
endrju771 [ Teleinformatyk ]
Poważny problem - urządzenie wielofunkcyjne HP C3180
Kiedyś już o tym pisałem, ale jak zwykle nikt nie raczył mi odpisać. Przedstawię więc problem jak najdokładniej.
Wszystko zaczęło się w połowie listopada, kiedy to dostałem na urodziny urządzenie wielofunkcyjne HP Photosmart C3180. Zainstalowałem urządzenie wg instrukcji, kabel podłączyłem dopiero wtedy, gdy poprosił mnie o to instalator. Po zainstalowaniu sterowników na próbę wydrukowałem pierwszy tekst. Drukowanie poszło w porządku, ze skanowaniem nie było już tak słodko. Nacisnąłem przycisk skanowania, wyskoczyło okienko HP Photosmart Essential Scanning. Pokazało się przygotowanie do skanowania, pasek postępu stał w miejscu, natomiast to świecące coś w skanerze (nie wiem jak to się nazywa) zatrzymało się w połowie i dalej nie ruszyło, normalnie zgasło jakby zabrakło prądu. Co dziwniejsze, dioda włącznika świeciła się sygnalizując dalszą pracę skanera. Próbowałem skanowania z poziomu programu, przycisku na urządzeniu, oraz z windowsowego kreatora skanera i aparatu fotograficznego. Nic nie skutkowało, drukarka w porządku, a skaner... no sami wiecie. Zaniosłem złom do sąsiada, u niego zainstalowałem tak samo, działa bezproblemowo. Ten sam kabel, te same sterowniki i u niego działało, a u mnie nie. Posunąłem się do zrobienia formata, usunąłem wszystko! Cała muza, gry, sejwy, dokumenty poszły się kochać. Zainstalowałem ponownie sterowniki, zgodnie z instrukcją, nawet po 3 razy patrzyłem na każdy krok w instrukcji i na ekranie, żeby nie popełnić błędu. Jak się później okazało - znowu to samo ;/ zbastowałem już wtedy, dopiero teraz przypomniałem sobie o tym problemie, bo jak to gó**o mi jest potrzebne, to nie działa. Wk***ia mnie już to! Stoi kloc na szafce i działa tylko do połowy ;/;/ pomóżcie mi, bo mnie to już przerasta.
Szukałem już na różnych forach, każdy pisze, że ma ten sam problem i nikt nie wie jak go rozwiązać.
Narmo [ nikt ]
Pewnie nie pomoże ale warto spróbować.
Wejdź w Menadżer urządzeń --> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i w każdym koncentratorze we właściwościach znajdź zakładkę "Zarządzanie energią" odznacz "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu oszczędzania energii".
endrju771 [ Teleinformatyk ]
Up, próbowałem i nic.
Lincoln01 [ Pretorianin ]
Poczytałeś w instrukcji ?
Zanieś do naprawy lub sprzedaj jakoś i kup inne np HP F2180 ( mam takie i działa )