GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Są tu jeszcze hardcore'owcy z Win98 ? :)

04.03.2008
16:01
smile
[1]

MP-ror [ Generaďż˝ ]

Są tu jeszcze hardcore'owcy z Win98 ? :)

To niech mi powiedzą, jak sprawić, żeby w trybie awaryjnym widoczny był i działał napęd CD

04.03.2008
16:05
[2]

Ward [ Senator ]


a co chcesz zrobic, może pomożemy?

04.03.2008
16:06
[3]

Narmo [ nikt ]

O ile dobrze pamiętam to jedną z opcji uruchomienia trybu awaryjnego było uruchomienie z lub bez obsługi CD. Po prostu przy starcie komputera naciśnij F8 i jak pojawi sie odpowiednie menu wybierz 2 opcję.

04.03.2008
16:10
[4]

Ward [ Senator ]

Narmo - to przy starcie z dyskietki startowej win98 a nie trybie awaryjnym 98

04.03.2008
16:12
[5]

yasiu [ Senator ]

tak czy inaczej w skryptach startowych musisz włączyć obsługę CD - mscdex i takie tam

04.03.2008
16:21
smile
[6]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Pamietam, ze po wcisnieciu F5 czy F8 przy starcie systemu odpalalo sie menu. Mozna bylo miedzy innymi wybrac "Tryb awaryjny systemu Windows z obsluga napedu CD".

Jak nie wiesz w ktorym momencie wcisnac to wciskaj nonstop po reboocie az sie pojawi owe menu.

05.03.2008
11:36
[7]

MP-ror [ Generaďż˝ ]

Nie ma takiej opcji do wyboru jak tryb awaryjny z obsługą CD w Win98
Yasiu możesz coś więcej o tych skryptach startowych ?

05.03.2008
12:26
[8]

yasiu [ Senator ]

oooj... nie pamiętam... pogmeraj w autoexec.bat i config.sys ... to było tak dawno :)

05.03.2008
12:55
[9]

tygrysek [ behemot ]

a po co ci w awaryjnym cd-rom? co chcesz zrobić?

05.03.2008
12:57
smile
[10]

MientusPL [ Konsul ]

h@x0r

05.03.2008
13:32
[11]

Diplo [ Generaďż˝ ]

Już nie pamiętam jak działał tryb awaryjny w win98 ale wydaje mi się że pomijał wszystkie sterowniki jakie tylko są do pominięcia.

Dodawanie do autoexeca nic nie da.

Odpal sobie (po wciśnięciu F8) "potwierdzanie krok po roku", czy coś w tym guście i w momencie pytania o sterownik cd-romu powiedz windowsowi że chcesz go załadować.

05.03.2008
13:43
[12]

yasiu [ Senator ]

diplo - pomija sterowniki samego windowsa, ale przeca win98 to nakladka na dosa, wiec to, co w dosie zaladujesz, w windzie istnieje :)

05.03.2008
14:07
[13]

MP-ror [ Generaďż˝ ]

tygrysek - potrzebuję cd-romu w awaryjnym do przetestowania pewnego programu a konkretnie jego instalatora

05.03.2008
14:08
[14]

yazz_aka_maish [ Legend ]

MP-ror mozliwe nie pamietam, choc swita mi ze byl taki tryb w 98SE, ale moze to byl po prostu z obsluga sieci, a nie cd.

05.03.2008
14:09
[15]

Diplo [ Generaďż˝ ]

yasiu ---> Nakładką na dosa był windows 3.11 i Starsze.

95 i 98 to pełnoprawne systemy operacyjne, ale oparte na dosie. Tym niemniej nie można powiedzieć, że to nakładka.


Co do sterowników to nie pamiętam, ale warto sprawdzić, co wyskakuje w krok po kroku.

05.03.2008
14:10
[16]

MP-ror [ Generaďż˝ ]

yazz_aka_maish - To późniejsze historie.
Takich cudów jeszcze w 98 nie mieli :)

Z dyskietką startową dało się coś więcej pomodzić ale ja muszę się bez niej obejść

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.