martin.ss-ng [ Pretorianin ]
Click! 4/08 - zapowiedź i oficjalny wątek
Najnowszy Click! w sprzedaży od 5 marca. W tym miesiącu na naszej płycie DVD mamy dla ciebie PEŁNE WERSJE przepełnionej akcją zręcznościówki ATAK NA PEARL HARBOUR oraz kowbojskiej strategii NO MAN’S LAND. Wewnątrz numeru znajdziesz gorącą relację z branżowej imprezy GAMES DEVELOPERS CONFERENCE 08 w San Francisco. W dziale zapowiedzi jako pierwszy magazyn w Polsce opisujemy RED ALERT 3, po raz kolejny przyglądamy się SPORE a poprzez takie tytuły jak ALIENS: COLONIAL MARINES, fascynujący DEMIGOD, czy polskie THEY udowadniamy, że gracze PeCetowi wcale nie są gorsi od tych konsolowych. Ciekawie jest także w dziale recenzji, gdzie jako temat numeru znajdziesz test CONFLICT: DENIED OPS. Z pozostałych tekstów twoją uwagę bez wątpienia przykuje – oby nie dosłownie – THE CLUB oraz nietypowa przygodówka EXPERIENCE112. W dziale poradnikowym opisujemy wszystkie epizody SAM & MAX: SEZON 1, natomiast nasi spece od sprzętu przybliżą ci SLI DLA KOWALSKIEGO. Do numeru jak zwykle dołączamy książeczkę – tym razem o serii UNREAL. To oczywiście nie wszystkie atrakcje nowego Clicka. Zobacz pełny spis treści.
ZAPOWIEDZI:
MEGA Red Alert 3
Heroes of Might & Magic: Kingdoms
Fallen Empire: Legions
Battlefield: Heroes
Highlander
Aliens: Colonial Marines
Demigod
They
Far Cry 2
Tiberium
Spore
Faith and a .45
Newsy
EXTRA:
Games Developers Conference 08
TEMAT NUMERU:
Conflict: Denied Ops
RECENZJE:
eXperience112
Spaceforce: Captains
Cobra 11: Oddział specjalny. Pościg
Sudden Strike 3: Arms for Victory
The Club
The Sims: Historie z bezludnej wyspy
The Sims 2: Czas wolny
Sherlock Holmes vs. Arsene Lupin
SunAge
PORADNIK:
Sam & Max: Sezon 1
NIE TYLKO GRY:
SLI dla Kowalskiego
Newsy i testy sprzętu
Listy
Ostatnia strona
Kozi89 [ Legend ]
Jedyne co mnie interesuje to recenzja eXperience112. Ale dla niej numeru kupował nie będę.

Chupacabra [ Senator ]
hmm, okladka dopasowna do gustu 15 letniego odbiorcy :)
vinni [ Fan Siatkówki ]
Możliwe że kupię.
fan realu madryt i raula [ Manolito ]
Na pewno kupię, jka zawsze zresztą. Szkoda tylko, że tak słab gry w recenzjach, ale tak bywa w tym okresie roku.
Vaerin [ Konsul ]
Rewelacyjne pełniaki :] Na pewno kupie.
martin.ss-ng [ Pretorianin ]
Chupacabra <--- Akurat w tej sprawie (okładki) mam zupełnie odmienne zdanie.
fan realu madryt i raula <--- Sam sobie odpowiedziałeś. W tym numerze prym wiodą zapowiedzi kilku hitów, w recenzjach może słabiej ale i tak nie jest źle (patrząc na oceny). Za miesiąc natomiast w recenzjach będzie kilka naprawdę głośnych tytułów.
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
hmmm lepiej niż miesiac temu. Chyba kupie. o ile ejst tam moja fota

/FAN CRY\ [ Konsul ]
Troche sie spóźnili z recką o Cobra11:pościg ja tą gre miałem przed premierą w polsce ale gra tak ogólnie fajna a codo Pełniaków nie zachwycają ale to nie jest naważniejsze...
Ranczo [ Geralt z Rivii ]
Jak zwykle nic. Na pewno nie kupie.
Bartolo58 [ Konsul ]
Fajne pełniaki. Może kupię.

Fredziolusek666 [ Centurion ]
Kupię na 100%. Kupuję was już od 3lat i nie mam zamiaru przestać :)
|kszaq| [ Legend ]
Świetna okładka !
Muszę poszukać w Empiku do przekartkowania.

kraju92 [ Espada ]
Oczywiście kupię, pełniaki takie sobie, ale liczy się pismo, które jest świetne.
sebeksk [ Chor��y ]
Pełniaki słabe, gorsze niż miesiąc temu. tym razem też nie kupię.

Zupsky z Bree [ Santino Marella ]
Click schodzi na psy w pelniakach tylko bez glupich komentarzy bo kupuje clicka od 2002 roku bez przerwy.
I uwazam ze najlepsze nr byly gdy nie dawali plyt
martin.ss-ng [ Pretorianin ]
Zupsky z Bree <--- Masz sto procent racji! Kiedy w Clicku nie było płyty dawali sto razy lepsze pełniaki! No ej...
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
gdyby click nie dawalby oelniaków to byloby do dupy. u nie chodzi o gry ale o pismo. A zupsky niech siedzi sobie nad playem
ElvenArcher [ Katyń 1940 ]
Bardzo ładna okładka, ale moglibyście poprawić papier na taki podobny do cd-action czy ckma.
/FAN CRY\ [ Konsul ]
tyle że to kosztuje...
peners [ SuperNova ]
Ostatnio mnie zaczyna denerwować że naprawdę słabe gry w clicku! warte ocen 3-2 mają oceny 4 a nawet 4+ dziwi mnie to strasznie.
Azerath [ Konsul ]
Ja już od dawna nie kupuje tego czasopisma, nie dość, że gry są niczego to interesujących tekstów zawsze brak.
mannan [ M*A*S*H ]
Ja kupiłem 2 numery Clicka, i jakoś mnie nie pociągnął

Zupsky z Bree [ Santino Marella ]
Nie cwaniakujcie bo ja kupuje napewno z was najdluzej clicka i mowie ze ostatnie numery sa nadzwyczas slabe
A na Play-u sie znam bo mam bliskie znajomosci

.:Jj:. [ The Force ]
Kilka interesujących tekstów, kto wie..
peners [ SuperNova ]
Zupsky z Bree ==> W sumie moja historia też sięga 2002r jakoś na wiosne kupiłem 1wszego Click!-a i musze to samo przyznać recenzje zaczynają się robić mało rzetelne a oceny zawyżone. Gra warta oceny 3 może 3- nie może otrzymywać oceny 4 albo lepiej.
B.a.l.d.u.r [ Centurion ]
Prince_michal- co do twojej foty: masz może 1-szy nr. Clicka z konk. mmsowym? Była tam fota z podpisem "rycerz clicka", a na nim był koleś ubrany w clicki clicki miał jako broń, więc...
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
nie nie trzymalem broni.........wyslalem fote w listopadzie
nieważne i tak kupie
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
HA ZUPSKY teraz znamy prawdę!!!
kiewiczi [ Centurion ]
Heh ciekawa okładka, ale gry bez rewelacji raczej sie nie skusze.
martin.ss-ng [ Pretorianin ]
ElvenArcher <--- Wtedy cena pisma wynosiłaby 10-12 złotych a nie o to przecież chodzi.
peners <--- Wiesz, takie rzeczy może napisać każdy, ale człowiek inteligentny zawsze oskarżenia poprze przykładami. Poza tym - to że ty nie zgadzasz się z jakąś oceną nie znaczy że jest ona zawyżona, zaniżona, albo w ogóle z kieszeni wzięta.
Mati_96 [ Pretorianin ]
nie kupie dlaczego? słabe pełniaki...
peners [ SuperNova ]
martin.ss-ng ==> takim przykładem może być choćby Hellgate London który został oceniony na 5 a powinien otrzymać naprawdę 3+, oraz Beowulf, Golden Compass czy też Eragon które dostawały oceny 4 co w przeliczeniu na system w sklai 0-10 daje ocene 7 a gry powinny dostać 3, nie wiem jaką ocenę dostał słaby EE ale pamietam że też była dość wysoka ( nie chce mi się szukać numeru z tą recką ) No to by były te bóle które ostatnio czuję do Click!-a
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
jesteś w błędzie. EE 3 dostał 3
martin.ss-ng [ Pretorianin ]
peners <--- Po pierwsze nie powinieneś przeliczać skali ocen, Click! ma szkolną 1-6, CDA 1-10 a taki GOL 1-100 i pomiędzy oceną jednej gry w każdym z tych mediów można zauważyć różnicę.
Po drugie, gry ewidentnie słabe - jak EE 3 - zostaną na pewno "wyróżnione" stosowną oceną, zawsze pozostaje jednak problem gry która jednym się podoba, innym nie - jak w pozostałych wymienionych przez ciebie przykładach. Hellgate bardzo spodobała się recenzentowi, który pomimo swojego zachwytu nad nią i tak wymienił wady produkcji, jeśli natomiast chodzi o wymienione przez ciebie gry "filmowe" to zawsze ocenia je człowiek który zna także książki i filmy na podstawie których powstały, z grami też ma profesjonalny kontakt od wielu lat także skoro wystawił im takie oceny to widocznie miał ku temu powody.
Tak jak pisałem wcześniej - to że tobie nie podoba się jakaś ocena/gra nie znaczy że inny jest debilem skoro ocenia grę dobrze a grając w nią spędza miło czas. Równie dobrze ja mogę zacząć wymieniać tytuły i oceny przygodówek (bo w te gram najwięcej) na GOLu, które uważam za zawyżone lub zaniżone - a tak naprawdę nie będzie to nic innego jak moje wrażenie z danej gry kontra wrażenie recenzenta, bo nie dopuszczam do siebie tak popularnego w pewnych kręgach toku myślenia, że jeśli ktoś ma odmienne zdanie to jest kłamcą, złodziejem, czy agentem obcego wywiadu.
Prince_michal [ Generaďż˝ ]
potwierdzam też, że ten Goldem Cupas powiniem mieć -2.
peners [ SuperNova ]
martin.ss-ng ==> no ja tylko napisałem co mi się ostatnio w Click!-u nie podoba, zawsze recenzenci całkiem trafnie oceniali gry ( oczywiście w moim mniemaniu ) i napisałem co ostatnio zaczęło mi się nie podobać bo na ogół te wahania pomiędzy moją oceną a oceną recenzenta były nadzwyczaj minimalne teraz rozstrzał się zrobił dużo większy.
No to by było tyle, czekam na nowy numer bo interesuje mnie recka The Club I Denied Ops-a

K4B4N0$ [ Pan od Batmana ]
"Nie cwaniakujcie bo ja kupuje napewno z was najdluzej clicka"

martin.ss-ng [ Pretorianin ]
K4B4N0$ <--- Ja bym się raczej zaczął bać niż naśmiewać :P

Hitmanos [ 47 ]
No i znowu pełniaki do kitu - i teksty w numerze też - napewno nie kupię
Ciekawi mnie kiedy się podniesiecie z upadku - jak Play
ElvenArcher [ Katyń 1940 ]
martin.ss-ng: Wytłumacz to mojemu plecakowi :) Papier to niby mało istotna rzecz, ale czasem taka zmiana, nawet kosztem kilku złociszy może wyjść na dobre. Wiele ludzi najpierw patrzy na opakowanie, a okładka z dobrego papieru dodaje pismu powagi i punktów... poważnie :)
Hitmanos: Po czym wnosisz, ze teksty w numerze są "do kitu" skoro nie kupiłeś pisma?
peners [ SuperNova ]
Trzeba zaczać od tego że numer sie nie ukazał, czyli nikt nie czytał tesktów a ludzie piszą że już są lipne.
martin.ss-ng [ Pretorianin ]
ElvenArcher <--- Ale po co zmiana kosztem kilku złociszy skoro za nie masz np. CDA? Click w głównej mierze skierowany jest dla tych którzy najpierw patrzą na cenę, dopiero potem na gramaturę papieru. Poza tym - jak mawiają amazońskie lasy deszczowe - nie liczy się papier ale to co na nim ;)
peners <--- Na fanboyów nic nie poradzisz ;)
B.a.l.d.u.r [ Centurion ]
A jakie są w tym numerze dema?
fan realu madryt i raula [ Manolito ]
Hitmanos-->Czy tu w ogóle Clicka kupujesz, że tak się wypowiadasz? Click wcale nie upadł, kupuję go od jakiegoś 1,5 roku i przyznam, że teksty prezentują ten sam wysoki poziom, a pełniaki? Jka tam kupuję aby sobie poczytać, pełniaki to tylko dodatek. Kiedyś były słabe, ale czasami trafiały się perełki takie jak Kill. Switch. Ostatnio jednak się poprawiło. Thief się pojawił, dwie częśći Ankha, w FlatOut'a też się miło grało. Wkońcu za 7 zł nie można mieć wszystkiego. Za tą cenę to moim zdaniem bardzo dobrze. Dobre teksty i ciekawe (czasami) pełniaki.
Hitmanos [ 47 ]
Hitmanos-->Czy tu w ogóle Clicka kupujesz, że tak się wypowiadasz?
fan realu-> Miałem okazję kupić raz numer 1/2008
Ponadto kolega kupuje od numeru 8/2007 - i od czasu do czasu mam okazję go przeczytać z czystej ciekawości
martin.ss-ng [ Pretorianin ]
Numer od dzisiaj w kioskach, zachęcam do kupowania i komentowania.
Dema:
Agatha Christie:Evil under the Sun
Assault Heroes
Conflict: Denied Ops
Enemy Territory:Quake Wars - nowe demo
Jack Keane
Need For Speed Pro Street - nowe demo
Sam & Max Night of the Raving Dead
The Club
W40K Dawn of War - Soulstorm
Wonderful End of the World
Należy zaznaczyć że jako pierwsi publikujemy polskie demo Conflict: Denied Ops. Jako dodatkową pełną wersję znajdziecie także Ken's Labirynth - pierwszego FPS-a studia Epic, prawdziwy klasyk.
claudespeed18 [ Senator ]
pełniaki nie dla mnie a w dema szkoda grac :]