GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jest szkoła, która pomaga uczniom.

01.03.2008
09:15
smile
[1]

mirencjum [ operator kursora ]

Jest szkoła, która pomaga uczniom.

Jednak jak się chce to można w prosty sposób rozwiązać problem ciężkich plecaków.

"Przeciążeni ważącymi kilka kilogramów uczniowie jednej ze szkół w Karpaczu mogą odetchnąć. Ich kręgosłupom ulży dyrekcja placówki, która zdecydowała, że dziewczęta i chłopcy będą przychodzili na lekcje bez książek.
– Podręczniki mają leżeć w klasach, a podczas odrabiania lekcji w domach będą korzystać z drugiego kompletu – poinformowała w weekendowym wydaniu Polska Gazeta Wrocławska.

Karpaczańska placówka wprowadzi program pod nazwą "Bank podręczników". Drugi komplet książek dla dzieci kupi szkoła. – Każdy uczeń wpłaci jedną trzecią wartości i wypożyczy komplet podręczników na dany rok. Na koniec roku je zwróci. Bank będzie uzupełniał ubytki (zużyte podręczniki) oraz dokupował nowe. System będzie finansowany z wpłat uczniów – powiedziała Polsce Gazecie Wrocławskiej Elżbieta Budzińska, dyrektor szkoły.

To ulga także dla kieszeni rodziców, którzy – zamiast ponad 500 złotych, zapłacą za podręczniki tylko 150 zł. Będzie to możliwe, bo przy dużych zakupach hurtownie stosują duże upusty."


01.03.2008
09:17
[2]

mycha921 [ Invisible ]

150zł to i tak dużo. Ja w gimnazjum od innych uczniów jestem w stanie prawie cały komplet książek kupić za 50zł

01.03.2008
09:17
[3]

Vader [ Legend ]

Zaraz wpadnie jakiś oszołom i napisze, ze znow zły liberalizm odmóżdza dzieciaki, w koncu kiedys wzsyscy nosili ciezkie tornistry a dzis są dyrektorami Orlenu. Analogicznie, kiedyś ludzie nie mieli kanalizacji i wygrywaliśmy wojny, a teraz?

01.03.2008
09:18
[4]

Narmo [ nikt ]

Hm. Nie głupi pomysł.

Vader --> A teraz wojny są tam, gdzie też nie ma kanalizacji ;)

01.03.2008
09:20
[5]

Vader [ Legend ]

Narmo --> To wszystko przez ten liberalizm:)

01.03.2008
09:20
[6]

Eckity [ Konsul ]

Ja też tak chcę

01.03.2008
09:21
smile
[7]

Kalino$ [ Konsul ]

Dla uczniów i rodziców to dobre rozwiązanie,ale Vader ma racje teraz dzieci i młodzież mają za dobrze.

No ale teraz może chętniej będą uczęszczać na zajęcia szkolne:)

01.03.2008
09:21
[8]

Vidos [ Legend ]

W końcu młodzież szkolna odczuje XXI w.

Sytuacja rodem z Beverly Hills 90210, teraz pozostaje jeszcze rozwiązać problem przechowania tych książek w szkole, czyżby szafki z szyfrem na korytarzach.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.