
Volk [ Legend ]
Tworczosc Jamesa Clavella
Jak oceniacie tworczosc Jamesa Clavella?
Ja w ostatnim czasie przeczytalem Noble House i Krola Szczurow i pozycje te bardzo mi sie spodobaly. Ciezko bylo wieczorem oderwac sie od lektury przez co cierpiala troche na tym dlugosc mojego snu ;) Polecam te dwie ww ksiazki.
W planach mam zamiar zapoznac sie z cala Azjatycka Saga. Dzis zaczynam Tai-Pana.
PS Mieliscie do czynienia z filmowymi/serialowymi adaptacjami jego powiesci? Ja nie obejrzalem jeszcze zadnego. Warto?
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Polecam zacząć od Shoguna. No, ale Tai-Pan też może być na początek :o)
IceManEk [ Konsul ]
trochę nie w kolejności czytasz. Najpierw Tai Pan potem Noble house. Wiele wątków ma swój początek właśnie w tai panie.
Polecam szczególnie operację Whirlwind (ale NIE polecam ostatniej ucieczki czy jakos tak - na siłę pisane chyba)
Polecam też Gai Jina. Super książka
Volk [ Legend ]
No trudno, Noble House juz przeczytalem. Lecialem w kolejnosci w jakiej trafialem ksiazki w antykwariacie :)
Nie czuje jednak zebym duzo stracil bo na poczatku bylo dosc obszernie wyjasnione o co chodzi z firma Dirka Struana :)

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Najpierw Tai Pan potem Noble house.
W sumie najpierw Tai-Pan, następnie Gai-Jin, a dopiero potem Noble House :o)
Dla niewtajemniczonych kolejność (wydarzeniowa, nie zaś wydaniowa) Asian Saga:
Mazio [ Mr Offtopic ]
Czy ta saga jest teraz do kupienia po polsku w księgarniach?
Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
W księgarniach to nie wiem, ale na Allegro dostaniesz komplet.
Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]
Czytałem Króla szczurów. Naprawdę przednia lektura.