GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Pomoc przy wyborze laptopa do 3000 zł.

01.03.2008
17:04
[1]

sunnydays [ Centurion ]

Pomoc przy wyborze laptopa do 3000 zł.

Witam!

Planuję zakup nowego laptopa. Sam nie najlepiej orientuję się w tym temacie, więc potrzebna mi będzie wasza pomoc. Oczekiwania? Ma on służyć głównie do pracy i przechowywania danych, w mniejszym stopniu do oglądania filmów czy słuchania muzyki. Na zakup przeznaczyć mogę maksymalnie do 3000 zł.

Moje wymagania?
Pojemny dysk (najlepiej >160GB), wysoka wydajność (najlepiej 2GB RAM i jakiś w miarę dobry procesor), karta graficzna nieistotna.

Poskakałem już po kilku stronkach i swoje poszukiwania zawęziłem do tych trzech modeli:

#1 TOSHIBA Satellite A200-1YX


#2 HP Pavilion dv6715ew KN088EA


#3 ASUS F3E-AP177C



Najbardziej skłaniałbym się ku pierwszej opcji...Spotkał się już ktoś z tym laptopem, co o nim sądzicie?
A może polecacie coś zupełnie innego, lepszego w tej kategorii?

Dzięki za sugestie, pozdrawiam!

01.03.2008
17:18
[2]

Hitmanos [ 47 ]

Ja polecam lapotop Acer Aspire 7520G


Niby 300 zł dodatkowo ale znajomy kupił i nie narzeka

A jeżeli chciałbś już coś z tych co sobie już wybrałeś to

01.03.2008
17:23
[3]

sajes [ Jagiellonia Bialystok ]

Ja bym kupił tego

Tylko dysk może trochę za mały.

01.03.2008
17:29
[4]

Azerko [ bleee ]

moze cos takiego ?

01.03.2008
20:07
[5]

sunnydays [ Centurion ]

Ja polecam lapotop Acer Aspire 7520G

Hmmm...obiło mi się o uszy, że laptopy Acer'a nie cieszą się najlepszą opinią pod względem niezawodności (nie wiem jak to wygląda w przypadku tego konkretnego modelu) a i ich wsparcie techniczne jest fatalne.

Przejrzałem kilka rankingów z notebookami (wiem, że to zwykle dosyć subiektywne opinie ale mimo wszystko firmy musiały sobie na nie jakoś zasłużyć) i prosiłbym bardziej o propozycje z tej grupy producentów: DELL, Toshiba, HP, Lenovo czy Asus lub odniesienie się do moich konkretnych pomysłów z pierwszego posta.

sajes, Azerko --> moglibyście napisać coś więcej nt. waszych propozycji?

01.03.2008
20:12
[6]

blazerx [ ]

mozesz spokojnie dodac do swojej listy takze tych producentow:

Samsug, Fujitsu Siemens,


Sam posiadam Samsunga a znajomy Fujitsu, bardzo dobra jakosc wykonania i fajne stylowo

01.03.2008
20:18
[7]

hubs [ Black ]

sunnydays--->To juz te Acery z nowej serii czyli teoretycznie lepsze.Ja mam acera i nie narzekam

01.03.2008
20:30
smile
[8]

_agEnt_ [ Tajniak ]

Fujitsu Siemens ja akurat odradzę - z pośród lepszych laptopów, te są najgorsze w sensie awaryjnym. Mają bardzo często problemy z przegrzewaniem się i tego rodzaju.

01.03.2008
21:05
[9]

sunnydays [ Centurion ]

Zamiast pomagać robicie mi jeszcze większy mętlik w głowie :)

Moglibyście polecić jakieś konkretne modele lub podać wady/ zalety moich wstępnych typów? :)

Mam do wydania max 3000 i za to chciałbym dostać jakiegoś porządnego, trwałego lapka, bez zbędnych bajerów, który posłuży mi przez następne kilka lat.

01.03.2008
21:52
[10]

Hitmanos [ 47 ]

Toshiba Satellite A210-11B (TL52, 2GB, 120GB,VHP)

lub

DELL VOSTRO 1500 - 664

Co do Acerów - to nie sugerowałbym się tutaj rankingami, wbrem opiniom niektórych osób to są naprawdę dobre laptopy - od 3 lat sam mam takiego i tylko raz mi się zepsuł napęd DVD

01.03.2008
23:57
[11]

sunnydays [ Centurion ]

"Toshiba Satellite A210-11B (TL52, 2GB, 120GB,VHP) "

Podobny do mojego typu ale z mniejszym dyskiem, który akurat jest jednym z głównych priorytetów. Więc tak jak pisałem wcześniej...chciałbym przynajmniej te 160GB pojemnoś


Mogę jeszcze liczyć na jakieś propozycje?

02.03.2008
00:33
[12]

Hitmanos [ 47 ]

Narazie znalazłem z dyskiem 160GB ale niestety z 1GB ramu - jeżeli tak ci zależy na większym dysku to może warto zostać przy 1GB pamięci?

Toshiba Satellite L40-17R (T2330,1GB,160GB)

Nadal szukam - jak coś znajdę to jeszcze dam

A i w tym wyżej laptopie możesz rozszerzyć do 2048MB ramu - więc mógłbyś ewentualnie wtedy dokupić pamięć

02.03.2008
00:39
[13]

Cainoor [ Mów mi wuju ]

Ten jest bardzo w porządku. Jeszcze pare dni temu była promocja, że dodawali 1GB dodatkowo za free.
Toshiba A200-1ZB

03.03.2008
21:01
[14]

sunnydays [ Centurion ]

Może mi ktoś powiedzieć czym tak na prawdę różnią się te dwa laptopy?

->TOSHIBA Satellite A200-1YX


->TOSHIBA Satellite A200-1YW


Różnica w cenie to ponad 250 zł, a jedyne co udało mi się zauważyć, to to, że ten pierwszy ma jedynie większą pamięć.

Ponadto dostałem odpowiedź od sprzedawcy, że może doinstalować do drugiego laptopa 1GB kość pamięci RAM przez co jego cena wzrośnie o 75 zł. Wychodzi więc na to, że biorąc drugiego laptopa i dokupując do niego pamięć, zaoszczędzę 200zł!

Może ktoś to zweryfikować?


03.03.2008
21:27
[15]

sunnydays [ Centurion ]

UP

Bo to w sumie dość pilna sprawa. Do jutra rana mam dać odpowiedź odnośnie mojego zamówienia.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.