GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Proste aplikacje okienkowe w Windows - Win32 API czy MFC?

04.03.2008
10:22
[1]

Moby7777 [ Generaďż˝ ]

Proste aplikacje okienkowe w Windows - Win32 API czy MFC?

No wlasnie. Od czego waszym zdaniem warto zaczac tworzenie okienek w Windowsie? Dodam, ze uzywam Visual .NET Studio 2008 i zamierzam pisac aplikacje w jezykach C++ i C#...

04.03.2008
10:28
[2]

darek_dragon [ 42 ]

Zacząć? Od Win32 API. Jest prosty (w miarę), jest szybki i pozwala łatwo zorientować się w podstawach funkcjonowania aplikacji okienkowych. Klasy MFC stopią ci mózg zanim zaczniesz wykorzystywać choćby 10% ich możliwości. Zresztą i tak odchodzi się od ich stosowania na rzecz platformy .NET, więc uczenie się ich to moim zdaniem strata czasu.

04.03.2008
10:30
[3]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Dokładnie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.