Master BaraBaron [ Centurion ]
Kanada zniesie dzisiaj wizy dla polaków
niech USA biorą przykład z Kanady
Sisieq [ Pretorianin ]
Dobrze dobrze,tam też wbrew pozorom naszych jest.
Zresztą gdzie nas nie ma...
ronn [ moralizator ]
I tak każdy dostaje wizę, na 10 lat i tyle.

mirencjum [ operator kursora ]
Za późno! Zawsze chciałem popłynąć tam "Batorym".
kurzew [ The Road Warrior ]
I bardzo dobrze. Mniejsze kombinacje przed wyjazdem.
cotton_eye_joe [ maniaq ]
niech USA biorą przykład z Kanady
po co? kto potrzebuje wize, to ja dostanie. sami jestesmy sobie winni, ze tyle osob niekwalifikujacych sie po wize, chce ja dostac. stany maja jasny wymog - % odrzuconych aplikacji nie moze byc wiekszy niz x (10% chyba). a ze w Polsce wynosi ~25-30%, to narazei nie ma na co liczyc.
dlaczego mieliby dla nas robic wyjatek? tylko nie wyjezdzajcie z irakiem / afganistanem - za to mogliby pomoc WP, ale dlaczego mieliby do siebie wpuszczac potencjalnych gastarbeiterow. juz i tak maja miliony imigrantow.
a jak napisalem, kto ma uzasadniona potrzebe dostania wizy (czy turystycznej czy biznesowej), to ja dostanie.
fan realu madryt i raula [ Manolito ]
Nie ma co gadać, można się tylko cieszyć. Od teraz wyjazd do jednego kraju ni będzie się wiązać z problemami z wizą. A wizy do USA szybko zniesione nie będę, a szkoda.
Ptosio [ Legionista ]
dlaczego mieliby do siebie wpuszczac potencjalnych gastarbeiterow. juz i tak maja miliony imigrantow
Mają miliony Meksyków, myślę że nie obraziliby się gdyby zamienić ich na Polaków:)
A tak poważnie: fakt faktem, że w większości przypadków otrzymanie wizy nie jest zbyt trudne, ale zawsze jest to jakaś tam uciążliwość. Przy obecnych możliwościach pracy w UK nie sądzę, żeby Ameryce groził zalew polskich imigrantów. No ale prawo to prawo.
techi [ Kami ]
"Mają miliony Meksyków"
Chyba Meksykanów?;]
ronn [ moralizator ]
Nie Meksyków, ale Szwedów :D
Mucho trabajo, poco dinero.
la puta madre
Mortan [ ]
A slyszalem, ze podobno wizy dla nas, to rewanz, ze gdzies na jakiejs misji pokojowej kopsnelismy im helikoptery czy cos :)
Hawkman [ Konsul ]
W mojej katolickiej szkole codziennie odkrywam jakiegoś nowego polaka. W klasie na marketingu 25% ludzi to Polacy ;)

Morbus [ TIR DRIVER ]
i dobrze przynajmiej bedzie mniej meczarni z wyjazdem.. co nie znaczy ze wogle bedzie wszystko ok:)
.. moze kiedys wpadne w odwiedziny ;) na wakacje
Belert [ Senator ]
po co? kto potrzebuje wize, to ja dostanie. sami jestesmy sobie winni, ze tyle osob niekwalifikujacych sie po wize, chce ja dostac. stany maja jasny wymog - % odrzuconych aplikacji nie moze byc wiekszy niz x (10% chyba). a ze w Polsce wynosi ~25-30%, to narazei nie ma na co liczyc.
dlaczego mieliby dla nas robic wyjatek? tylko nie wyjezdzajcie z irakiem / afganistanem - za to mogliby pomoc WP, ale dlaczego mieliby do siebie wpuszczac potencjalnych gastarbeiterow. juz i tak maja miliony imigrantow.
a jak napisalem, kto ma uzasadniona potrzebe dostania wizy (czy turystycznej czy biznesowej), to ja dostanie.
cotton:-->własnie o to chodzi ze ich gastarbaiterzy z meksyku np. nie walcza za nich i przy nich w iraq i afganistanie
|kszaq| [ Senator ]
Czas najwyższy żeby znieśli ten szajs.
Lepiej nie aby buraki, które już robią nam 'świetną' reklame w UK nie zaczeli robić jej w Ameryce Płn
kayler01 [ Generaďż˝ ]
|kszaq|->jak sie nie podoba to w samolot i lec to odkrecac buahha wstydzisz sie byc Polakiem?O zgrozo. To otworz slepia i zobacz co robia ANglicy przyjezdzajacy do Polski demoluja hotele , szczaja w miejscach publicznych...
Nie sraj na swoje podworko
Azazell3 [ C.O.P ]
super w wakacje ( w te lub za rok) pojade do wujka do kanady :) i może tam jakąś prace dostanę i zostanę? bo tutaj nie widze przyszłości..
Podszkolę się w angielskim i jazda :)
Axl2000 [ Hohner ]
No to moje plany wakacyjne sie zmieniaja, Toronto witaj :D
Kumavan [ Bad to the bone ]
Bardzo dobrze, bo mam tam rodzinę i zawsze były cuda z wizą, zaproszeniami itp.
Axl2000 ----> Piękny kraj, polecam jeśli nie byłeś. Całkiem inny świat.
olivierpack [ Generaďż˝ ]
po co? kto potrzebuje wize, to ja dostanie. sami jestesmy sobie winni, ze tyle osob niekwalifikujacych sie po wize, chce ja dostac. stany maja jasny wymog - % odrzuconych aplikacji nie moze byc wiekszy niz x (10% chyba). a ze w Polsce wynosi ~25-30%, to narazei nie ma na co liczyc.
Wiesz to zawsze wydawało mi się dziwne. To tak jakbym powiedział koledze: stary chciałbym cię wpuścić do domu, ale wiesz mam tu spisane takie wymogi i standardy - wiesz sam je wymyśliłem - kto może wejść, a kto nie, 30% ludzi ich nie spełnia, nie łam się bo chce cię wpuścić, ale te cholerne wymogi, zrozum.
Kumavan [ Bad to the bone ]
olivierpack ---> Temat wiz jest długi i szeroki jak rzeka w moim pięknym mieście. Zestawiasz kolegę, którego przez głupi wymysł nie chciałbyś wpuścić do domu, z niezależnym państwem jakim są Stany Zjednoczone, które mają pełne prawo chronić swoich obywateli przed falą imigrantów. Ciekawe, czy byłbyś tak chętny zaprosić z 7 milionów Turków, Ukraińców, Rosjan, Bułgarów do Polski. Rynek pracy by tego nie wytrzymał, nabywali by oni z czasem prawo do świadczeń emerytalnych, zdrowotnych, rentowych itp. - kolejne obciążenia. Kolega, a morze imigrantów, to nie to samo.
Pshemeck [ Dum Spiro Spero ]
Dla mnie to dziwne. Znam przynajmniej 2 miejsca z ktorych mozna w ciagu 3 minut przedostac sie na teren Stanow bez wiekszych problemow. Ciekawe czy cokolwiek z tymi ogolnie znanymi miejscami zrobia. Sama Kanada miala kiedys o wiele bardziej zlozone procedury jesli chodzi o wizy niz Stany i trudniej taka wize bylo dostac.