Bloohder [ Krzyżowiec ]
GeForce 8500 - warto?
Mam zamiar w najbliższym czasie kupić sobie nową kartę "radzącą" sobie w nowszych produkcjach. I tu jest moje pytanie - jaką kartę polecilibyście w granicach do 300 PLN?
Natknąłem się na GF 8500, która jest tania i obsługuje dodatkowo DX 10, ale nie wiem jak radzi sobie w praktyce. Byłbym bardzo wdzięczny za opinie o tej karcie. ;]
A, i jeszcze czy mając taki sprzęt:
GF 7300 GT
AMD Athlon 64 3200+
no-name 1Gb RAM
Gigabyte GA-K8NF
Zasilacz 300W
...musiałbym razem z kartą kupić lepszy zasilacz? ^^
matisek14 [ Tak tak, to ja... ]
Na pewno nie tą, ta karta nadaje sie jedynie do oglądania filmów.
Bloohder [ Krzyżowiec ]
Mhm, a opłaci się kupować coś starszego jak np. 7900?
Aceofbase [ El Mariachi ]
ta karta jest slabsza wydajnosciowo od Twej obecnej, takze niesadze by byl to przesadnie rozsadny zakup ;]
do ok. 300 zl to sadze, iz 7600 GT (badz tez 2600 XT jezeli jestesmy zwolennikami ati) byloby niezgorsza propozycja
matisek14 [ Tak tak, to ja... ]
Na pewno, zresztą sam zobacz:
A masz PCI-E czy AGP?
Bloohder [ Krzyżowiec ]
PCI-E
Jak tak na Komputroniku patrzę to mało jest kart z serii 7, a to co jest to jeszcze AGP xP
Mac94 [ TF2 Player ]
Za 300 to chyba jaki 8600GT.
Aceofbase [ El Mariachi ]
powiem Ci tak szczerze od serca, iz na Twoim miejscu to poczekalbym jeszcze troche czasu z odmlodzeniem swego sprzetu do chwili podwojenia swych funduszy, za 600 zlociszy zazwyczaj zawsze juz mozna dorwac dobre konstrukcje (obecnie bylyby to 8800 GS i 3850 respectively) - przynajmniej ja juz paru ladnych latek takowa strategie wobec kart graf. stosuje i uwazam, iz zle na tym jak dotychczas nie wyszedlem
TajemniczyDonPedro [ Generaďż˝ ]
Jeśli już masz coś kupywać za tą cenę to może X1950Pro ?
Pare zł drożej ale napewno ta karta jest lepszą alternatywą do 8500.
PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
Najlepszym wyborem w tej cenie jest GF8600GT.
Jest silniejszy od 7900GS i Radeona X1950GT. Wersji Pro, jednak ustępuje.
sebekg [ Senator ]
ja mam 8600gt i powiem ze w dx9 jest super ale juz crisis na 1,8ghz procku sie tnie, w dx10 raczej nie bedzie super chodzic wiec zapomnij o dx10,
jezeli juz chcesz brac to od 7900 w zwyz zeby nie zalowac, ati 1950 jest ciekawy musze przyznac
Bloohder [ Krzyżowiec ]
8600GT kuszący jest, ale jak bym go kupił zapewne trzeba będzie kupić nowy zasilacz?
Conath [ Senator ]
niekoniecznie, 8600gt nie ma dodatkowych wejsc do zasilania, a jesli ten 300w jest markowy to powinno dac rade. a jak nie markowy to i tak bys musial wymienic:D
ale najlepiej faktycznie bedzie dozbierac do np. radka 3850 ( )
kastore [ Troll Slayer ]
Miałem podobny sprzęt z 7300 i zmieniłem teraz na 8600 GT, jestem zadowolony. Wszystko działa ok. Zalecam tylko przy tej płycie GA zmiane karty na nie-GA, Palit, Galaxy albo eVGA. Koniecznie z DDR3. Aha i żadnych silentów, tylko wentylator z dobrym radiatorem.
<- tą mam teraz
PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
A jakiej firmy masz zasilacz?
Nie moc jest najważniejsza, ale producent.
Bloohder [ Krzyżowiec ]
Zasilacz to jakiś no-name, więc wnioskuję, że wymiana jest konieczna ^^ 350 Chiefteca wystarczy?
Pagon [ Pretorianin ]
Ja mam Geaforce 8500 GT 512mb kosztuje trochę więcej. Bardzo dobrze mi się sprawuje. Nawet Crysis chodzi mi na Medium przy rozdziałce 1440x900
PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]
Tak, ten Chieftec powinien wystarczyć.

Bloohder [ Krzyżowiec ]
Dzięki za porady.
Twardy12 [ The Island Awaits You ]
ja bym już wolał dodać troszkę i kupić 8600 GT :]
mefek [ Generaďż˝ ]
8600GT sonic+