
adamis [ Stop crying punkass! ]
Płyty dvd większe niż 4.7GB - gdzie kupić?
Tak jak w temacie, wiecie moze w jakich sklepach moge kupic plyty dvd o wiekszej pojemnosci niz 4.7GB? Może empik albo apollo?
Chodzi mi o te dual layer - 8.5 giga.
BTW. Czy jezeli jeden plik ma 8 giga, to bede musial go dzielic, czy nagra sie jako jeden na dwuwarstwiwej płycie? Wiem że z pozoru głupie pytanie, ale nigdy nie nagrywałem nic wiekszego niz 2 giga :P
Jeckyl [ Prawie jak abstynent ]
Praktycznie w każdym sklepie komputerowym powinny być.
Ewentualnie Allegro.
adamis [ Stop crying punkass! ]
OK, znalazłem już gdzie można kupić.
Tylko jak to jest z tym plikiem 8 gigowym i dwuwarstwową płytą - trzeba bedzie dzielic plik na dwie czesci?
jamkgh_rev02 [ Generaďż˝ ]
Plik 8GB nie wejdzie na płyte dual layer :D
domin12 [ ^oFrago^=Lolindir ]
tutaj masz link na allegro jest ich dużo:))
a ja sie przy okazji zapytam:]
czy zwykła nagrywarka DVD nagram plik mający 8GB na te płytę??
Moja nagrywarka to:
LITEON LightScribe
adamis zależy co jeśli chcesz piracic gry na xbox to zazwyczaj wchodzą inne gry na kompa yy wejdą da sie zrobić muzyka filmy, zdjęcia oczywiście bez problemu;]
Narmo [ nikt ]
Nie trzeba dzielić ponieważ jest to płyta dwuwarstwowa a nie dwustronna.
domin12 --> Ściągnij sobie program Nero Info Tool (wchodzi też w skład pakietu Nero, ale jeżeli z niego nie korzystasz to możesz za darmo ściągnąć ten programik) i się dowiesz, jakie płyty czyta i zapisuje Twój napęd.

Arxel [ Legend ]
domin12 -> Nagrasz bez większych problemów :-)
domin12 [ ^oFrago^=Lolindir ]
Arxel aha a jak sie pytałem kolegi twierdził, że muszę mieć specjalna nagrywarkę bo moja nie da rady:))
to dzięki:)
edit: ja tez wiedzę:P z prędkością 4x aah ale prędkość;]
Narmo ok zaraz ściągnę bo na kompie mam ale pisze, że niby jest odinstalowany i ta latarka mruga;/
Arxel [ Legend ]
Prędkość zapisu
DVD-R 16x
DVD-R (DL) 4x
DVD-RW 6x
DVD+R 16x
DVD+R (DL) 8x
DVD+RW 8x
CD-R 48x
CD-RW 24x
Hm.. No ja tu widzę napis DL więc chyba masz tą specjalną nagrywarkę :-)
MasterDD [ :-D ]
DL z zapisem x8 i dosc tanio. Ale i tak sie nie oplaca.