GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ktory lepszy?!

03.03.2008
17:09
[1]

jomziom [ Pretorianin ]

Ktory lepszy?!

Mam do wyboru 2 komputery i nie wiem, ktory wybrac...
1) Intel Pentium Core 2 Duo E4600+
Ram 2GB
HDD 250GB
Radeon HD3450 512PX
i drugi...
2) AMD Phenom Quad 9500+
HDD 500GB
Ram 2GB
Radeon X1650 PRO 512

ktory lepszy? Przydala by sie szybko, sensowna, uzasadniona odpowiedz ;)

EDIT: i na jakich detalach moge pograc w gry typu Crysis

03.03.2008
17:10
smile
[2]

NyyKo [ Generaďż˝ ]

ten drugi bo pierwszego nie chce mi się czytać

03.03.2008
17:13
[3]

lokusik [ Konsul ]

2)

03.03.2008
17:19
[4]

jomziom [ Pretorianin ]

Zwroccie uwage na to co napisalem w edicie :P

a co z karta graficzna?
Tu HD3450, a tam X1650 PRO... wielka jest roznica w jakosci? No i HD ma shader model 4.0.
Jak, by komus sie to przydalo to system win xp.

03.03.2008
17:27
[5]

Mac94 [ TF2 Player ]

Żaden z nich podejrzewam że są to już złożone PC lepiej wziąć oddzielne detale będzie taniej i lepiej.

P.S. W 1 słaba karta grafiki w drugim też, na żadnym z tych PC nie pograsz w Crysis na więcej niż medium.

03.03.2008
17:30
[6]

kibs007 [ Legionista ]

ten drógi według mnie jest lepszy

03.03.2008
17:32
smile
[7]

Valem [ Generaďż˝ ]

drugi zdecydowanie

03.03.2008
18:01
[8]

Conath [ Senator ]

oba sa do niczego, phenom to procek z bledem (w steppingu b2, poprawione wersje zaczna sie pojawiac w maju), poza tym po co taki procek do x1650...

drugi zestaw juz lepszy ale HD3450 tez sie pewnie srednio nadaje do nowych gier (w odroznieniu do seri 38xx)

nie bralbym zadnego z tych dwoch.

03.03.2008
18:03
[9]

milanista [ Brother Of Metal ]

zaden, obie karty graficzne sa do niczego. Jak chcesz grac w nowe tytuly to niezbednym minimum jest GF8600GT/Radeon HD3650/Radeon 2600XT

03.03.2008
18:05
[10]

egzi9000 [ Wytrawny Piwosz ]

milanista .. nawet już GF8600 nie wyrabia na wszytkim ;]

03.03.2008
18:23
[11]

Conath [ Senator ]

o przepraszam, dobrze podkrecony daje rade jeszcze we wszystkim:) (ze wskazaniem na jeszcze;)

03.03.2008
18:27
[12]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

Na takim sprzęcie ty chcesz grać w crysisa??!!

Toż to komputery biurowe, nadające się do Worda, a nie do gier.

Obie karty graficzne są do dupy. Nie znam takiego procesora jak "E4600+", chodziło ci o E4600, czy Athlon x2 4600+ (jest w ogóle taki?). Zakładam że E4600- nie jest opłacalny, ale może być.
W każdym razie Phenom jest wadliwy i został wycofany ze sprzedaży. Tu jakaś Hurtownia pewnie kupiła i chce się pozbyć.

Na każdym z tych kompów, odpalisz Crysisa tylko na minimalnych ustawieniach jakości

03.03.2008
19:47
[13]

Lincoln01 [ Pretorianin ]

Zdecydowanie wolałbym ten drugi.

03.03.2008
21:03
[14]

X.Fighter[C*L*D] [ Konsul ]

tiaa... ale drugi lepszy.. gdzie wyczytaliscie, ze phenom ma problemy? Gdzies slyszalem, ale nei moge znalezc

03.03.2008
21:14
[15]

X.Fighter[C*L*D] [ Konsul ]

Wez taki sprzet:

1)Plyta Gigabyte (nie wiem jaka nie znam sie)
2)hdd 250gb
3)C2D e6850 2x3,00ghz [W TESTACH PRZEGANIA AMD PHENOM'a 9500!]
4)2 gb ram'u
5)Radeon 3870/512 mb
6) +nagrywarka itp.

Wyjdzie ok. 2550zl., a CRYSIS na maks detalach ci odpali przy satysfakcjonujacej liczbie fps

03.03.2008
21:20
[16]

remekra [ Horonrzy ]

X.Fighter--->>Skoro, się nie znasz to czemu akurat Gigabyte?

A na 3870, pogra na max, ale chyba tylko na XPeku, czyli na high, albo z jakimś tweakiem. A co do kompów, to w obydwu jest ten sam problem a mianowicie nie proporcjonalność, po co ci 4-rdzenie skoro karta graf, będzie Cię ograniczała? Naprawdę lepiej było by trochę jeszcze ubierać, i kupić chociaż tego 8800GS, albo 9600GT, albo Radka 3850, 8600GT raczej sensu nie ma skoro jest w podobnej cenie co 3850, a wydajność ma znacząco gorszą.

03.03.2008
21:32
[17]

Małp@ [ MKS Mława ]

Najlepsza 3 opcja.
Pewnie sobie dobrałeś jakiegoś kompa samodzielnie i taki wybierasz bo tani.
Nie opłaca się tak.
Mój kolega kupił taki sam komputer ale całkowicie inny.
Wszystko byo takie same tyle ze mój był droższy ale działa a on kupił gotowca na Allegro i mu wymieniali.I nawet sprawa w sądzie była i mu musiał odkupywać nowy procesor bo dał ale zepsuty czy jakos tak.

03.03.2008
21:35
[18]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

@-gi.
A ten bład w Phenomach to jeden pic na wode.
Przy testach do wielu portali i gazet nigdzie nie wystąpił ani jeden błąd ( istnieje takie prawdopodobieństwo jednak jescze go nie stwierdzono)

03.03.2008
23:16
[19]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

X.Fighter[C*L*D] --> Nie ma szans by pograł w crysisa na full na takim sprzęcie.

Zamiast E6850 dużo lepszy był by jakiś E8xxx. Nawet najtańszy E8200 mu dorównuje, a E8400 i E8500 zostawiają go daleko w tyle.

Radeon HD3870 jest nie opłacalny- za 60zł więcej można mieć wydajniejszego 8800GT

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.