienic tego w autocadzie na utf8;]
probowalem kombinowac z system.text.encoding.xxxxx ale nie dziala://
legrooch [ MPO Squad Member ]
Użyj zamaist my.computerfilesystem.readalltext StreamReadera i StreamWritera. Tam ustawisz kodowanie. Cała przestrzeń system.IO czeka na przejrzenie przez Ciebie :)

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]
no przez chwile kombinowalem jka odczytywac znak po znaku i odczytywac kod ascii:]
ale doszedlem do ladu ze skladnia i wystarczylo dopisac System.Text.Encoding.GetEncoding(1250)
a readalltext jest u mnie lepsze bo od razu sobie robie tablice a w streamreader musialbym robic petle pewno, w kazdym razie juz hula;]