yasiu [ Senator ]
czechy - janskie laznie - ile kasy wziasc
jadę jutro wieczorem do czech, wracam w niedzielę... nie zamierzam jeździć a co za tym idzie, używać kolejek, wyciągów itp.
pytanie - ile wziąść ze sobą koron, co by obiad/kolację dobrą zjeść, piwa się napić itp. itd. :)

sebekg [ Senator ]
lepiej wiecej niz mniej :)
yasiu [ Senator ]
eech... tyle to ja tez wiem - w kazdym innym kraju dziala ta sama zasada :)
ale moze jednak troche konkretniej? moze jakies przyklady cen? =]

Hakim [ Generaďż˝ ]
W sobotę wróciłem z Peca pod Śnieżką, a to blisko Janskich, więc myślę, że w Janskich może być podownie.
Obiad w restauracji (np. kotlet z kurczaka w panierce + frytki + surówka) i do tego jakieś piwo czy sok to 150-200 koron. W pensjonatach taniej, ale one zapewne tylko dla pensjonariuszy.
Piwo w sklepie - od 10Kć (siki), przez 20 (Zloty bażant), 30 (Urquell w sklepie z nieco wyższymi cenami, niczym te ze stoku, bo otwarty dłużej niż 18:00). Zapewne znajdzie się taniej, ale nie chciało mi się szukać.
Średnio pewnie te 20 trzeba liczyć na w miarę pijalne piwo.
Śniadania miałem w cenie, ale 100Kć maks. za jakąś jajecznicę czy inna kanapkę z piciem myślę.
500Kć to maks. dla jednej osoby na żarcie w ciągu dnia (chyba, że jesz jak słoń i do tego ekskluzywnie;)).
RedBull - 46Kć, na stoku 70. Parek w rochliku - 30 Kć. Drink 2 redbule + 2x50 wódki - 200Kć, a sama 2x50 wódy 80Kć w barze-dyskotece.
Siana nie wymieniaj na miejscu, bo Cię ograbią. Dla przykładu mi funty na korony przeliczyli po kursie (przeliczając ostatecznie na nasze pieniądze) 4,13 zł za funta:)
yasiu [ Senator ]
z tego co slyszalem, to pec jest nieco snobistyczny a przez to drozszy =]
moze jeszcze jakies opinie? ja jak bibisi :) z trzech zrodel co najmniej :)

Richard_Hamond [ lubię .T.o.p..G.e.a.r. ]
Weź 700Kc.
Jakby co to tu masz przelicznik:
700Kc=100zł
(700:7)
Aha, i jeszcze tu masz mały słowniczek:
parek v rohliku-hot dog
automobil-samochód
CD-cedeczko
spatne[czytaj 'szpatnie']-źle
televize-tv
vypnuty[czytaj vypnutyy]-wyłączony
zapnutyy[czytaj zapnutyy]-włączony
zavrene[czytaj zawżene]-zamknięte
otevrene[czytaj otevżene]-otwarte
mluvit-mówić

axel1 [ The Nameless One ]
Richard -> wiele osób Ci już mówiło że jak nie masz kompletnego pojęcia to się zamknij.
yasiu [ Senator ]
axel - a ty co wniosłeś do tematu?
hammond - a skąd ci to 700 wyszło? :)
zamierzam wziąć 1000 koron... problem w tym, że w razie czego to tam podobno nie ma żadnego bankomatu! :)
bles [ Konsul ]
hehe, Pec jest snobistyczny hehehe. W Spindleruv Mlyn to jeszcze uwierze bo same duzo cayenne i touaregow i innych range'ow i wogole kozackie pensjonaty. pec to dziura jest, a janskie poza naprawde nosnymi warunkami narciarskimi to dziura do kwadratu.

xanat0s [ Wind of Change ]
Parek w rochliku
Kocham czeski :]
doctore16 [ Konsul ]
yasiu --> wziąć nie wziąść
yasiu [ Senator ]
doctore - dziękuję za kolejny post wnoszący wiele do tematu ;) w pierwszym poście jest błąd... skąd się wziął, nie mam pojęcia =]
mirencjum [ operator kursora ]
To tak na marginesie, może się przyda:
"Piwiarnie, gospody
Te dwie kategorie lokali czasami trudno odróżnić. Teoretycznie piwiarnie oprócz piwa serwują tylko zimne przekąski, a gospody - tradycyjne gorące posiłki (najczęściej pożywne i tłuste). Jednak w niektórych piwiarniach podaje się także dania gorące, głównie specjały kuchni czeskiej (zdaniem smakoszy bardzo dobre); to najlepsze miejsce, by zjeść posiłek tani, dobry, sycący, no i typowo czeski.
W dobrym tonie jest zamówić do posiłku piwo - kelner zazwyczaj odhacza je zawczasu na karteczce, wiedząc, ze klient nie skończy na jednym. Przy okazji warto wspomnieć o czeskim zwyczaju picia przedpołudniowego samotnego piwka w gospodzie-piwiarni. Nie ma on nic wspólnego ze znanym m.in. w Polsce piciem piwa pod sklepem - polega raczej na rozkoszowaniu się w ciszy i samotności smakiem złocistego napoju.
Warto wiedzieć
Dobrym zwyczajem jest mówienie "dzień dobry" przy wejściu do piwiarni, sklepu, windy lub innego publicznego miejsca. Wychodząc, wypada się pożegnać.
W Czechach mężczyźni wchodzą do restauracji lub kawiarni pierwsi, przed kobietami. Nie jest to bynajmniej wyraz braku szacunku dla płci pięknej. Wręcz przeciwnie, ma to chronić kobietę wchodzącą do nieznanego lokalu czy pomieszczenia."
"O dach nad głową nie ma się co martwić. W każdym z czeskich ośrodków w Karkonoszach możemy bez trudu zatrzymać się w prywatnym pensjonacie lub niezbyt drogim hoteliku; cena za jeden nocleg od osoby średnio od 40 do 100 zł.
Tygodniowy pobyt w przyzwoitym hotelu - z dwoma posiłkami - śniadaniem i obiadokolacją kosztuje 700-1200 zł (od osoby)."
Hakim [ Generaďż˝ ]
problem w tym, że w razie czego to tam podobno nie ma żadnego bankomatu! :)
W Pecu było kilka na drode na stok. Wydaje mi się, że to jest teraz must-have w takich miejscowościach jak i Jańskie. Ale oczywiście głowy nie daję. Byłem w Jańskich 5 lat temu i coś przez mgłę mi świta, że był przynajmniej jeden na przeciw miejsca gdzie mieszkałem. Ale nie korzystałem wtedy z bankomatów, więc i nie daję głowy.
siwCa [ Legend ]
Żeby wątku osobnego nie tworzyć dołączę się do istniejącego.
W sobotę wybieramy się do Pragi, z dziewczyną i drugą znajomą parą. I tak samo na jakie koszty trzeba się przygotować. Chodzi mi o hotel, żarcie ( najlepiej jakieś regionalne ) i noc w klubie.
a i pytanko drugie macie jakieś sprawdzone dyskoteki/knajpki z jedzeniem w Pradze ?
yasiu [ Senator ]
hakim - tez mi sie wydaje, ze to must have =]
siwca - NA pradze bym moze mogl pomoc, ale W pradze kiepsko =] tam znam tylko hotel hilton :)
coz... wyjazd za pare godzin, obaczymy co to bedzie :)
session [ Pretorianin ]
wzią(ś)ć to ty powinieneś słownik do ręki
yasiu [ Senator ]
session - a ty powinieneś sobie poczytać regulamin forum. chociaż może to być dla ciebie zbyt długa lektura, skoro nie dałeś nawet rady przeczytać 15 postów w tym wątku żeby zorientować się, że nie jesteś pierwszym który wysuwa taką propozycję.
ciekawym, czy kupić korony we wrocławiu czy gdzieś trochę bliżej granicy :)
session [ Pretorianin ]
yasiu --> szczerze mówiąc w dupie mam janskie laznie (dlatego nie czytałem pozostałych postów), a takie byki jak twój rażą w oczy, aż boli. Podstawowe zasady ortografii, których uczy się już w pierwszych latach podstawówki były zbyt trudne do przyswojenia, biedaczku?
yasiu [ Senator ]
w dupie masz janskie laznie to się nie wpisuj. to co tu prezentujesz to klasyczny spam i łamanie regulaminu forum. jeśli tobie nigdy nie zdarza się popełnić błędu, gratuluje. a jeśli jedynym celem pobytu na forum jest doszukiwanie się pojedynczych błędów i informowanie o nich autorów, współczuję.
bolą oczy - okulista. w dupie masz łaźnie - proktolog. ewentualnie na obie dolegliwości - lewatywa.
pogoda tam piękna... -10 stopni, słońce... cudnie =]
mikmac - w sumie racja :)
mikmac [ Senator ]
yasiu -->
strasznie sie pierdzielisz z tym wyjazdem - to tak ogolnie.
W czechach ceny z zgrubsza sa takie jak u nas - wiec bierzesz taka sama ilosc gotowki + jakas rezerwa. Ot i cala tajemnica.
Z wymiana tez sie nad tym spuszczasz jak bys wymienial 100 tys euro i roznica grosza miala kolosalne znaczenie.
Na ty twoich marnych 1000 koronach pomiedzy roznymi kantorami bedziesz mial roznice moze 50 groszy no mzoe 1 zlotowki. Wiec gdzie wymienisz NIE ma kompletnie zadnego znaczenia.

session [ Pretorianin ]
ostro, weź mnie podkabluj adminowi w takim razie! :P mówisz, że lewatywka dobra na wszystko? Nie próbowałem, ale opowiedz mi, jakie to uczucie, to może się przekonam
yasiu [ Senator ]
ostro, weź mnie podkabluj adminowi w takim razie! :P
a po co? dla mnie żadna satysfakcja, forum też na tym nie skorzysta, więc akcja bezcelowa.
mówisz, że lewatywka dobra na wszystko?
na udających chorych pomaga jak nic
Nie próbowałem, ale opowiedz mi, jakie to uczucie, to może się przekonam
kiepska prowokacja :)
generalnie - zerknij do swoich wątków, popatrz jak reagujesz na ludzi którzy nie udzielają jak to nazywasz 'merytorycznych odpowiedzi'...
mikmac - w tym miesiącu wydałem tyle kasy na dziecko i nowe mieszkanie, że chcę wydać jak najmniej. Jeśli chodzi o wymianę, masz rację, tu bez potrzeby zadawałem pytanie. natomiast info o cenach jest jak najbardziej przydatne =]