gacek [ FISHKI dot NET ]
Polska Klasyfikacja Działalności
Wybieram wlasnie sobie PKD, wiem ze powinno byc tego jak najwiecej, nigdy nie widomo czym pozniej czlowiek sie zajmie.:P
Ale przy wypisywaniu numeracja jest powiedzmy:
45.19 po czym jest 45.19.Z czy nalezy wypisywac rowniez te z litera "Z"
I drugie pytanie w wiekszosci opisow jest "sprzedaz hurtowa" - czyli nie mozna sprzedawac w detalu ? Trzeba szukac odpowiednika w detalu, nie mogli zrobic hurt i detal razem ?
Narmo [ nikt ]
Musisz podać pełny identyfikator, czyli razem z literą. Bo jak przyjrzysz się uważnie, to okaże się, ze 45.19.Z różni się od 45.19.M na przykład :)
A co do 2 pytania. Napisz obie pozycje. Możesz zajmować się hurtową sprzedażą jednych artykułów a detaliczna innych. W rejestrze wiele rzeczy jest wyszczególnionych. Porąbane, wiem. Ale co zrobić?
gacek [ FISHKI dot NET ]
Narmo >>> no wlasnie o to chodzi ze powiedzmy 46.64 i 46.64.Z nie rozni sie niczym , mowie o PKD 2007.
Tak samo jak twoj przyklad jest tylko 45.19 i 45.19.Z
I chodzi o to ze niektore pozycje wystepuja tylko z nazwa "hurtowy"

Deepdelver [ Legend ]
Jak już napisał Narmiak, wpisujesz z literą.
gacek [ FISHKI dot NET ]
A jaką głowną PKD podaję się jedna czy powiedzmy dwi ?
Posiedziałem trochę i wybrałem cos ok 30 :P
Hakim [ Generaďż˝ ]
Jedną.
musio3 [ Konsul ]
niekoniecznie im więcej tym lepiej - niektóre PKD się wykluczają a inne jeszcze nie mogą być wykonywane w lokalu mieszkalnym a inne...lepiej pójdź do dobrej księgowej...
provos [ Clandestino ]
Dla jednoosobowej działalności nie ma to aż takiego znaczenia. Może się przydać, jak będziesz chciał coś w koszty zaliczyć ;)