GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

nieznośna sąsiadka i zapchana sieć LAN

03.03.2008
22:06
[1]

umarly [ Centurion ]

nieznośna sąsiadka i zapchana sieć LAN

Mam mały problem z sąsiadką która bezustannie korzysta z per2per i zapycha lokalną sieć; efektem jest brak możliwości korzystania z netu. Kto może mi pomóc w rozwiązaniu problemu? Odpada rozmowa z sąsiadką która i tak nie słucha. Pomóżcie!!!

03.03.2008
22:09
[2]

wysiak [ Senator ]

Flaszka dla admina sieci powinna pomoc:)

03.03.2008
22:09
[3]

MasterDD [ :-D ]

Admin > blokada portow.

Mozesz sasiadke nauczyc korzystac z tego programu. Przekazac jej, jak ogranicza sie DL i UP.

03.03.2008
22:12
[4]

umarly [ Centurion ]

Problem w tym że rozmowa z nią nic nie zmienia. Początkowo jest wszystko ok do czasu kiedy na sieci pojawi się nowy serial do ściągnięcia. Doprowadza mnie do szału że kiedy potrzebuję pilnie skorzystać z netu, nie mogę nawet www otworzyć.

03.03.2008
22:13
[5]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

możeby tak wira jakiego :D

nie dogadasz się z nią bo ona tego nie rozumie jak taka sieć działa
po prostu korzysta ile może

03.03.2008
22:14
[6]

gromusek [ keep Your secrets ]

na policje :)

03.03.2008
22:17
smile
[7]

fifek9000 [ Generaďż˝ ]

zrób tak aby z tamtąd spadła

03.03.2008
22:18
[8]

Scatterhead [ łapaj dzień ]

mój kolega miał taki fajny bajer, który potrafił odciąć typa jakimś hackiem sieciowym (zapewne poprzez specjalnie skontruowane pakiety), ale nie pamiętam co to było

03.03.2008
22:20
[9]

umarly [ Centurion ]

niech korzysta ile chce byle nie przeszkadzać innym, wyobraź sobie sytuację kiedy potrzebujesz coś pilnie sprawdzić w sieci a nie możesz nawet strony otworzyć; jestem cierpliwy ale ile można
i jeszcze mała UWAGA, u niej podłączony jest router który rozdziela sieć między innymi na mój komputer; POMOCY

03.03.2008
22:30
[10]

umarly [ Centurion ]

czy zna ktoś jakiś ciekawy pomysł aby jej przerwać ?

03.03.2008
22:34
[11]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]



coś takiego niby restartuje ?

03.03.2008
22:38
[12]

umarly [ Centurion ]

IP przydzielane jest automatycznie

03.03.2008
22:40
[13]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

ja tam się nie znam tak tylko napisałem bo znalazłem :d

liczę na to że ktoś mądry napisze :D

03.03.2008
22:40
[14]

graf_0 [ Nożownik ]

W większości routerów w konfiguracji powinna być możliwość ustawiania priorytetów poszczególnych usług sieciowych i/lub przydzielania pasma dla poszczególnych użytkowników/komputerów.
Pomyśl na zmianą tych ustawień tak abyś też mógł korzystać z sieci. Większość routerów nie ma zmienionego hasła i brzmi ono "admin" :)

03.03.2008
22:41
[15]

umarly [ Centurion ]

router jest u niej w pokoju do którego tylko ona ma wstęp więc odpada

03.03.2008
22:43
[16]

Kozi89 [ Legend ]

Nie korzystam z sieci LAN, ale metoda sama mi sie nasuwa więc napisze. Odpłać jej tym samym. Zamul tak neta, ze ona nie będzie mogła kożystać. Najlepiej wtedy gdy zachce się jej ściągać. Może sie czegoś nauczy.

03.03.2008
22:43
[17]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

ale w jaki sposób to dzielicie ?
po połowie płacicie czy w jaki sposób ?
skąd bierzecie neta ?

jeżeli po połowie to idź i powiedz że musisz ustawić coś, po prostu
albo nie płać

03.03.2008
22:46
[18]

umarly [ Centurion ]

płacimy po połowie, wynajmujemy stancję; podzielone jest przez router u niej w pokoju a kabel od netu bezpośredni jest u niej w pok.

03.03.2008
22:46
smile
[19]

pao13(grecja) [ Silkroad Fan ]

wiec dowiedz sie jaki ma router . zazwyczaj adres IP 192.168.1.1 a user i pass admin, mialem podobna sytuacje z pewnymi studentami z francji w bloku,umowilismy sie NIE ma sciagania filmow,gier ,P2P itp raz ,drugi nir zrozumieli i odlaczalem ich z sieci . dodam ,ze mi placili 10 euro na miesiac

ps. wiem ,ze to nie ladnie z moiej strony

03.03.2008
22:50
[20]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

ale skąd internet jest ?
sorka ale skoro płacisz po połowie to ustaw tak by było dzielone równo
albo po prostu powiedz że rezygnujesz z jej usług

03.03.2008
22:53
[21]

EG2006_43107114 [ Senator ]

albo po prostu powiedz że rezygnujesz z jej usług
Bardzo fajnie to zabrzmiało :)
A żeby nie było OT, to ja bym zrobił tak jak Kozi. Zacznij ściągać wszystko co się da :P

03.03.2008
22:54
[22]

graf_0 [ Nożownik ]

Płacicie po połowie, a wychodzi na to że korzysta tylko ona? No to masz dobry argument do negocjacji. Możesz twierdzić że powinieneś płacić znacznie mniej bo korzystasz mniej a co więcej nie możesz korzystać z sieci nawet w podstawowym zakresie(przy czym chodzi o to aby wprowadzić w życie sensowne zasady używania, a nie zmienić cenę netu.) Jeżeli ściąga np. utorrentem, zażądaj aby używała schedullera(czyli dobowego/tygodniowego kalendarza z różnymi prędkościami), dostosowanego do twojego użytkowania sieci. Kiedy śpisz albo jesteś na zajęciach może ciągnąć z pełną prędkością.

03.03.2008
22:55
[23]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

eg2006 - sorka ale z jego wypowiedzi wynika że ona ma większy priorytet

powiedź - lala ja ci płacę a ty mi robisz jak chcę
albo ty mi przestaniesz zapychać albo ja tobie zapcham, że popamiętasz na długo

03.03.2008
22:59
[24]

umarly [ Centurion ]

co mi pomoże jeśli dowiem się jaki to router, nie mam już siły z nia rozmawiać bo to i tak nic nie daje

03.03.2008
22:59
[25]

Rezor [ broken_thoughts ]

Ewidentnie soft na routerze jest źle skonfigurowany, powinien po połowie dzielić daną przepustowość (tak zazwyczaj jest).
Pogadaj z adminem no chyba, że admin o żadnym routerze u tej sąsiadki nie ma pojęcia ;p
Wtedy to musisz sam pogadac i zmienic ustawienia.

03.03.2008
23:02
[26]

umarly [ Centurion ]

nie mam możliwości rozmawiania z adminem ani fizycznego dobrania się do routera, ktoś taki po prostu nie istnieje, mieszkamy w domu jednorodzinnym

03.03.2008
23:03
[27]

Narmo [ nikt ]

Nie musisz iść do pokoju, w którym stoi router żeby w nim coś ustawić.
Wpisz w przeglądarkę jako adres 192.168.1.1 i jeżeli wyskoczy okienko z prośbą o hasło wpisz w oba pola admin

03.03.2008
23:06
[28]

umarly [ Centurion ]

a potem ?

03.03.2008
23:10
[29]

umarly [ Centurion ]

NIESTETY

Przekroczono limit czasu połączenia
Serwer 192.168.1.1 zbyt długo nie odpowiada.

03.03.2008
23:12
[30]

hubs [ Black ]

jaki masz system operacyjny ? W Vista jest to proste

A to nie wiem. Vista potrafi ulatwiac zycie ;]. XP tez pewnie jakos potrafi pokazac router. Z tego co wiem(a wiem malo na ten temat) kazdy z sieci LAN ma dostep do routera znajac pass


nieznośna sąsiadka i zapchana sieć LAN - hubs
03.03.2008
23:14
[31]

umarly [ Centurion ]

mam XP

03.03.2008
23:17
[32]

holyfire [ Speed Addict ]



Możesz spróbować przeskanować zakres 192.168.0.1 - 192.168.1.255 - jeżeli router jest linksysa to ip może być takie - 192.168.15.100

Ps. Start >> uruchom >> cmd >> wpisz ipconfig i uzyskasz adres routera jako "brama domyślna" :)

03.03.2008
23:20
[33]

sapri [ ]

Wpisz w uruchom cmd, potem ipconfig i przy bramie domyślnej będzie IP rutera (przynajmniej u mnie tak jest). Dalej kombinujesz z hasłem.

hubs ---> U mnie na Viscie tak nie ma :P

03.03.2008
23:28
[34]

umarly [ Centurion ]

DZIAŁA, tylko co potem jak już wejdę na router

04.03.2008
00:00
[35]

Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]

up up up
chłopaki nie skończyli chyba co ?

04.03.2008
00:01
[36]

hubs [ Black ]

sapri-->bo masz jakas slaba wersje :P

umarly-->zmien haslo dostepu do routera tak na dobry poczatek zeby sasiadka juz wejsc nie mogla. potem pokaz screena z routera to powiemy ci co i jak zrobic zeby teraz ona miała gorzej

04.03.2008
00:28
smile
[37]

MiniWm [ PeaceMaker ]

Jest taki program do...

spoiler start
Odlaczania ludzi z sieci LAN - "NetCut"
spoiler stop

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.