Master KiełBas [ Konsul ]
Allegro
Czy mam prawo żądać wszystkich 9 numerów za 13 zł ?
www222 [ Public Enemy Number One ]
Tak
Kompo - A potem niby ja zaczynam kłótnię.
Kompo [ Legend ]
A niby dlaczego nie?
www222 - > no i co jest, miękki gościu, czemu zedytowałeś posta? Bo dwie następne opinie różniły się od Twojej?
wishram [ lets dance ]
to właśnie kupiłeś

-=Esiu=- [ Everybody lies ]
nie ma napisane że sprzedaje każdy osobno po 6 zł. Więc jak najbardziej musi Ci wysłać wszystkie za 6 zł +7 zł przesyłki, czyli tak jak napisałeś za 13 zł.
bECKy [ how-you-doin? ]
jak najbardziej. przedmiotem aukcji było 9 numerów CDA.

Kompo [ Legend ]
www222 - > jaką kłótnię, zadałem pytanie.
Napisałeś "Nie", a po moim i wishrama poście zmieniłeś na "Tak".
Czemu? I nie pisz, że ci się pomyliło, bo jest różnica między "Tak" a "Nie".
N2 [ negroz ]
Oj, sprzedający będzie do tył, straci wiele.
Koszt przesyłki będzie przecież wyższy niż ze całe 13zł.

Kompo [ Legend ]
Tak właśnie myślałem, www222.
Master KiełBas [ Konsul ]
dziś dostałem
Przykro mi,zaszła pomyłka w opisie aukcji /czego najlepszym dowodem jest cena za wysyłkę - 9 numerów nie da się wysłać za 7 zł/. Podana cena jest ceną za sztukę. Jeśli nadal jest Pan zainteresowany, to proszę napisać, który numer Pan wybiera, jeśli nie, to również proszę o informację. Za zamieszanie przepraszam - KatarzynaPa
blazerx [ ]
pisz do allegro, zapisz numer akcji i powiedz ze chca cie wykiwac,
@edit
ale beznadzieje wytlumaczenie ze niby nie da sie wyslac za 7 zl, to co z tego? Byla aukcja, byla oferta niech wysylaja

yazz_aka_maish [ Legend ]
Na upartego moglbys sie klocic, ale najpewniej skonczy sie to obustronnym negiem. Ewentualnei wyegzekwuj jakas super znizke:)
yasiu [ Senator ]
co ciekawe, w kazdym numerze jest klauzula, ze sprzedaz archiwalnych numerow jest zabroniona ;)
sprzedajaca sie rabnela... badz czlowiekiem, ew. ponegocjuj tak jak radzi yazz
Mydełko_FA [ Pretorianin ]
Nie negocjuj. Koles sie rabnal to jego sprawa. Ty mozesz tylko skorzystac wiec walcz. Prawo jest po twojej stronie. Tylko w Polsce do aukcji ludzie probuja dorabiac jakies wyzsze idee.
Ja mam to gdzies. Jak ktos jest tempy i nie potrafi wystawic prawidlowo aukcji to traci.
Wylicytowales towar po zaplaceniu jest twoj !!!
blazerx [ ]
nie wycofuj sie, walcz, jak musisz to wynajmij adwokata i pozwij o znieslawienie
wishram [ lets dance ]
chyba was powaliło
tak walcz, podaj ją do sądu, nie odpuść tych paru złotych
skończy się negiem i tyle

Api15 [ dziwny człowiek... ]
Zastanawiam się co tacy ludzie jak powyżej (walcz! Bierz kasę! Nie odpuść jej!) robią jak widzą grosik w śród tłumu, wielka ściepa? Wszystkich wyrąbią, aby mieć tego jednego grosika?! Sama chciwość..
Shreddy [ Pretorianin ]
Jeśli dla ciebie ponad 100zł to 'jeden grosik', to zazdroszczę.
Api15 [ dziwny człowiek... ]
Shreddy - To był przykład. Chodzi mi o chciwość. Kobieta się pomyliła, to jest ponad 100 zł których i tak Master KiełBas nie dostanie. Nie lepiej jej tylko zwrócić uwagę?
Shreddy [ Pretorianin ]
Wiem, że to tylko przykład, jednak 100zł to wcale niemało. Poza tym to bez różnicy czy sprzedająca się pomyliła, ona ma prawo kupić towar za taką cenę, za jaką go wylicytował. I nie jest to chciwość, ale ubieganie się o swoje prawa. A czy będzie się kłócił, to już jego sprawa.
provos [ Clandestino ]
co ciekawe, w kazdym numerze jest klauzula, ze sprzedaz archiwalnych numerow jest zabroniona ;)
Nie ma znaczenia taka klauzula. Ewentualnie może dotyczyć np. kioskarza itp., że archiwalne numery musi zwrócić wydawnictwu, jak pojawi się nowy numer.
MasterDD [ :-D ]
Napisz jej, ze dasz 40 lub 50 zl z wysylka i po problemie.
Igierr [ Isilven ]
To wynika z aukcji. Ja bym się kłócił i groził aż by nie wyszło na moje.
Co to za utwór ? [ Konsul ]
Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację skusiłbym się na jakieś pertraktacje, ale...
"Przykro mi,zaszła pomyłka w opisie aukcji /czego najlepszym dowodem jest cena za wysyłkę - 9 numerów nie da się wysłać za 7 zł/. Podana cena jest ceną za sztukę. Jeśli nadal jest Pan zainteresowany, to proszę napisać, który numer Pan wybiera, jeśli nie, to również proszę o informację. Za zamieszanie przepraszam - KatarzynaPa"
... po takim mailu, jak najbardziej domagałbym się swego.

-=Esiu=- [ Everybody lies ]
To jest naprawde tragedia;/ Ludzie wystawiają aukcje drugi to kupi , sie cieszy że złapał okazje a tu ciach mail że zaszła pomyłka w aukcji i jej opisie...............<zgon>
Nie mogła osoba wystawiająca przeczytać jeszcze raz opis aukcji zanim ją wystawiła? a jakby no dotarło to jeszcze raz i tak ciagle ciągle aż by zakapowała? Dobra zdarzają sie pomyłki ale powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie powinny sie zdarzać.
Ja mam akurat miękkie serce i bym sie nie kłócił;/ no ale jakby trafiła na moje przeciwieństwo to by tego gorzko pożałowała... i może by nawet oduczyła sie wystawiać rzeczy na allegro po jednym przeczytaniu tego co napisała...
Heh decyzja należy do CIebie: Albo sie bedziesz kłócił o to co już jest Twoje, albo machniesz na to ręką i powiesz "a dobra daruje ci to"
Pozdro.
Kaczorowy [ Generaďż˝ ]
yasiu --> co ciekawe, w kazdym numerze jest klauzula, ze sprzedaz archiwalnych numerow jest zabroniona ;)
Zabroniona, ale wyłącznie dla sprzedawcy (sklepu, kiosku itp. ) Osoby prywatnej ten zakaz nie obowiązuje.
Master KiełBas --> Aukcja sugeruje sprzedaż wszystkich numerów za 7zł, a zdjęcie to potwierdza, więc racja jest po Twojej stronie. Problem w tym, że nijak nie zmusisz jej do sprzedaży, bo prawo jest po stronie sprzedawcy (nie można go zmusić do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem). Możesz jedynie zgłosić do Allegro i liczyć, że dadzą jej ostrzeżenie.
Master KiełBas [ Konsul ]
Pewnie nawet jakbym się kłócił to bym nie dostał tych numerów i tak jak mówicie skończyłoby się to obustronnym negatywem. Spróbuję się z nią jakoś dogadać. A jeśli Allegro jej da ostrzeżenie będzie miała zawieszone konto czy co ?

Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]
Master KiełBas - Imo - masz prawo domagać się tego co wylicytowałeś
Nie rozumiem w ogóle jak sprzedawca wyobrażał sobie tą aukcje - dał licytacje 1 sztuki i co myślał ,że ten co wygra wybierze sobie numer? A może chciał zaoszczędzić - taniej wystawić 1 sztuke niż 9 (mniejsza prowizja)
Już ktoś to wyżej pisał ale - Ja osobiście starał bym się ugadać ze sprzedawcą ale po takim mailu "olał" bym sprzedawce i starał bym się uzyskać to co mi się należy - takie moje zdanie :D
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Zrób tak jak doradza MasterDD w poście [22]. Napisz, że rozumiesz błąd, ale mimo wszystko zakupiłeś towar wg opisu i jesteś jego właścicielem, zatem proponujesz 40 zł za wszystko ( potargujecie się do 50 powiedzmy ) a jeżeli nie to z przykrością, ale zawiadomisz Allegro.
No i pytanie, czy faktycznie potrzebujesz tych wszystkich numerów.
Imho - przy takich aukcjach zawsze pytam sprzedawcy czy całość tyle kosztuje. Jedno pytanie i problemów mniej.