GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

visual basic - odczyt/zapis pliku w ANSI

05.03.2008
23:26
[1]

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

visual basic - odczyt/zapis pliku w ANSI

szukam i szukam i znalezc nie moge

mam:

file = My.Computer.FileSystem.ReadAllText("C:\program files\madzicad\support\settings.dat")
ustawienia = Split(file, vbCrLf)

pozneij sobie zapisuje to do textboxow ale zamiast polskich liter mam kwadraty, a jak wpisze polskie litery to mi autocad je odczytuje jako krzaki

nie, nie da sie zamienic tego w autocadzie na utf8;]

probowalem kombinowac z system.text.encoding.xxxxx ale nie dziala://

06.03.2008
07:42
[2]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Użyj zamaist my.computerfilesystem.readalltext StreamReadera i StreamWritera. Tam ustawisz kodowanie. Cała przestrzeń system.IO czeka na przejrzenie przez Ciebie :)

07.03.2008
10:19
smile
[3]

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]

no przez chwile kombinowalem jka odczytywac znak po znaku i odczytywac kod ascii:]

ale doszedlem do ladu ze skladnia i wystarczylo dopisac System.Text.Encoding.GetEncoding(1250)

a readalltext jest u mnie lepsze bo od razu sobie robie tablice a w streamreader musialbym robic petle pewno, w kazdym razie juz hula;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.