
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
Zamiana wejść jack
Na panelu z przodu komputera posiadam wejście pod słuchawki i pod mikrofon podłączone pod płytę główną.
Wejście od słuchawek zaczęło się psuć - raz łączy raz nie. Nie wina przewodu.
Moje pytanie:
Czy da się zamienić te wejście z wejściem na mikrofon ?
Chciałem po prostu zamienić kabelki tak by te od mikrofonu służyło do słuchawek.
Które z tych kabelków zamienić ? schemat >
Myślałem nad zamianą całego wejścia, ale za dużo z tym zabawy i lutowania.
Chodzi o to by wszystko pozostało tak jak jest a podłączone kable pod płytę główną szły inaczej.
Z tyłu komputera podłączone mam głośniki.
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
pilne, proszę o pomoc.
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
mamy jakiś specjalistów ?
pomóżcie rozkodować te skróty
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
ktoś się zna na tym ? jakiś elektronik ? muzyk? informatyk ?
hellooo ... ?
Antemos [ Pretorianin ]
Biedaku, nikt nie chce ci pomóc.
(Nie bardzo się na tym znam)
Spróbujmy rozszyfrować skróty.
GND kojarzy mi się z 'ground' - uziemienie, więc może jakaś masa, czy coś.
MIC - wiadomo
+5VA - nie mam pojęcia, poszukam gdzieś.
MIC-POWER - może chodzi o mikrofon zasilany z zewnątrz.
BACKOUT R i L - nie wiem dlaczego, kojarzy mi się z odsłuchem (zboczenie jakieś ;))
AUD OUT L i R - to chyba jakieś wyjścia audio.
Niewiele mi mówią te nazwy, ale spróbuję poszukać, bo myślę, że istnieje szansa, że po przelutowaniu kabelków wszystko będzie działać.
EDIT: świetnie, o VA wiem tyle (a właściwie nie wiem):
może też chodzić o
Antemos [ Pretorianin ]
Mam też coś takiego - może kolorki ci się przydadzą.
Case ----->MB
BLUE ----->BLINE_OUT_L
RED ----->Line out_L
PURPLE ----->BLINE_OUT_R
YELLOW----->Line out_R
ORANGE----->MICPWR
GREEN ----->MIC2
BLACK ----->AGND
i wyjaśnienia:
GND is ground of course
MIC bias goes to MIC power
MIC in goes to MIC
AUD-OUT-R -R OUT
AUD-OUT-L -L OUT
BACKOUT-R -RIN
BACKOUT-L -LIN
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
antemos - jeżeli się słabo znasz to tak jak ja
gnd - no ground to sie zgadzam
VA - to raczej voltoampery czyli ta moc pozorna
mic i reszta ?
chyba sobie żartujesz
słuchaj jaki mam problem
dwa wejścia JACK podłączone są do płytki drukowanej PCB
na płytce jest wyjście z wtyką na 9 pinów
idzie z tego kabelek
i na podobne wejście łączy się z płytą główną
moje pytanie - jak zamienić te piny (kabelki) żeby niczego nie popalić
a ty mi wyskakujesz z zewnętrznym mikrofonem
co do kolorków - sorry ale ja mam na płycie głównej komputera podpisane co jest co - patrz obrazek - i kolory nie trudno rozpoznać
coś mi się wydaje że jednak taki patent z zamianą się nie uda ...
Antemos [ Pretorianin ]
To jest pojedyncza wtyczka z 9cioma pinami? Czy 9 pojedynczych wtyczek?
Jeśli masz możliwość, to zrób zdjęcia wszystkich istotnych elementów.
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
nie chce mi się rozbierać kompa o tej godzinie
pod GDN niema podłączonego kabla
czyli są 4 wtyczki x2 piny
edit: poprawka
jest od góry
2x, 1x, 2x, 0x, 2x
Antemos [ Pretorianin ]
Jeśli byłbym bardzo zdesperowany, próbowałbym to przelutować. Nie przypuszczam, żeby konsekwencje były poważne, ale zawsze lepiej brać pod uwagę, że coś może pójść nie tak. Problem jest też taki, że to są cholernie małe rzeczy w jeszcze mniejszych dziurkach. Dostać się tam z lutownicą nie przepalając innych kabelków może być problemem.
Uważam, że to może wypalić pod warunkiem, że będzie dobrze zrobione. Ale to już na własną odpowiedzialność.
Jeśli się zdecydujesz, to powodzenia i daj znać, czy działa.
EDIT: Może nie trzeba lutować, sprawdź, czy te gniazdka nie są zaciśnięte na końcówkach kabli.
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
akurat nie tam
te kabelki bym poprzekładał jakoś
jeżeli chodzi o lutowanie to nie mam dobrej lutownicy i nie umiem lutować ale można by było przylutować wejścia - przyczepione do płytki trzeba grubymi drutami, a nie te cienkie kabelki
a wejście się zepsuło bo komp leżał jakiś czas na boku z włożoną wtyczką od głośników i się rozluzowało wejście
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
up, pomocy?
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
help me please
Shaybeck [ Bo tutaj był błąd ... ]
HEEELP