Eckity [ Konsul ]
Czy to legalne?
Kumpel założył radio internetowe i chciałbym być DJ. Czy to legalne, jeżeli ja będę puszczał muzykę, lecz jej nie rozpowszechniał do pobierania?
ppaatt1 [ Trekker ]
Mi się wydaje że to nielegalne. Kiedyś w TV było coś o gościu który założył radio i policja się do niego doczepiła.
siurekm [ Strogler ]
Jak chcesz puszczać muzykę w radiu internetowym, to musisz mieć pozwolenie na puszczanie tej muzyki, ponieważ to jest tak samo jakbyś rozpowszechniał
meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Nielegalne, dopóki właściciel "rozgłośni" nie będzie wnosił comiesięcznie haraczu do ZAIKSU.
req_ [ wet and dirty ]
Musisz płacić tatiemy ZAiKSowi za każdy puszczony kawałek.
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Nie trzeba płacić tantiem za KAŻDY puszczony kawałek. W kwestii radiostacji internetowych jest jedna opłata miesieczna (takie mam przynajmniej info od kumpla który się w to bawił kiedyś).

meryphillia [ Forever Psychedelic ]
Nie za każdy.
Maja jakieś tam swoje sposoby na ten haracz i pobierają zdaje mi sie od własnego "widzimisię".
Słyszałem że wyliczają jakąś tam średnią słuchaczy... bla blabla.
Złodziejstwo po prostu. :)
W UK płacisz roczną licencję tak zwanego "DJ cyfrowego" imasz prawo do przetrzymywania na dowolnej ilości nośników do 10000 utworów w cyfrowym formacie i do grania ich na imprezach czy w radio.
Dodatkowych opłat nie ma i masz po prostu wszystko w czterech literach.
U nas oczywiście jak nie było prawa regulującego pracę DJ, tak nie ma i raczej nie prędko będzie, ale chamy kare zawsze z chęcią narzucą za to że im się nie chce takiego prawa wymyślić...