GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

czemu człowiek brzmi dumnie

01.03.2008
04:04
smile
[1]

Mazio [ Mr Offtopic ]

czemu człowiek brzmi dumnie

czemu człowiek brzmi dumnie, a "ludzie" już - nie
atawizm jakiś, że w grupie głupiejemy? jesteśmy przecież królami myśli.

spoiler start
tu powinien nastąpić jakiś link ale przecież widzieliście już tak wiele przykładów przedstawiających ten temat, że nie muszę wam niczego linkować
spoiler stop

01.03.2008
04:07
smile
[2]

req_ [ wet and dirty ]

Ja lubię serek nadziewany kremem.

01.03.2008
04:12
smile
[3]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Widocznie tak już musi być, nie przypadkiem największe rzeczy są dokonywane przez jednostki, a największe głupoty przez tłum (czytaj motłoch). Ludzie zepsuli już niejeden świetny pomysł jakiegoś człowieka.

01.03.2008
04:15
smile
[4]

Backside [ Generaďż˝ ]

I nie na darmo woła się o pomstę do Nieba zawołaniem "O ludzie! ":>

01.03.2008
04:39
[5]

ronn [ moralizator ]

Jeden też brzmi mądrzej niż dwa tysiące trzysta czterdzieści dwa, Maziu.

01.03.2008
04:43
[6]

Mazio [ Mr Offtopic ]

to nie jest trudne do wyliczenia - wszyscy z dwóch tysięcy trzystu czterdziestu dwóch nie powiedzą więcej mądrego niż jeden, najmądrzejszy z nich

01.03.2008
04:44
[7]

ronn [ moralizator ]

skoro znasz odpowiedź, czemu pytasz?

01.03.2008
04:47
[8]

Mazio [ Mr Offtopic ]

pytam bo odkąd otworzyłem oczy wybrałem być pytaniem niż odpowiedzią...
pytając głośno próbuję usłyszeć odpowiedź albo podważyć pytanie
wiem, że nic nie wiem i próbuję się dowiedzieć jak bardzo

01.03.2008
04:50
[9]

ronn [ moralizator ]

Zadając pytanie, jesteś sprytny, znając odpowiedź mądry.

Odwieczny dylemat, jak 'seven or eleven'.

01.03.2008
05:06
smile
[10]

Mazio [ Mr Offtopic ]

Wyświadczasz krzywdę Morfeuszowi nie śpiąc. On byłby w stanie natchnąć Cię mądrością.

01.03.2008
05:07
smile
[11]

ronn [ moralizator ]

to jakaś autoironia?

01.03.2008
05:10
smile
[12]

Mazio [ Mr Offtopic ]

W słowniku zdrowego człowieka nie istnieje takie pojęcie jak "autoironia". Nie mógłbym się śmiać z samego siebie nie znając mianownika ponad którym byłbym śmiesznym dla innych.

02.03.2008
11:06
[13]

<Tito> [ Pretorianin ]

to przez te samogloski

02.03.2008
11:17
[14]

Ceran_19 [ Shrek ]

Mazio--> jesteś księdzem? :)

02.03.2008
11:31
smile
[15]

Mazio [ Mr Offtopic ]

jestem radosnym wiesiołkiem siadającym na progu chylącej się ku upadkowi chaty, strugającym kogutki i patrzącym przez wpół przymknięte oczy na szumiące wierzby. Jestem słoniątkiem w kąpieli, które po raz pierwszy nabrało zamiast wody błota do trąby. Jestem czapką niewidką, wietrznym tułaczem, pasikotletem i obergłupkiem wśród taniej mądrości. Jestem awatarem, postem i wątkiem. Jestem sobą. Ale nie jestem księdzem - wierzę w to, że aby być dobrym człowiekiem należy stronić od religii.

02.03.2008
11:38
[16]

Nadbor [ Pretorianin ]

W grupie człowiek nie czuje się odpowiedzialny za swoje czyny, więc nie musi się zastanawiać i może pofolgować instynktom. Które się znakomicie nadają do uciekania przed lwem na sawannie, albo walki maczugą o samicę.

Pamiętacie wzór Ptratchetta na iloraz inteligencji tłumu? Jest on równy IQ najgłupszego osobnika podzielonemu przez liczebność tłumu.

02.03.2008
11:39
[17]

kamyk_samuraj [ Senator ]

Mazio -> powiedz, jakie wino mszalne tak na ciebie dziala :) to zaraz zapisuije sie do seminarium :D

Co do pytania - bo ludzie = kupa ludzi. Z przewaga kupy. A kupa smierdzi.

02.03.2008
11:40
smile
[18]

Mazio [ Mr Offtopic ]

Pratchett potrafi się śmiać nawet z rzeczy przerażających.
Powinniśmy zrobić tak jak w bajkach robotów - zamontować każdemu odrobinę uranu. Gdyby zebrało się zbyt wiele osób to nastąpiło by przekroczenie masy krytycznej i buuum!

02.03.2008
11:46
[19]

Gotman [ Senator ]

A bo z tłumem i jednostką jest jak z mądrością i głupotą - głupota pcha się do przodu, aby być widziana, a mądrość zostaje z tyłu, aby widzieć.

W tłumie nigdy raczej nie da sie stworzyć niczego wartościowego, wartości tworzą jednostki, a tłum za nimi podąża, albo, podążając je niszczy.

02.03.2008
11:52
smile
[20]

Tenshay [ co znowu? ]

co to "pasikotlet" ???

02.03.2008
11:54
[21]

NyyKo [ Generaďż˝ ]

To wszystko przez to oni to wymyśli i to oni nas do tego przygotowywali

02.03.2008
12:05
smile
[22]

Tenshay [ co znowu? ]

NyyKo --> ?????????????????????????

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.