
Cokole_obecny [ Pretorianin ]
Zasilacz zbyt głośny
Posiadam ten zasilacz co sygnaturce. Jest on trochę głośny więc postanowiłem kupic do niego cichszy wentyl. Przez przypadek znalazłem prawie nowego wentyla taki sam jak ten
Nie będzie zbyt gorąco jak puszcze go na 10v.
I jeszcze jedno, bo wentyl od zasiłki jest podpięty bezposrednio do niej. Jak mam wymontować stary wentyl. Mogę wyrwać ten kabel.
Cokole_obecny [ Pretorianin ]
up

Cokole_obecny [ Pretorianin ]
Niestety okazało sie, że a obudowie zasiłki mam plomby. Co w takim razie wyciszy zasilacz. Może takie cuś:
domin12 [ ^oFrago^=Lolindir ]
plomby masz to je zerwij chyba, że zasilacz jet na gwarancji to oddaj go do servisu:))
jeśli gwarancji nie ma to zerwij plomby wpuść trochę oliwy (do smażenia Kujawski itp.) do wiatraczka może sucho tam jest i stad te odgłosy:))
jeśli to zaś nie pomoże hmm... jeśli masz kasę to kup nowy zasilacz jakiegoś Fortrona, Tagana, Chiefteca te marki sa na prawdę PRO.
bo szkoda kasy na ten wiatraczek. No wiesz jak chcesz możesz go kupić i zobaczyć może to pomoże ale jeśli zasilacz ci padnie to i z reszta podzespołów może być kiepsko;/
Joshua1990 [ Konsul ]
ale chiefteci są raczej głośne:) jesli coś cichego to naprzyklad seasonic, czy corsair. No chyba, że Cię nowy zasilacz nie interesuje w ogóle
KANTAR1 [ Symulator Interfejsu ]
Ja mam zasilacz Chieftec 560W i nie jest jakoś szczególnie głośny.
Joshua1990 [ Konsul ]
A ile czasu go masz?

Widzący [ Legend ]
domin12-> człowieku co ty proponujesz! Olej "Kujawski" i tym podobne mają jedną wspólną cechę , wysychają tak jak pokost (który zreszta robi się z oleju). To najlepsza droga do zatarcia wentylatora na twardo.

Gromb [ Generaďż˝ ]
WD-40 smaruje wszystko i nie wchodzi w reakcje z większością tworzyw
wysiak [ Generaďż˝ ]
WD40 to akurat srodek czyszczacy, sluzacy wlasnie do wyplukiwania smarow i olejow. Do wiatraczkow jest jedna najsensowniejsza opcja - olej do maszyn do szycia.
KANTAR1 [ Symulator Interfejsu ]
Joshua -----> Tydzień. Czemu pytasz? Po kilku miesiącach będzie pracował głośniej?

Cokole_obecny [ Pretorianin ]
Dobra, powiem tak zasilacz mam od 3 miesiecy wiec wymiana odpada, chyba żeby był cich, dobry i do 70zł :)))). Ogólnie niechciałbym ruszać zasilacza więc może jakieś wyciszenie obudowy całkowite, np.
jakieś maty
kołki gumowe pod wentyl w zasilaczu