
...:::Mathew997:::... [ Legionista ]
Połowa dysku poszła sie "walić"
Witam
Mam ogromny problem mianowicie wczoraj sformatowałem kompa i okazało sie że połowa dysku znikła (mam 250 gb 126 poszła sie !@#$%) prosze o pomoc
Narmo [ nikt ]
sowinskiryjswinski [ Pretorianin ]
Pewnie masz dysk na sata i podczas instalacji Windows XP bez sp2 nie wcisnales f6 i nie zapodales dyskietki od dysku, zgadza sie?
Narmo [ nikt ]
sowinskiryjswinski --> To by nie widział całego dysku a nie tylko części
...:::Mathew997:::... [ Legionista ]
nie dysk mam na ata m. Po prostu niałem 250 gb na ktorych mialem pliki i nagle po formacie znikły dwie partycje

szpenio [ Konsul ]
Czasem sie tak zdarza miałem to kiedyś. Kumpel mi pomógł tylko nawet nie wiem jak. Po prostu wszedł do BIOS cos poklikał i juz wszystko było
...:::Mathew997:::... [ Legionista ]
jeszcze po pierwszym formacie znikniete partycje byly w obszarze niepodzielonym i niedaly sie podzielic a po nastepnym formacie obszar neipodzielony z 125 gb znikło
Narmo [ nikt ]
...:::Mathew997:::... --> Kliknij w link który podałem na samym początku.
...:::Mathew997:::... [ Legionista ]
Pszeczyatłem i właśnie ściągam SP2

szpenio [ Konsul ]
Kurczę a ja sobie teraz chcialem kupić taki dysk ze 400GB. No to teraz sie zastanawiam. Jeżeli są z tym takie problemy
wysiak [ Generaďż˝ ]
szpenio --> Nie ma z tym zadnych problemow, jesli tylko masz kompa nowszego niz, bo ja wiem, 7 lat.
Narmo [ nikt ]
szpenio --> XP z Service Packiem (dowolnym) nie ma tych problemów. Vista też nie.

szpenio [ Konsul ]
No mam XP z SP2 ale sam tego nie poustawiam żeby obsługiwal takie wielkie dyski
wysiak [ Generaďż˝ ]
szpenio --> Nie masz nic do ustawiania. Majac SP2 nic nie musisz robic, a i bez niego rozchodzi sie tylko o jeden wpis w rejestrze windowsa, wlaczajacy obsluge dyskow >128 gb (bo tyle w tym temacie robia service packi - dodaja ten wpis do rejestru). O ile oczywiscie twoja plyta glowna, a w zasadzie bios, jest w stanie dysk >128gb obsluzyc. Czy jesli jest nowsza, niz te 7 lat.

szpenio [ Konsul ]
Mam płytę główną EPOX 8RDA3I no a BIOS jest jakoś tak z 2004 roku
Informacja z BIOS'u Award 07/29/2004 For nForce2 Chipset
I mówicie że nic nie trzeba robic tylko zapinać dysk i format i heja???
No to mnie troszke uspokoiliście