GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

LOST:Via Domus | Część 1

23.02.2008
16:29
smile
[1]

boskijaro [ Senator ]

LOST:Via Domus | Część 1

Witajcie w wątku poświęconym grze LOST:Via Domus :)

Opis gry:

Międzykontynentalny lot 815 z Sydney, zamiast do Los Angeles zawiódł Cię na maleńką wysepkę, której nie ma na żadnej mapie. Pamiętasz katastrofę. Rozglądasz się. Wokół Ciebie inni rozbitkowie. Ale było coś jeszcze… Gdybyś tylko mógł sobie przypomnieć…

Przygodowa gra akcji Lost, do zbudowania atmosfery pełnej nerwowego napięcia wykorzystuje wątki znane z kultowego serialu telewizyjnego. Jednocześnie wprowadza wiele nowości. Nowe są zagadki, tajemnice oraz…główny bohater - dotknięty amnezją Elliott Maslow. Dla fanów serialu gratką będą tu wiernie odwzorowane miejsca i sytuacje, znajomi bohaterowie oraz realny wpływ na ich los. Koniec z biernym siedzeniem przed telewizorem i czekaniem na rozwój wypadków! Miłośników sensacyjnych historii wciągnie duszna aura tajemnicy, mroczne sekrety przezierające spośród niedopowiedzeń i przebłysków pamięci… Dla entuzjastów intelektualnych łamigłówek nagrodą za mozolne złożenie układanki z szyfrów, labiryntów i zagadek będzie szokująca prawda o przeszłości głównego bohatera


Wymagania sprzętowe :

-Supported OS: Windows Vista /XP (only)
-Processor: 2.4 GHz Intel Pentium 4 or AMD Athlon MP 2400+ (3.5 GHz Pentium 4/AMD Athlon or 2.5 GHz Core 2 Duo/Athlon 64 X2 recommended)
-RAM: 1 GB (2 GB recommended)
-Video Card: 128 MB DirectX 9.0c–compliant, Shader 3.0–enabled video card (256MB recommended) (see supported list)*
-Sound Card: DirectX 9.0c–compliant sound card
-DirectX Version: 9.0c (included on disc)
-DVD-ROM: 4x DVD-ROM drive
-Hard Drive Space:5 GB

*Supported Video Cards at Time of Release:
ATI RADEON X1300-1950 /HD 2000 series
NVIDIA GeForce 6600-6800 / 7 / 8 series

Wersja językowa :
-Polska kinowa (napisy)

Data Premiery:
- Świat: 28.02.2008r.
- Polska: 27.03.2008r. (dostępna w pre-orderze)

Lista osób oczekujących na premierę
-boskijaro

Zapraszam do dyskutowania o grze, logo dość słabe ale jeżeli ktoś ma pomysł na lepsze zawsze można zmienić :)

23.02.2008
16:56
smile
[2]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

Gra niestety zapowiada się słabo, gameplay'e jakie do tej pory widziałem prezentują wręcz żałosny poziom... No ale cóż, nadzieja zawsze jest - Jednak specjalnie na to nie czekam : )

23.02.2008
17:05
smile
[3]

Johy [ Kind Of A Big Deal ]

Ja bardzo lubiłem serial, więc z gra wiąże pewne nadzieje :) Jednak czekam na jakieś demko bo w ciemno raczej nie kupię :P

23.02.2008
17:08
smile
[4]

boskijaro [ Senator ]

Mnie właśnie bardzo zaintrygował gameplay, od miesiąca mam zamówienie w [cenzura].pl w pre-orderze :) Jeszcze miesiąc :)

23.02.2008
17:22
smile
[5]

Dycu [ zbanowany QQuel ]

jaro - Gameplay wygląda jak połączenie średniej przygodówki z jeszcze bardziej średnią zręcznościówką. Poza tym za dużo "fabuły", żeby upchnąć Ją w kilkunastu godzinach gry : )

23.02.2008
18:19
[6]

Czarny Lord [ Centurion ]

Ja tam sie juz doczekac dosłownie nie moge. Codzienne wchodze na oficjalna strone, na Gola, i szukam informacji. jestem maniakiem LOST-a więc dla mnie mysl o mozliwośći eksploracji wyspy zajmuje ostatnio całe dnie....

23.02.2008
23:23
[7]

boskijaro [ Senator ]

Widze nie jestem sam :) juz sie nie moge doczekać premiery

24.02.2008
05:17
[8]

Hawkman [ Konsul ]

Przeszedłem. Polecam :)
Grę przeszedłem jednym tchem, a to coś znaczy.
Gra nie jest bardzo dobra, dialogi są krótkie, grafika taka sobie, rozgrywka ani troche nie jest zróżnicowana, krótka na 5-6 godzin, głupie bugi, za dużo miesza w fabule serialu.

Więc zapytacie, dlaczego polecam ? Celem gier jest dobrze się bawić. A o własnie robiłem grając od 17 do 23, dobrze się bawiłem. Dlaczego to takie krótkie !?

24.02.2008
06:00
[9]

blazerx [ knowledge is free ]

troche krotka ta zabawa o,O

24.02.2008
09:35
[10]

boskijaro [ Senator ]

Można wiedzieć skąd miałeś? :)

Krótka powiadasz? Ja tam sie przyzwyczaiłem do krótkich gier dających masę zabawy :P

24.02.2008
10:27
[11]

Czarny Lord [ Centurion ]

moze i ma, ale chyba co najwyżej na XBOX-a ...

24.02.2008
14:08
[12]

Hawkman [ Konsul ]

Boskijaro--->
Hmm... Powiedzmy że mam swoje binarne źródła ;)
Grałem na X360

24.02.2008
16:46
[13]

Czarny Lord [ Centurion ]

obejrzałem juz wszystko co sie da na interencie o tej grze, to niesprawiedliwe, premiera rego samego dnia , a X360 juz maja ... :(

24.02.2008
16:48
smile
[14]

TOA_ [ Pretorianin ]

pirat

24.02.2008
16:49
[15]

Jim Raynor [ WeiGhTed CoMpaNioN CuBe ]

Lista osób oczekujących na premierę
-boskijaro
- Jim Raynor


Nie mam sporych oczekiwań wobec tej gry, jednak jestem fanem serialu. A to do czegoś zobowiązuje ;)

edit: Aha no i mógłbyś to logo troszkę zmienić. Zaraz spróbuje coś wykombinować :)

24.02.2008
17:15
[16]

boskijaro [ Senator ]

Ja jednak przeczytałem troche negatywnych opini i anulowałem swój pre-order (na rzecz COD4 :) ) co nie zmienia faktu,że oczekuję na premierę, jako fan serialu.

24.02.2008
17:23
[17]

Jim Raynor [ WeiGhTed CoMpaNioN CuBe ]

Zrobiłem coś takiego... Jeszcze trochę popracuję, ale na razie zmień.

edit: Napis przysłania gry-OnLine. Zaraz na imshacka wrzuce


Masz:


LOST:Via Domus | Część 1 - Jim Raynor
25.02.2008
13:23
[18]

TOA_ [ Pretorianin ]

Hawkman - smieszne , ze gierka wyszla 23 a ty dzien pozniej juz przeszedles ,w ch** lecisz :) nikt ci nie zazdrosci , kazdy ma internet :)

25.02.2008
21:28
[19]

Ostachh [ Pretorianin ]

no, no pierwsza recka w sieci i ocena niewiarygodnie wysoka :)

25.02.2008
21:32
[20]

lepper_pl [ Konsul ]

Jestem ciekawy czy gierka pójdzie na 2,66ghz radeonie x600 128mb i 2gb ramu ?

25.02.2008
21:34
smile
[21]

Jim Raynor [ WeiGhTed CoMpaNioN CuBe ]

4/5. No, całkiem nieźle :)

27.02.2008
21:51
[22]

TOA_ [ Pretorianin ]

sempron2500+ , 512 ddr , 7300gt i idelanie ,detalkimedium , 800x600, pozniej poczaje z rodzielkami

minus za to ze saveowac sie nie da , tylkotrzebaprzejsc ze tak powiem odcinek ,


niezle jest to ze jakrpzejdziemy ze tak powiem odcinek to potem po ladowaniu nastepnego jest PREVIOUSLY ON LOST :D

27.02.2008
21:54
[23]

Ostachh [ Pretorianin ]

ech, ale w sieci pojawiło się też nieco więcej nieprzychylnych recek... np. tu już nie jest za pięknie , a po wpisaniu w guglach "via domus review" jest w sumie tylko gorzej...

27.02.2008
21:59
[24]

boskijaro [ Senator ]

Wiec jak na razie wychodzi,że gra przeciętna. Poczekamy na wersje PC, może wtedy będzie można wykreować jaśniejszy obraz :)

27.02.2008
21:59
[25]

TOA_ [ Pretorianin ]

macie pare screenow , teraz 1024 idetale high


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:00
[26]

TOA_ [ Pretorianin ]

next

loading interaktywny , fale i chmurki sie ruszjaa :)


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:00
[27]

TOA_ [ Pretorianin ]

a oto my :D


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:01
[28]

TOA_ [ Pretorianin ]

nie moglo zabraknac i logo :D


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:01
[29]

TOA_ [ Pretorianin ]

juz gramy :)


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:01
[30]

TOA_ [ Pretorianin ]

gierka w 1024 ihi detale chodzi roznie , rz 12 , raz 30 ,dlatego wezme na medium bo roznica mala


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:02
[31]

TOA_ [ Pretorianin ]


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:02
[32]

TOA_ [ Pretorianin ]

i ostatni :)

gierka naprawde sweitna jak narazie , super sie gierzy ,ciekawe zadanka , ladnie sie prezentuje i nie wymagaarcy mocnego kompa ,co cieszy :)


LOST:Via Domus | Część 1 - TOA_
27.02.2008
22:02
[33]

TyTuSPL [ Ana Ivanovic Fan ]

Przez te screeny nabrałem większej ochoty na grę. ;)

27.02.2008
22:04
[34]

TOA_ [ Pretorianin ]

naprawde gierka warta uwagi :) ciekawe co pozniej bedzie mozna treadowac ze Sawyerem :D

a i zapomnialem dodac , ze przy kazdym loadingu sa niby anegdotki roznych bohaterow serialu, przyklad pare postow wyzej :)

27.02.2008
22:07
smile
[35]

kkkkkkrystian [ Senator ]

TyTuSPL --> ja również :))
mam nadzieję że gra mi się spodoba, filmu nie oglądałem zbyt chętnie, ale chyba nie powinno być dużego znaczenia .. :P

27.02.2008
22:28
[36]

Ostachh [ Pretorianin ]

No, ale nawet mimo tych przeciętnych recek, jak na wielkiego fana przystało, preorderek na wersję PS3 złożony, kurier ruszy w piątek ;). Jak dojdzie to się wam trochę wyżalę na jej temat...

27.02.2008
22:29
[37]

TOA_ [ Pretorianin ]

moim zdaniem na ps3 bedzie lepiej wygladac

27.02.2008
22:50
smile
[38]

Wiewiórk [ Szyszka Pospolita ]

ja także czekam w niecierpliwości na grę :) od miesiąca już mam zamówioną :)

28.02.2008
22:50
[39]

se(x)bul_ [ Legionista ]

juzzaczalem czwarty "odcinek" , gierka swietan , gdy nadciaga dym musimy sie chowac miedzy drzewa bambusowe jakby :)

29.02.2008
00:19
[40]

rafaleon 2.2 [ Poseł ]

Jutro na IGN ma się pojawić recenzja tej gry.Z nieoficjalnych przecieków można sie spodziewać oceny rzędu 5-6/10.

Podobno dla osób które nigdy nie widziały serialu ta gra nie będzie miała najmniejszego sensu.Dobitnym przykładem ma być tu osoba Sun która w pierwszych odcinkach w grze mówiła tylko po koreańsku a w czwartym lub piątym epizodzie zaczęła nagle mówić płyną angielszczyzną.

W grze nie ma żadnych wyjaśnień do tego co się dzieje, podobno nawet nie wiadomo o co dokładnie chodzi w gameplayu...

29.02.2008
01:10
[41]

NewGravedigger [ spokooj grabarza ]

a czego się spodziewaliście od czegoś, co odcina kupony od popularności?

29.02.2008
01:30
smile
[42]

Pilotiusz [ Pretorianin ]

kkkkkkrystian --> nie jestem do konca przekonany, serial ogladalem chetnie, gra natomiast nudzi.... a skoro ilm nie byl ciekawy dla ciebie, to nie sadze zeby ci sie gra spodobala...

przecietna do granic

29.02.2008
15:02
smile
[43]

rafaleon 2.2 [ Poseł ]

Tak jak pisałem, gra otrzymała ocenę 5.5/10.

29.02.2008
15:04
[44]

jujuju [ Legionista ]

Gra do niczegoo... Nie polecam...

01.03.2008
17:01
[45]

Ostachh [ Pretorianin ]

(grałem na PS3) Oprawa A/V to największe plusy gry. Muzyka z serialu buduje klimat, a wirtualna dżungla, powiem szczerze, jest jedną z najładniejszych ostatnio wydanych.
Za to gameplay to już generalnie bardzo eee... dziwny? Na swój sposób wyjątkowy - nie ma tutaj elementów zręcznościowych, nie ma strzelanin (choć można zdobyć pistolet), nie ma za wiele łamigłówek, nie musimy przeprowadzać czegoś a'la śledztwa żeby przejść dalej (nie pozwalają na to baaardzo mało rozbudowane dialogi), Lost skupia się TYLKO I WYŁĄCZNIE na eksploracji. Najbliżej mu do interaktywnego filmu.
Nie podoba mi się natomiast interakcja z innymi rozbitkami. Nie można z nimi wejść w dyskusję na jakiś temat, mamy tylko do wyboru parę opcji, na które dana postać zwykle odpowiada strasznie lakonicznie. Czasem też są zupełnie niezrozumiałe opcje, wyjęte z podtekstu... Ogólnie bohaterowie zachowują się bardzo nienaturalnie i są w ogóle nieprzekonujący... Pełno jest też jakiś dziwactw (Charlie próbujący nam sprzedać broń? WTF?!)
Niby nad fabułą czuwali twórcy serialu ale... sam wątek naszego rozbitka jest całkiem przyzwoity (dowiemy się to i owo czego w filmie nie znaleźliśmy, aczkolwiek nawet dla największego fana Lost są to infromacje co najwyżej średnio interesujące...). Za to fatalnie wplątano go w to co działo się w serialu. Wszystko dzieje się w złej kolejności, część wątków zupełnie pominięto. Na szczęści udało się przynajmniej zachować ten lostowy mroczny klimacik. Cieszą też ładnie odwzorowane miejscówki, jak przednio część samolotu pośrodku dżungli, czy czarna skała.
Warto też odnotować, że mimo zapowiedzi, że będzie mógł w to pograć każdy - nie wyszło. Jeżeli nie znałeś serialu, zgubisz się grze, a nawet jak jakoś wytrwasz, to mimo iż będzie ci się wydawać że wiesz wszystko - nie będziesz wiedział nawet połowy.

Mimo tych wszystkich wad, Lost nie jest jednak aż tak zły jakby mógł być. Były takie momenty gdy wsiąkałem w grę, jak woda w gąbkę.

01.03.2008
18:21
[46]

Taven [ Generaďż˝ ]

Póki co w miarę sympatyczne offshoty z serialu, ale grą bym tego nie nazwał. Za to po łapach powinna dostać ekipa optymalizująca wersję pecetową, bo obecnie największą zmienną, która ma wpływ na framerate ma nie klasa sprzętu, ale jego rodzaj - od problemów z wczesnymi dualcore'ami od Intela już w Necie huczy (a - jakby inaczej! - posiadam taki), a wykorzystywanie VRAMU woła o pomstę do nieba.

Launcher sugeruje very high, wysoką rozdziałkę i spokojny sen - a jadę na medium w 1024 i nadal nie jestem usatysfakcjonowany.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.