GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Ja wam pokażę, wy ocenicie

29.02.2008
01:29
[1]

req_ [ wet and dirty ]

Ja wam pokażę, wy ocenicie

Oto wstępny projekt stronki, zrobiony przeze mnie dzisiaj wieczorem. Co sądzicie? Jak oceniacie? Co dodać/zmienić?

Zaznaczam tylko, że rozmieszczenie poszczególnych elementów zostanie takie samo.

Aktualny sajt:


Ja wam pokażę, wy ocenicie - req_
29.02.2008
01:38
smile
[2]

Widzący [ Legend ]

Niebo a ziemia, duużo lepiej, jeszcze tylko to puste miejsce czymś musisz wypełnić, ale delikatnie.

29.02.2008
01:39
[3]

req_ [ wet and dirty ]

Widzący: w tym pustym miejscu będą treści ;) Zapomniałem wspomnieć.

29.02.2008
01:41
smile
[4]

Hitmanos [ 47 ]

W porównaniu z aktualnym twój bardzo mi się podoba - dobra robota

29.02.2008
01:41
[5]

wonters [ Photoshop Maniac ]

Według mnie klasa. Obecna strona jest strasznie syfiasta i na dodatek ta kompresja jpg na przyciskach w menu....zgroza!

29.02.2008
01:46
smile
[6]

Coy2K [ Veteran ]

box "zapisz się" az prosi o jakąś lepszą czcionkę i stockowy fotos po lewej/prawej
box niebieski zbyt pusty i zdjecie zdecydowanie za małe
box galeria - ok, tylko tło pod napisem galeria daj na ~75% opacity.

Adres w topie moznaby z powodzeniem przerzucic do boxu niebieskiego i problem z zagospodarowaniem miejsca rozwiąże sie sam.

Napisy menu - proponuje font MyriadPro Condensed
fotka glowna - auto zle sie prezentuje jak wychodzi poza ramkę, chyba ze pod opone jakis cień rzucisz no i dwa razy ta sama fura - nie mają innej ewentualnie w innym kolorze ?:)

29.02.2008
01:52
[7]

req_ [ wet and dirty ]

Coy2K: dzięki za opinię:

Ten box niebieski specjalnie zostawiłem w połowie pusty, bo ma dojść nowy instruktor i tam powędruje info o nim ;)

Niestety nie mają innych aut ;) Więc w tej kwestii jestem ograniczony, mam tylko te materiały ;)

Idę kombinować dalej.

29.02.2008
01:54
smile
[8]

WolverineX [ Legend ]

prosta jak budowa cepa,
wiec jest good :)

29.02.2008
01:57
[9]

wonters [ Photoshop Maniac ]

req_ -> Jakimi autami zdaje się egzamin na prawo jazdy w Białymstoku? Jeśli np. w Toyocie Yaris to możesz dać ją zamiast tej marnej Micry, bo w sumie ona jest bamberska.

29.02.2008
02:04
[10]

req_ [ wet and dirty ]

wonters: niestety u nas są tylko micry, ośrodek też dysponuje tylko micrami, więc to byłoby na tyle w kwestii doboru samochodu ;)

29.02.2008
02:05
[11]

wonters [ Photoshop Maniac ]

req_ -> No chyba, że tak.

29.02.2008
02:06
[12]

blazerx [ ]

jezeli mozna wiedziec ile za to bierzesz?

29.02.2008
02:10
smile
[13]

Coy2K [ Veteran ]

moze to Cie jakos naprowadzi


Ja wam pokażę, wy ocenicie - Coy2K
29.02.2008
02:17
smile
[14]

req_ [ wet and dirty ]

Coy, rzeczywiście o wiele lepszy efekt, zawsze chciałem wiedzieć co to za font, bo nie miałem;) Jeszcze raz dzięki.

29.02.2008
02:21
[15]

req_ [ wet and dirty ]

blazerx: niewiele, bo to w sumie bardziej po znajomości ;) Kilka dodatkowych godzin jazd.

Coy2K: jak się nazywają takie "stock photosy" z takimi ludźmi? Masz może jakieś linki?

29.02.2008
02:31
[16]

Pilotiusz [ Konsul ]

wonters --> a nawet jakby egzaminy byly na ferrari... to jaki jest sens dawac na stronie szkoly jazdy auta egzaminacyjne?? logicznie odpowiedz :) ja nie widze zwiazku

29.02.2008
02:32
smile
[17]

Pilotiusz [ Konsul ]

req_ --> tak slabo jezdzisz?? czy glyupio ci bylo powiedziec na ile cenisz swoj czas?? oni na pewno nie maja problemow z okresleniem ceny swojego czasu... a ty sobie dales wmowic jazdy....

29.02.2008
02:34
[18]

req_ [ wet and dirty ]

Pilotiusz: ja chciałem tą stronę zrobić za darmo ;) Przyszło Ci na myśl, że mogę lubić kolesia? Dla mnie to pare godzin roboty.

29.02.2008
02:35
smile
[19]

Pilotiusz [ Konsul ]

req_ --> to ja ciebie zatrudniam... oczywiscie tak jak robisz.. za darmo :).... za darmo to ciezko teraz w pysk dostac... widac jestes strasznie poza obecnymi czasami

29.02.2008
02:42
smile
[20]

MasterDD [ :-D ]

req -> Tak sie sklada, ze robilem stronke o podobnej tematyce ;)

Nic profesjonalnego, ale jakas wizytowka jest :



29.02.2008
02:43
smile
[21]

Coy2K [ Veteran ]

Pilotiusz widzisz jakis problem ? jesli ma taki kaprys to zrobi za darmo i naprawde nic Ci do tego.

edit: dopiero teraz zobaczyłem pytanie o stock photosy :)

darmowe masz tu

platne chocby tu

29.02.2008
02:48
[22]

N2 [ negroz ]

Pilotius - widocznie ja też (https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=7461920&N=1), ale w zupełności masz rację. Powoli zaczynam chyba dorastać do współczesnych czasów i co raz bardziej cenić swój czas.
requiem - Teraz już nie przyjąłbym żadnego projektu do wykonania za free. Pochłania to mnóstwo czasu, poza tym wymaga doświadczenia.
Kilka godzin jazd? Hmm..

29.02.2008
02:54
[23]

Pilotiusz [ Konsul ]

N2 --> zacznij, bo nie zauwazysz jak cie wy.... :)

29.02.2008
02:55
smile
[24]

Pilotiusz [ Konsul ]

Coy2K --> ja tez mam rozne kaprysy, ale bez przesady :D staram sie chociaz troche logiki i zdrowego rozsadku do nich dodawac :) a nie zeby byc matka teresa za tzw "damski ch...."

req_ --> sie jeszcze spytam... ile kosztuje godzina jazdy dodatkowej? i ile tych ogdzin dostales dodatkowo? no i.... na ile faktycznie sa ci one potrzebne....

jesli godzina kosztuje 100 zl, dostales ich 20, dodatkowo myli ci sie gaz z hamulcem to zrobiles zloty interes

29.02.2008
02:59
smile
[25]

Coy2K [ Veteran ]

Pilotiusz ale naprawdę nie rozumiem Twojego oburzenia, jeśli bedzie chciał robić za darmo to niech robi, w koncu przestanie, bo dojdzie do wniosku, ze za taką pracę moglby trochę zgarnąć.

Osobiscie nie podjąłbym sie tego nawet za 15h jazd, bo to sie nie kalkuluje nawet zeby odpalic photoshopa :) ale w sumie co nas to interesuje czy cos za to bierze (ewentualnie ile za to bierze).

edit: godzina nie moze kosztowac 100zł bo skoro prawo jazdy kosztuje około 1200zł a w to wliczonych jest 30h jazdy i wyklady to sie raczej nie przekłada tak cenowo :)


nawet link z cennikiem znalazłem :)

29.02.2008
03:01
[26]

Pilotiusz [ Konsul ]

Coy2K --> ja sie nie oburzam :) czy to moj czas sie marnuje?? czy to moje pieniadze przelatuja kolo nosa?? czy to mnie wydy.... NIE :D staram sie tylko go jakos stanowczo nastawic na prawidlowy tok myslenia, i na prawde na takich warunkach go chetnie zatrudnie :) nawet moge go do sklepu wozic haha

edit: to ja muslabym chyba z 55 godzin sobie zazyczyc, wg poznanskiego cennika :P tylko po co, to staloby sie nudne :) lepiej skasowac rownowartosc i wykupic normalnie tyle ile trzeba a reszte przeznaczyc na pilniejsze potrzeby

29.02.2008
03:03
smile
[27]

Coy2K [ Veteran ]

tyle, ze nie zatrudnia się kogoś komu sie nie płaci :)

29.02.2008
03:05
smile
[28]

Pilotiusz [ Konsul ]

Coy2K --> ale ja bym mu placil :D podrzucalbym go na przystanek autobusowy i odbieral z niego :D, nawet bym mu bilet miesieczny zafundowal.... za podobne rzeczy robi strony, to dlaczego moje warunki mialyby mu nie odpowiadac

29.02.2008
03:05
[29]

MasterDD [ :-D ]

Pilotiusz -> A co w tym takiego zlego, ze robi cos bez korzysci materialnych?

Slyszales kiedys pojecie altruizm?

Cecha godna pochwaly, a Ty jakis zamet robisz. Dobrych ludzi nigdy nie za wiele.
Szkoda, ze juz Ciebie pewnie nie da sie zmienic.

29.02.2008
03:07
smile
[30]

Coy2K [ Veteran ]

Pilotiusz tyle, ze on musialby prowadzic zeby mu odpowiadało :P
a tak w ogole to zeszlismy maksymalnie z tematu, proponuje zakonczyc bezsensowną rozmowę :)

29.02.2008
03:07
smile
[31]

wonters [ Photoshop Maniac ]

Wszystko teraz tylko za tą kasę.

29.02.2008
03:07
smile
[32]

Pilotiusz [ Konsul ]

MasterDD --> zapamietam ze ty jestes taki chetny, i jak dostane cos czego mi sie nie bedzie chcialo robic to zglosze sie do ciebie... skoro lubisz robic bez korzysci :)

wonters --> nie, nie wszystko, uwierz :)

29.02.2008
03:08
[33]

req_ [ wet and dirty ]

Przecież pisałem, że robię to po znajomości. W innym wypadku też nie chciałoby mi się.

29.02.2008
03:09
smile
[34]

MasterDD [ :-D ]

Pilotiusz -> Jezeli bedzie to z dziedziny informatyki i nie bedzie wykraczac poza moje kompetencje, to z checia pomoge :)

29.02.2008
03:09
[35]

Pilotiusz [ Konsul ]

req_ --> ja dobremu znajomemu robie, a kasuje :) przyjazn przyjaznia, interes interesem :) sorry wiadomo ze nie wezme pelnej stawki tylko kilka procent opuszcze, ale nie zeby za piekny usmiech robic za darmo

29.02.2008
03:10
smile
[36]

Pilotiusz [ Konsul ]

MasterDD --> zapamietam :) powiedz jeszcze jakie masz kompetencje :) moze uzbieram cala fundacje takich matek teres i czysty zysk bedzie :)

29.02.2008
03:11
smile
[37]

Coy2K [ Veteran ]

ja juz sie nie wypowiadam :P bo tez wyjde tylko na materialiste :)

29.02.2008
03:12
[38]

Pilotiusz [ Konsul ]

Coy2K --> takie czasy sa :) nic na to nie poradzisz niestety... pieniadz rzadzi swiatem, na szczescie jeszcze wszystkim nie zawladnal, ale tam gdzie panuje trzeba wyciskac ile idzie

29.02.2008
03:14
[39]

req_ [ wet and dirty ]

Pilotiusz: aż zapytam z ciekawości, ile Ty bierzesz za www?

29.02.2008
03:15
[40]

blazerx [ ]

watpe zebys dostal jakies mega zarobki bez doswiadczenia w projektowaniu czegos takiego

29.02.2008
03:17
[41]

Pilotiusz [ Konsul ]

req_ --> na pewno wiecej niz ty :) jak przyjdziesz jako kontrola skarbowa to uzyskasz takie informacje :)

29.02.2008
03:18
[42]

Pilotiusz [ Konsul ]

blazerx --> i tu sie mozesz zdrowo zdziwic, zalezy jak podchodzisz do tematu, jak potrafisz sie "sprzedac" zleceniodwacy :) mozesz zarobic na prawde ladne pieniadze

29.02.2008
03:23
smile
[43]

MasterDD [ :-D ]

req -> Jesli juz mowa o skarbowce, to powiem tak. "Kolega" za :

- projekt
- programowanie, kod
- zdjecia
- domene .pl
- 1 GB poczty
- hosting

skasowal : 999 zl

29.02.2008
03:23
smile
[44]

Coy2K [ Veteran ]

spokojnie 1800-2500zł moglbys za cały sajt brac i nawet sie nie szczypać :)

29.02.2008
03:26
[45]

blazerx [ ]

to za ile w.g Ciebe moglbys oferowac taka strone jaka ma req?

bez hosta, sama strona wizytowka

29.02.2008
03:26
[46]

Pilotiusz [ Konsul ]

Coy2K --> otoz to :) ja bym na leb dostal jakbym mial za tyle wyjezdzic godzin na elce :)

blazerx --> wizytowka? za wizytowke to z 300-500, ale jak dochodzi zapis online, kilka podstron (co widac na layu) do tego wtedy cms to sie robi suma normalna 2k - 2,2k :)

29.02.2008
03:27
smile
[47]

blazerx [ ]

omg

no nie wiem czy bys opchnal komus cms'a w strone wizytowke... ale 300-500 to nie tak zle :s

29.02.2008
03:29
smile
[48]

Pilotiusz [ Konsul ]

blazerx --> no przykro mi.... mozesz sobie OMGowac do woli, wazne ze ludzie tyle placa...

29.02.2008
03:36
[49]

Coy2K [ Veteran ]

a potem sie psuje rynek :)
a taki sajt z kursem na prawko to tez fajna sprawa, podczepienie cms'a to juz wlasciwie standard chyba ze z każdą duperelką w zmianie tekstu dzwonisz do informatyka, ktory Ci to robil, ale wtedy za aktualizacje takie tez sie placi - w koncu skoro nie chciales inwestowac w panel zarządzania to teraz za fatygowanie webdizajnera tez placisz :)

29.02.2008
03:57
[50]

blazerx [ ]

sam sie dziwie czytajac te wasze opinie...

rozumiem koszta zwiazane z projektem i wprowadzaniem jakiegos portalu z tysiacami ludzi dziennie(php + inne bzdety) ale za strone wizytowke 2k??przeciez mozna sie tego nauczyc samemu+cms jest za darmo, naprawde musialbym byc zdesperowany by za cos takiego zaplacic wiecej niz powiedzmy 100zl


+ jeszcze cos, jak sie robi takie menu, sa na to jakies tutoriale?


Ja wam pokażę, wy ocenicie - blazerx
29.02.2008
04:02
smile
[51]

N2 [ negroz ]

Apropos znajomych i róbótek za free po znajomości.
Z doświadczenia wiem, że nie warto podejmować się takiego czegoś.
Raz, że za free, dwa, że później są wielkie pretensje.
Daleko nie szukać - kilka razy już sobie mówiłem, nigdy więcej nie zgadzać się na robotę po znajomości. Kiedyś, ładnych kilka lat temu były to sporadyczne reinstalacje systemów, dzielenie dysków na partycje, składanie i skręcanie kompów. Dziś już są inne robótki. Jakieś trzy tygodnie temu stawiałem sąsiadowi sieć bezprzewodową na kilka komputerów, montaż kart wifi, instalacja, konfiguracja routera ap, zeszło mi kilka godzin, (a przy okazji jak zwykle znajdą jakies dodatkowe zadania). Trzy dni temu dostałem telefon, że internet nie działa na jakimś komputerze, a zaś laptop nie może się połaczyć. Okazało się, że komputer był zasyfiony, a laptop był przyniesiony z firmy, a w związku z włączonym filtrowaniem po MAC'u na routerze nie miał dostępu do sieci.
Poza tym ciągle słychac na GG od jego syna pretensje, a to, że internet sie rozłącza, ponieważ zasięg zanika - wyjaśniłem, że zakupiona przez nich karta wifi na usb ma mały zasięg stąd problemy. Niestety dla takich ludzi, zupełnie zielonych nie ma "ale", ma działać i koniec.
Żałuję niestety, że byłem na tyle miły i robiłem za darmo - nie warto. Teraz, niczym jak usługa na "gwarancji", jakieś pytanie, kłopot - telefon zaraz mam.

Requiem, z biegiem czasu sam przyznasz rację, nie opłacalne jest to na dłuższą metę.
Zadaj sobie sam pytanie czy ktoś komu świadczysz przysługę zrobił by coś podobnego Tobie.
Nie będę oryginalny -"life is brutal", niestety

29.02.2008
04:06
smile
[52]

Coy2K [ Veteran ]

blazerx no to sie naucz, bierz gotowe cmsy, moze od razu pod wordpressa zrobisz ?:)
nie potrafisz zrozumiec, ze ludzie, ktorzy prowadzą wlasne firmy nie mają czasu zeby sie w takie rzeczy bawic wiec zlecają je komus kto sie na tym zna, a dla nich 2k to niewiele, w koncu to forma reklamy, a im lepiej bedzie sie prezentowac, tym lepiej bedzie sie kojarzyc dana firma.

Ja wiem, ze ciezko zrozumiec, ze za taką niewielką stronę mozna zgarnąć 2000zł, ale uwierz na słowo... mozna :)

oczywiscie, ze są studenci i gimnazjalisci, ktorzy zrobią za przysłowiowe piwo, ale taka usługa moze byc wątpliwej jakosci... w koncu masz to za co placisz :)

a za portale bierze sie znacznie wiecej i nikogo nie interesuje to ile osob wchodzi na daną www, tak kosztują te usługi choc rynek polski jeszcze raczkuje w tej dziedzinie dlatego fajnie jest sobie zalatwic paru klientow w UK chociazby :)

29.02.2008
04:10
[53]

blazerx [ ]

sam sie bawie od paru dni, znaczy sie wracam do zabawy, mam layout, hosta, zostaje jeszcze zapelnienie :)

narazie, praktycznie niezmieniony od strony graficznej, pokaze finalna wersje jak skoncze :)

@edit, moze problemem nie jest zaprojektowanie strony ale ciagniecie bezposrednich zyskow z jej posiadania, jak skoncze mam nadzieje ze bede mial drugi stabilny dochod


Ja wam pokażę, wy ocenicie - blazerx
29.02.2008
04:12
smile
[54]

Coy2K [ Veteran ]

a juz chcialem zamiast tego wordpressa napisac o joomla :)

29.02.2008
04:12
smile
[55]

alpha4175 [ Pro Gamer ]

Dlatego nie warto właśnie robić takich przysług za darmo... Raz że zabiera to nasz czas, a dwa że się po prostu nie opłaca. Potem się człowiek czuje jakby na jakimś cholernym help desk-u siedział ;)

29.02.2008
04:14
[56]

blazerx [ ]

coy-> pokaz jakies swoje projekty ^^

29.02.2008
04:29
smile
[57]

Coy2K [ Veteran ]

hmm... :) myslalem ze link obok ksywki jest wystarczająco widoczny ;)

29.02.2008
04:47
smile
[58]

blazerx [ ]

oj niezauwazylem :q

fajne:)


+ zalozmy ze jestem klientem ^^



ile za taka strone, bez modulu sklepu i bez hostu, ale z systemem banerow

orientacyjnie

29.02.2008
04:55
[59]

blazerx [ ]



bardziej za taka, zapomnij o poprzednim przykladzie, troche bez sensu pytac sie o cene bez sklepu skoro to jest sklep :q

29.02.2008
05:05
smile
[60]

Coy2K [ Veteran ]

proponuje zapoznac sie z opisami do poszczegolnych prac :)
zadaj wówczas inne pytanie :)

29.02.2008
05:20
smile
[61]

blazerx [ ]

w opisach pod pracami nie ma cen, a to pytanie mnie nurtowalo,

orientacyjnie mozesz powiedziec?

04.03.2008
07:57
[62]

req_ [ wet and dirty ]

Zapomniałem podbić ;)



Niestety, każda strona = oddzielny plik html. Właściciel nie chce zmieniać serwera za żadną cenę. Stąd brak php i takiego prostego skryptu jak wysyłanie maila...

04.03.2008
14:57
smile
[63]

MasterDD [ :-D ]

req -> Stronka jak najbardziej OK :-)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.