GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pierwsze testy geForce'a 9800 GX2

03.03.2008
16:12
[1]

mefek [ Generaďż˝ ]

Pierwsze testy geForce'a 9800 GX2

Długo wyczekiwana karta GeForce 9800 GX2, która w tym miesiącu ma trafić na sklepowe półki zrzucając z piedestału Radeona 3870 X2, doczekała się pierwszych testów w 3DMarku.

Test karty GeForce 9800 GX2 ze standardowymi taktowaniami (600 MHz dla rdzeni, 2000 MHz dla pamięci i 1500 MHz dla jednostek cieniujących) dał w 3DMarku06 wynik 14400 punktów (dla porównania, GeForce 8800 GTS daje tylko 2 tysiące punktów mniej). W starszej wersji programu, 3DMarku05 karta osiągnęła 17600 punktów.

Po podkręceniu rdzeni do 730 MHz oraz pamięci do 2080 MHz, podczas gdy jednostki cieniujące zostały przy fabrycznym taktowaniu, wyniki podskoczyły do 16100 punktów w 3DMarku06 i 19400 w wersji 05.

Za sprzęt testowy posłużył komputer wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Core 2 Quad taktowany zegarem 3 GHz, działający na 64-bitowym systemie Windows Vista.


Wyniki nie są nadzwyczajne. Po tym wszystkim, co usłyszeliśmy o karcie GF 9800 GX2, można było spodziewać się czegoś więcej. Nadzieja pozostaje jeszcze w fakcie, że ostateczna wersja sterowników nie została wydana oraz w tym, że 3DMark nie jest najbardziej miarodajnym testem. Aby wyrazić swoją opinię na temat GeForce'a 9800 GX2 trzeba będzie poczekać na testy z prawdziwego zdarzenia.

03.03.2008
16:22
smile
[2]

Zgred [ WREDNY ]

Ja na moim niepodkręconym 8800 GTS 512 osiągam 14027 punktów w 3DMarku06, wiec to niewielka różnica:)

03.03.2008
16:27
smile
[3]

Cokole_obecny [ Pretorianin ]

a ja na swoim 6600 gigabyte w 05 mam 2500

03.03.2008
16:28
[4]

Drace66676 [ Konsul ]

Yhy, a 9800 GTX pewnie osiągnie tyle samo albo i mniej, to po co oni te karty w ogóle wydają... Bezsensu. Chociaż jak przypuszczam lepszych narazie nie będzie a na nowe pewnie trochę poczekamy, więc jeśli cena będzie przyzwoita to może kupię.

03.03.2008
16:34
[5]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Zgred

Jakiej marki ten GTS.
Ja na Gigabyte -- na czystym systemie i dysku zrobiłem niespełna 12500, a teraz to już nawet 11900 - no, ale dysk się zapełnił, rejestr tudzież.

03.03.2008
17:04
smile
[6]

domin12 [ ^oFrago^=Lolindir ]

no no ładny wynik:))
ale mojego GeForce4 MX440 żadna nie przebije:P

03.03.2008
18:36
[7]

Zgred [ WREDNY ]

Me.Kalgan--> Mój 8800 GTS512 to GIGABYTE:)

04.03.2008
02:16
[8]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

Ciekawe, Ty Gigabyte, ja Gigabyte i 2000 różnicy ?
U mnie procesor D2C 6850 (3GHZ), 2 GB ramu Patriot CL4 (800)
A u Ciebie ?

04.03.2008
06:48
smile
[9]

Zgred [ WREDNY ]

Mr.Kalgan--> Procesor Q6600@3GHz i 4 GB RAM Kingston 1066. W dodatku włączony internet, ściąganie plików, firewall i antywirus:)

04.03.2008
07:14
[10]

Manuel_ziom [ Geralt z Rivii ]

Ja na swoim sprzecie z podpisu mam 3500 pkt w 3Dmarku 06

04.03.2008
07:31
[11]

Axl2000 [ Hohner ]

ŹRÓDŁO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

04.03.2008
07:36
smile
[12]

matchaus [ sturmer ]

Zgred ---> Ja Ci po prostu nie wierzę :D

Na moim konfigu - C2De6750@3,6GHz + GF8800GTS 512 (Asus) + 2GB RAM (Patriot DDR2-800 LLK @ 900MHz 5-5-5-15) mam w 3D06 12600 pkt...
A po podkręceniu karty do wartości modelu TOP (740/1800/2070 MHz) zyskuję praktycznie równy 1000.

P.S. Korzystam z visty, ale żeby aż takie różnice?... Możesz zapodać screena?
Hmmmm... albo to ten quad tak napędza wynik? Być może...

04.03.2008
08:13
smile
[13]

Zgred [ WREDNY ]

matchaus--> Mam gdzieś czy mi wierzysz, czy nie. Mój system to XP, testy ustawione domyślnie na 1280x 1024. Popatrz sobie na przeglądarkę wyników 3DMARKa, ja tam jestem cienki!! Ludzie robią na 8800 GTS512 po 19000 punktów. A że ty nie potrafisz, to nie moja sprawa.

04.03.2008
08:17
[14]

H1s [ Legionista ]

quady ostro napędzają punkty w 3dmarku

04.03.2008
08:19
[15]

danielo [ Pretorianin ]

Zgred>>A nie prościej podać linka z wynikiem?na futuremaku

04.03.2008
08:23
[16]

stanson_ [ Szeryf ]

Ciekawe na jakim poziomie ustalą cenę, ale pewnie tradycyjnie jako nowości nie będzie się opłacało tego kupować.

04.03.2008
08:37
[17]

Kerth [ Konsul ]

Zgred -> Po co sie pienisz ? Nie możesz screena dać po prostu ?

04.03.2008
08:44
smile
[18]

matchaus [ sturmer ]

Zgred ---> Jakiś ty miły! OK, ok - to jasne, że nic nie musisz... chamie :)

04.03.2008
09:10
smile
[19]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Tez bym zobaczyl tego screena od Zgrada :)

04.03.2008
09:11
smile
[20]

Zgred [ WREDNY ]

1-Nie mogę dać screena, bo jestem w pracy.
2-Można sobie samemu poszukać, to takie trudne wejść na stronę futuremarku?
3-Ja nie mam zamiaru niczego udowadniać, taki uzyskałem wynik na 3DMARK 06 PRO dołączonym do karty graficznej i nie obchodzi mnie, czy mi ktoś wierzy, czy nie (ten wynik uzyskałem mając włączony internet, firewall i antywirus o ściąganiu nie wspomnę, muszę sprawdzić ile będzie bez tego wszystkiego).

04.03.2008
09:12
[21]

Drace66676 [ Konsul ]

Pisali, że 9800gtx to już będzie nowa technologia w przeciwieństwie do 9800gx2 a tu się okazuje po przeczytaniu kilku artykułów, że jednak bardziej będzie się opłacać kupić jednak tą drugą, oczywiście w zależności jeszcze od ceny.
Zwłaszcza, że ta 9800gtx to też żaden nowy układ tylko podkręcona 8800 gts 512 MB.
Bezsensu.
No i w 3dmarku 06 osiąga ok 14000 pkt. Wynki beznadziejny jak na niby nowy układ nvidii.

04.03.2008
09:15
smile
[22]

yazz_aka_maish [ Legend ]

3-Ja nie mam zamiaru niczego udowadniać...

To sie nie dziw, ze nikt ci nie wierzy :DDD

04.03.2008
09:17
[23]

Zgred [ WREDNY ]

yazz--> Popatrz na wyniki na futuremarku, powtarzam, ja tam jestem cienki. Możesz sobie nie wierzyć, twój problem.

04.03.2008
09:20
smile
[24]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Nie moj, a twoj :)
Krotko.
Wyniki, wynikami, mnie naprawde nie interesuja wyniki innych, chcialem zobaczyc twoj, ale skoro nie zamierzasz udowadniac to najpewniej klamiesz.

04.03.2008
09:30
[25]

Axl2000 [ Hohner ]

ludzie robią kupe czytając newsa/posta bez zadego potwierdzenia :/

04.03.2008
17:36
smile
[26]

Zgred [ WREDNY ]

yazz--> WSNR, pozdrawiam.
Dla wszystkich niedowiarków, dzisiejszy wynik.


Pierwsze testy geForce'a 9800 GX2 - Zgred
04.03.2008
17:39
[27]

DJ Pinata [ in rainbows ]

Zastanawiam się jak moja karta graficzna może mi aż tak zaniżać wyniki w 3D Marku.

Mam Intel Core 2 Quad Q6600 2,4 GHz, 2 GB RAM i GF 8600 GT (wiem, że to nie jest dobra karta, ale) i mam 5000 pkt. po mocnym podkręceniu karty.

Mr. Kalgan --> Quady dają kopa, tylko 3DMark 06 ich nie wykorzystuje.

04.03.2008
17:40
[28]

Mr.Kalgan [ Gold Dragon ]

No proszę, a nie chciało mi sie wierzyć, że quady dają kopa. Inna sprawa, ze CPU jednak podkręcony !

04.03.2008
17:45
[29]

Hugunumana [ Konsul ]

mefek----> skad te informacje?? moze podasz zródło??

04.03.2008
18:07
[30]

Zgred [ WREDNY ]

Mr.Kalgan--> Ja nie twierdziłem, ze nie podkręcałem CPU. Co więcej, ja kupiłem ten procek z założeniem podkręcenia go. Jedynie napisałem, ze karta graficzna nie jest w jakikolwiek sposób podkręcony! Poza tym, CPU jest taki, jak w zestawie testowym dla 9800 GX2, co daje lepsze porównanie.

04.03.2008
18:22
smile
[31]

Zgred [ WREDNY ]

Po wyłączeniu neta, firewalla i antywirusa wynik jest taki sam, co potwierdza, że 3DMARK 06 nie wykorzystuje mocy obliczeniowej Quadów.

05.03.2008
06:07
[32]

H1s [ Legionista ]

Może i nie wykorzystuje w senach 3D ale za to daje kopa wy wynikach dla CPU

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.