GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

9800GTX

01.03.2008
13:44
[1]

jakubskowronski [ Intel ]

9800GTX

Co sądzicie o tej katcie? czy ona będzie na nowej technologi G100? czy może warto czekać na coś innego? wiem że premiera pod koniec marca i że 9800GX2 nie warto brać bo to nic innego jak 2 uklady 8800GT. Ale pomimo że ta karta jeszcze nie wyszła to jestem nią zainteresowany , ale ponoć jakiś nowy układ (nie wiem czy Ati czy Nvidia) ma wyjść w lipcu , wiecie coś na ten temat?

01.03.2008
13:45
smile
[2]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

Poczekamy, zobaczymy co z tego będzie...

01.03.2008
13:53
[3]

EG2006_43107114 [ Senator ]

[edit] GeForce 9800 Series
The GeForce 9800 series is reported to have GX2 (dual GPU), GTX, GTS, GT, and GS variants.[7]


[edit] GeForce 9800 GX2
On January 4, 2008, hardware websites [H]ard|OCP and Tom's Hardware have posted images of what is thought to be the GeForce 9800 GX2[8][9]. The 9800 GX2 is speculated to have the following specifications:

Two PCBs, similar to the GeForce 7950GX2, The 9800 GX2 Card includes two PCBs with a NVIDIA 8800 Series GPU on each board.
Over 250 W power consumption [10].
Two 65nm process GPUs, with 256 total Stream Processors (128 per PCB)[11].
30% to 50% faster than the GeForce 8800 Ultra.
Supports Quad SLI.
1 GiB (512 MiB per PCB) memory framebuffer, possibly up to 2 GiB (1 GiB per PCB)[12].
Will support DirectX 10.1, Shader Model 4, OpenGL 2.1, and PCI-Express 2.0.
Outputs include two DVI ports, an HDMI output, and an Optical SPDIF audio-in connector for routing audio through the HDMI cable [13].
An 8-pin and a 6-pin power connector[12].
600 MHz core clock [14]
1.5 GHz Shader clock[14]
2.0 GHz memory clock[14]
256-bit memory interface[14]
128 GB/s memory bandwidth[14]
Expected release date: March 2008 [15].

[edit] GeForce 9800 GTX
65nm G92 GPU.
128 Stream Processors.
16 ROPs and 56 Texture Units
37.8 GigaTexel/s fillrate.
675 MHz core clock, with a 1688 MHz unified shader clock.
1100 MHz memory, on a 256-bit memory interface.
512 MB of GDDR3 memory.
70.4 GB/s memory bandwidth.
Supports Nvidia's Tri-SLi configuration.
Supports DirectX 10, Shader Model 4.0, OpenGL 2.1, and PCI-Express 2.0.

01.03.2008
14:00
[4]

jakubskowronski [ Intel ]

Bo coś mi się zdaje że ta grafa nie udzwignie na max detalach Crysisa , a to może bardzo słabo świadczyć o tej grafie i w takich tytułach jak Far Cry 2 czy Mass Effect może być zle , a tego bym nie chciał , bo chcę zakupić niedługo kompa , i żeby mi starczył na długo , a nie że za 5 miesięcy wyjdzie zupełnie nowy układ , a moja grafa będzie mogła się schować , wiadomo coś czy jakaś nowa grafa się szykuje , niedługo po premierze 9800GTX , to może jeszcze zaczekam

01.03.2008
14:07
[5]

DEXiu [ Generaďż˝ ]

jakubskowronski ==> W cuda wierzysz? To jest niemal pewne, że po kilku miesiącach twoja super-wypasiona karta i cały komp będą mogły się schować. No oczywiście w nowe gry będziesz mógł grać przez nieco dłuższy okres, stopniowo redukując jakość grafiki, tekstur i ilość detali.

01.03.2008
14:19
[6]

jakubskowronski [ Intel ]

Ale warto czy nie jak myslicie?

01.03.2008
14:24
[7]

Axl2000 [ Hohner ]

NV robi układ super duper jakistam ;) nie pamietam kodowo G200 chyba, ma wyjsc jakos w 2009 podobno, gdzies na purepc czytalem

01.03.2008
14:25
[8]

remekra [ Horonrzy ]

Nie opłaca Ci, się kupować 9800GTX, jest to tylko podrasowany 8800GTS 512MB, jak już teraz chciałbyś brać kartę, to już bardziej 9800GX2, ale cena pewnie będzie zwalała z nóg. Jeśli natomiast możesz poczekać do czerwca, to wtedy ma wyjść nowy układ ATi, R700(HD4xxx). Będzie to pierwszy układ wielordzeniowy, prawdopodobnie będzie wykonany w technologii 45nm. Będzie to, działało na zasadzie układ low-end jeden rdzeń, med-end dwa rdzenie i high-end cztery rdzenie. Wydajność układu High-End, ma wynosić podobno aż dwa TeraFlopsy. Jeśli nie lubisz ATi, to będziesz musiał poczekać trochę dłużej. Jednak narazie są to tylko plotki.

01.03.2008
14:25
[9]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7468186&N=1

Wygląda na to że na 9800GTX nie opłaca się czekać, a dopiero następna generacja będzie zupełnie czymś nowym.
Ale podchodząc do sprawy w ten sposób, można czekać w nieskończoność...

01.03.2008
14:27
smile
[10]

<ZyslauCeslau> [ Legionista ]

głupia ta karta,ja wole konsole.

01.03.2008
14:35
[11]

mycha921 [ Invisible ]

<ZyslauCeslau> Dzięki, poprawiłeś mi humor :)

<idzie po popcorn>

02.03.2008
11:09
[12]

jakubskowronski [ Intel ]

Ale ta grafa to będzie nowy układ , a 9800GX2 to będą 2 kart 8800GT! więc może lepiej ta 9800GTX brac?

02.03.2008
11:43
[13]

MUNDZIO [ fitam fas ciule ]

ktos ci tu juz napisal ze nie bdzie on taki do konca nowy :)

tylko podrasowany G92

02.03.2008
11:56
smile
[14]

Tenshay [ masz dałna! :D ]


9800GTX - Tenshay
02.03.2008
12:03
[15]

remekra [ Horonrzy ]

Przecież 9800GTX, się od 8800GTS 512MB, różni tym że ma Core Clock większy o 25 MHz, shadery też ma tylko trochę lepiej taktowane, pamięci już są trochę bardziej podkręcone, bo różnica to ponad 200Mhz. Tyle że 8800GTS 512MB, można spokojnie wykręcić na 750/1850/1000 (rdzeń/shadery/pamięci), na stockowym coolerze. Więc ten nowy układ to bardziej tylko na papierze, jest. No i różni się jeszcze tym że ma obsługę Tri-SLi.

02.03.2008
12:07
[16]

Conath [ Senator ]

male info ->
(oczywiscie te testy, o ile to nie fake, sa robione na wczesnych sterach etc. etc. wiec prosze do tego podejsc z nalezyta rezerwa;)


9800GTX - Conath
02.03.2008
12:11
[17]

jakubskowronski [ Intel ]

No to po jakiego chu... robią tą grafe? przecież nie można patrze tylko na taktowanie rdzenia i pamięci!

02.03.2008
12:21
smile
[18]

Pichtowy [ Generaďż˝ ]

Strasznie się zawiodłem słysząc o specyfikacji 9800GTX. Kiszka.

02.03.2008
12:22
[19]

flame [ Generaďż˝ ]

Dla Tri-SLi . Dodatkowo nie mają powodu śpieszyć się z następcą G92 skoro ten sprzedaje się dobrze, a konkurencja jeszcze nie pokazała swojego nowego cacka.

02.03.2008
12:23
[20]

Narmo [ nikt ]

Żeby sprzedać jeszcze raz to samo za większa kasę nieświadomym klientom.

02.03.2008
12:31
[21]

jakubskowronski [ Intel ]

Będzie trzeba poczekac na konkretne testy , jak na razie nie moge na swoim 8800GTS 320mb core 2 duo 6600 i 2 gb ram pograc na max detalach w crysisa , wiec będe czekac na tą grafe , mam nadzieje że poskromi tą gierke , jak i nadchodzące super tytuły typu Mass Efect czy Far Cry 2

02.03.2008
12:36
smile
[22]

Drace66676 [ Konsul ]

jakubskowronski lepiej poczkeać na gt200, ma wyjśc w lipcu, to ma byc dopiero przełom podobno. No ale jak już ktoś napisał, jakby tak mysleć to żadnej karty by człowiek nie kupił bo ciągle czekałby na nowości.
W lipcu wyjdzie np gt200 a już będą chodzić słuchy że w październiku wydadzą jakąś np gt500 która będzie 3 razy silniejsza. I co znów nie kupi się gt200 z powodu że wyjdzie następna za parę miesięcy.

02.03.2008
12:38
[23]

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]

Conajmniej do polowy roku nie wyjdzie nic co mozna nazwac rewolucja.W tej chwili posiadacze zwyczajnych 8800 zagraja we wszystko w max detalach wiec nie ma potrzeby zmian. Te wszystkie 9800 i inne cuda na patyku nie daja az takiego kopa by karte wymieniac.

02.03.2008
12:45
[24]

jakubskowronski [ Intel ]

To chyba będe musiał wziąsc coś w SLI bo chce koniecznie zagrac w Crysisa na rozdziałce conjamniej 1600x1200 na Very High z AAx4 i miec przy tym srednio 45-50fps bez zadnej przycinki , a może wy mi coś zaproponujecie? mam zamiar na samą puszke przeznaczyc około 5000zł + monitor , do 7500zł + dobra karta muzyczna(jakies 500zł) Ja już mniej więcej wiem czego chce , ale będe wdzięczny za jakiś konkretny zestaw. Może zmienie zdanie dzięki waszym propozycją

02.03.2008
13:10
[25]

K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]

Tak naprawde HD 3870 i 9800 to po prostu podrasowane HD2900 i 8800. Roznica w wydajnosci nie powinna byc duza, ale w cenie, ze hohoho merry christmas.

02.03.2008
13:42
[26]

jakubskowronski [ Intel ]

Od x800GT/GTO/x850XTX , ATI nie zrobiło żadnej dobre karty , wiec stawiac będe na nVidie

02.03.2008
13:54
[27]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

jakubskowronski----> Ta puszka, a wiesz ile pradu bedzie zarla twoja puszka? przygotuj sie na duze rachunki za prad.

Drace66676--> stary ale ty glupoty piszesz, nie wyjdzie nowy geforce w lipcu, ati zreszta tez prawdopodobnie nie wyjdzie, nowy geforce wyjdzie pod koniec roku zapewne, jesli by mial wyjsc w lipcu nie robiono by pseudo serii 9800.

Co do karty ati o ktorej tu piszecie, no coz, nie wydaje mi sie zeby miala polt do jakiegokolwiek dobrego 1 jajowca, po prostu gry nie umieja korzystac z tych rdzeni dodatkowych. Moze beda dopiero dobre jak ati opracowalo by soft porzadny, ale tak na cuda bym nie liczyl, zreszta na geforca next gen co jest 3x szybszy. Sledzac historie kar graf nie uraczymy takich skokow wydajnosci i tak bedzie tym razem.

02.03.2008
14:37
[28]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

Tak jak w branży IT często bywa, Nvidia zrobiła serię 9 tylko po to, by móc powiedzieć że ma coś nowego i zarobić dwa razu na tym samym, tylko pod inną nazwą. Podobnie jest z chipsetami płyt głównych n780i.

9800gx2 - Dwie karty 8800GTS 512 połączone jednym chłodzeniem i wtyczką PCI, z obniżonymi taktowaniami, dla ograniczenia emisji ciepła.

9800GTX - nic innego, jak 8800GTS 512 ze zwiększonymi taktowaniami kodekiem dźwiękowym i dodaną obsługą Tri-SLI, oraz Hybrid-SLI

9800GTS - 8800GTS 512 z bajerami 9800GTX i mniej zwiększonymi taktowaniami

9800GT - 8800GTS z bajerami, bez zwiększenia taktowań

Według minie Nvidia dała ciała na całej lini... na żadnej z tych kart nie pogramy w Crysisa na full z akceptowalną liczbą fps.
Owszem, to trochę chore aby jedna gra była wyznacznikiem jakości najnowszych kart graficznych i aby producenci tworzyli swoje produkty pod kątem tej gry, ale z drugiej strony- żeby nie można było stworzyć karty mogącej pociągnąć półrocznej gry z wszystkimi efektami, i to jeszcze w segmencie High-End!!??

Po za tym Nvidia strasznie namieszała w oznaczeniach- mówiąc 8800GTS ma się na myśli dwa zupełnie inne układy!!

Według mnie powinni wprowadzając G92 zostawić serię 8800 w spokoju, a wprowadzić np. 8900 ( tak jak było w przypadku 7800 i 7900), lub już wtedy nazwać to serią 9.


No nic, przeczekamy serię 9, ATI w wakacje wprowadza swojego HD4xxx, Nvidia swój GT200 - wtedy zacznie się coś dziać.

02.03.2008
16:37
[29]

jakubskowronski [ Intel ]

Czyli nic innego tylko czekać do lipca , na nVidie

02.03.2008
17:46
[30]

D:-->K@jon<--:D [ Żubr z puszczy ]

jakubskowronski---> gwarantuje ci ze w lipcu nie wyjdzie zaden uklad, ani ATI ani Nvidi, wakacje sa czasem zastoju, nie slyszalem o wielkich premierach sprzetu w wakacje. Jesli byly takie nich mnie ktos oswieci.

02.03.2008
18:06
[31]

remekra [ Horonrzy ]

Uważam dokładnie tak jak PrzemoDZ, mogli sobie odpuścić, te 9800GTX, wprowadzić, tylko 8900GX2, 8900GTX i np. 8900GTS.

A dlatego dali nazwę 8800GTS 512MB, aby ci co się nie znają, wzięli wersję 8800GTS 640MB, ponieważ muszą ją wyprzedać, sam w moim otoczeniu znam paręnaście osób, dla których wyznacznikiem dobrej karty jest ilość pamięci w karcie, sądzę że niektórym nawet spokojnie można by np. zamiast 8600GT z 256Mb ramu, wcisnąć 7300GS z 512MB ramu.

jakubskowronski---> nie wiem ile by Cię to kosztowało ale chyba najlepszym wyborem do Crysisa, było by kupienie dwóch 9800GX2, ale nie jestem pewien bo nie widziałem jeszcze żadnych benchmarków.

K@jon---> Ja o R700 i GT200, przeczytałem tutaj
Ale są to na razie chyba tylko plotki, więc trzeba to brać z przymróżeniem oka.

02.03.2008
18:45
[32]

Trane [ Konsul ]

D:-->K@jon<--:D - lipiec 2006, core 2 duo :D

02.03.2008
18:50
[33]

Send1N [ Konsul ]

a co wy mi tu gadacie na 8800GTX 768/384 na ustawieniach VERY HIGHT koles gral plynnie ponizej 30 nie spadalo nie dziwne jezeli masz 8800GTS z 320 MB to nie zal sie

02.03.2008
19:05
[34]

Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]

Send1N pod dx9 mozliwe ale nie pod dx10. Sprawdzalem na jednym GTXU i nie chodzilo plynnie, na 2 juz tak ale mowimy o pojedynczej karcie.

02.03.2008
19:08
[35]

Send1N [ Konsul ]

chodzi mi o to ze na Very Hight w rozdzialce 1024x768 bylo 50-35 fps bo w np 1920x1200 16 fps takze to rozumiem nie jest plynnie

02.03.2008
19:43
[36]

H1s [ Legionista ]

W serii 9 nie dodano tylko możliwości łączenia w tri-sli, ale także zastosowano tutaj nową technologię kompresji. Względem poprzedniej generacji kart jest ona wydajniejsza o około 15% oraz ponoć poprawiono dynamiczną poprawę kontrastu oraz poprawę wyświetlania kolorów zielonego, niebieskiego i koloru "skóry".

02.03.2008
22:05
[37]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

A ja sądzę, że ten radek HD4xxx jednak wyjdzie na wakacjach.

Dlaczego?
Bo Nvidia będzie miała swoją serię 9, a ATI nie będzie miało konkurenta.

03.03.2008
00:34
[38]

jakubskowronski [ Intel ]

Dobra trzeba wziąść na wstrzymanie i czekać na testy

03.03.2008
06:28
[39]

X.Fighter[C*L*D] [ Konsul ]

Nvidia prawdopodobnie pracuje nad nową linią kart graficznych, które mają trafić na rynek jeszcze w bieżącym kwartale. Wśród nowych urządzeń znajdziemy zarówno takie wyposażone w jedną jak i dwie kości graficzne.

Najbardziej wydajna karta, GeForce 9800 GX2, używa dwóch GPU, o których wiadomo na razie tylko tyle, że będą wykonane w technologii 65 nanometrów i korzystają ze 128 zunifikowanych jednostek cieniowania..

Nowa karta ma być o 30% bardziej wydajna od karty z układem GeForce 8800 Ultra i umożliwi korzystanie z 4 GPU jednocześnie.

Z kolei najmniej wydajna z kart, GeForce 9800 GTX zastąpi układ GeForce 8800 GTX i będzie urządzeniem jednoprocesorowym. Na rynek ma trafić w lutym lub marcu.


No i oczywiscie pelna obluga dx 10.1 ;)
Tylko raz widzialem 8800 ultra w akcji, a ta ma byc w 30% wydajniejsza?!

Zobaczymy co za diabel sie tam kryje... :P

03.03.2008
07:48
[40]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

30% to nie jest dużo, zwłaszcza że ten gx2 to dwie połączone karty, z których każda, będąc oddzielnie, jest w stanie Ultrze dorównać.

03.03.2008
19:31
[41]

jakubskowronski [ Intel ]

Toż to jakiś bezens , Crysis jest już od dawna i cały czas nie ma grafy która by umożliwiła graczowi pograć komfortowo na very high , AAx4 w rozdziałce 1600x1200 albo chociaż 1280x1024

03.03.2008
19:38
[42]

jakubskowronski [ Intel ]

to na prawde może zdołować!!! 30fps ;/

03.03.2008
19:54
[43]

jakubskowronski [ Intel ]

chociaż tu lepiej to wygląda

03.03.2008
20:01
[44]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

Ale to są dwa 8800GTX w SLI

I znowu 30fps, to nie jest tak dużo.

Pewnie na 8800GT w sli było by tak samo, lub lepiej. Obstawiam jakieś 35fps ;)

No i zostaje jeszcze 9800gx2 - działający jako 2x 8800GTS SLI. Tu pewnie było by z 40-45fps

03.03.2008
21:09
[45]

jakubskowronski [ Intel ]

Ale jak na 8800GT SLI może być więcej fps niż na 8800GTX SLI?? twój post nie ma sensu

03.03.2008
21:14
smile
[46]

remekra [ Horonrzy ]

Jeśli masz dużo pieniędzy na komputer, i chcesz go kupić teraz to ja bym brał 2x9800GX2, jakby nie patrzeć wtedy masz cztery karty graf.

03.03.2008
21:16
[47]

jakubskowronski [ Intel ]

Ale nie ma obłsugi 4 kart grafinczych , z tego co wiem

03.03.2008
21:44
[48]

remekra [ Horonrzy ]

Nie mam pojęcia, najlepiej było by chyba poczekać na jakieś oficjalne dokładne benchmarki.

03.03.2008
23:22
[49]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

Ale jak na 8800GT SLI może być więcej fps niż na 8800GTX SLI??

8800GT jest wydajnościowo na równi z GTX'em, ale ma większy potencjał łączenia w SLI, tzn, że jeżeli w przypadku GTX'a po dołożeniu drugiej karty osiąga się przyrost wydajności o ok. 60%, to w przypadku takiego samego połączenia 8800GT (w wyniku lepszej współpracy między kartami) osiąga się przyrost o ok. 75%.

Ale nie ma obłsugi 4 kart grafinczych , z tego co wiem

łącząc ze sobą dwa 9800gx2 osiąga się konfigurację Quad-SLI, ponieważ jeden 9800gx2 jest dwoma współpracującymi w SLI kartami, w jednej obudowie.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.