alpha_omega [ Senator ]
Cała prawdą o obecnym MSZ
Filmu nie oglądałem, ale nie sądzę, ażeby dokument - nawet nieszczególnie dobry - był na tyle karygodny, ażeby go zdejmować. Jeśli nie ma środków na inną produkcję, to lepsze to, niż nic. Szczególnie w sytuacji, w której coraz częściej usiłuje się zrzucać winę za Holocaust na Polaków.
Jak dla mnie - zupełnie spaczona decyzja bezmyślnych błaznów. Małe szanse, ażeby obejrzenie filmu zmusiłoby mnie do odwołania tego co powiedziałem.
Vader [ Legend ]
Mają rację. Złą produkcją można więcej zepsuć, niż naprawić. Jak już coś robić - to dobrze, albo wcale.
Edit: z drugiej strony.... może coś takiego powinno być ocenione przez ekspertów ds kinematografii, a nie msz.
alpha_omega [ Senator ]
Vader ----------->
Złą produkcją czyli jaką? Obrażającą kogoś, ośmieszającą temat, czy taką, która nie przypadła do gustu osobom, które nie lubią Fotygi? Skoro film jest taki zły, to dlaczego przezornie usunięto go z polskiego serwera msz? Żeby nikt nie mógł się przekonać osobiście? Bo chyba rzesze cudzoziemców nie siedziały na stronie MSZ-tu i nie ściągały tego filmu, co dla ich dobra wymusiło jego usunięcie.
Kwestia jest oczywista - jeśli to nie zupełne dno obrażające np. przy okazji Żydów czy kogokolwiek, to lepszy taki film, niż żaden. A już z całą pewnością nie powinno się go z polskich serwerów usuwać. Zresztą jeśli wierzyć artykułowi, to nie wszyscy mają o tym filmie złe zdanie - tylko oficjalni przedstawiciele.
Vader [ Legend ]
Hmmm. rzeczywiscie, podejrzane.
Wonski [ Hebrew Hammer ]
Czyli mafia drogiego bronisława działa...
Vader [ Legend ]
Działa działa. Właśnie przejeli echelon.
alpha_omega [ Senator ]
No i temat zniknął z pierwszej strony onetu - kiedy zazwyczaj tak popularne forumowo tematy wiszą i wiszą i zniknąć nie chcą. Widać za bardzo wszyscy jechali po MSZ-cie i za dużo też hołoty się tam zebrało (sporo chamskich haseł), chociaż to ostatnie jest dość zwyczajne na onecie.
albz74 [ Legend ]
alpha - teoria spisku ?
kiowas [ Legend ]
Wonski ---> czyli twierdzisz, ze żydowski reporezentant przedstawia opinię swojego narodu na wojenną wersję wydarzeń? Wstydź się Wonski swojego antypolonizmu!
alpha ---> to już CAŁA prawda? A podziewałem się czegoś więcej.
alpha_omega [ Senator ]
albz74 ------------->
Teoria spisku to by była, jakbym zaczął podejrzewać ingerencję loży masońskiej, a nie sugerować tak oczywiste decyzje i tak prawdopodobne. Z onetu natomiast zniknął najprawdopodobniej z tego powodu, że zbyt dużo osób jechało po MSZ, a nikomu się nie chce tego moderować, bo jak wisi na 1-szej stronie to w takich tematach jest kilkadziesiąt postów na minutę i co drugi do usunięcia.
To, że usunięto film na podstawie decyzji paru znawców kina (sic!) z MSZ jest samo w sobie skandaliczne. Mówienie o tym, że powodem są wartości artystyczne (w dokumencie) jest już nie tylko skandaliczne, ale całkowicie żałosne.
A usunięto go, a nie jedynie wstrzymano decyzję o przesłaniu do placówek dyplomatycznych, bo zapewne nie ma żadnych przekonujących racji za taką decyzją - i o tym każdy mógłby się przekonać, gdyby ten film wciąż wisiał na sieci. Takie to proste. Samo usunięcie jest skandalem - chociaż tego nie widzisz. Nie pozwala Ci się ocenić samodzielnie rzeczy, którą bez żadnych przeszkód i kontrargumentów powinieneś móc samemu ocenić. Odcinają Cię od weryfikacji podejrzanych działań decydentów.
albz74 [ Legend ]
alpha - MSZ to MSZ ; jeżeli film był faktycznie słaby, to lepiej nic nie robić niż odstawiać oficjalnie kichę. Takie moje zdanie. Film zawsze może nakręcić ktokolwiek, fundacja jakaś, i wysyłać po świecie.
alpha_omega [ Senator ]
albz74 ---------->
Nie porównuj fundacji do możliwości MSZ. To raz. A dwa - nie im oceniać czy film był słaby. To pracownicy MSZ do jasnej cholery, a nie znawcy kinematografii. Skandal i tyle. Usunięcie tego ze strony jest już całkowitym skandalem. Jak mają wątpliwości to mogli nie wysyłać na placówki, ale wstrzymanie emisji w Polsce i zdjęcie ze strony jest tak podejrzane, jak tylko być może. Jeśli się z tym nie zgadzasz to proszę - podaj sensowny argument za zdjęciem filmu ze strony (przypominam, że filmu, który po prostu został uznany za zbyt słaby artystycznie, a jest dokumentem).
kiowas [ Legend ]
alpha ---> chcesz więc powiedzieć, ze przez fakt 'wycięcia' filmu MSZ przyznało de facto rację zwolennikom 'polskoobozowej' nomenklatury? Taki jest sens tego wątku?
albz74 [ Legend ]
alpha - zdziwiłbyś się, jakie są możliwości niektórych fundacji. Możemy sobie gdybać, w każdym razie zwracam raz jeszcze uwagę że film fundowany przez MSZ zarówno formą jak i treścią przedstawia stanowisko naszego kraju za granicą.
sokoip [ Niggy Tardust ]
Przecież film i tak będzie pokazywany w Kanadzie.
alpha_omega [ Senator ]
kiowas ----------->
Nie, nie taki jest sens. Sens jest taki, że coś komuś nie pasuje i prawie na pewno nie są to wartości artystyczne. Albo MSZ nie widzi sensu w takim projekcie w ogóle (co stawiałoby ich na pozycji półinteligentów; oni zresztą chyba widzą w takich projektach oszołomstwo i to czyni z nich oszołomów), albo to kolejna gierka wymierzona w poprzednią ekipę.
Nawet jeśli jednak zaważyły oceny jakości filmu, to nic nie usprawiedliwia jego usunięcia ze strony. Mogli go poddać pod ocenę ludzi, a nie wewnętrznie, z pozycji ignorantów i dyletantów, wydawać oceny o artystycznej (sic!) stronie filmu. Toż samo to tłumaczenie o artystycznej stronie jest tak żałosne w przypadku dokumentu, że z miejsca podejrzane. A jeśli nie ma pieniędzy na inny projekt, a film nie jest wcale tragiczny, a jedynie przeciętny, to lepszy taki, niż żaden, czego oni - zdaje się - nie rozumieją.
albz74 ----------> No tak, rozumiem. Przedstawia stanowisko naszego kraju bardzo słusznie (żadnych zarzutów co do treści), ale mało artystycznie, więc to decyzję MSZ-tu usprawiedliwia. Tym bardziej, że na stronie naszego MSZ-tu siedzi śmietankach kina artystycznego świata i nie możemy się przecież ośmieszyć, a i Polaków nie ma co skazywać na własne oceny. Jeszcze będą mieli inne zdanie niż jaśnie panujący i a nuż kłótnia wybuchnie. A tu strajkują, a tu granice blokują, nie, nie czas na kłótnie.
albz74 [ Legend ]
albz74 ----------> No tak, rozumiem. Przedstawia stanowisko naszego kraju bardzo słusznie (żadnych zarzutów co do treści), ale mało artystycznie, więc to decyzję MSZ-tu usprawiedliwia
Przypomina mi to scenkę z Kargulem z filmu 'Kochaj albo rzuć' - jak mieli robić zdjęcie dla Jaśka z Ameryki.
Vader [ Legend ]
alpha --> Swoją drogą, jeszcze niedawno nie przeszkadzało Ci, gdy jakieś gazety w strchu przed pisem wycinaly artykuły :P
alpha_omega [ Senator ]
Vader ----------> Jakie gazety? Kiedy mi nie przeszkadzało? Toż te całe rządy PiS-u zniszczyły moją ukochaną Rzeczpospolitą.
albz74 --------------> Nie pamiętam tej sceny. Dawno nie oglądałem :(

albz74 [ Legend ]
alpha - może za młody jesteś ? I krew buzuje ? ;)
No dobrze, opiszę. Pawlak z Kargulem mieli robić zdjęcie dla Jaśka. Pawlak wystawił przez okno telewizor, ustawił maluszka i ciągnik, kazał się wszystkim ubrać w najlepsze ciuchy.
A Kargul wyszedł na bosaka, w szarej od brudu koszuli przepasanej sznurkiem.
Ja nie chcę, żebyśmy wysyłali w świat zdjęcie, na którym jesteśmy na bosaka, przepasani sznurkiem.
Caine [ Książę Amberu ]
Jak napisał piokos
Film na pewno będzie pokazywany w Kanadzie, bo został wyprodukowany w koprodukcji ze stacją telewizyjną Omni i kontrakt przewiduje, że ma ona prawo do jego dystrybucji
Czyli tam, gdzie powinien trafić w pierwszej kolejności.
A w Polsce - na torentach. Co to się porobiło. Wydawnictwa podziemne drugiego obiegu w krainie miłości Dodalda :)

kiowas [ Legend ]
Caine ---> myślę, że właśnie odnalazaleś brakujące ogniwo w teorii o antypolonizmie Tuska - nie dopuścił do 'obrotu' fotygowego filmidła, za to grossowe dziełko panoszy się po księgarniach aż miło
alpha_omega [ Senator ]
albz74 ------------->
Nie trafia do mnie to porównanie. Film dokumentalny często właśnie wtedy najmocniej przemawia, kiedy nie jest jakimś wysilonym artyzmem, a jest nagą treścią. Trzeba po prostu obejrzeć. A jeśli myślisz, że ze strony polskiego MSZ-tu coś idzie w świat, to naprawdę masz urojenia wielkościowe :)
Caine -----------> Tylko żeby to chociaż na torrentach było, wszystko by się wtedy okazało co i jak.

albz74 [ Legend ]
alpha - szkoda, że nie trafia. Może ten film jest nakręcony jak amatorskie video z wesela ? Dalej uważałbyś, że wtedy powinien być dalej firmowany przez MSZ ?
alpha_omega [ Senator ]
albz74 -------------> Powinien być przedstawiony ogółowi; od kilku dobrych postów, o ile nie od początku, mówię, że zachodzi różnica między wstrzymaniem się z wysyłaniem na placówki, a zdjęciem ze strony. Żaden problem zamieścić adnotację, że film nie jest firmowany przez obecny MSZ.
albz74 [ Legend ]
Co to znaczy obecny MSZ ? Nie słyszałem, żebyśmy zmieniali ustrój albo państwo.

Caine [ Książę Amberu ]
kiowas: nie sil sie na humor w poniedziałek rano. jesteś nie w formie.
kiowas [ Legend ]
Caine ---> ja zawsze jestem w formie - ale przykro mi, ze nie lubiany przez tak wielu poniedziałek również i na ciebie źle wpływa :)
alpha_omega [ Senator ]
albz74 --------->
Obecny MSZ to skrót myślowy. Chodzi po prostu o notkę, że wycofują się z firmowania tego filmu, ale będzie on jeszcze dostępny przez np. 5 dni na stronach MSZ. I podać powód tej decyzji.
Już chyba wiem o co im chodzi z tym filmem. Okazali się być tchórzami. Nie chodzi o formę artystyczną, która - patrząc po fragmencie na youtube (choć jakość straszna przeszkadza w ocenie) - rzeczywiście nie jest najlepsza, ale o treść, która wydała im się zapewne oszołomska, bo zbyt - poprzednioekipowa. Teraz błaznują, że chodzi im o formę artystyczną.
I ja się zgadzam, że jeśli to rzeczywiście tak wygląda, to należy zastąpić to jakimś innym filmem (już niech nie twierdzą, że im kasy brakuje), ale trzeba było wprost powiedzieć co i jak, a nie wały kręcić.
Nadal z chęcią bym obejrzał pełny dokument, ażeby móc w pełni racjonalnie to ocenić.
albz74 [ Legend ]
Jak już go obejrzysz to podziel się swoją opinią.
olivierpack [ Generaďż˝ ]
Kolejna manipulacja tvnowskich mediów. Negatywny tytuł, a pod nim nie minister spraw zagranicznych, nie słoń, nie żyrafa, ale Fotyga, a czemu nie Hipopotam?