
boskijaro [ Senator ]
LOST:Via Domus | Część 1
Witajcie w wątku poświęconym grze LOST:Via Domus :)
Opis gry:
Międzykontynentalny lot 815 z Sydney, zamiast do Los Angeles zawiódł Cię na maleńką wysepkę, której nie ma na żadnej mapie. Pamiętasz katastrofę. Rozglądasz się. Wokół Ciebie inni rozbitkowie. Ale było coś jeszcze… Gdybyś tylko mógł sobie przypomnieć…
Przygodowa gra akcji Lost, do zbudowania atmosfery pełnej nerwowego napięcia wykorzystuje wątki znane z kultowego serialu telewizyjnego. Jednocześnie wprowadza wiele nowości. Nowe są zagadki, tajemnice oraz…główny bohater - dotknięty amnezją Elliott Maslow. Dla fanów serialu gratką będą tu wiernie odwzorowane miejsca i sytuacje, znajomi bohaterowie oraz realny wpływ na ich los. Koniec z biernym siedzeniem przed telewizorem i czekaniem na rozwój wypadków! Miłośników sensacyjnych historii wciągnie duszna aura tajemnicy, mroczne sekrety przezierające spośród niedopowiedzeń i przebłysków pamięci… Dla entuzjastów intelektualnych łamigłówek nagrodą za mozolne złożenie układanki z szyfrów, labiryntów i zagadek będzie szokująca prawda o przeszłości głównego bohatera
Wymagania sprzętowe :
-Supported OS: Windows Vista /XP (only)
-Processor: 2.4 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon MP 2400+ (3.5 GHz Pentium 4/AMD Athlon or 2.5 GHz Core 2 Duo/Athlon 64 X2 recommended)
-RAM: 1 GB (2 GB recommended)
-Video Card: 128 MB DirectX 9.0c–compliant, Shader 3.0–enabled video card (256MB recommended) (see supported list)*
-Sound Card: DirectX 9.0c–compliant sound card
-DirectX Version: 9.0c (included on disc)
-DVD-ROM: 4x DVD-ROM drive
-Hard Drive Space:5 GB
*Supported Video Cards at Time of Release:
ATI RADEON X1300-1950 /HD 2000 series
NVIDIA GeForce 6600-6800 / 7 / 8 series
Wersja językowa :
-Polska kinowa (napisy)
Data Premiery:
- Świat: 28.02.2008r.
- Polska: 27.03.2008r. (dostępna w pre-orderze)
Lista osób oczekujących na premierę
-boskijaro
Zapraszam do dyskutowania o grze, logo dość słabe ale jeżeli ktoś ma pomysł na lepsze zawsze można zmienić :)

Dycu [ zbanowany QQuel ]
Gra niestety zapowiada się słabo, gameplay'e jakie do tej pory widziałem prezentują wręcz żałosny poziom... No ale cóż, nadzieja zawsze jest - Jednak specjalnie na to nie czekam : )

Johy [ Kind Of A Big Deal ]
Ja bardzo lubiłem serial, więc z gra wiąże pewne nadzieje :) Jednak czekam na jakieś demko bo w ciemno raczej nie kupię :P

boskijaro [ Senator ]
Mnie właśnie bardzo zaintrygował gameplay, od miesiąca mam zamówienie w [cenzura].pl w pre-orderze :) Jeszcze miesiąc :)

Dycu [ zbanowany QQuel ]
jaro - Gameplay wygląda jak połączenie średniej przygodówki z jeszcze bardziej średnią zręcznościówką. Poza tym za dużo "fabuły", żeby upchnąć Ją w kilkunastu godzinach gry : )
Czarny Lord [ Centurion ]
Ja tam sie juz doczekac dosłownie nie moge. Codzienne wchodze na oficjalna strone, na Gola, i szukam informacji. jestem maniakiem LOST-a więc dla mnie mysl o mozliwośći eksploracji wyspy zajmuje ostatnio całe dnie....
boskijaro [ Senator ]
Widze nie jestem sam :) juz sie nie moge doczekać premiery
Hawkman [ Konsul ]
Przeszedłem. Polecam :)
Grę przeszedłem jednym tchem, a to coś znaczy.
Gra nie jest bardzo dobra, dialogi są krótkie, grafika taka sobie, rozgrywka ani troche nie jest zróżnicowana, krótka na 5-6 godzin, głupie bugi, za dużo miesza w fabule serialu.
Więc zapytacie, dlaczego polecam ? Celem gier jest dobrze się bawić. A o własnie robiłem grając od 17 do 23, dobrze się bawiłem. Dlaczego to takie krótkie !?
blazerx [ knowledge is free ]
troche krotka ta zabawa o,O
boskijaro [ Senator ]
Można wiedzieć skąd miałeś? :)
Krótka powiadasz? Ja tam sie przyzwyczaiłem do krótkich gier dających masę zabawy :P
Czarny Lord [ Centurion ]
moze i ma, ale chyba co najwyżej na XBOX-a ...
Hawkman [ Konsul ]
Boskijaro--->
Hmm... Powiedzmy że mam swoje binarne źródła ;)
Grałem na X360
Czarny Lord [ Centurion ]
obejrzałem juz wszystko co sie da na interencie o tej grze, to niesprawiedliwe, premiera rego samego dnia , a X360 juz maja ... :(

TOA_ [ Pretorianin ]
pirat
Jim Raynor [ WeiGhTed CoMpaNioN CuBe ]
Lista osób oczekujących na premierę
-boskijaro
- Jim Raynor
Nie mam sporych oczekiwań wobec tej gry, jednak jestem fanem serialu. A to do czegoś zobowiązuje ;)
edit: Aha no i mógłbyś to logo troszkę zmienić. Zaraz spróbuje coś wykombinować :)
boskijaro [ Senator ]
Ja jednak przeczytałem troche negatywnych opini i anulowałem swój pre-order (na rzecz COD4 :) ) co nie zmienia faktu,że oczekuję na premierę, jako fan serialu.
Jim Raynor [ WeiGhTed CoMpaNioN CuBe ]
Zrobiłem coś takiego... Jeszcze trochę popracuję, ale na razie zmień.
edit: Napis przysłania gry-OnLine. Zaraz na imshacka wrzuce
Masz:
TOA_ [ Pretorianin ]
Hawkman - smieszne , ze gierka wyszla 23 a ty dzien pozniej juz przeszedles ,w ch** lecisz :) nikt ci nie zazdrosci , kazdy ma internet :)
Ostachh [ Pretorianin ]
no, no pierwsza recka w sieci i ocena niewiarygodnie wysoka :)
lepper_pl [ Konsul ]
Jestem ciekawy czy gierka pójdzie na 2,66ghz radeonie x600 128mb i 2gb ramu ?

Jim Raynor [ WeiGhTed CoMpaNioN CuBe ]
4/5. No, całkiem nieźle :)
TOA_ [ Pretorianin ]
sempron2500+ , 512 ddr , 7300gt i idelanie ,detalkimedium , 800x600, pozniej poczaje z rodzielkami
minus za to ze saveowac sie nie da , tylkotrzebaprzejsc ze tak powiem odcinek ,
niezle jest to ze jakrpzejdziemy ze tak powiem odcinek to potem po ladowaniu nastepnego jest PREVIOUSLY ON LOST :D
Ostachh [ Pretorianin ]
ech, ale w sieci pojawiło się też nieco więcej nieprzychylnych recek... np. tu już nie jest za pięknie , a po wpisaniu w guglach "via domus review" jest w sumie tylko gorzej...
boskijaro [ Senator ]
Wiec jak na razie wychodzi,że gra przeciętna. Poczekamy na wersje PC, może wtedy będzie można wykreować jaśniejszy obraz :)
TOA_ [ Pretorianin ]
gierka w 1024 ihi detale chodzi roznie , rz 12 , raz 30 ,dlatego wezme na medium bo roznica mala
TOA_ [ Pretorianin ]
i ostatni :)
gierka naprawde sweitna jak narazie , super sie gierzy ,ciekawe zadanka , ladnie sie prezentuje i nie wymagaarcy mocnego kompa ,co cieszy :)
TyTuSPL [ Ana Ivanovic Fan ]
Przez te screeny nabrałem większej ochoty na grę. ;)
TOA_ [ Pretorianin ]
naprawde gierka warta uwagi :) ciekawe co pozniej bedzie mozna treadowac ze Sawyerem :D
a i zapomnialem dodac , ze przy kazdym loadingu sa niby anegdotki roznych bohaterow serialu, przyklad pare postow wyzej :)

kkkkkkrystian [ Senator ]
TyTuSPL --> ja również :))
mam nadzieję że gra mi się spodoba, filmu nie oglądałem zbyt chętnie, ale chyba nie powinno być dużego znaczenia .. :P
Ostachh [ Pretorianin ]
No, ale nawet mimo tych przeciętnych recek, jak na wielkiego fana przystało, preorderek na wersję PS3 złożony, kurier ruszy w piątek ;). Jak dojdzie to się wam trochę wyżalę na jej temat...
TOA_ [ Pretorianin ]
moim zdaniem na ps3 bedzie lepiej wygladac

Wiewiórk [ Szyszka Pospolita ]
ja także czekam w niecierpliwości na grę :) od miesiąca już mam zamówioną :)
se(x)bul_ [ Legionista ]
juzzaczalem czwarty "odcinek" , gierka swietan , gdy nadciaga dym musimy sie chowac miedzy drzewa bambusowe jakby :)
rafaleon 2.2 [ Poseł ]
Jutro na IGN ma się pojawić recenzja tej gry.Z nieoficjalnych przecieków można sie spodziewać oceny rzędu 5-6/10.
Podobno dla osób które nigdy nie widziały serialu ta gra nie będzie miała najmniejszego sensu.Dobitnym przykładem ma być tu osoba Sun która w pierwszych odcinkach w grze mówiła tylko po koreańsku a w czwartym lub piątym epizodzie zaczęła nagle mówić płyną angielszczyzną.
W grze nie ma żadnych wyjaśnień do tego co się dzieje, podobno nawet nie wiadomo o co dokładnie chodzi w gameplayu...
NewGravedigger [ spokooj grabarza ]
a czego się spodziewaliście od czegoś, co odcina kupony od popularności?

Pilotiusz [ Pretorianin ]
kkkkkkrystian --> nie jestem do konca przekonany, serial ogladalem chetnie, gra natomiast nudzi.... a skoro ilm nie byl ciekawy dla ciebie, to nie sadze zeby ci sie gra spodobala...
przecietna do granic

rafaleon 2.2 [ Poseł ]
Tak jak pisałem, gra otrzymała ocenę 5.5/10.
jujuju [ Legionista ]
Gra do niczegoo... Nie polecam...
Ostachh [ Pretorianin ]
(grałem na PS3) Oprawa A/V to największe plusy gry. Muzyka z serialu buduje klimat, a wirtualna dżungla, powiem szczerze, jest jedną z najładniejszych ostatnio wydanych.
Za to gameplay to już generalnie bardzo eee... dziwny? Na swój sposób wyjątkowy - nie ma tutaj elementów zręcznościowych, nie ma strzelanin (choć można zdobyć pistolet), nie ma za wiele łamigłówek, nie musimy przeprowadzać czegoś a'la śledztwa żeby przejść dalej (nie pozwalają na to baaardzo mało rozbudowane dialogi), Lost skupia się TYLKO I WYŁĄCZNIE na eksploracji. Najbliżej mu do interaktywnego filmu.
Nie podoba mi się natomiast interakcja z innymi rozbitkami. Nie można z nimi wejść w dyskusję na jakiś temat, mamy tylko do wyboru parę opcji, na które dana postać zwykle odpowiada strasznie lakonicznie. Czasem też są zupełnie niezrozumiałe opcje, wyjęte z podtekstu... Ogólnie bohaterowie zachowują się bardzo nienaturalnie i są w ogóle nieprzekonujący... Pełno jest też jakiś dziwactw (Charlie próbujący nam sprzedać broń? WTF?!)
Niby nad fabułą czuwali twórcy serialu ale... sam wątek naszego rozbitka jest całkiem przyzwoity (dowiemy się to i owo czego w filmie nie znaleźliśmy, aczkolwiek nawet dla największego fana Lost są to infromacje co najwyżej średnio interesujące...). Za to fatalnie wplątano go w to co działo się w serialu. Wszystko dzieje się w złej kolejności, część wątków zupełnie pominięto. Na szczęści udało się przynajmniej zachować ten lostowy mroczny klimacik. Cieszą też ładnie odwzorowane miejscówki, jak przednio część samolotu pośrodku dżungli, czy czarna skała.
Warto też odnotować, że mimo zapowiedzi, że będzie mógł w to pograć każdy - nie wyszło. Jeżeli nie znałeś serialu, zgubisz się grze, a nawet jak jakoś wytrwasz, to mimo iż będzie ci się wydawać że wiesz wszystko - nie będziesz wiedział nawet połowy.
Mimo tych wszystkich wad, Lost nie jest jednak aż tak zły jakby mógł być. Były takie momenty gdy wsiąkałem w grę, jak woda w gąbkę.
Taven [ Generaďż˝ ]
Póki co w miarę sympatyczne offshoty z serialu, ale grą bym tego nie nazwał. Za to po łapach powinna dostać ekipa optymalizująca wersję pecetową, bo obecnie największą zmienną, która ma wpływ na framerate ma nie klasa sprzętu, ale jego rodzaj - od problemów z wczesnymi dualcore'ami od Intela już w Necie huczy (a - jakby inaczej! - posiadam taki), a wykorzystywanie VRAMU woła o pomstę do nieba.
Launcher sugeruje very high, wysoką rozdziałkę i spokojny sen - a jadę na medium w 1024 i nadal nie jestem usatysfakcjonowany.