GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Tworczosc Jamesa Clavella

03.03.2008
22:00
smile
[1]

Volk [ Legend ]

Tworczosc Jamesa Clavella

Jak oceniacie tworczosc Jamesa Clavella?

Ja w ostatnim czasie przeczytalem Noble House i Krola Szczurow i pozycje te bardzo mi sie spodobaly. Ciezko bylo wieczorem oderwac sie od lektury przez co cierpiala troche na tym dlugosc mojego snu ;) Polecam te dwie ww ksiazki.

W planach mam zamiar zapoznac sie z cala Azjatycka Saga. Dzis zaczynam Tai-Pana.




PS Mieliscie do czynienia z filmowymi/serialowymi adaptacjami jego powiesci? Ja nie obejrzalem jeszcze zadnego. Warto?

03.03.2008
22:04
[2]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Polecam zacząć od Shoguna. No, ale Tai-Pan też może być na początek :o)

03.03.2008
22:19
[3]

IceManEk [ Konsul ]

trochę nie w kolejności czytasz. Najpierw Tai Pan potem Noble house. Wiele wątków ma swój początek właśnie w tai panie.
Polecam szczególnie operację Whirlwind (ale NIE polecam ostatniej ucieczki czy jakos tak - na siłę pisane chyba)
Polecam też Gai Jina. Super książka

03.03.2008
22:21
[4]

Volk [ Legend ]

No trudno, Noble House juz przeczytalem. Lecialem w kolejnosci w jakiej trafialem ksiazki w antykwariacie :)

Nie czuje jednak zebym duzo stracil bo na poczatku bylo dosc obszernie wyjasnione o co chodzi z firma Dirka Struana :)

03.03.2008
22:29
smile
[5]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

Najpierw Tai Pan potem Noble house.

W sumie najpierw Tai-Pan, następnie Gai-Jin, a dopiero potem Noble House :o)
Dla niewtajemniczonych kolejność (wydarzeniowa, nie zaś wydaniowa) Asian Saga:

03.03.2008
22:30
[6]

Mazio [ Mr Offtopic ]

Czy ta saga jest teraz do kupienia po polsku w księgarniach?

03.03.2008
22:32
[7]

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]

W księgarniach to nie wiem, ale na Allegro dostaniesz komplet.

03.03.2008
22:38
[8]

Zenedon_oi! [ Generaďż˝ ]

Czytałem Króla szczurów. Naprawdę przednia lektura.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.