Babiczka [ Senator ]
Sieć HELP
Moja siec wyglada nastepujaco:
Neo->router->switch
Dzisiaj kupilem router wifi i chce go wsadzic na miejsce switcha i czy takie cos bedzie dzialac? Od pierwszego routera idzie kabel sieciowy(zrodlowy).
Moj router to Asmax Wi-Fi ADSL Router AR 904G
Narmo [ nikt ]
Podłącz nowy router w miejsce starego.
Babiczka [ Senator ]
Musze go wsadzic na miejsce switcha... inaczej sie nie da :/ Mam tylko kabel sieciowy (ten zrodlowy)
Narmo [ nikt ]
To kupiłeś zły router. Potrzebny był taki ze złączem WAN RJ45 a nie modemem ADSL.
onetowiec [ Pretorianin ]
Musisz wywalic wszystko, a ten wsadzic zamiast modemu do neo.
Ale chyba nie wsadzisz bo neo jak dobrze pamiętam jest na Annex B, a nie A.
Babiczka [ Senator ]
ehh :( Polecicie jakis dobry router, ktory by spelnial moje wymagania ?
onetowiec [ Pretorianin ]
Tylko sprecyzuj jakos te wymagania.
Babiczka [ Senator ]
Wiec tak mam kabel sieciowy(zrodlowy) i teraz musze kupic router do ktorego go podlacze i nastepnie przekaze(WIFI) na 3 komputery internet
speedy24 [ F.I.S.H ]
ja mam pentagram cerberus P6331-4A (router ADSL2+ WI-FI).
Mam podłączone tak: neo do routera, z routera kablem do kompa, a laptopa przez wi-fi
Narmo [ nikt ]
Cała seria WRT
onetowiec [ Pretorianin ]
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chyba chodzo ci o kabel od modemu?
Jeśli tak to
do wybory, do koloru.
Ja osobiście nie polecam jeszcze Wifi 802.11n. Mogą jeszcze być problemy z kompatybilnością ze starszymi wersjami.
Babiczka [ Senator ]
Czyli musze kupic router Access poit ?
Neo->router-> teraz mam kabel sieciowy(ten wlasnie zrodlowy), ktory musze podlaczyc do tego nowego routera z WIFI. Pierwszy router nie moze byc zmieniony
MasterDD [ :-D ]
Czyli jedyne czego potrzebujesz to router z wbudowanym modemem do neo, reszte mozesz wywalic.
Polecam : LinkSys i D-Link, ale Asmax tez przejdzie.
Neo > router > komp ,
Potem ustawiasz wi-fi i polaczenie z netem przewaznie wpisujac 192.168.1.1 w przegladarke.
onetowiec [ Pretorianin ]
Dokładnie. Wywalasz switch i wkładasz coś z linka mojego lub Narmiaka.
Babiczka [ Senator ]
Takie cos jest mozliwe ?, zeby ten router mogl przekazywac sygnal przez kabel i przez WIFI ? Jezeli tak to jaki router da rade tak ?
Narmo [ nikt ]
Cały czas o tym mówimy.
Babiczka [ Senator ]
Wylaczylem modem w tym swoim Asmaxie i dziala :) nie musialem zmieniac