GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Monitor LCD do 1000 - 1100 zł.

03.03.2008
22:11
[1]

wonters [ Photoshop Maniac ]

Monitor LCD do 1000 - 1100 zł.

Witam.

Cóż nadszedł 21 wiek, czas telewizorów oraz monitorów LCD. Większość osób już posiada monitory LCD w domu, niektórzy nadal używają CRT. Niestety mój CTX już mi się wysłużył przez te 5-6 lat używania, nadal świetnie się sprawuje, ale chciałem coś nowego. No i tak, mam przeznaczoną kwotę około 1000-1100 zł. Zależy mi na tym, żeby był to monitor Widescreen, czyli panoramiczny. Będę go używał głównie do filmów, głównie w 720p oraz normalnie XviD'ów oraz DVD. Tak samo będzie służył do codziennym lataniu po internecie, obróbce rzeczy w Photoshopie oraz od czasu do czasu zagram w jakąś grę. Ale głównie to filmy, grafika i codzienne użytkowanie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje.


Pozdrawiam.

03.03.2008
22:15
[2]

winner [ PGR Maniac ]

pomyśl nad Samsung 226BW

03.03.2008
23:06
[3]

wonters [ Photoshop Maniac ]

Nikt więcej?

03.03.2008
23:13
smile
[4]

Ogon. [ Uzależniony od Marysi ]

monitor lcd za 1k zł do photoshopa? Żartujesz? :)
Przykro mi, ale w tej cenie to raczej dobrego wyświetlania barw nie uzyskasz...
Mój kumpel kupił ostatnio monitor lcd za ~2200 zł i można powiedzieć, że się nadaje do pracy graficznej... tak samo jak mój crt samsunga za 500 zł :)

do filmów, grania, internetu - spoko, coś napewno znajdziesz - ale jeśli zależy Ci poważniej na photoshopie (a po stopniu widzę, że zależy) to przemyśl sprawę jeszcze raz...

03.03.2008
23:47
[5]

wonters [ Photoshop Maniac ]

Kurcze no to teraz zasmuciłeś mnie :(

04.03.2008
01:10
[6]

Marek z Lechem [ Okoolarnik ]

Sam szukam dla siebie jakiegoś monitora lcd i szybko przekonałem się, że trzeba odrzucić wszelkie porady wrażeniowe, temat monitorów i jakości wyświetlania obrazu bedzie oceniany przez kazdego inaczej, bo każdy posiada nieco inny zmysł obserwacji: jednego będzie drażnić nierówne podświetlenie, innemu nei będize to przeszkadzać, to samo z kątami widoczności, smużeniem, nasyceniem kolorów[to już w ogóle kazdy odbiera zupełnie inaczej]. na 10 recenzji kazdego monitora zawsze się znajdzie ktoś, kogo zirytuje do granic jakaś wada i zmiesza monitor z błotem i nigdy nie wiesz jak Ty odebrałbyś taką niedoskonałość.

Co gorsza ponoć nawet ściana monitorów w markecie nie oddaje ich jakości[monitorów, nie marketów] bo moniory w markecie nie są dobrze skonfigurowane i jakość przesyłanego do niech sygnału to jakaś masakra ponoc.
Do tego dochodzą normy jakościowe, ilości dopuszczalnych martwych pikseli, złącza, jakieś dhcp bez kórego nie podłączysz do monitora konsoli przez gniazdo dvi itd...

jedyna szansa to jakiś dobry sklep gdzie pozwolą Ci po podłączać różne monitory i odpalić na nich jakiegoś 3dmarka przynajmniej albo film jakiś żebyś mógł sobie jakość porównać...

04.03.2008
10:11
[7]

Lincoln01 [ Pretorianin ]


3 w 1 lub jeszcze to

04.03.2008
10:18
[8]

Grucha [ Generaďż˝ ]

Korzystam z Samsung 226BW i jestem bardzo zadowolony.

04.03.2008
11:04
[9]

wonters [ Photoshop Maniac ]

Marek z Lechem -> I masz już jakiś typ czy nadal jesteś w punkcie wyjścia?
Lincoln01 -> Umiesz czytać ze zrozumieniem? Chodzi mi o monitor panoramiczny (widescreen).
Grucha -> Do czego go używasz i napisz coś więcej jak możesz.

Na razie mam dwa typy:



No i byłbym bardzo wdzięczny za jakieś propozycje.

04.03.2008
11:30
smile
[10]

foroe [ Pretorianin ]

Z tym samsungiem to jest loteria, bo wkladaja tam 3 typy matryc i nie wiadomo na ktora sie trafi.... ja niestety nie trafilem na samsungowa :/ ale i tak monitorek niczego sobie. Po wgraniu profili kolorow nie ustepuje samsungowi ;P
Materialy HDr i fHD oglada sie znakomicie, gorzej z divixami...a odpalenie jakiegos szybkiego fpsa - opad szczeki (wczesniej mialem 17"CRT ;)).

04.03.2008
11:33
[11]

MOONSOL [ MAYCLUB ]

LG z serii 1900

04.03.2008
16:01
[12]

winner [ PGR Maniac ]

a nie lepiej dołożyć 200-300zł i kupic juz '24 Full HD ? np ten

04.03.2008
17:18
smile
[13]

zajcev1939 [ Generaďż˝ ]

winner=> popieram cię chcę kupić ten monitor niedługo jest naprawdę spoko!!

04.03.2008
22:58
smile
[14]

wonters [ Photoshop Maniac ]

winner -> Może i warto, ale brzydki jak cholera jest hehe :)

05.03.2008
00:02
[15]

N2 [ negroz ]

Nie wiem to jest jakiś dla mnie absurd, piszesz "nadszedł 21 wiek (...)chciałem coś nowego(...) obróbce rzeczy w photoshopie(...)kwotę około 1000-1100zł"

Jeżeli chcesz kupić coś dobrego, z czyms z czym bedziesz mógł wytrzymac kolejnych 5-6, podobnie jak z CRT, to daruj sobie zakup coś na matrycy TN.
Oglądanie filmów z przyjaciółmi, chrupiąc popcorn i popijając go colą będzie niesamowitą czasami udręką.
Kąty widzenia w TN, szczególnie w pionie nie przekraczają często 70*, po wejściu poza tą strefę ciemne kolory (szczególnie uciążliwe odczas oglądania filmów - a jeszce divx czy xvid to już istny cyrk) stają się jednolitym czarnym plackiem zupełnie nie odczytywanym przez ludzkie oko.
A opróbka w photoshopie przy ciemnych kolorach to zupełna porażka, wydaje Ci się, że tło ma jednolie czarny kolor na zdjęciu, a tak naprawdę jest w ciapki.
Jeżeli chcesz coś dobrego do uzbieraj jeszcze drugie tyle i kupisz coś na PVA/MVA, z czego będziesz mógł korzystać przez kilka ładnych lat.

05.03.2008
00:10
smile
[16]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

N2 --> Bzdury piszesz, mam m.in. NECa na TN-ce i jakoś nie zauważyłem czegoś takiego... Z iloma TN'kami miałeś do czynienia?

05.03.2008
00:26
[17]

N2 [ negroz ]

alpha4175 - Być może należysz do tych, użytkowników, którzy niewiele wymagają od swoich monitorów ;). Ja niestety, nie. A doczynienia miałem z kilkunastoma na TN różnych marek i różnych modeli. Oglądałem filmy z przyjaciółmi u nich i u mnie, i za każdym razem gdy chciałem wygodnie się rozłożyć na kanapie - nie mogłem. Kąty widzenia były tak koszmarnie wąskie, że co chwilę musiałem się podnosić, aby zobaczyć ciemniejsze sceny.
Co do photoshopa - popracuj nad czymś w szarościach to się przekonasz :)

Jak dzis pamiętam, robiłem na poczciwym Samsung'u 710T grafike na strone.
Był niezły zonk, kiedy okazało się, że dwa identycznie wyglądające odcienie szarości są zupełnie inne - znajomy, posiadający CRT mnie o tym poinformował - musiałem bawić się kolorami w kodzie szestnastkowym, aby mieć pewność, iż sa identyczne. Do dziś nie ufam LCD'kom, mimo tego, iz teraz mam PVA, który jest o niebo lepszym wyborem nijeżeli coś TN.

BTW
Taki monitor LCD wide w cenie 1000PLN nie będzie zbytnio odbiegał jakościowo od wyświetlaczy stosowanych w notebookach (do ~4k PLN) w dzisiejszych czasach.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.