John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
jak zrobić taki filmik / animacje?
mam problem następującej treści. Chce zrobić filmik , który będzie przedstawiał mape polski. Na mapie będzie zaznaczony samochodzik, który będzie się przemieszczał z punktu A do puntu B (coś jak na wzór podrózy przez Europe w filmie "Eurotrip"). Samochodzik mialby się przemieszczać z puntu A do B->postój na 10 sekund -> podróz z B do C etc. Takich punktów byłoby z 6-7.
Pytanie -> czym zrobić taki filmik? jakim programem? jakies rady? będę wdzięczny
z gory dzięki
sekret_mnicha [ fsm ]
Najprościej będzie animację flashową. Macromedia Flash się kłania (czy teraz już Adobe chyba...). Powinna być dostępna próbna wersja 30-dniowa. A jak nie, to poszukaj jakiegoś innego programu do tworzenia tychże...
John_Kruger [ Internetowy eksplorator ]
a jakies bardziej szczegółowe info, np w jaki sposob mozna to zrobic? jak program jest to jeszcze zastosowanie
sekret_mnicha [ fsm ]
Każdą taką animację robi się z gotowych już fragmentów-obrazków. Potrzebujesz ładny samochodzik, mapkę, punkty, ewentualne napisy. Za pomocą linii czasu ustawiasz klatki kluczowe i przyporządkowujesz pozycje obiektów wraz z ich ruchem. Korzystasz z efektów, przejść, ect. Potem testujesz, zapisujesz w odpowiednim formacie i voila!
Jest to na tyle skomplikowane, że jeśli nic nie wiesz na ten temat, to mało prawdopodobne, że ktoś ci tutaj to wytłumaczy. A jeśli masz 'dryg', to sam załapiesz szybciorem. Poszukaj sobie jakichś tutoriali - na pewno gdzieś coś trafisz. Albo poproś kogoś, żeby ci to pokazał na żywo.
N2 [ negroz ]
after effect
sekret_mnicha [ fsm ]
Nawet nie myślałem, żeby zaproponować Adobe After Effects, bo jest to nieporównywalnie bardziej złożony program, niż Macromedia Flash. A przynajmniej ja go za taki uważam, bo możliwości ma przeogromne. Zatem Johnie drogi - nie pakuj się w to, bo dostaniesz oczopląsu :)