
steward [ Generaďż˝ ]
100zł mandat - płacić?
Witam, mam taki problem ponieważ dostałem (za niewinność - tylko trzymałem butelkę w ręku :P) mandat 100zł i nie wiem za bardzo jak wygląda procedura ściąganie tej należności przy moim "odstąpieniu" od zapłaty.
Kolega mi coś zasugerował, że ponieważ pracuję i odprowadzam podatki (gdzie jako student dostaje zwroty) to kwota ta będzie obcięta ze zwrotów z urzędu skarbowego. Jak to wygląda? Czy za taką kwotę mogę mieć problemy?
PS To pierwszy mój mandat w tej kwocie i dlatego się zastanawiam.. ;)
stanson_ [ Szeryf ]
Ja nigdy nie płacę, czasem zapominają, czasem ściągają ze zwrotów, bywało, że przychodziła egzekucja do mojej księgowej. Wszystko bez odsetek. Generalnie mandaty mam więc w dupie.
Acha, zaznaczam, że potrafią sobie przypomnieć z opóźnieniem, w moim przypadku ostatnio były to 2 mandaty z... 2001 roku :)
Hakim [ Generaďż˝ ]
Przecież mandatów nie dają jak ktoś jest winny;)
Z autopsji - jakieś 3 lata temu dwóch kumpli dostało po 150zł za piwo w parku. Jeden zapłacił, drugi nie. Do dzisiaj cisza w obu przypadkach.
steward [ Generaďż˝ ]
A ci koledzy pracujący? Bo to też jest różnica...

YogiYogi [ Konsul ]
Zapłać.
Wysokość nie jest warta problemów jakie mogą (aczkolwiek nie muszą) Cie spotkać.
Te problemy to:
- Skarbowka moze odciagnac to od Twojego zwrotu podatku wraz z odsetkami - to akturat maly problem
- Wierzytelnosci wobec panstwa (czyli mandaty) sa wprowadzane do systemu, ktory dostarcza informacji bankom: w efekcie mozesz miec problemy z kredytem, poniewaz bank bedzie widzial ze czegos nie zaplaciles, kwota bedzie malo wazna...
Obie powyzsze przetestowal niestety na sobie moj znajomy (mandat 200 pln)...
Wiec do Ciebie nalezy decyzja ;)
Chupacabra [ Senator ]
raz nie placilem, przyszli po ponad roku. mandat wlasnie 100zl. Komornik, ktory mnie nawiedzil, zgarnal jakies 130zl w sumie
Hakim [ Generaďż˝ ]
stanson --> w czasie jak ich łapali - byli studentami. Od około roku oboje pracują na stałe.
Może rzeczywiście to było czynnikiem decydującym o tym, że jest cisza.
Do autora wątku - ja bym jednak zapłacił.

eLJot [ a.k.a. księgowa ]
Wizyta komornika gwarantowana + odsetki
<--- za niewinność
HumanGhost [ Senator ]
Lepiej zapłacić. Kwota nie jest warta ewentualnych problemó w przyszłości. Skarbówka nigdy nei zapomina. Stanson niech dalej tak radzi to się ludziom we łbach poprzewraca. Gratuluję mu szacunku dla prawa. Szeryf.. litości...
Pilotiusz [ Konsul ]
steward --> jak byles niewinny, to miales prawo nie przyjac mandatu
stanson_ [ Szeryf ]
HumanGhost --> tak czy siak należność ode mnie ściągają, więc po co tracić czas na poczcie?
I tak 3/4 to niezapięte pasy podczas stania w korku a 1/4 to przekroczenie prędkości o 20km/h, więc nie tłumacz mi dziecko mojego szacunku do prawa.
Ciekawe, że na forach internetowych zawsze spotyka się samych prawych ludzi, którzy głoszą mądre rady, zgodne z zasadami świata idealnego. Zastanawiające zaś, że w realnym świecie takich ludzi jest bardzo mało.
QrczakJR [ capo di tutti capo ]
głupi jesteś ze przyjąłeś mnie ostatnio jak spisywali to był bardzo miły pan policjant i powiedzial ze ten co wystawia mandat musi widzieć jak pijesz to piwo ... tak mi powiedział nie wiem ile jest w tym prawdy ale już 2 razy powiedziałem (straży miejskiej) ze jak chcą to mogą mnie sadzić do sadu grodzkie to zawsze sie wycofywali i dawali tylko pouczenie
Loiosh [ Senator ]
W zyciu dostalem chyba 3 mandaty. Jeden zaplacilem od razu, drugi po tym jak dostalem jakis papierek w ktorym groza komornikiem, trzeciego do dzisiaj nie zaplacilem, chociaz przyszedl podobny papierek. Mandat z zeszlego roku, wiec moze beda chcieli sciagnac przy okazji rozliczania sie z fiskusem.
Apocaliptiq [ Mr Everything ]
Sprawdź czy na Twoim nie jest podobnie ^^
Mikami [ Konsul ]
K***a, a mnie wczoraj straż miejska złapała za przejście przez ulicę. 50 zł do tyłu. Bym wiedział to bym nie przyjął.
ch18 [ Generaďż˝ ]
ja dostałem mandat w wysokości 100 zł i po jakimś czasie przyszedł komornik iż nic nie mam na siebie wziąl ok 5 zl na znaczek i umorzył mandat
steward [ Generaďż˝ ]
QrczakJR -> akurat problem w tym że widzieli :P
Apocaliptiq -> akurat "STO ZŁOTYCH" pisze się łatwiej niż czysta - niestety
poza tym jestem tak samo niewinny jak połowa osób w pierdlu zamkniętych za "cichy chód" :P
Chyba zapłacę i będę miał z głowy...
cotton_eye_joe [ maniaq ]
Kolega mi coś zasugerował, że ponieważ pracuję i odprowadzam podatki (gdzie jako student dostaje zwroty) to kwota ta będzie obcięta ze zwrotów z urzędu skarbowego. Jak to wygląda?
wlasnie tak bedzie. doloza ci jeszcze z10-20 zl kosztow postepowania. po prostu przysla ci zawiadomienine o egzekucji. ja jak mialem zwroty tez cos takiego dostalem a ze mialem mandatow na 500 zl i zwrotow ~520 zl, to mi nic nie oddali :) a mandatow nadal nie place :D tylko ze teraz juz nie mam zwrotow, musze wrecz doplacac.
slyszalem tez o takich praktykach, ze placisz czesc mandatu, np 10 zl, oni odnotowuja wplyw, ale nie odnotowuja kwoty, czasem sie gubia, zapominaja i mandat sie przedawnia. ale nie zawsze.
xanat0s [ Wind of Change ]
Płać, 100 zł to nic w porównaniu z konsekwencjami jakie mogą cię spotkać. Owszem, pewnie by cię nie spotkały, ale po co ryzykować dla 100 zł?

.:Jj:. [ The Force ]
ale po co ryzykować dla 100 zł?
Dokładnie, na drugi raz nie powtórzysz tego błędu, tyle.
MasterDD [ :-D ]
Glupota. Jak mozna przyjac mandat za niewinnosc?
Zreszta, jezeli trzymales otwarte piwo i wziales chociaz lyka w miejscu publicznym to jestes winny.
Ja mandatow nie place w ogole. Pierwszy byl pare dobrych lat temu i nic nie przyszlo :)
Siorze raz doszlo w zeszlym roku. 300 zl plus manipulacyjne (grosze).
Generalnie nie oplaca sie placic. Bo teraz 100 zl powiedzmy cos znaczy, ale za jakis czas 100 zl moze byc mniej warte.
Zreszta, teraz pewnie zarabiasz i 100 teraz, a 100 zl za pare lat to bedzie zupelnie inny pieniadz dla Ciebie.
Nie plac.

stanson_ [ Szeryf ]
osz Ty... szacunku dla prawa nie masz! [9] :D
HumanGhost [ Senator ]
stanson -->> Nie oceniaj drugiego względem siebie samego. Nie jestem twoim dzieckiem, wiec daj sobie na wstrzymanie. Zgadzam sie, że w realnym świecie takich ludzi jest bardzo mało. Pewnie dlatego ten swiat jest taki popier***ony.

MasterDD [ :-D ]
Szeryf :D
Toolism [ GameDev ]
oj stanson stanson;) doigrasz się kiedyś z tymi mandatami, sprawiedliwość musi być!;D

steward [ Generaďż˝ ]
MasterDD -> mandat za niewinność? :) dla mnie ten wybryk był niewinnością, a że polskie prawo mówi inaczej...
provos [ Clandestino ]
Jeżeli w ciągu najbliższych 3 lat nie chcesz brać kredytu - takiego, gdzie wymagają zaświadczenia o niezaleganiu z US, to możesz nie płacić. Mogą wejść na pensję, potrącić ze zwrotu podatku itp. Może się przedawni, bo kwota niewielka, nie będą się do tego specjalnie przykładać. Nawet jak ściągną, to niewiele więcej zapłacisz. Generalnie nie opłaca się, chyba, że potrzebujesz zaświadczenia o niezaleganiu.
Tuix [ Pretorianin ]
Zapłać, nie oszukuj się, że "za niewinność" nie udawaj pokrzywdzonego, dali ci mandat pełnym prawem. Powinieneś zapłacić, także jak powiedział kolega HumanGhost dla świętego spokoju. Nie słuchaj dupnego bonza forum "szeryfa", który myśli, że jest cwany bo ma wszystko w dupie. stanson, jesteś śmieszny.

steward [ Generaďż˝ ]
Tuix ani się nie oszukuję ani nie udaję pokrzywdzonego, po prostu napisałem przewrotnie za "niewinność" jeżeli ktoś nie rozumie żartu to przykre naprawdę...

MasterDD [ :-D ]
Zartuje sobie z nas! Zartuje sobie z policji!
To nie dopuszczalne, tak nie moze byc!
Winny!

Api15 [ dziwny człowiek... ]
A ja mam pytanie z innej beczki, ale też o mandatach
Otóż, dostałem taki za jazdę w autobusie bez biletu, teraz po 2 latach przyszło pismo, że mam zapłacić. Ale...
W nazwisku jest błąd i na mieszkanie piętro wyżej. Mogę to spokojnie olać?
stanson_ - Właśnie, że sąsiadka mi go przyniosła, na szczęście był to nie polecony.

stanson_ [ Szeryf ]
Tuix --> rozumiem, że śmieszne dla ciebie jest to, że skoro nie zapłacę w terminie to i tak ściągną to ze mnie później, tyle, że za ten czas suma ta będzie miała mniejszą wartość? Faktycznie, ty to jesteś cffaniak, bo płacisz w terminie. Mogę cię dotknąć?
Api15 --> podrzuć sąsiadowi :)
Tuix [ Pretorianin ]
"Ja nigdy nie płacę, czasem zapominają, czasem ściągają ze zwrotów" "Generalnie mandaty mam więc w dupie " Gdzie tu pisze, że płacisz, tylko później ?
stanson_ [ Szeryf ]
A umiesz czytać ze zrozumieniem, tłuczku?
"czasem ściągają ze zwrotów, bywało, że przychodziła egzekucja do mojej księgowej
Acha, zaznaczam, że potrafią sobie przypomnieć z opóźnieniem, w moim przypadku ostatnio były to 2 mandaty z... 2001 roku"
Pewnie nie umiesz, dlatego dla ciebie egzekucje i ściąganie ze zwrotów nie jest w praktyce równoznaczne z płaceniem.
ch00dy [ Pretorianin ]
Ja tz dostalem mandacik w autobusie...
to bylo w wakacje 2005...pierwszy dzien wakacji...25 czerwiec:D
ale to nie wazne...
w kazdym badz razie procedura ich sepienia kasy ze mnie wygladala nastepujaco...
-pierw po dwoch tygodniach pismo z windykacja z 75 zl na 120 zl
-potem po okolo miesiacu kolejne pismo z przypomneniem o zaplacie
-po 2 miechach kolejne pisemko z grozba pociagniecia do odpowiedzialnosci karnej przed sadem(btw pismo z sadu ale bez pieczatki ze polecony,bez pieczatki ani podpisu sadu wiec moge sie nim podetrzec)
-po 5 miechach kolejney pisemko rowniez z sadu i rowniez bez pieczatek ani podpisow czyli generalnie do podtarcia:D
-potem cisza na jakis rok
-potem kolejne pisemko tym razem z zarzadu transportu miejskiego w kielcach z ponagleniem o zaplate
-i ostatnie ktore mi przyszlo jakies 3 miechy temu z tresca mniej wiecej nastepujaca:Jako ze podejrzewamy iz u Pana w rodzinie moze panowac trudna sytuacja materialna, prosimy o zaplate kwoty pierwotnego mandatu bez windykacji czyli 75 zl:D po przeczytaniu tego rozbrechtalem sie ze z laski na ucieche chca zebym zaplacil mniej:D
od tamtego czasu ni widu ni slychu:D
HumanGhost [ Senator ]
chOOdy -->> To widać trafiłeś na wyjątkowo nierozgarnięte organy. Normalnie to już dawno by Cię wciągnęli na liste dłużników. Ale w tym kraju wszystko jest możliwe.
camelx [ Pretorianin ]
Zaciśnij żeby i płać ;)
Niedzielny Gość [ J.F. Sebastian ]
Mi wczoraj US przysłał polecony z informacją że potrącają mi mandat ze zwrotu podatku, cholera... :)
hakirek [ Pretorianin ]
ja dostalem dzisiaj 50zł za swiatełka.. pampersy sie przyczepiły bo wyjezdzalem z parkingu i nie zdazylem zapalic swiatel !!! ostre słońce swieciło wiec niezauwazylem .. stargowalem z 100zł na 50zł zjebalem ich ze co sobie mysla ze skad ja na to wezme bo pracy szukam a juz za 2 msc studiow zalegam no to zmniejszyli.. ale nie umozyli i teraz nie wiem czy placic czy nie ;) w sumie raz juz komornik o 50zl przyszedł !! do zaplaty mialem 30zł wiecej
barejn [ El Magnifico ]
ja dostałem kiedyś 5 dych za przechodzenie przez ulice nie na przejsciu -_-" olałem sprawe i po roku przyszlo przypomnienie. odsetki naliczyli niecałe 3 ził bodajze, więc moja rada brzmi - don't bother.
mycha921 [ Invisible ]
Jak dla mnie to troche się ograniczyć z przyjemnościami i zapłacić i mieć umyte ręce. Polska to kraj absurdu, więc lepiej zapłacić i mieć spokój.