GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Który PDA ?

02.02.2008
22:56
smile
[1]

mycha921 [ Invisible ]

Który PDA ?

Chciałbym kupić sobie nowego palmtopa. Budżet to 1300zł max.

Wymagania:
-GPS
-WM5 lub WM6
-Bluetooth


Mile widziane
-Wi-Fi
-IRda
-Duży rom
-host USB
-wyświetlacz 3,5

Upatrzyłem kilka modeli, ale nie wiem który wybrać. Może zaproponujecie coś z tej listy lub poza ?

Asus A639


Asus A696

Asus A686



Mitac Mio P550m

03.02.2008
00:07
[2]

N2 [ negroz ]

To nie sa Palmtopy tylko Pockety PC.

A co do powyższych to żaden z nich, chyba, że się uparłes na LCD QVGA.
Ale w tej cenie zupełnie nieopłacalny jest zakup Pocketa z takim wyświetlaczem, ponieważ w tej cenie możesz mieć coś z wyższej półki z LCD VGA, który w porównaniu z poprzednikami to niebo a ziemia.
Obecnie najlepszymi na rynku Pocketami sa niewątpliwie Dell x51v oraz Fujitsu-Siemens N560.
Pierwszy model nie posiada odbiornika GPS (można via bt), ale posiada doskonały układ wzięty żywcem z iPoda oraz akcelerator graficzny jak i wyświetlacz większy o 0,2" (3,7") oraz jest świetnie wykonany. Drugi model zaś charakteryzuje się wzbudowanym już modułem GPS na Sirf Star III, bajecznym wyświetlaczem LCD, gdzie jak dotąd żaden Pocket mu nie dorównał, Hostem USB (poprzednik nie ma) oraz małymi wymiarami i niską wagą. Ustępuje poprzednikowi brakiem slotu na karty CF, mniejszym o połowę ROM'em (chyba), nieznacznie gorszą jakością wykonania.
Oba Pockety można upgrade'ować do WM6, oba mają WiFi, Bluetooth, iRda'e. Są bardzo szybkie, w sieci mnóstwo tools'ów, nowinek etc.
Niewiatpliwie są numerem jeden na rynku. A wybór, który wybierzesz zalezy tylko i wyłącznie od Ciebie.

03.02.2008
00:43
smile
[3]

mycha921 [ Invisible ]

Dzięki, otworzyłeś mi oczy na Looxa :D Chyba go wezmę, ale czekam na dalsze propozycje :P

03.02.2008
00:48
[4]

gromusek [ Street View ]

nie znam sie na PDA, ale kupilem sobie mio p560, poki co nie narzekam ;]

03.02.2008
01:28
[5]

Conath [ Generaďż˝ ]

co do gps to bez problemu mozna dokupic odbiornik mieszczacy sie w kieszeni (bez problemu odbiera wtedy sygnal, sprawdzalem:) i laczacy sie z pda przez bt.

03.02.2008
09:37
[6]

BeneQ junior [ gt: Adrianeo pl ]

a moze jakiś SPV? np.
myślę ze bardzo fajna rzecz. tyle że ma chyba 128 romu ale to chyba nie pamiętam i nie ma wbudowanego gps ale zawsze można moduł i przez BT

03.02.2008
17:22
[7]

mycha921 [ Invisible ]

Chcę koniecznie z wbudowanym GPS, nie uśmiecha mi się nosić 2 urządzeń.

Nie chcę modułu GSM raczej, ma być głównie do nawigacji.

03.02.2008
17:35
[8]

EG2006_43107114 [ Senator ]

Ostatnio wyszedł nowy ipaq:
Wygląda na ciekawy model, chociaż droższy niż chciałeś.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.