Moby7777 [ Generaďż˝ ]
Proste aplikacje okienkowe w Windows - Win32 API czy MFC?
No wlasnie. Od czego waszym zdaniem warto zaczac tworzenie okienek w Windowsie? Dodam, ze uzywam Visual .NET Studio 2008 i zamierzam pisac aplikacje w jezykach C++ i C#...
darek_dragon [ 42 ]
Zacząć? Od Win32 API. Jest prosty (w miarę), jest szybki i pozwala łatwo zorientować się w podstawach funkcjonowania aplikacji okienkowych. Klasy MFC stopią ci mózg zanim zaczniesz wykorzystywać choćby 10% ich możliwości. Zresztą i tak odchodzi się od ich stosowania na rzecz platformy .NET, więc uczenie się ich to moim zdaniem strata czasu.
legrooch [ MPO Squad Member ]
Dokładnie.