zekke [ Generaďż˝ ]
Konta bankowe
Interesuje mnie konto typowo pod przelewy (czyt. 'nie oszczednosciowe'). Najlepiej gdyby nie bylo zadnych miesiecznych oplat za prowadzenie tylko np x darmowych przelewow miesiecznie a reszta platna or smth. Do tego sprawdzanie stanu konta przez net + jakas sensowna ilosc bankomatow. Przegladanie x ofert kilku bankow to strata czasu dlatego pytam tutaj - moze ktos cos polecic?

zoor!n [ Zoor!N ]
Zdecydowanie Twoje potrzeby zaspokoi mKonto mBanku. Przelewy w obrębie klientów mBanku są darmowe, pozostałe 0,5 zł/zdarzenie. Do tego dobra obsługa internetowa, na terenie Warszawy kilka wpłatomatów i dużo więcej bankomatów (lista: ). Do tego darmowa karta i zero opłat za prowadzenie konta. Ponadto mile mnie zaskoczyli możliwością prowadzenia konta walutowego i to bez żadnych opłat!
sowinskiryjswinski [ Pretorianin ]
potwierdzam, mbank, za darmo, szybko chodzi, moze bankomatow nie super duzo, ale styka
Kumavan [ Bad to the bone ]
To zależy z jakiej wioski pochodzisz. Jeśli masz u siebie bankomaty Euronetu, to tylko mBank (listę podał zoor!n). Chociaż, z drugiej strony piszesz o koncie typowo "przelewowym", więc bankomaty są sprawą wtórną. Mam u nich konto z 6 lat i praktycznie brak zastrzeżeń. Nawet rodzice się skusili z czasem.
zekke [ Generaďż˝ ]
Wlasnie patrze ze za duzo bankomatow w mojej wiosce nie ma. Piszac konto przelewowe mialem na mysli ze procent mnie nie interesuje (zreszta napisalem to w nawiasie), kase jednak od czasu do czasu przydaloby sie z niego wyciagnac ; ). Jak wyglada prowadzenie konta przez net (przelewy, sprawdzanie stanu etc)?
zoor!n [ Zoor!N ]
zekke
'kase jednak od czasu do czasu przydaloby sie z niego wyciagnac'
Możesz skorzystać z bankomatu innego banku za prowizją.
'Jak wyglada prowadzenie konta przez net (przelewy, sprawdzanie stanu etc)?'
Przelewy w ramach mBanku są darmowe, do innych 0,5/zdarzenie. Stan konta możesz na bieżąco śledzić na ich stronie internetowej. Z doświadczenia wiem, że przelewy dochodzą dość szybko i nie miałem jeszcze z nimi najmniejszego problemu.

Arxel [ Legend ]
W każdym banku przelewy w jego obrębie są darmowe i pieniądze dochodza w kilka minut. :-)
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
to ja sie jeszcze wetnę jak można :)
Obecnie mam konto w banku Millennium. Jestem średnio zadowolony, wiecznie jakieś problemy, co miesiąc 3ziko zabierają z konta za ubezpieczenie karty +inne dziwne opłaty... ogólnie chce ich olać sikiem prostym.
Konta nie uzywam do trzymania pieniędzy na nim, w zasadzie jest mi potrzebne żeby raz na pół roku wpłacić i przelać 2.500 zł na konto uczelni. Z bankomatów rzadko korzystam, wiec mam to gdzieś, ale chciałbym zeby było tak, że jak mam tam 150zł na koncie to za pół roku też bym chciał tam mieć 150zł a nie 43,75zł bo ściągają jakieś ubezpieczenia kart, prowizje za prowadzenie konta i inne pierdoły...
Konto w Mbanku tu sie sprawdzi?
Bo millennium juz mnie o drgawki przyprawia :/
zekke [ Generaďż˝ ]
zoor!n - jak wyglada potwierdzanie przelewow? wystarczy wklepac dane online czy trzeba potwierdzac smsem or smth?
btw - jakis user bz wbk moze sie wypowiedziec?
zoor!n [ Zoor!N ]
Arxel
'W każdym banku przelewy w jego obrębie są darmowe i pieniądze dochodza w kilka minut. :-)'
Racja, tylko weź poprawkę na opłaty za prowadzenie konta. Np. w takim PKO za przelew do innego banku, w siedzibie PKO, płaci się 4 zł. Przez internet standardowo 50 groszy lub 30 groszy. Tylko należy pamiętać, że za prowadzenie bankowości elektronicznej również pobierane są opłaty, które w PKO mogą sięgnąć nawet 2 złotych miesięcznie. mBank nie pobiera praktycznie żadnych prowizji, więc jako konto do przelewów sprawdza się idealnie.
KaM1kAzE®
Z Twojego opisu jak najbardziej wynika, że konto w mBanku powinno się sprawdzić. Nie ma tu żadnych opłat za prowadzenie konta i innych głupich prowizji, więc moim zdaniem jest to oferta dla Ciebie.
zekke
'jak wyglada potwierdzanie przelewow? wystarczy wklepac dane online czy trzeba potwierdzac smsem or smth?'
Są na to dwa sposoby. Ale karteczka z hasłami jednorazowymi, które wklepujesz przy dokonywaniu przelewów, albo hasło wysyłane na Twój telefon komórkowy. Sposób drugi w mojej opinii bardziej wygodny, ale co do bezpieczeństwa można się sprzeczać, więc nie zamierzam się wypowiadać w tej kwestii.
I tak przy okazji, skrót od angielskiego something to sth a nie 'smth'.
KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
ok dzięki, czytałem sobie oferte eKonta, tylko problem jest w gdańsku z wpłatami widze... są AŻ 2 placówki, gdzie można dokonać wpłat, a wpłatomaty są również w tych placówkach... troche do bani :/
zoor!n [ Zoor!N ]
Kamyk --> I do tego oba nie działają :) No cóż, nie oszukujmy się, ilość wpłatomatów to nie jest mocna strona mBanku, ale z czasem sytuacja powinna się poprawiać.
zekke [ Generaďż˝ ]
Acronym Definition
SMTH Shui Mu Tsing Hua (bulletin board system)
SMTH Shui Mu Tsinghua (Beijing university)
SMTH Signalling Maintenance Testing Handbook (railway)
SMTH Smooth
SMTH Something (IRC slang)

zoor!n [ Zoor!N ]
'IRC slang', ekhm... Rozumiem, nie mam więcej pytań ;)
zekke [ Generaďż˝ ]
to dobrze.