GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Karta Graficzna, którą wybrać?

24.02.2008
14:31
[1]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

Karta Graficzna, którą wybrać?

Siemka
Mam zamiar zakupić nową kartę graficzna. Moje Propozycje
8500 Gt, 8600 Gt

No więc, która jest lepsza? I czy to prawda, o tym że te dwie karty niczym sie nie różnia serią GeForce 7 x?

24.02.2008
14:32
[2]

fanlegii79 [ Generaďż˝ ]

jaka karte masz, ile chcesz wydac, jaki masz monitor.

24.02.2008
14:36
[3]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

Obecnie mam GeForce 6600 256 Mb
Lacze to PCIE

Kosz to ok. 300 zl bo tyle te karty stoją.

A Monitor?

Chodzi o to co dalem na screenie?


Karta Graficzna, którą wybrać? - kamil1153
24.02.2008
14:40
[4]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

Mam nadzieje, ze pomożecie mi wybrac dobra karte?

24.02.2008
14:42
[5]

wielkimistrz [ Pretorianin ]

Lepszą kartą jest GF 8600GT.

24.02.2008
14:44
[6]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

A np, w takim Crysisie na jakich detalach bede mógl grać? Jak zakupie GF 8600 Gt

24.02.2008
14:45
[7]

fanlegii79 [ Generaďż˝ ]

Monitor w sensie czy lcd i jaka wielkość.
Teraz są 8800gs za około 450 zł (na allegro) ale to 50% więcej niż twój budżet.
Za 300zł to albo 8600gt albo 2600xt.
Pamięci tylko ddr3, uważaj na karty ddr2.

No w crysis na 8600gt to może w najniższych.

24.02.2008
16:07
[8]

*_*Cypriani [ White Trash ]

Zdecydowanie 8600GT. 8500GT to totalny crap. Karta jest na pamięciach DDR2 i nie zdziwiłbym się, gdyby twoja obecna 6600 była od niej wydajniejsza. Bierz 8600GT i sie nie zastanawiaj. Gdybyś zwiększył trochę budżet to najlepszym zakupem byłby 8600GTS.

Ale myślę że Crysis da radę na średnich z 8600GT.

24.02.2008
16:15
[9]

pawcyk3 [ Manchester United Fan ]

W chwili obecnej, po debiucie Radeona 3850 opłacalność zakupu 8600GT jest bardzo mierna. Lepiej poczekaj, dozbieraj i kup coś porządnego.

24.02.2008
16:21
[10]

Axl2000 [ Hohner ]

[3]kamil1153 - a jaka masz reszta komputera? kupowanie 8500/8600GT na dzien dzisiejszy to porażka, padaczka i mijanie się z celem...8600GTS to totalne MINIMUM a najlepiej pozyczyc troszke kasy i kupic 8800GS, kupujac 8500/8600GT bedziesz tylko psioczył a crysis bedzie sie ciął na srednich nawet chyba ze masz naprawde mocna reszte kompa...w co watpie

24.02.2008
16:21
[11]

sajes [ Jagiellonia Bialystok ]

Cypriani ---> O ile pierwsza część wypowiedzi, tj. o 8500 GT jest dobra, o tyle druga jest już zupełnie nieudana :) 8600 GTS to także mocny crap, jak możaesz to wystrzegaj się kart z serii 8xxx do 8800, bo zupełnie nie wykorzystają tego DX 10, zwykły chwyt marketingowy.

Trochę dołożysz masz Radek x1950 pro, Radek 3850, GeForce 8800 GS 384 mb, o ile wyrwiesz.

24.02.2008
16:33
[12]

KapCioch [ Generaďż˝ ]

pawcyk3--- tak można zawsze mówić...
Do autora posiadam 8600gt i wyciągam w demie Crysisa all high w rozdziałce 1280x1024 bez AA, chodzi płynnie, a przynajmniej wystarczająco.
Zresztą to tylko 300zł ja zmuszony byłem ją kupić bo nie miałem czasu na zastanowienia, ale nie narzekam, to dobra karta, ma najnowsze technologie i jeśli będzie trzeba wytrzymam z nią nawet ze 3 lata.

24.02.2008
16:34
[13]

Axl2000 [ Hohner ]

Do autora posiadam 8600gt i wyciągam w demie Crysisa all high w rozdziałce 1280x1024 bez AA, chodzi płynnie, a przynajmniej wystarczająco.

a ja sram ogniem

uwierze jak ze bo u mnie na srednich sie grac nie da

24.02.2008
16:44
smile
[14]

.Albatros [ Konsul ]

Jak można w ogóle polecać karty-kastraty poniżej 8800? Na co komu grafika, która obsługuje jakieś nowe shadery i bajery, skoro jest wolna? Mając do wydania tylko 300 zł nie ma sensu inwestować w DX10, lepiej jest kupić kartę poprzedniej generacji* lub dozbierać*.

*patrz na propozycję sajesa

24.02.2008
16:55
[15]

Ptosio [ Legionista ]

pawcyk:
HD 3850 ~ 500 zł
8600GT < 300 zł
Zatem jaki jest sens porównywania tcyh kart?

Radony x1950Pro (nowe) da się dostać za niewiele ponad 300 zł, używane są tańsze.

24.02.2008
16:59
[16]

*_*Cypriani [ White Trash ]

sajes ---> podczas gdy z twoich propozycji 8800GS i HD3850 są całkiem dobrymi kartami w tej cenie, to x1950PRO na pewno nie. Radek x1950PRO jest pod każdym względem mniej wydajny od 8600GTS, a do tego chyba nawet droższy :) Mogę to potwierdzic na podstawie własnych doświadczeń, a jeśli nie to wszelkie benchmarki również ci to potwierdzą :)

P.S. Jeśli mówi że ma 300zł to ma 300zł. Dokłada 50zł i ma 8600GTS. Dokłada AŻ 150 zł i ma 8800GS, no ale to już większa różnica cenowa, mimo że się opłaci.

24.02.2008
17:06
[17]

Konrad312 [ Centurion ]

Do Crysisa to przynajmniej 3850, a najlepiej to 8800 GT albo GS. :P 8600 GT i GTS to totalny crap, już lepiej weź coś z radków. (X1950 Pro/3850/3870)

24.02.2008
17:08
[18]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

Komp:
Karta Graf: Gf 6600
Procesor
Celeron(R) CPU 2.80 GHz
RAmL 2 GB

24.02.2008
17:11
[19]

Axl2000 [ Hohner ]

kamil - sorry ale z celeronem ŻADNA KARTA CI NIE POMOŻE

- to zaznaczone na samym dole to jest procek 20-30% szybszy od Twojego aktualnego...

24.02.2008
17:12
smile
[20]

*_*Cypriani [ White Trash ]

No tak... Póki proca nie zmienisz, zostań przy 6600 :/

24.02.2008
17:16
[21]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

A jaki Proc polecacie?

24.02.2008
17:18
[22]

Axl2000 [ Hohner ]

taki jaki najszybszy ci wejdzie na płyte główną, ale jak znam zycie nie wiesz nawet jaką masz, zgadłem? :)

24.02.2008
17:19
[23]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

No bo nie wiem nawet jak moge sprawdzic?

24.02.2008
17:21
[24]

Axl2000 [ Hohner ]

podziwiam ludzi co nie wiedzą na czym pracują...

sprawdź programem typu everest

24.02.2008
17:24
[25]

*_*Cypriani [ White Trash ]

Sprawdź jaki masz Socket. Jeśli 775 to jest jeszcze sens zmiany proca. Jeśli natomaist 478 (co obstawiam) to daj sobie spokój :)

24.02.2008
17:25
smile
[26]

KapCioch [ Generaďż˝ ]

Axl2000 - Sprawdziłem te ustawienia i wiesz bardzoooooo cie przepraszam, ale pomyliłem się, wyciągam all high w rozdziałce 1024x760 z AA 2x. Mój błąd idę się utopić...
I 7900GT Stoi na pewno niżej od 8600, to 7950 można porównywać z 8600 jako lepszy

24.02.2008
17:28
[27]

Pichtowy [ Generaďż˝ ]

*_*Cypriani ->

Radek x1950PRO jest pod każdym względem mniej wydajny od 8600GTS

Weź ty sie już nie ośmieszaj!

24.02.2008
17:33
[28]

*_*Cypriani [ White Trash ]

Pichtowy ---> nie ośmieszam się:

Na prawdę podziwiam tych, którzy nie mieli z czymś doczynienia ale w obronie swojej marki wykrzykują na głos "Radeon jest o stokroc lepszy!", mimo, że GF nawet na oczy nie widzieli ;)

24.02.2008
17:36
[29]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

Wgralem Everesta i wszedlem z plyte glowna oto efekt.


Karta Graficzna, którą wybrać? - kamil1153
24.02.2008
17:37
smile
[30]

PawelBJ [ Pretorianin ]

Mam 8600GT 256MB\128bit DDR3 od Galaxy juz pol roku i jeszcze nie bylo gry (na czele z bioschockiem crisisem i tym podobnym grafikopowalajacym produkcjom), które by nie poszly na minimum srednich detalach z fps>35 1280*1024 (to przyjeta przezemnie granica plynnosci) A CoD4 MW poszedl ze wszystkim na max jak tylko sie dalo, i przycinal bardzo rzadko. Wazne jest by nie miec Visty, a reszta jest juz tylko przyjemnoscia.

Samo zastanawianie sie pomiedzy 8600GT, a 8500GT to kpina i nie ma o czym mowic. Jenak przy dzisiejszych cenach warto zainwestowc w lepszy sprzet. No i nie kupuj 256 tylko 512, bez tego zaponij o plynnej grze na full detalach np w NFS PS

24.02.2008
17:51
[31]

Axl2000 [ Hohner ]

Axl2000 - Sprawdziłem te ustawienia i wiesz bardzoooooo cie przepraszam, ale pomyliłem się, wyciągam all high w rozdziałce 1024x760 z AA 2x. Mój błąd idę się utopić...
I 7900GT Stoi na pewno niżej od 8600, to 7950 można porównywać z 8600 jako lepszy


wiec mowisz ze 7900gt jest gorszy niz 8600gt...no cóż, wlasnie moge powiedziec ze są na równi, a i dodac moge ze moj ma takowania wykręcone w okolicach 7950GT...

PS. jak mi udowodnisz ze masz stałe 30fps + to ci kupie skrzynke piwa

24.02.2008
17:56
smile
[32]

Adaśś [ Konsul ]

A ja Ci radze poczekać 1-2-3 miesiące i kupić sobie coś z seri 9xxx . Będzie o niebo lepsza od 7xxx 8xxx seri . I jak się nie mylę to będą 2rdzeniowe prosze nie dementować ale może mi się coś pomieszało :D ... karty jak wiem nie będą takie drogie jak seria 8 . A będą wiele lepsze . Mówie ci lepiej poczkeaj

24.02.2008
17:59
[33]

Axl2000 [ Hohner ]

2 rdzeniowe czy 2 procesorowe...?

24.02.2008
18:05
[34]

KapCioch [ Generaďż˝ ]

Adaśś tak cena rzędu 500euro nie jest droga, i pewnie niech poczeka z dwa miesiące i uzbiera na tą kartę brakuje mu tylko jakieś 1600zł czyli tyle za ile niedawno kupiłem komputer w sygnaturce
Axl2000 nie wiem jak te fps-y się sprawdza ale wierz mi na słowo, że grać się da i tylko najwyżej jak jest już naprawdę duży ruch, widać nagły spadek wydajności, ale tragedii nie ma więc za tą cenę nie ma co wybrzydzać...

24.02.2008
18:08
[35]

pawcyk3 [ Manchester United Fan ]

pawcyk:
HD 3850 ~ 500 zł
8600GT < 300 zł
Zatem jaki jest sens porównywania tcyh kart?


Porównaj sobie jeszcze wydajnościowo obydwie karty i zobaczysz, że porównywanie tych kart ma sens. 8600 to pieniądze w błoto.

24.02.2008
18:15
smile
[36]

/FAN CRY\ [ Konsul ]

Ja mam GeForce8400GS 512RAM i shadery 3.0 i nie narzekam

24.02.2008
18:28
[37]

Axl2000 [ Hohner ]

KapCioch - tragedii nie ma to moze byc i 20fps ;) a to juz nie jest plynnie :) u mnie "nie da sie grac" to sie rowna 25fps wiec wiesz :)

Ja mam GeForce8400GS 512RAM i shadery 3.0 i nie narzekam
okrojona wersja totalnie okrojonej karty, ale jesli nie narzekasz to spoko, wlacz jakas nowa gre na wysokich detalach - wtedy zaczniesz narzekac ;)

24.02.2008
19:31
[38]

kamil1153 [ Generaďż˝ ]

Czyli jedynym rozwiazaniem bedzie zaoszczedzenie pieniedzy i kupic

GF 8600 Gt + nowy proc?

24.02.2008
20:05
[39]

KapCioch [ Generaďż˝ ]

Raczej tak

24.02.2008
20:06
smile
[40]

Pichtowy [ Generaďż˝ ]

*_*Cypriani ->

Na prawdę podziwiam tych, którzy nie mieli z czymś doczynienia ale w obronie swojej marki wykrzykują na głos "Radeon jest o stokroc lepszy!", mimo, że GF nawet na oczy nie widzieli ;)

Ależ ja mam nVidie! Miałem juz kiedyś radki ale zawsze biorę to co najlepsze i nie przywiązuję wagi do producenta. A GPH się nie zastawiaj bo tam są tylko suche dane. 3dmark to jedno a gry to drugie, zazwyczaj. Gry różnie sa optymalizowane i różnie na nvidii/ATI działają. akurat ten radek ma sporo potoków i tym nadrabia. Teraz fakty









Ogólnie widać że sa to karty na porównywalnym wydajnościowo poziomie. Raz jedna lepsza a raz druga. Zależy czy jest AA czy nie ma. jednak nigdy różnice w fps nie sa na tyle duże żeby od razu skreslać kartę nVidii albo ATI.

kamil1153 -> jak oszczędzasz, to w twoim wypadku chyba 9600 cię usatysfakcjonuje w pełni. Niedługo stanieją więc dociułasz pln'y.

24.02.2008
20:15
[41]

TajemniczyDonPedro [ Generaďż˝ ]

*_*Cypriani

8600GTS wydajniejszy pod każdym względem ?


Jak dla mnie to on osiąga pare pkt więcej w 3d markach, natomiast w 90% gier to Radeon jest sporo szybszy od GF. Więc nie wiem co tu jest lepsze, może dla Ciebie GF skoro grasz tylko w 3D marki ? o_O Ja osobiście wybrałbym x1950pro.

24.02.2008
20:30
[42]

fanlegii79 [ Generaďż˝ ]

8600gt od 8600gts różni się tylko taktowaniem i często podkręcony gt jest szybszy niż referencyjny gts.
Jednak 300zł to maksymalna kasa jaką można dać za taką kartę.
Przy cenie 450zł za 8800gs, wydawanie np 380zł na 8600gts to pomyłka.
Ogólnie karty serii 8 poniżej 8800 to pomyłka, już lepiej kupić używaną 7900gs za 200zł.

24.02.2008
20:31
[43]

SanthiX [ Y2J ]

GF 8600 Gt + nowy proc?

Plus nowa płyta główna (inny socket) i RAMy (DDR 2) :)

26.02.2008
16:15
smile
[44]

McTire [ Pretorianin ]

Jak kupisz 8600gt to w crysisa będziesz mógł grać na wysokich detalach

26.02.2008
17:14
[45]

Kazgen [ Konsul ]

@McTire w rozdzielczosci 640x480? Nie oslabiaj mnie. Spojrza na konfig mojego kompa w sygnaturce i co prawda gram sobie w Crysisa na 1650x1080 i High ale bez AA itp. bajerow a i tak potrafi przyciac. Nie wypowiadaj sie jak nie masz zielonego pojecia...

@Kamil1153 poczekaj lepiej jeszcze troszke i kup sobie 8800gs lub Radeonka 3850. Lepiej poczekac niz pozniej zalowac, ze sie kupilo jakis crap jakim jest 8600GT (mialem go swego czasu ale tylko 2 tygodnie, wymienilem na Radeonka 1950Pro i bylem duzo bardziej zadowolony). Ja np. gdybym wiedzial kupujac mojego obecnego kompa, ze za 1.5 miesiaca wyjdzie Radeon 3870 X2 to bym sie wstrzymal bo za tego 8800GT dalem 1029 pln a tu prosze za jakies 1200-1300 mozna miec takie cacko... ech zycie ;)

//Kaz

26.02.2008
20:25
[46]

jakubskowronski [ Intel ]

Czekaj na 9800GTX , wtedy stanieją słabsze karty

06.03.2008
12:54
[47]

Send1N [ Konsul ]

racja 8600 jest dosyc mierna szyna 128 bit jak amasz monitor panoramiczny to zapomnij o grze przy tych bitach karta sie dlawi moja 7900 zjada ją na sniadanie mam 512MB i 256 BIT przy tym przepostowosc pamieci 58GB/s a 8600 ma 28

06.03.2008
12:56
[48]

Send1N [ Konsul ]

dokladnie -----> fanlegi79 ma racje

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.