adam423423 [ Pretorianin ]
Co mi grozi ?
Witam chciałem się was spytać co mi grozi w tej sytuacji ? jechałem z ostro nachlanym typem który się popisywał i palił gume ja byłem z tyłu jako pasażer było nas czterech nagle ten typ minął policje i zaczął przed nia uciekać w końcu nas złapali i spisali nasze dane tego co prowadził zawineli mu samochód i zabrali kluczyk co mi za to grozi ??
yasiu [ Senator ]
a rodzice wiedzą?
jak dla mnie, jestes wspolodpowiedzialny spowodowania zagrozenia w ruchu drogowym =]
Chudy The Barbarian [ Generaďż˝ ]
Tobie raczej nic. Spiszą, kierowcy zabiorą to i owo i chyba tyle.
Obleach [ Centurion ]
śmierć
adam423423 [ Pretorianin ]
Obleach to nie jest śmieszne ciekawe jak ty byś się znalazł w takiej sytuacji

Marcin Orzeł [ Konsul ]
Np ja osobiście nie wsiadłbym do samochodu, który pijany nabzdyczony pojeb...

Liquid_one [ Pretorianin ]
zawsze możesz próbować zeznać że zostałeś porwany...
ak47cz [ Pretorianin ]
Jesli w bagazniku nie bylo trupa- nic
adam423423 [ Pretorianin ]
Marcin Orzeł ja nie wiedziałem że on jest pijany dopiero później sie skapnąlem ale za późno

Łyczek [ Legend ]
Jak można się skapnąć później czy ktoś jest pijany ?
Marcin Orzeł [ Konsul ]
"ostro nachlanego typa" nie poznałeś, że nachlany? Hmmm, idź spać?

swee [ Gunslinger ]
no to był mocno nachlany a Ty się nie skapnąłeś? Miałeś zamknięte oczy, czy co? IMO kierowce spalić na stosie a pasażerom mandaty za współudział w głupocie
mannan [ Neo-Crusader ]
To może grozić kierowcy
Art. 87. (102) § 1. Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym,
podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.
§ 2. (103) Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1,
podlega karze aresztu do 14 dni albo grzywny.
§ 3. (104) W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
A to jest chyba za ucieczkę:
Art. 92. § 1. Kto nie stosuje się do znaku lub sygnału drogowego albo do sygnału lub polecenia osoby uprawnionej do kierowania ruchem lub do kontroli ruchu drogowego,
podlega karze grzywny albo karze nagany.
§ 2. Kto w celu uniknięcia kontroli nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu,
podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. (107) W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów.
Ale o pasażerze nie nie znalazłem
ak47cz [ Pretorianin ]
mam jeszcze lepszy pomysl- pasazerow do pierdla a kierowce puscic wolno
jak nie wiedzial to nie wiedzial i tyle, kierowca debil i ma przes...ne- wszystko tak jak powinno byc
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
No ale to zależy ile masz lat ... jeżeli niepełnoletni, to nadzór kuratora w najgorszym wypadku zdaje mi się.

alpha4175 [ Pro Gamer ]
"Jechałem z ostro nachlanym typem." Jeżeli naprawdę dopuściłeś do takiej sytuacji aby pijany prowadził to jesteś idiotą.
adam423423 [ Pretorianin ]
mam 20 lat jak to ważne prawie 21

Łyczek [ Legend ]
alfa ---> On o tym później się dowiedział :P
Łysack [ Przyjaciel ]
współudział, lub też brak reakcji przy popełnianiu przestępstwa.
ronn [ moralizator ]
prawo prawem, ale tak naprawdę nic ci nie grozi, a będziesz miał chociaz fajne wspomienia
gad1980 [ Generaďż˝ ]
W czasie poscigu namawiales go do dalszej ucieczki czy do zatrzymania? Ile trwal poscig? Byles trzezwy?
adam423423 [ Pretorianin ]
gad1980 >tak namawiałem żeby się zatrzymał
pościg ok. 1 min.
byłem po alkoholu ale nie sprawdzili mnie alkomatem tylko kierowce źle potraktowali
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
adam423423 --> Co to znaczy "źle potraktowali" ?
gad1980 [ Generaďż˝ ]
Mysle, ze to forum nie jest dobrym miejscem na znalezienie odpowiedzi na Twoje pytanie. Chyba, ze tu jest jakis prawnik. Moze Ronn? Jako, ze juz udzielil Ci odpowiedzi. Tak to jak widzisz same gdybania. Moze najlepiej zadzwon do jakiegos znajomego prawnika - moze masz kogos takiego w rodzinie lub wsrod znajomych.
adam423423 [ Pretorianin ]
deTorquemada> wywalili go ostro z samochodu
Łyczek [ Legend ]
^
I bardzo dobrze. Ucieczka przed policją powinna się tak zawsze kończyć.

DEXiu [ Generaďż˝ ]
Kodeks wykroczeń:
Art. 96. § 1. Właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który:
1) dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania osobę nie mającą sprawności fizycznej lub psychicznej w stopniu umożliwiającym należyte prowadzenie pojazdu;
2) dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień;
3) dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka;
4) dopuszcza pojazd do jazdy na drodze publicznej pomimo braku wymaganych dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu;
5) dopuszcza pojazd do jazdy na drodze publicznej, pomimo że pojazd nie jest należycie zaopatrzony w wymagane urządzenia i przyrządy albo pomimo że nie nadają się one do spełnienia swego przeznaczenia;
6) dopuszcza do korzystania z pojazdu samochodowego w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem,
podlega karze grzywny.
Aceofbase [ El Mariachi ]
grozi Ci melioracja
adam423423 [ Pretorianin ]
To grozi mi kara pieniężna. Szkoda mi tego kierowcy :/
req_ [ wet and dirty ]
Mój znajomy jechał kiedyś z pijanym kierowcą. Dostał krzesło...
deTorquemada [ I Worship His Shadow ]
Szkoda Ci kogoś kto mógł kogoś zabić ? Szkoda Ci kogoś kto uciekał przed policją ? No comment.

Marcin Orzeł [ Konsul ]
req ---> Bujane? :P
req_ [ wet and dirty ]
Marcin Orzeł: jak zamontujesz hydraulikę, to na pewno pobujasz się ;) -->
gregol [ Junior ]
Łyczek -> z tego co mi wiadomo to procedur powinna być zakończona.
Od łapek na maske po skucie i na ziemie.

Pilotiusz [ Pretorianin ]
adam423423 --> mi szkoda twoich rodzicow.... pewnie duzo wysilku wlozyli w wychowanie.... wszystko na marne poszlo

Sz@szlyk [ Konsul ]
Co ci grozi? Chyba nic
Wo_Ja_Ann [ Addicted to Soccer ]
Tobie raczej nic nie grozi, a kierowcy nie powinno Ci byc szkoda. Za glupote sie placi.
Jaworczyk96 [ Generaďż˝ ]
ci nic chyba że mówiłeś mu żeby to zrobił czy jakoś tak
Foks!k [ Volleball - ]
Będzie prowadzona sprawa przeciwko temu typowi. A wasza 3 która nie kierowała będzie zeznawać w sądzie jako świadkowie. Tyle.
X.Fighter[C*L*D] [ Konsul ]
DOZYWOCIE ; ]

dudka [ Legend ]
a później się dzziwić że tyle wypadków jest na drogach...
Morbus [ TIR DRIVER ]
chcialbym cos powiedziec ale nie wiem jak to napisac zeby nie przeklinac ;] wiec chyba nic nie napisze bo nie wiem ktory idiota jest wiekszy czy kierowca czy pasazer pozdrawiam..
nie wiem co ci zrobia ale obaj powinniscie miec zafundowane wakacje w jakiejs malej celi
Bechemoth [ Konsul ]
Tobie tak naprawdę nic nie grozi,tylko kierowcy,no chyba że tez z nim piłeś.
mirencjum [ operator kursora ]
Kolega, który prowadził mądry nie jest, to i może głupio zeznawać. Wystarczy, że zezna o namawianiu go na jazdę po pijaku i też będziesz w sądzie.
"Artykuł 96 kodeksu wykroczeń mówi, że odpowiedzialność ponoszą m.in. osoby, które mając świadomość, że kierowca jest pijany, udostępniają mu swój pojazd albo nakłaniają nietrzeźwego do kierowania"
Zielona Żabka [ Let's rock! ]
To przecież żart jakiś, prowokacja :P
Gdyby to była prawda, już by ich policja poinformowała co za to grozi.
adam423423 [ Pretorianin ]
Zielona Żabka > to nie jest żart a policja jeszcze do mnie nie dzwoniła.

viesiek [ Legend ]
ciesz się że żyjesz... omg idioci

alpha4175 [ Pro Gamer ]
Tego kierowcę to powinni spałować na miejscu, mało to wypadków jest przez takich nachlanych debili?
SoulHunter [ Bad Boy ]
a co za idiota wsiada do samochodu z pijanym kierowcą to trzeba mieć nie równo w bani ty się ciesz że żyjesz
session [ Pretorianin ]
Szkoda Ci kogoś kto uciekał przed policją ?
deTorquemada ==> lol, a ty nigdy nie spieprzales przed policja? :) nie mowie tu o poscigach rodem z Bad Boys, ale dac za gnoja dyla przed policja to jak nauczenie sie jazdy na rowerze ;P
xanat0s [ Wind of Change ]
session --> Ta, zwłaszcza jak ucieka pijany debil samochodem po drodze, gdzie pewnie jeżdżą inni ludzie to to nie jest nic złego, ot takie zwykłe "danie dyla" przed policją.
I od razu odpowiem - spieprzałem. Za naklejanie plakatów w centrum miasta, ale chyba nawet nie zaczęli nas gonić, nie jestem pewny, bo nie chciałem się z kolegą odwracać :P