GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

o ile podkręciłem karte graficzną?

03.03.2008
02:35
[1]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

o ile podkręciłem karte graficzną?

dobry wieczor mam pytanie standardowe ustawienia karty procesor/pamięć 400/400 po podkręceniu otrzymalem wynik 465/409 o ile % podkręcilem karte?

03.03.2008
02:45
smile
[2]

Aceofbase [ El Mariachi ]

procentow w szkole zes biedaczyno nie mial?

03.03.2008
02:46
smile
[3]

Czesiek_Alcatraz [ Madridista ]

Bez kozery powiem pincet.

03.03.2008
02:48
[4]

blazerx [ ]

nie, nie nie!

pincet to za malo, pincet to za malo
caly tysiac by sie chcialo

03.03.2008
03:04
[5]

Bart2233 [ Generaďż˝ ]

Aby obliczyć o ile % zwiększyłeś taktowanie użyj prostego działania na proporcjach mianowicie:
Pamięć:

400-100%
9 - x %
Mnożysz na "ukos" czyli
___9 x 100
x=_ 400

Wynik to 2.25%

Mam nadzieję że zrozumiałeś w przypadku rdzenia policz sobie sam.

03.03.2008
03:07
[6]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

kurna dobrze wiem ile wychodzi procentowo na pamiec i procesor kolejno 16 i ok 2,5 ale chcialem ogólem wiedziec ile wydajnosc wzrosla ;/

03.03.2008
03:10
[7]

req_ [ wet and dirty ]

Zrób testy w benchmarkach, Quakach, Call of Duty, Far Cry, itp. Spisz wyniki przed i po - i oblicz wg. wzoru podanego wyżej.

03.03.2008
03:11
[8]

Bart2233 [ Generaďż˝ ]

To trzeba było tak od razu.

Z % się nie baw tylko porównaj wyniki w np. 3d Marku i ilość FPS w grach przed i po podkręceniu ,a i podkręć mocniej pamięć bo o te 9 Mhz to ci prawie nic nie da.

03.03.2008
03:12
[9]

Dayton [ Senator ]

widze ze znow meczysz karte :P

Jak chcesz wiedzeic ile wzrosla wydajnosc to tylko testy w 3d marku i sprawdzasz ilosc uzyskanych punktow przed i po. Inaczej sie nie da. A i to na max detalach z AA i pierdolami jakimi sie tylko da (czyt. jakie tylko karta obsluzy).

Co do samych % to mysle ze jeszcze mozesz cos zyskac, bo z tego co pamietam miales karte "silent" wiec jak masz odpowiedni ten wiatraczek to jeszcze pociagnij troche w gore (zwlaszcza pamiec).

03.03.2008
03:14
[10]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

niestety mocniej juz podkrecic nie moge bo zaczynają sie tworzyc błędy to jest max co moge zrobic :(

03.03.2008
03:15
[11]

Dayton [ Senator ]

memeczyslaw - a ten cooler przycepiles czy nie ?

03.03.2008
03:18
[12]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

tak jest wkręcilem wiatrak w żebra radiatora karty, podlaczylem do plyty glownej kręci sie sprawdzalem

03.03.2008
03:25
[13]

Dayton [ Senator ]

zerknij jeszcze tutuaj


z pasywnym nie wyszlo wiele, jak pisze w artykule, z pamieciami zaszaleli natomiast bardziej i dzialalo, naprawde mam wrazenie ze cos z tym witraczkiem zle zrobiles, albo jest zbyt maly, albo zle umiejscowiony an tym duzym radiatorze, pomysl nad tym

sprawdz jeszcze czy ten metalowy radiator faktycznie jest cieply, jak kiedys mialem taka sytuacje ze kupilem karte, podkrecalem a ona sie szybko wieszla, a co bylo dziwne ze radiator nie byl wcale taki cieply, potem jak go "odczepielm" okazalo sie dlaczego, bo zamiast wysmarowane wylikonem jak nalezy, byla tylko ciapka na samym srodku proca, no prosze cie, taka fuszera, wyczyscilem, posmarowalem cala powierzchnie i z pasywnym chlodzeniem ju dalo sie w cholere wiecej podciagnac, a sam radiator byl cieply ze sie mozna bylo poparzyc, ale dzialalo, wtedy dolozenie coolera dawalo jeszcze wieksze mozliwosci... sprawdz jeszcze jak nadal masz zapal :)

03.03.2008
03:52
[14]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

radiator jest chlodny wiatrak dobrze chlodzi moze lepiej by bylo jagbym tego procesora zmniejszyl i podkrecil pamiec? co lepiej oplaca sie podkrecic procesor karty czy pamiec? w tej chwili jest 465/409
jak moge te liczby ustawic zalozmy zmniejszyc procesor do 440 i powiekrzyc pamiec do 420 zebym nic nie zepsul

03.03.2008
03:54
[15]

Dayton [ Senator ]

Nie nie nie, to nie jest cos za cos, zostaw procesor. Nie wplywa na siebie, sprawdz czy pamieci napewno i czy WOGOLE stykaja sie z tym radiatorem, bo mozliwosc jest jeszcze taka, ze one po porstu sa pod nim i tyle

03.03.2008
04:04
[16]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

dobra nie bede juz nic ruszal bo troche sie obawiam ze cos popsule po duzo juz z nia kombinowalem i ten wynik ktory otrzymalem jest najmocniejszy jaki tylko moglem jesli cos podwyzsze juz zaczynają sie bledy niech zostanie tak jak jest czyli przy takich ustawieniach jakie otrzymalem 465/409 wogole nic wydajnosc sie nie podniosla?

03.03.2008
04:07
[17]

Dayton [ Senator ]

napewno sie podniosla, bo masz o 65 mhzow podniesiony procesor, to jest cos, tylko jak chcesz wiedzeic ile to tak naprawd ejest musisz to sobie przetestowac, wlsanei na 3dmarku, zrobic pelny test i porownac wyniki w punktach z podkreceniem i bez podkrecenia, to wtedy zauwazysz czy i ile jest roznicy, a jest napewno, moze faktycznie nie jest to jakis zatrwazajacy wynik podkrecania karty ;P ale napewno cos to daje :) Wez jeszcze pod uwage ze nie jest to tez karta, ktora sie dobrze podkreca z samej siebie, to jest karta glownie do tego aby miala wzgledna wydajnosc a glownie byla cicha

03.03.2008
04:13
[18]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

a tak na oko twoim zdaniem miejwiecej to tak ile 5% 10% lepiej czy nie da sie tego stwierdzic w 3d marku na co zwracac uwage w wyniku testu? na punkty ktore otrzymam czy cos innego?

03.03.2008
04:21
[19]

Dayton [ Senator ]

No widzisz, bo to zalezy, ja jaks ostatnio swoja karte podkrecalem to nawet nie sprawdzalem punktow bo bylo widac na oko i po liczniku fps w danym miejscu widzialem ze jest wiecej, ale jak masz watpliwosci to majdokladniej stwierdzisz po punktach, a majac juz wyniki z 2 testow - punkty, mozesz latwo przeliczyc ile % wydajnosci przybylo tak naprawde. Imho najlepsza metoda.

03.03.2008
04:22
[20]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

kurde dziwna rzecz otoz procesor karty podnosze nawet do 520 i nic sie nie dzieje zadnych bledow graficznych dopiero kiedy pameic podniose wyswietlaja sie bledy moge procesor podnies sobie az do tylu? nic sie nie wyswietla zadnych bledow a wiec moge? czy jest to nei bezpieczne?

03.03.2008
04:29
[21]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

ustawilem 500/409 nic sie nie dzieje moze tak zostac czy jednak lepiej zmniejszyc? nic sobei nie uszkodze?

03.03.2008
04:38
[22]

Dayton [ Senator ]

*brak slow*

03.03.2008
04:41
[23]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

eee nie bardzo rozumiem? prosze jeszcze o opinie na ten temat i koniec tematu ;) 465/409 czy 500/409?

03.03.2008
04:44
[24]

Dayton [ Senator ]

ile masz lat ?

03.03.2008
04:50
[25]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

:D ja sie pyttam powaznie nie znam sie na tym chce tylko wiedziec czy moze tak zostac tak czy nie?

03.03.2008
04:58
smile
[26]

Dayton [ Senator ]

bez urazy, albo masz malo i powiedzmy ze jeszcze nie dociera, albo masz duzo i i jestes po prostu glupi i docierc juz nie bedzie.

wroc
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7465207&N=1
przeczytaj ze 3 razy i postaraj sie to zrobic ze zrozumieniem - tam wszystko pisze.

03.03.2008
05:02
[27]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

dobra ja wiem o co chodzi ze podkrecfa sie do tego czasu kiedy komputer bedzie wyswietlal bledy czy sie wieszal ale chodzi mi o to czy na takim ustawieniu karta bedzie wytrzymywac i sie nei spali

03.03.2008
05:06
[28]

Dayton [ Senator ]

niech Ci cos zacytuje "... więc ryzyko spalenia karty - wynika tylko z ignorancji symptomów ostrzegawczych (dużo częściej jest to po prostu niesprawne chłodzenie uszkodzony wiatrak etc.)..."


a tu odsylam jeszcze do jednego artykulu

03.03.2008
06:46
[29]

mycha921 [ Invisible ]

Kiedy zrozumiesz, że trzeba kręcić pamięci ? Procesor nie jest tak ważny

03.03.2008
11:25
[30]

Conath [ Senator ]

mycha921- zalezy w jakiej karcie...

03.03.2008
11:37
[31]

Lincoln01 [ Pretorianin ]

Około 13 %.

03.03.2008
17:05
[32]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

13 % przy 500/409?

03.03.2008
20:10
[33]

memeczyslaw [ Pretorianin ]

w 3d marku przed 2499 teraz 2747 roznica mala jest ale czy to starczy aby podniesc wydajnosc? przyspieszylo cos?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.