GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Sieć HELP

03.03.2008
19:45
[1]

Babiczka [ Senator ]

Sieć HELP

Moja siec wyglada nastepujaco:

Neo->router->switch

Dzisiaj kupilem router wifi i chce go wsadzic na miejsce switcha i czy takie cos bedzie dzialac? Od pierwszego routera idzie kabel sieciowy(zrodlowy).

Moj router to Asmax Wi-Fi ADSL Router AR 904G





03.03.2008
19:59
[2]

Narmo [ nikt ]

Podłącz nowy router w miejsce starego.

03.03.2008
20:05
[3]

Babiczka [ Senator ]

Musze go wsadzic na miejsce switcha... inaczej sie nie da :/ Mam tylko kabel sieciowy (ten zrodlowy)

03.03.2008
20:07
[4]

Narmo [ nikt ]

To kupiłeś zły router. Potrzebny był taki ze złączem WAN RJ45 a nie modemem ADSL.

03.03.2008
20:10
[5]

onetowiec [ Pretorianin ]

Musisz wywalic wszystko, a ten wsadzic zamiast modemu do neo.
Ale chyba nie wsadzisz bo neo jak dobrze pamiętam jest na Annex B, a nie A.

03.03.2008
20:14
[6]

Babiczka [ Senator ]

ehh :( Polecicie jakis dobry router, ktory by spelnial moje wymagania ?

03.03.2008
20:15
[7]

onetowiec [ Pretorianin ]

Tylko sprecyzuj jakos te wymagania.

03.03.2008
20:25
[8]

Babiczka [ Senator ]

Wiec tak mam kabel sieciowy(zrodlowy) i teraz musze kupic router do ktorego go podlacze i nastepnie przekaze(WIFI) na 3 komputery internet

03.03.2008
20:26
[9]

speedy24 [ F.I.S.H ]

ja mam pentagram cerberus P6331-4A (router ADSL2+ WI-FI).



Mam podłączone tak: neo do routera, z routera kablem do kompa, a laptopa przez wi-fi

03.03.2008
20:28
[10]

Narmo [ nikt ]


Cała seria WRT

03.03.2008
20:30
[11]

onetowiec [ Pretorianin ]

Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba chodzo ci o kabel od modemu?
Jeśli tak to
do wybory, do koloru.
Ja osobiście nie polecam jeszcze Wifi 802.11n. Mogą jeszcze być problemy z kompatybilnością ze starszymi wersjami.

03.03.2008
20:30
[12]

Babiczka [ Senator ]

Czyli musze kupic router Access poit ?

Neo->router-> teraz mam kabel sieciowy(ten wlasnie zrodlowy), ktory musze podlaczyc do tego nowego routera z WIFI. Pierwszy router nie moze byc zmieniony

03.03.2008
20:33
[13]

MasterDD [ :-D ]

Czyli jedyne czego potrzebujesz to router z wbudowanym modemem do neo, reszte mozesz wywalic.

Polecam : LinkSys i D-Link, ale Asmax tez przejdzie.

Neo > router > komp ,
Potem ustawiasz wi-fi i polaczenie z netem przewaznie wpisujac 192.168.1.1 w przegladarke.

03.03.2008
20:40
smile
[14]

Babiczka [ Senator ]

Tak ma to wygladac ->

OK dzieki wielkie !


Sieć HELP - Babiczka
03.03.2008
20:41
[15]

onetowiec [ Pretorianin ]

Dokładnie. Wywalasz switch i wkładasz coś z linka mojego lub Narmiaka.

03.03.2008
21:37
[16]

Babiczka [ Senator ]

Takie cos jest mozliwe ?, zeby ten router mogl przekazywac sygnal przez kabel i przez WIFI ? Jezeli tak to jaki router da rade tak ?


Sieć HELP - Babiczka
03.03.2008
21:44
[17]

Narmo [ nikt ]

Cały czas o tym mówimy.

04.03.2008
21:26
[18]

Babiczka [ Senator ]

Wylaczylem modem w tym swoim Asmaxie i dziala :) nie musialem zmieniac

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.