1941wlod [ Junior ]
Anno 1701
Anno 1701 nie daje się uruchomić z systemem Vista i na razie nikt nie może doradzić jak to zrobić więc oryginalną grę można z powodzeniem wyrzucić do śmieci

_KoMaNdOr_ [ stopien na forum ]
Z pewnością jak kupowałeś grę sprawdziłeś jakie ma wymagania, bo np. tu:
https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=5913
wyraźnie jest napisane:
Rozsądne wymagania sprzętowe:
Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256MB (GeForce 4 lub lepsza), 3.5 GB HDD, Windows 2000/XP.
edit: Nie mam ani nowego, ani dobrego kompa (choć nie narzekam).
A grę gram ( i mam) jedną - Call of Duty 2.
edit2: ps. Choć intencje tego Twojego pytania (chyba) były inne :) Ale do nich (intencji) nie wiem jak się ustosunkować :D

Backside [ Generaďż˝ ]
_KoMaNdOr_ ---> bo pewnie sam cwaniaczku, mając nowego, dobrego kompa, sprawdzasz czy system odpowiada wymaganiom :>?
Faktem jest, że wydawca dał ciała i nie postarał się o optymalizację/patch pod Vistę.
1941wlod może sprzedać grę - nie słyszałem o planach optymalizacji.