GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Polska Klasyfikacja Działalności

29.02.2008
18:20
[1]

gacek [ FISHKI dot NET ]

Polska Klasyfikacja Działalności

Wybieram wlasnie sobie PKD, wiem ze powinno byc tego jak najwiecej, nigdy nie widomo czym pozniej czlowiek sie zajmie.:P
Ale przy wypisywaniu numeracja jest powiedzmy:
45.19 po czym jest 45.19.Z czy nalezy wypisywac rowniez te z litera "Z"
I drugie pytanie w wiekszosci opisow jest "sprzedaz hurtowa" - czyli nie mozna sprzedawac w detalu ? Trzeba szukac odpowiednika w detalu, nie mogli zrobic hurt i detal razem ?

29.02.2008
18:30
[2]

Narmo [ nikt ]

Musisz podać pełny identyfikator, czyli razem z literą. Bo jak przyjrzysz się uważnie, to okaże się, ze 45.19.Z różni się od 45.19.M na przykład :)
A co do 2 pytania. Napisz obie pozycje. Możesz zajmować się hurtową sprzedażą jednych artykułów a detaliczna innych. W rejestrze wiele rzeczy jest wyszczególnionych. Porąbane, wiem. Ale co zrobić?

29.02.2008
18:35
[3]

gacek [ FISHKI dot NET ]

Narmo >>> no wlasnie o to chodzi ze powiedzmy 46.64 i 46.64.Z nie rozni sie niczym , mowie o PKD 2007.
Tak samo jak twoj przyklad jest tylko 45.19 i 45.19.Z
I chodzi o to ze niektore pozycje wystepuja tylko z nazwa "hurtowy"

29.02.2008
18:35
smile
[4]

Deepdelver [ Legend ]

Jak już napisał Narmiak, wpisujesz z literą.

03.03.2008
08:17
[5]

gacek [ FISHKI dot NET ]

A jaką głowną PKD podaję się jedna czy powiedzmy dwi ?

Posiedziałem trochę i wybrałem cos ok 30 :P

03.03.2008
08:24
[6]

Hakim [ Generaďż˝ ]

Jedną.

03.03.2008
08:32
[7]

musio3 [ Konsul ]

niekoniecznie im więcej tym lepiej - niektóre PKD się wykluczają a inne jeszcze nie mogą być wykonywane w lokalu mieszkalnym a inne...lepiej pójdź do dobrej księgowej...

03.03.2008
09:12
[8]

provos [ Clandestino ]

Dla jednoosobowej działalności nie ma to aż takiego znaczenia. Może się przydać, jak będziesz chciał coś w koszty zaliczyć ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.