GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy to legalne?

04.03.2008
22:10
[1]

Eckity [ Konsul ]

Czy to legalne?

Kumpel założył radio internetowe i chciałbym być DJ. Czy to legalne, jeżeli ja będę puszczał muzykę, lecz jej nie rozpowszechniał do pobierania?

04.03.2008
22:15
[2]

ppaatt1 [ Trekker ]

Mi się wydaje że to nielegalne. Kiedyś w TV było coś o gościu który założył radio i policja się do niego doczepiła.

04.03.2008
22:15
[3]

siurekm [ Strogler ]

Jak chcesz puszczać muzykę w radiu internetowym, to musisz mieć pozwolenie na puszczanie tej muzyki, ponieważ to jest tak samo jakbyś rozpowszechniał

04.03.2008
22:16
[4]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Nielegalne, dopóki właściciel "rozgłośni" nie będzie wnosił comiesięcznie haraczu do ZAIKSU.

04.03.2008
22:16
[5]

req_ [ wet and dirty ]

Musisz płacić tatiemy ZAiKSowi za każdy puszczony kawałek.

04.03.2008
22:19
[6]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

Nie trzeba płacić tantiem za KAŻDY puszczony kawałek. W kwestii radiostacji internetowych jest jedna opłata miesieczna (takie mam przynajmniej info od kumpla który się w to bawił kiedyś).

04.03.2008
22:22
smile
[7]

meryphillia [ Forever Psychedelic ]

Nie za każdy.
Maja jakieś tam swoje sposoby na ten haracz i pobierają zdaje mi sie od własnego "widzimisię".
Słyszałem że wyliczają jakąś tam średnią słuchaczy... bla blabla.
Złodziejstwo po prostu. :)

W UK płacisz roczną licencję tak zwanego "DJ cyfrowego" imasz prawo do przetrzymywania na dowolnej ilości nośników do 10000 utworów w cyfrowym formacie i do grania ich na imprezach czy w radio.
Dodatkowych opłat nie ma i masz po prostu wszystko w czterech literach.
U nas oczywiście jak nie było prawa regulującego pracę DJ, tak nie ma i raczej nie prędko będzie, ale chamy kare zawsze z chęcią narzucą za to że im się nie chce takiego prawa wymyślić...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.