Aaron [ Konsul ]
Problem z kupującym na allegro. Co zrobić?
Witajcie, mam taką sytuację z allegro, że pewna osoba kupila mój przedmiot, ale odmawia zapłaty. Poprzez maile rozmowa odbywała się tak:
Dana osoba:
Przepraszam ale proszę o wycofanie mojej oferty z aukcji z powodu pomyłki, oczywiście jeśli nie uda się tego zrobić przed zakończeniem aukcji to zwrócę poniesione koszty wystawienia, gdyż narazie nikt oprócz mnie nie osiągnął ceny minimalnej. Przepraszam
Ja:
"Dzień Dobry!
Przykro mi, ale takie wyjaśnienie nie jest wystarczające. Jeśli bierze się udział w aukcji, to robi się to z przemyśleniem. Nie akceptuję takiego takiego wytłumaczenia. Transakcja jest wiążąca. Poniżej podam swoje dane, na które należy przesłać pieniądze. Jeśli nie zgadza się pan(i) z takim rozwiązaniem, to sprawę skieruję do allegro.
Oto moje dane:
Dariusz xxxxxx
ul xxxxx
xx-xxx Wrocław
[tutaj numer konta]
Jeli będą potrzebne jakiekolwiek inne informacje, proszę odpisać. Kwota, jaką należy zapłacić, to: wylicytowana suma + xx zł za koszt przesyłki."
Dana osoba:
"Chciałam załatwić tą sprawę polubownie i zwrócić wszystkie koszty ale jeśli pan się na to nie godzi to proszę przesłać sprawę do allegro ja dostanę upomnienie bo to pierwsza taka sytuacja. Nikt nie może mnie zmusić do zapłaty jeżeli pan o tym nie wiedział proszę zapoznać się z regulaminem allegro. Z pańskiej strony mogę jedynie otrzymać komentarz negatywny i pewnie taki dostanę, a pan może się starać o zwrot prowizji pobranej od allegro. Proszę jeszcze raz przemyśleć tą sprawę!"
Niby przeprosił, ale jakiegoś ważnego powodu nie podał. Mogę też tak zrobić, że zaliczytuję za, dajmy na to 1 mln zł i wtedy powiem, że jednak nie? Co o tym sądzicie?
olivierpack [ Generaďż˝ ]
Negatyw i zwrot prowizji. Niestety nic więcej.
nutkaaa [ Panna B. ]
Wydaje mi się, że jeśli osoba sama zaproponowała zwrot kosztów wystawienia aukcji to nie ma się co specjalnie czepiać, zdarza się...
graf_0 [ Nożownik ]
Kupujący chce zrezygnować przed końcem aukcji, oferuje zwrot kosztów, a ty chcesz mu utrudniać?
Trochę życzliwości. Przecież i tak do zakupu go nie zmusisz. Najwyżej będziecie mieli obaj po negatywie - bo on pewnie w odpowiedzi też da ci negatywa. I po co to wszystko?...
ES_Lechu [ Piw Paw Elo 320 ]
Aaron@
uparte z ciebie bydle.
gosciu chce to normalnie zalatwic a ty zgrywasz bossa ;p
Aaron [ Konsul ]
No tak, ale sensu w tym nie widzę... Czyli ja też mogę sobie coś wygrać a potem nie kupić? Trochę lipa...
Edit:
Potrzebna mi kasa... :-(

col. Kilgore [ Mac User ]
Aaron - no tak, ale z jego maila wynika, że chciał się wycofać PRZED zakończeniem aukcji. Nawet napisał że jak się zakończy aukcja to pokryje koszt wystawienia. Już szybciej sprzedasz przedmiot wystawiając go ponownie niż użeranie się z kimś (i oszczędzisz sobie i jemu negatywa).

eLJot [ a.k.a. księgowa ]
Potrzebna mi kasa... :-(
To podaj go do sądu, to dostaniesz swoją kasę
Aaron [ Konsul ]
col. Kilgore ---> Napisał to na 15 minut przed końcem... :/.
Z tego, co widzę, to rzeczywiście nie ma sensu. Strona allegro też tak radzi.
Dobra, jestem zmęczony i zły (i GŁODNY!!!). Pewnie dlatego mam takie wyrzuty :/
Boroova [ Gwiazdka ]
Aaron --> widac zes Zyd nie tylko z imienia.
mineral [ Senator ]
To nie z gościem masz problem, tylko z sobą.

c_N_mooris [ Pretorianin ]
Stary trzeba być człowiekiem. Facet pisze, że się pomylił, stawia sprawę jasno więc po co podzielić się negatywami. Nawet już twojej odpowiedzi do niego nie kapuję...
Squall [ Pretorianin ]
Nie wiem po co człowiekowi utrudniasz życie. Wg mnie zachował się bardzo fair proponując zwrot kosztów, ja osobiście przychyliłbym się do jego prośby, każdemu może zdarzyć się pomyłka.
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
zacznijmy od tego co to był za przedmiot ?
skończy się na negatywie dla ciebie i dla niego
krzyżyk z diodą czy komputer a może samochód ?
Aaron [ Konsul ]
Boroova, mineral ---> dzięki, ale takie komentarze to sobie wsadzcie. Nie opisujcie mnie. Nie umiecie pomóc, napisać nic konstruktywnego, to się nie odzywajcie. Dzięki reszczie za doradzenie. Macie rację, szkoda nerwów...

Regis [ ]
Zenada... Gosc sie pomylil, sam napisal, ze zwroci prowizje, a ty jak ostatni frajer probujesz go zmusic do zakupu, ktorego jeszcze NIE dokonal (wyslal ci maila PRZED KONCEM aukcji, do tego obiecal zwrocic prowizje)...
Boroova [ Gwiazdka ]
Aaron --> jak chcesz, to moge ci napisac konstruktywnie. Jestes zwyklym pazernym sukinsynem. Uzasadnienie tez dostaniesz, jesli chcesz: Koles chcial zalatwic wszystko polubownie, kulturalnie i bez zadnych problemow, a ty masz go gleboko w dupie, bo potrzebujesz kasy (jak male dziecko, ktore potrzebuje cukierka i chce go teraz!).
Z calego serca zycze ci, zeby cie kiedys ktos wyrolowal na wieksza kase, moze wtedy bedziesz mial nauczke.
Jeszcze jedno - w pierwszym poscie napisales: Co o tym sądzicie? Dostales odpowiedz, wiec sie nie rzucaj jak gowno w betoniarce.

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]
ja pierd*** co za typ.
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Miałem podobny przypadek ale właśnie z drugiej strony. Zakupiłem przedmiot ( jeden z siedmiu wystawionych ), jednak zrezygnowałem z powodów mniej lub bardziej istotnych i wysłałem zapytanie do sprzedawcy, czy mogę mu zwrócić koszty prowizji i "powiedzmy transportu" za niedokonanie transakcji. Zgodził się bez problemu, posłałem pieniądze i po kłopocie.

smuggler [ Patrycjusz ]
Boroova - tak trzymac.
Aaron - odwroc sytuacje. Zaplacilbys? Nie czyn drugiemu, co tobie niemile.

Volk [ Legend ]
smuggler
Zainstalowales sobie internet w domu czy jeszcze w pracy o takiej porze?

Regis [ ]
smuggler --> Widzisz, nasłuchali się w telewizorni, że umowy na allegro są wiążące i zaraz im się 'wyłączyła' życzliwość... Bo - a nuż - się ktoś pomyli i będzie go można skasować na parę złotych. Zupełnie niezrozumiała dla mnie postawa.
bone_man [ Omikron Persei 8 ]
Wszystko już chyba zostało powiedziane w tym temacie.
btw. czy tylko mnie się wydaje, że ten "gość" to tak naprawdę babka? :D

Volk [ Legend ]
Chciałam
Chyba tak :)

Narmo [ nikt ]
Użytkownicy nie mogący brać udziału w Twoich aukcjach:
1. Argens (9)
Edytuj treść notatki
Coolabor [ ~~Kochający Walery ]
Aaron - Za to ty wykazujesz brak jakiejkolwiek przyzwoitości. Pazernością i chamstwem odpowiadasz na kulturę i odpowiedzialność. Mały człowiek.
Aaron [ Konsul ]
Dobra, już napisałem, poniosło mnie... już tam npisałem jakiś czas temu, że się zgadzam...
Boroova (czy jak się to pisze) ---> masz rację...
Smuggler ---> Ty też
Narmo ---> to nie ja. Ten był już zajęty... :(
Maxblack [ SalieriMT ]
Aaron - jesteś użytkownikiem jakiego sam nie chciałbym spotkać na allegro... ogólnie zachowujesz się tak, jakbyś coś ukradł i pytał na GOLu gdzie dobrze sprzedać... Chyba nie oczekujesz przychylnych odpowiedzi?

Arxel [ Legend ]
Przy wystawianiu PGR4:
"witam....mam ogromna prosbe o wycofanie mojej aukcji....motywuje to tym z konsole mialem przerobiona i mi zablokowali w sieci dostep takze nie bede mogl sobie pograc w sieci a glownie w taki sposob gram....prosze opozytywne rozpatrzenie mej prosby?!"
W końcu się zgodziłem... A co mie tam :-) Póxniej jeszcze kilka razy przepraszał... :-)
Narmo [ nikt ]
Aaron --> Dziwne. Konto na Allegro znalazłem dzięki mailowi który masz podany w profilu na GOLu. Przypadek?
Aaron [ Konsul ]
No, dajcie już SPOKÓJ!!!!!!!!
Rzucili się na mnie jak świnie na paszę. Napisałem, że źle zrobiłem, że już naprawiłem, ale proszę, wyżyjcie się jeszcze. Nie można mieć złego dnia od podstaw? Jak k***a kobieta ma w miesiącu tydzień taki ciąg to jest ok, ale jak ja mam jedno zjebane popołudnie to już masakra. Cały GOL (prawie) musi się na mnie wyrzyć!!!
Narmo ---> Wpisz w google Argens, zobacz co wyskoczy...
VOSTOK [ Gitarczok! ]
Boroova - twója wypowiedź w poście nr 10 jest tak żenująca że aż szkoda słów. Dorosły i kulturalny człowiek potrafiłby i powinien umieć skomentować zaistniałą sytuację w sposób nie obrażajacy innych.
Oczywiście że macie racje i robienie komus takich problemow o jakies marne grosze jest dziecinne, ale to co napisales to jest poprostu żałosne...

Narmo [ nikt ]
Narmo ---> Wpisz w google Argens, zobacz co wyskoczy...
<--
A teraz wejdź na Allegro, pod wyszukiwarką kliknij na Zaawansowane --> Zakładka "Znajdź użytkownika", wpisz swojego maila, którego masz w profilu, zobacz co wyskoczy...

req_ [ wet and dirty ]
Narmo
Mam nadzieję, że nie spotkamy się na allegro, Aaron. Przynosisz wstyd.