GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Do Magikow Windowsa - sciezka systemowa.

03.02.2008
02:11
[1]

sowinskiryjswinski [ Pretorianin ]

Do Magikow Windowsa - sciezka systemowa.

Jak zarejestrowac skrot do programu jako sciezke systemowa tzn. "set as system path". Dziala to tak, ze jak program nazywa sie "xyz" to niewazne w jakim folderze bym byl jak wpisze "xyz" wlaczy sie ten program. kilka programow mi sie tak zainstalowalo i jestem ciekaw czy moge sam tak zrobic z innymi, tzn. wiem ze na pewno moge, tylko nie wiem jak. os to windows xp prof. thx.

03.02.2008
02:14
[2]

req_ [ wet and dirty ]

Właściwosci "Mojego Komputera" -> Zaawansowane -> Environment Variables (nie wiem jak to po polsku, mam eng system) -> user variables

Klikasz na nowy, wpisujesz nazwe, ktora chcesz cos uruchamiac, a nizej wpisujesz sciezke do folderu/pliku.

03.02.2008
02:21
smile
[3]

sowinskiryjswinski [ Pretorianin ]

zmienne srodowiskowe

thx

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.