GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Allegro

02.03.2008
16:14
[1]

Master KiełBas [ Konsul ]

Allegro

Czy mam prawo żądać wszystkich 9 numerów za 13 zł ?

02.03.2008
16:14
[2]

www222 [ Public Enemy Number One ]

Tak

Kompo - A potem niby ja zaczynam kłótnię.

02.03.2008
16:15
[3]

Kompo [ Legend ]

A niby dlaczego nie?

www222 - > no i co jest, miękki gościu, czemu zedytowałeś posta? Bo dwie następne opinie różniły się od Twojej?

02.03.2008
16:15
[4]

wishram [ lets dance ]

to właśnie kupiłeś

02.03.2008
16:17
smile
[5]

-=Esiu=- [ Everybody lies ]

nie ma napisane że sprzedaje każdy osobno po 6 zł. Więc jak najbardziej musi Ci wysłać wszystkie za 6 zł +7 zł przesyłki, czyli tak jak napisałeś za 13 zł.

02.03.2008
16:18
[6]

bECKy [ how-you-doin? ]

jak najbardziej. przedmiotem aukcji było 9 numerów CDA.

02.03.2008
16:22
smile
[7]

Kompo [ Legend ]

www222 - > jaką kłótnię, zadałem pytanie.

Napisałeś "Nie", a po moim i wishrama poście zmieniłeś na "Tak".
Czemu? I nie pisz, że ci się pomyliło, bo jest różnica między "Tak" a "Nie".

02.03.2008
16:53
[8]

N2 [ negroz ]

Oj, sprzedający będzie do tył, straci wiele.
Koszt przesyłki będzie przecież wyższy niż ze całe 13zł.

02.03.2008
17:25
smile
[9]

Kompo [ Legend ]

Tak właśnie myślałem, www222.

03.03.2008
10:02
[10]

Master KiełBas [ Konsul ]

dziś dostałem

Przykro mi,zaszła pomyłka w opisie aukcji /czego najlepszym dowodem jest cena za wysyłkę - 9 numerów nie da się wysłać za 7 zł/. Podana cena jest ceną za sztukę. Jeśli nadal jest Pan zainteresowany, to proszę napisać, który numer Pan wybiera, jeśli nie, to również proszę o informację. Za zamieszanie przepraszam - KatarzynaPa

03.03.2008
10:04
[11]

blazerx [ ]

pisz do allegro, zapisz numer akcji i powiedz ze chca cie wykiwac,


@edit

ale beznadzieje wytlumaczenie ze niby nie da sie wyslac za 7 zl, to co z tego? Byla aukcja, byla oferta niech wysylaja

03.03.2008
10:04
smile
[12]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Na upartego moglbys sie klocic, ale najpewniej skonczy sie to obustronnym negiem. Ewentualnei wyegzekwuj jakas super znizke:)

03.03.2008
10:21
[13]

yasiu [ Senator ]

co ciekawe, w kazdym numerze jest klauzula, ze sprzedaz archiwalnych numerow jest zabroniona ;)

sprzedajaca sie rabnela... badz czlowiekiem, ew. ponegocjuj tak jak radzi yazz

03.03.2008
10:56
[14]

Mydełko_FA [ Pretorianin ]

Nie negocjuj. Koles sie rabnal to jego sprawa. Ty mozesz tylko skorzystac wiec walcz. Prawo jest po twojej stronie. Tylko w Polsce do aukcji ludzie probuja dorabiac jakies wyzsze idee.
Ja mam to gdzies. Jak ktos jest tempy i nie potrafi wystawic prawidlowo aukcji to traci.
Wylicytowales towar po zaplaceniu jest twoj !!!

03.03.2008
10:59
[15]

blazerx [ ]

nie wycofuj sie, walcz, jak musisz to wynajmij adwokata i pozwij o znieslawienie

03.03.2008
18:59
[16]

wishram [ lets dance ]

chyba was powaliło

tak walcz, podaj ją do sądu, nie odpuść tych paru złotych


skończy się negiem i tyle

03.03.2008
19:02
smile
[17]

Api15 [ dziwny człowiek... ]

Zastanawiam się co tacy ludzie jak powyżej (walcz! Bierz kasę! Nie odpuść jej!) robią jak widzą grosik w śród tłumu, wielka ściepa? Wszystkich wyrąbią, aby mieć tego jednego grosika?! Sama chciwość..

03.03.2008
19:08
[18]

Shreddy [ Pretorianin ]

Jeśli dla ciebie ponad 100zł to 'jeden grosik', to zazdroszczę.

03.03.2008
19:15
[19]

Api15 [ dziwny człowiek... ]

Shreddy - To był przykład. Chodzi mi o chciwość. Kobieta się pomyliła, to jest ponad 100 zł których i tak Master KiełBas nie dostanie. Nie lepiej jej tylko zwrócić uwagę?

03.03.2008
19:26
[20]

Shreddy [ Pretorianin ]

Wiem, że to tylko przykład, jednak 100zł to wcale niemało. Poza tym to bez różnicy czy sprzedająca się pomyliła, ona ma prawo kupić towar za taką cenę, za jaką go wylicytował. I nie jest to chciwość, ale ubieganie się o swoje prawa. A czy będzie się kłócił, to już jego sprawa.

03.03.2008
19:35
[21]

provos [ Clandestino ]

co ciekawe, w kazdym numerze jest klauzula, ze sprzedaz archiwalnych numerow jest zabroniona ;)

Nie ma znaczenia taka klauzula. Ewentualnie może dotyczyć np. kioskarza itp., że archiwalne numery musi zwrócić wydawnictwu, jak pojawi się nowy numer.

03.03.2008
19:39
[22]

MasterDD [ :-D ]

Napisz jej, ze dasz 40 lub 50 zl z wysylka i po problemie.

03.03.2008
19:44
[23]

Igierr [ Isilven ]

To wynika z aukcji. Ja bym się kłócił i groził aż by nie wyszło na moje.

03.03.2008
19:50
[24]

Co to za utwór ? [ Konsul ]

Biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację skusiłbym się na jakieś pertraktacje, ale...

"Przykro mi,zaszła pomyłka w opisie aukcji /czego najlepszym dowodem jest cena za wysyłkę - 9 numerów nie da się wysłać za 7 zł/. Podana cena jest ceną za sztukę. Jeśli nadal jest Pan zainteresowany, to proszę napisać, który numer Pan wybiera, jeśli nie, to również proszę o informację. Za zamieszanie przepraszam - KatarzynaPa"

... po takim mailu, jak najbardziej domagałbym się swego.

03.03.2008
19:54
smile
[25]

-=Esiu=- [ Everybody lies ]

To jest naprawde tragedia;/ Ludzie wystawiają aukcje drugi to kupi , sie cieszy że złapał okazje a tu ciach mail że zaszła pomyłka w aukcji i jej opisie...............<zgon>

Nie mogła osoba wystawiająca przeczytać jeszcze raz opis aukcji zanim ją wystawiła? a jakby no dotarło to jeszcze raz i tak ciagle ciągle aż by zakapowała? Dobra zdarzają sie pomyłki ale powiedzmy sobie szczerze, nigdy nie powinny sie zdarzać.

Ja mam akurat miękkie serce i bym sie nie kłócił;/ no ale jakby trafiła na moje przeciwieństwo to by tego gorzko pożałowała... i może by nawet oduczyła sie wystawiać rzeczy na allegro po jednym przeczytaniu tego co napisała...

Heh decyzja należy do CIebie: Albo sie bedziesz kłócił o to co już jest Twoje, albo machniesz na to ręką i powiesz "a dobra daruje ci to"

Pozdro.

03.03.2008
21:23
[26]

Kaczorowy [ Generaďż˝ ]

yasiu --> co ciekawe, w kazdym numerze jest klauzula, ze sprzedaz archiwalnych numerow jest zabroniona ;)

Zabroniona, ale wyłącznie dla sprzedawcy (sklepu, kiosku itp. ) Osoby prywatnej ten zakaz nie obowiązuje.

Master KiełBas --> Aukcja sugeruje sprzedaż wszystkich numerów za 7zł, a zdjęcie to potwierdza, więc racja jest po Twojej stronie. Problem w tym, że nijak nie zmusisz jej do sprzedaży, bo prawo jest po stronie sprzedawcy (nie można go zmusić do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem). Możesz jedynie zgłosić do Allegro i liczyć, że dadzą jej ostrzeżenie.

04.03.2008
10:23
[27]

Master KiełBas [ Konsul ]

Pewnie nawet jakbym się kłócił to bym nie dostał tych numerów i tak jak mówicie skończyłoby się to obustronnym negatywem. Spróbuję się z nią jakoś dogadać. A jeśli Allegro jej da ostrzeżenie będzie miała zawieszone konto czy co ?

04.03.2008
10:42
smile
[28]

Revanisko [ >>>Sith Lord<<< ]

Master KiełBas - Imo - masz prawo domagać się tego co wylicytowałeś

Nie rozumiem w ogóle jak sprzedawca wyobrażał sobie tą aukcje - dał licytacje 1 sztuki i co myślał ,że ten co wygra wybierze sobie numer? A może chciał zaoszczędzić - taniej wystawić 1 sztuke niż 9 (mniejsza prowizja)

Już ktoś to wyżej pisał ale - Ja osobiście starał bym się ugadać ze sprzedawcą ale po takim mailu "olał" bym sprzedawce i starał bym się uzyskać to co mi się należy - takie moje zdanie :D

04.03.2008
10:58
[29]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

Zrób tak jak doradza MasterDD w poście [22]. Napisz, że rozumiesz błąd, ale mimo wszystko zakupiłeś towar wg opisu i jesteś jego właścicielem, zatem proponujesz 40 zł za wszystko ( potargujecie się do 50 powiedzmy ) a jeżeli nie to z przykrością, ale zawiadomisz Allegro.

No i pytanie, czy faktycznie potrzebujesz tych wszystkich numerów.

Imho - przy takich aukcjach zawsze pytam sprzedawcy czy całość tyle kosztuje. Jedno pytanie i problemów mniej.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.