GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

GeForce 8500 - warto?

17.02.2008
18:53
[1]

Bloohder [ Krzyżowiec ]

GeForce 8500 - warto?

Mam zamiar w najbliższym czasie kupić sobie nową kartę "radzącą" sobie w nowszych produkcjach. I tu jest moje pytanie - jaką kartę polecilibyście w granicach do 300 PLN?

Natknąłem się na GF 8500, która jest tania i obsługuje dodatkowo DX 10, ale nie wiem jak radzi sobie w praktyce. Byłbym bardzo wdzięczny za opinie o tej karcie. ;]

A, i jeszcze czy mając taki sprzęt:
GF 7300 GT
AMD Athlon 64 3200+
no-name 1Gb RAM
Gigabyte GA-K8NF
Zasilacz 300W

...musiałbym razem z kartą kupić lepszy zasilacz? ^^

17.02.2008
18:54
[2]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Na pewno nie tą, ta karta nadaje sie jedynie do oglądania filmów.

17.02.2008
18:57
[3]

Bloohder [ Krzyżowiec ]

Mhm, a opłaci się kupować coś starszego jak np. 7900?

17.02.2008
18:58
[4]

Aceofbase [ El Mariachi ]

ta karta jest slabsza wydajnosciowo od Twej obecnej, takze niesadze by byl to przesadnie rozsadny zakup ;]

do ok. 300 zl to sadze, iz 7600 GT (badz tez 2600 XT jezeli jestesmy zwolennikami ati) byloby niezgorsza propozycja

17.02.2008
18:58
[5]

matisek14 [ Tak tak, to ja... ]

Na pewno, zresztą sam zobacz:

A masz PCI-E czy AGP?

17.02.2008
19:03
[6]

Bloohder [ Krzyżowiec ]

PCI-E

Jak tak na Komputroniku patrzę to mało jest kart z serii 7, a to co jest to jeszcze AGP xP

17.02.2008
19:14
[7]

Mac94 [ TF2 Player ]

Za 300 to chyba jaki 8600GT.

17.02.2008
19:14
[8]

Aceofbase [ El Mariachi ]

powiem Ci tak szczerze od serca, iz na Twoim miejscu to poczekalbym jeszcze troche czasu z odmlodzeniem swego sprzetu do chwili podwojenia swych funduszy, za 600 zlociszy zazwyczaj zawsze juz mozna dorwac dobre konstrukcje (obecnie bylyby to 8800 GS i 3850 respectively) - przynajmniej ja juz paru ladnych latek takowa strategie wobec kart graf. stosuje i uwazam, iz zle na tym jak dotychczas nie wyszedlem

17.02.2008
19:27
[9]

TajemniczyDonPedro [ Generaďż˝ ]

Jeśli już masz coś kupywać za tą cenę to może X1950Pro ?


Pare zł drożej ale napewno ta karta jest lepszą alternatywą do 8500.

17.02.2008
19:43
[10]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

Najlepszym wyborem w tej cenie jest GF8600GT.
Jest silniejszy od 7900GS i Radeona X1950GT. Wersji Pro, jednak ustępuje.

17.02.2008
19:56
[11]

sebekg [ Senator ]

ja mam 8600gt i powiem ze w dx9 jest super ale juz crisis na 1,8ghz procku sie tnie, w dx10 raczej nie bedzie super chodzic wiec zapomnij o dx10,

jezeli juz chcesz brac to od 7900 w zwyz zeby nie zalowac, ati 1950 jest ciekawy musze przyznac

17.02.2008
20:11
[12]

Bloohder [ Krzyżowiec ]

8600GT kuszący jest, ale jak bym go kupił zapewne trzeba będzie kupić nowy zasilacz?

17.02.2008
20:36
[13]

Conath [ Senator ]

niekoniecznie, 8600gt nie ma dodatkowych wejsc do zasilania, a jesli ten 300w jest markowy to powinno dac rade. a jak nie markowy to i tak bys musial wymienic:D
ale najlepiej faktycznie bedzie dozbierac do np. radka 3850 ( )

17.02.2008
20:43
[14]

kastore [ Troll Slayer ]

Miałem podobny sprzęt z 7300 i zmieniłem teraz na 8600 GT, jestem zadowolony. Wszystko działa ok. Zalecam tylko przy tej płycie GA zmiane karty na nie-GA, Palit, Galaxy albo eVGA. Koniecznie z DDR3. Aha i żadnych silentów, tylko wentylator z dobrym radiatorem.






<- tą mam teraz

17.02.2008
21:04
[15]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

A jakiej firmy masz zasilacz?
Nie moc jest najważniejsza, ale producent.

17.02.2008
22:10
[16]

Bloohder [ Krzyżowiec ]

Zasilacz to jakiś no-name, więc wnioskuję, że wymiana jest konieczna ^^ 350 Chiefteca wystarczy?

17.02.2008
22:25
[17]

Pagon [ Pretorianin ]

Ja mam Geaforce 8500 GT 512mb kosztuje trochę więcej. Bardzo dobrze mi się sprawuje. Nawet Crysis chodzi mi na Medium przy rozdziałce 1440x900

17.02.2008
22:49
[18]

PrzemoDZ [ Veni, Vidi, Vici ]

Tak, ten Chieftec powinien wystarczyć.

17.02.2008
22:51
smile
[19]

Bloohder [ Krzyżowiec ]

Dzięki za porady.

17.02.2008
22:53
[20]

Twardy12 [ The Island Awaits You ]

ja bym już wolał dodać troszkę i kupić 8600 GT :]

03.03.2008
16:18
[21]

mefek [ Generaďż˝ ]

8600GT sonic+

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.