żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
karta graficzna
chcialbym kupic karte GeForce 8800gt jak mam sprawdzic czy nie bede musial wymieniac innych czesci chcac kupic te karte?? plz pomocy
sekret_mnicha [ fsm ]
Napisz co masz teraz, a ci pomożemy.
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
mam plyte glowna gigabyte procesor amd 2 rdzeniowy 2,11ghz 4000+ 2gb ram GeForce 8500gt
.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]
musisz zmienić procesor bo karta nie pokarze pełni swoich możliwości
edit: a ile masz kasy na to wszystko?
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
.:DuDi:. co oznacza napoisz??
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
chcialbym wymienic tylko karte na GeForce 8800gt
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
czy ktos mi powie czy z takimi parametrami kompa zmienie z GeForce 8500gt na 8800gt??plz pomocy
sekret_mnicha [ fsm ]
Zmienisz i z pewnością odczujesz poprawę. Pytanie jeszcze czy zasilacz to wytrzyma, bo mam niejasne przeczucie, że masz zwykły zasilacz dodawany od razu do obudowy. Jeśli tak - wypada kupić nowy, lepszy, wraz z kartą.
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
ile kosztuje taki zasilacz?? i jeszcze jedno pytanie czy majac juz zasilacz i karte potrzeba fachowca czy mozna to wszystko zrobic samemu?
.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]
ZMIENISZ ALE KARTA BĘDZIE WYKORZYSTYWAĆ SWOJE MOŻLIWOŚCI W OKOŁO 75%
JAK CHCESZ JA WYKORZYSTAĆ W 100% MUSISZ ZMIENIĆ PROCESOR
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
dudi - ale on niema kasy na procesor - idź się utop
żelazna pięść - jaki masz zasilacz napisz dokładnie JAKA FIRMA I ILE WAT MA
wszystko reszta powinno być dobrze
sekret_mnicha [ fsm ]
Jeśli pyatsz o to, czy można samemu zmienić, to pewnie nie wiesz jak to się robi. A jak nie wiesz - poproś kogoś, kto wie. (Chociaż to jest naprawdę bardzo łatwe).
A zasilacz? No cóż. Żeby nie przepłacić, a mieć pewność, że popracuje przez długi czas bezproblemowo - ok. 150 pln na 450-watowego Chiefteca musiałbyś wydać.
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
post nr.9 prosze o odpowiedz
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
Shaybeck a gdzie moge sprawdzic jaki mam zasilacz?
.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]
zasilacz dobrej firmy np: chieftec 450W - 160zł
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
ale prosze powiedzcie mi jak moge sprawdzic jaki mam zasilacz?? plz
sekret_mnicha [ fsm ]
Otworzyć obudowę i zobaczyć, co jest napisane na nalepce.
EDIT > obawiam się, że nie ma (a przynajmniej ja nie znam programu, który ci pwoie jaki masz zasilacz... szczególnie jeśli jest to jakiś sklepowy no-name)

żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
sekret_mnicha -> a jest prostszy sposob??
FootBallFighter [ Pretorianin ]
Albo ściągnij Everesta i on pokaże co masz w obudowie :P
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
FootballFighter powiedz na jakiej stronie i czy jest to bezpieczne
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
prosze o pomoc gdzie mozna sciagnac everesta i czy to jest bezpieczne (korzystanie z niego)
.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]
bezpieczne. wejdz na strone www.dobreprogramy.pl i wpisz w m wyszukiwarce everest no i sciagnij
Yari [ Juventino ]
ile kosztuje taki zasilacz?? i jeszcze jedno pytanie czy majac juz zasilacz i karte potrzeba fachowca czy mozna to wszystko zrobic samemu?
Nie potrzeba , ale czytając Twoje posty nie radziłbym Ci się za to zabierać . Więc lepiej zleć to komuś kompetentnemu :).
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
co wy pierdzielicie
everest nie pokaże firmy zasilacza
żelazna - masz fakturę od tego kompa co masz teraz ? sprawdź
KapCioch [ Generaďż˝ ]
A wiesz w ogóle co to jest zasilacz? "przeczytasz nalepkę, tak ale co jak nie wie, którą?:P
Zasilacz to to coś z dużym wiatraczkiem z ryłu obudowy na górze, czasami tam masz nalepkę, która przynajmniej pokazuje ile masz wat, jeśli nic tam nie ma, to żadna filozofia wsiąść śrubokręt i odkręcić obudowę, średnio rozgarnięty 10 latek powinien dać sobie radę w parę chwil O.o
Albo jak masz papiery od komputera to tam pewnie znajdziesz jego specyfikację
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
kapcioch - napisz mu jak otworzyć obudowę, bo to jest pewnie jego największy problem
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
mam AC 230vat
Send1N [ Konsul ]
dudi wytlumacz mi dlaczego tak myslisz ? ze procka musi zmienic ma 2rdzeniowy co innego jakby mial 2.5mhz jedno rdzeniowy jakis pentium czy co ale ma 2x2000 athlona i on wystarcza
Send1N [ Konsul ]
a co do zmiany to odczujesz bo 8500 to praktycznie to samo co 7300 bo to jest okrojone 8600GT okrojane karty sa slabe ...
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
jak wspomnialem w poscie 27 mam AC 230vat musze zmieniac dla GeForce 8800gt
.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]
lepiej sie za to nawet nie zabieraj
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
.:Dudi:. za co sie nie zabierac?? chce sie dowiedziec czy moge miec ten zasilacz co podalem wczesniej dla GeForce 8800gt
.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]
ale ty podałeś napiecie a nie moc!
Send1N [ Konsul ]
do 8800 Chieftec 450W
żelazna_pięść [ Generaďż˝ ]
a na pdst. tego ze mam AC 230V moglby sie ktos domyslic jaki mam zasilacz??
KzX [ Konsul ]
Chieftec to nie jest taki super zasilacz
Miałem u siebie Chiefteca 420W.Komp resetował się we wszystkim w grach w necie i tak dalej
Miałem drugi zasilacz Modecom 400W założyłem i problem się naprawił.A już miałem do serwisu z tym jechać.U poprzedniego właściciela kompa zasilacz był OK ale nie u mnie
.:DuDi:. [ Spec od PC'tów ]
nie da sie domyslic bo wszyscy maja takie napiecie!

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
<--- "mam AC 230vat"
Wiesz co... napisz wszystko co pisze na zasilaczu.
Albo lepiej w ogóle się za to nie zabieraj.
Coswort [ Pretorianin ]
Dokładnie. 450W to jakieś sensowne minimum gwarantujące brak niespodzianek w najbliższej przyszłości. Sam do swojego 8800GT Zotaca używam Chiefteca, ale nieco tańsze i chyba jednak cichsze Qolteci też dają radę/